• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dennerle 60 Cube

Fermacht

Kertész szaki
Sziasztok! 10év kihagyás után arra ébredtem másfél hete, hogy kell egy akvárium. Elkeztem nézelődni majd gyorsan elhesegettem a témát. Majd 2 napra rá megint elkapott a hév, hogy kell egy basic olcsó setup. Aquarel 10 literes nano szettet néztem ki. Kicsi, alacsony költségvetés.
Majd ellátogattam a tőlem 4percre lévő Green Aquába "körbenézni". Nem voltam még soha. Belépés után letérdeltem. 😁 Csoda csoda hátán. Tengeri akváriumom volt amikor abbahagytam és most hihetetlenül magával ragadott a növényes akvarisztika. 1 órát csodáltam a boltot. Majd hirtelen felindulásból egy Denerle 60 literes akvárium szettel távoztam. Itt már rögtön 5x túlléptem a rá szánt keretet. Úgy voltam vele, hogy majd januárba elindítom a gyári cuccokkal. Hazamentem majd elkapott a gépszíj, hogy most azonnal kell. 11-kor vettem az akváriumot, délután 2-re újra az üzletbe voltam és csináltam egy nagy bevásárlást. Növények, vízkezelők stb stb. Csapvizes akváriumnak terveztem, annak is indult. Ez múlt hét csütörtökön volt. El is indult az akvárium. Azóta minden nap 2x voltam és vettem egy kis ezt meg azt. 😂 Most ott tart a dolog, hogy elgurult a gyógyszerem. Beszéljenek a képek. Szeretném bemutatni majd mi lesz az akváriumból. Illetve szívesen fogadom majd a tanácsokat észrevételeket is.
 
És tegyél valami háttér fóliát rá, talán a gyári fekete is jól állna neki. 😉
Gondolkodtam rajta. Még a fa sem úgy áll ahogy szeretném, mert le kellett súlyozni. Mi a véleményed a 0-24-es co2-ről? Nincs aktív talajom. Vagy mindenképpen szerezzek még be egy mágneskapcsolót? Most 2mp/bubi megy, szép halvány zöld a checker. Gh 7 Kh 5 Ph stabilan 6 és 6,5 között valahol. Az ro víz meg 150ppm-re van visszasózva gh kh+ al.
 
Gondolkodtam rajta. Még a fa sem úgy áll ahogy szeretném, mert le kellett súlyozni. Mi a véleményed a 0-24-es co2-ről?
Taiwan garniknak jó lesz. Sokan csinálják fixre.
Nincs aktív talajom.
Nem ezen múlik. Tudom sokat beszéltek róla, hogy az milyen jó, de lehet nélküle is. Pl. Így: https://akvakertesz.hu/threads/balatonalmadi-voeroes-ko.8609/page-32#post-566121
De szinte minden nélkül is lehet:
Vagy mindenképpen szerezzek még be egy mágneskapcsolót? Most 2mp/bubi megy, szép halvány zöld a checkerben.
Nagyon a lovak közé csaptál. 😃CO2 nélkül is nagyon szépet össze lehet hozni, még a piros gaz sem lehetetlen. Anno a CO2 volt az utolsó előtti nagy beruházásom. Utána már csak a high-tech lámpa jött, amivel lecseréltem a saját építésű DIY fényágyúmat.
Gh 7 Kh 5 Ph stabilan 6 és 6,5 között valahol.
A GH duplája a Kh-nak, ha azt a visszasózót használod, ami a polcon van. Vagy elmérted, vagy valami beoldódott valahonnan.
Az ro víz meg 150ppm-re van visszasózva gh kh+ al.
Az teljesen rendben van, legtöbben ezt lövik be. 🙂
 
a
Taiwan garniknak jó lesz. Sokan csinálják fixre.

Nem ezen múlik. Tudom sokat beszéltek róla, hogy az milyen jó, de lehet nélküle is. Pl. Így: https://akvakertesz.hu/threads/balatonalmadi-voeroes-ko.8609/page-32#post-566121
De szinte minden nélkül is lehet:

Nagyon a lovak közé csaptál. 😃CO2 nélkül is nagyon szépet össze lehet hozni, még a piros gaz sem lehetetlen. Anno a CO2 volt az utolsó előtti nagy beruházásom. Utána már csak a high-tech lámpa jött, amivel lecseréltem a saját építésű DIY fényágyúmat.

A GH duplája a Kh-nak, ha azt a visszasózót használod, ami a polcon van. Vagy elmérted, vagy valami beoldódott valahonnan.

Az teljesen rendben van, legtöbben ezt lövik be. 🙂
Akkor még lehet oldódik valami. A teszt nem valami bonyolult, nem hiszem, hogy elmértem. Reggel 50% vízcsere jön. Visszasózom, tápozok egyet+ baci kultúra aztán este rámérek megint. :)
Más garnéla nem bírja a folyamatos co-t? Törpe szívóharcsát és egy nagy raj galaxy razbórát tervezek. Csak még azt nem tudom hány darab lenne optimális. 10-15?
 
a

Akkor még lehet oldódik valami. A teszt nem valami bonyolult, nem hiszem, hogy elmértem. Reggel 50% vízcsere jön. Visszasózom, tápozok egyet+ baci kultúra aztán este rámérek megint. :)
Más garnéla nem bírja a folyamatos co-t? Törpe szívóharcsát és egy nagy raj galaxy razbórát tervezek. Csak még azt nem tudom hány darab lenne optimális. 10-15?
A Taiwant az állandó kicsit savas ph miatt írtam. Mehet bele amano garnéla, vagy bármelyik színváltozatú neocaridina. Azokat könnyebb tartani. 10 elég lesz. A Galaxyk le fogják vadászni a garnéla szaporulatot. Ha ez zavar, akkor amano kell. 😉
 
Galaxy mellé értékes garnélát ne tegyél, mert a szaporulatot megeszik. Ha nem akarod nagyon etetni a galaxykat, akkor ajánlom a következő metódust. Durván növényesítenék. Az oto-kal együtt tennék bele vagy 30-40 malawa garnélát, és két hónapig etetném őket vadul, hogy szaporodjanak. Aztán tennék bele vagy 10 galaxyt. Soha többet a halakat etetned nem kell, csak a garnikat.

Ahogy mondtam, sokkal több növényt tennék bele.
 
Galaxy mellé értékes garnélát ne tegyél, mert a szaporulatot megeszik. Ha nem akarod nagyon etetni a galaxykat, akkor ajánlom a következő metódust. Durván növényesítenék. Az oto-kal együtt tennék bele vagy 30-40 malawa garnélát, és két hónapig etetném őket vadul, hogy szaporodjanak. Aztán tennék bele vagy 10 galaxyt. Soha többet a halakat etetned nem kell, csak a garnikat.

Ahogy mondtam, sokkal több növényt tennék bele.
 
Köszönöm. És akkor a galaxy-k folyamatosan a garnéla szaporulatot ennék? A két ünnep között ha már nem lebeg a fa és végre be tudom lőni úgy, ahogy víz nélkül volt, veszek még jópár növényt. :)
 
Egy javaslatom lenne: nem biztos, hogy az akvárium jó helyen van a tűzhely közvetlen közelében. Gondolj bele, milyen hatásoknak lesz kitéve, ha mellette főzöl. Ha nincs máshol helyed, akkor is érdemes lenne a lehető legmesszebb tenni a tűzhelytől.
Nagyon tetszik a lelkesedésed. Látom, nem apróztad el a beszerzést :) Sok sikert!
 
Egy javaslatom lenne: nem biztos, hogy az akvárium jó helyen van a tűzhely közvetlen közelében. Gondolj bele, milyen hatásoknak lesz kitéve, ha mellette főzöl. Ha nincs máshol helyed, akkor is érdemes lenne a lehető legmesszebb tenni a tűzhelytől.
Nagyon tetszik a lelkesedésed. Látom, nem apróztad el a beszerzést :) Sok sikert!
Nincs használva a tűzhely. Air fryert használok. Azt is ritkàn mert a melóhelyen megfőzök magamnak. ☺️
De jövő év elején tervezek hozzá egy profi bútort, vagy megrendelem a gyárit hozzá. Csak kicsit borsos ára van, bár már nem oszt szoroz. 😩
 
Sziasztok! 10év kihagyás után arra ébredtem másfél hete, hogy kell egy akvárium. Elkeztem nézelődni majd gyorsan elhesegettem a témát. Majd 2 napra rá megint elkapott a hév, hogy kell egy basic olcsó setup. Aquarel 10 literes nano szettet néztem ki. Kicsi, alacsony költségvetés.
Majd ellátogattam a tőlem 4percre lévő Green Aquába "körbenézni". Nem voltam még soha. Belépés után letérdeltem. 😁 Csoda csoda hátán. Tengeri akváriumom volt amikor abbahagytam és most hihetetlenül magával ragadott a növényes akvarisztika. 1 órát csodáltam a boltot. Majd hirtelen felindulásból egy Denerle 60 literes akvárium szettel távoztam. Itt már rögtön 5x túlléptem a rá szánt keretet. Úgy voltam vele, hogy majd januárba elindítom a gyári cuccokkal. Hazamentem majd elkapott a gépszíj, hogy most azonnal kell. 11-kor vettem az akváriumot, délután 2-re újra az üzletbe voltam és csináltam egy nagy bevásárlást. Növények, vízkezelők stb stb. Csapvizes akváriumnak terveztem, annak is indult. Ez múlt hét csütörtökön volt. El is indult az akvárium. Azóta minden nap 2x voltam és vettem egy kis ezt meg azt. 😂 Most ott tart a dolog, hogy elgurult a gyógyszerem. Beszéljenek a képek. Szeretném bemutatni majd mi lesz az akváriumból. Illetve szívesen fogadom majd a tanácsokat észrevételeket is.

Ez ilyen. :D Én októberben ébredtem úgy, hogy már pedig akváriumom lesz ma. És kb 1 óra múlva már a boltban voltam. Igaz én csak a talajt és dekor köveket vettem meg, hirtelen felindulásból, mert plázában voltam, s mindenhez is értő szakeladó bármit jónak tartott amire a szemem ránézett, s utána cseréltem is az egészet.. :D mázli, hogy a GA ennyire közel van hozzád.
 
az aljzat nehogy megpiruljo

Én annyit tennék hozzá, ha a lily abban a helyzetben van, akkor a difit előre tenném a bal falra, hogy vigye az áramlat, a DC-t meg kicsit lejjebb vinném a felszíntől, mert nem biztos, hogy így a valós értéket fogja mutatni.
szép bevásárlás 😁 sok sikert az üveghez! :)
Köszönöm! Ma meg is csinálom ha hazaértem. Délután lehet kinézek a GA-ba körbenézni kicsit. :D Pár növényt még el tudnék képzelni.
 
Back
Oldal tetejére