• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

Nagy is szép komótosan megyeget. A kimerült talaj miatt nagyon belassultak a növények.

Mivel újraültettem és megritkult a gyep egy kis ecset felütötte a fejét. Érkezett 2 ezüst fonalalgázó, és úton van még 15 süni a meglévő 10 mellé besegíteni.

A ház körüli teendők miatt nem mostanában lépek át a co2-t használók világába, de addig is csinosítgatom a tankot.

IMG_20180416_192044.jpg IMG_20180416_192058.jpg
 
Ma megérkezett a maradék süni seregből 10 db. 5-öt elkunyeráltak a kereskedésben, őket később pótolják. Egy kis pont és minimális ecset van de szeretek mindenben a tutira menni.

Kíváncsi vagyok így a majdnem 1 algázó/5liter-rel mit mutat majd a dolog. 1 alga pöttyöt se szeretnék meglátni ezentúl:)

A jelenlegi hadosztály 160 literre:
- 25 süni (lesz)
- 5 géb
- 4 oto
- 3 amano, ezeréves óriás dögök:)
- 2 ezüst fonalalgázó
- 2 sisak csiga, valahol a susnyás mélyén
- 100-150 rc

A fonálalgázó olyan serény hogy még a lilybe is felúszik zabálni míg ki nem löki az áramlás:ROFLMAO:

A gébeket imádom, ma kaptam 4 vaddisznó méretűt. Eddig azt hittem ami megmaradt a régiek közül az nagy. Hát negyede ezeknek. Így már nem csodálom hogy elkopott a többi.
Ha más nem lesz és ezeknek se tetszik valami, akkor indítok nekik egy agyonvilágított akit, had dőzsöljenek az algatengerben:);)

Az új főnök:
received_1716751821746656.jpeg

És a helyettes (az egyik nőstény nagyobb, de ő elbújt):

received_1716751898413315.jpeg
 
Nálad a tripartita csak így a víz fölött is egy hatalmas bokor?:jawdrop:

A fa alatt az meg egy őrült blyxa dzsungel?

Álomszép, minek ide CO2?:D
 
Nálad a tripartita csak így a víz fölött is egy hatalmas bokor?:jawdrop:

A fa alatt az meg egy őrült blyxa dzsungel?

Álomszép, minek ide CO2?:D
Hát a hydro éppen vissza van vágva:oops:
A blyxa is jól el van hála isten. Most meg van fogyva kicsit a növényzet, nem régen kb 40 liter jött ki belőle...
Visszább tablálsz képet még nagyobb dzsungelről.

Co2 azért kell hogy bármit tudjak tartani, minden mást már össze gyűjtögettem pár év alatt a high tech-hez:)
 
Kíváncsi vagyok így a majdnem 1 algázó/5liter-rel mit mutat majd a dolog. 1 alga pöttyöt se szeretnék meglátni ezentúl:)

A jelenlegi hadosztály 160 literre:
- 25 süni (lesz)
- 5 géb
- 4 oto
- 3 amano, ezeréves óriás dögök:)
- 2 ezüst fonalalgázó
- 2 sisak csiga, valahol a susnyás mélyén
- 100-150 rc
Ez aztan igen, nálad algázóból valóban nincs hiány. Ekkora munkaerővel, akár bérmunkát is vallahatnál más akvákban [emoji3].
Amúgy minden nagyon szép [emoji6]
 
Ez aztan igen, nálad algázóból valóban nincs hiány. Ekkora munkaerővel, akár bérmunkát is vallahatnál más akvákban [emoji3].
Amúgy minden nagyon szép [emoji6]
Köszi.
Na erre látod még nem gondoltam. Nagyon diszkont áron utottam a sünikhez, különben nem lennének ennyien.:)

Azért van bőven sajnos min javítani. Most éppen minden 3. crypto parva levél gondolta úgy hogy elsárgul majd elolvad pár nap alatt. Meg kell támogatnom egy kis gyökértáppal azt hiszem. Lehet hogy a lotus ami mellettük van ennyire elszív mindent?
 
Saját termés a bébi?
Nem, bolti. Csak próbáltam minnél kisebbet venni. Nagy korukra ellustultak nálam. Legalábbis a sziámik, fonalalgázókból ők az elsők akiket tartok.

Gébekkel viszont nincs szerencsém. A 4 újból aki múlt pénteken érkezett a három hímet még csak csipegetni se láttam. Egész nap gubbasztanak vagy az üvegen lógnak. Pedig kínáltam őket salátával, cukkinival, algatablettával és tetra harcsa csipszel is de rá se hederítenek.

Az új nagy nőstény aki úszkált és zabált meg olyan aktív volt hogy úgy döntött körülnéz az akváriumon kívül is:(

Úgy döntöttem felhagyok az etetési kísérletekkel, eszik amit kapnak aztán vagy megmaradnak vagy nem.
(azért csendben hozzáteszem hogy éppen kavicsot algásítok az ablakban egy kis vízben és gondolgodok egy agyonvilágított algatelep akvárium elindításán is nekik:whistle:. Nagyon bírom sajnos ezeket a dögöket:love:)
 
Utoljára módosított:
Gébekkel viszont nincs szerencsém. A 4 újból aki múlt pénteken érkezett a három hímet még csak csipegetni se láttam. Egész nap gubbasztanak vagy az üvegen lógnak. Pedig kínáltam őket salátával, cukkinival, algatablettával és tetra harcsa csipszel is de rá se hederítenek.
Nalam a spenotlevel a fo kedvenc. Tepik nyuzzak. 3 perc vizben, mikroban. Feltuzom egy palcikara es imadjak.
 
Köszi.
Na erre látod még nem gondoltam. Nagyon diszkont áron utottam a sünikhez, különben nem lennének ennyien.:)

Azért van bőven sajnos min javítani. Most éppen minden 3. crypto parva levél gondolta úgy hogy elsárgul majd elolvad pár nap alatt. Meg kell támogatnom egy kis gyökértáppal azt hiszem. Lehet hogy a lotus ami mellettük van ennyire elszív mindent?
Akkor ezek szerint jó vétel volt :)
Simán meglehet, hogy a mellette lévő növény elszívja a tápanyagot és nem jut már semmi a crpyto-nak. Mivel az összeállításod elég jó ideje bírja, ezért ha még nem tetted akkor lehet be kellene tápozni a talajt valami finomsággal ;) Főleg az érintett részeken.
Azt hiszem ezt szabadalmaztatom. Ha a képen nem egyértelmű az ott egy majdnem eheim csőtisztító kefe: ezüst fonalalgázó bébi a kifolyó csövezésének felénél takarít.

View attachment 54076
Beszarás :D:D:D Ezt szabadalmaztatnod kellene valóban. Ha ez tényleg a kifolyó ága, akkor nagyon jól bírja még árral szemben is ;)
 
Akkor ezek szerint jó vétel volt :)
Simán meglehet, hogy a mellette lévő növény elszívja a tápanyagot és nem jut már semmi a crpyto-nak. Mivel az összeállításod elég jó ideje bírja, ezért ha még nem tetted akkor lehet be kellene tápozni a talajt valami finomsággal ;) Főleg az érintett részeken.

Beszarás :D:D:D Ezt szabadalmaztatnod kellene valóban. Ha ez tényleg a kifolyó ága, akkor nagyon jól bírja még árral szemben is ;)
Ma vízcserénél kapott is 20 kis táptabit a terület. Adagolom folyamatosan mert kimerült minden rendesen.

Az a kifolyó ág bizony:). Beúszik, megkapaszkodik egy baci csomóban, eszik beljebb úszik. Ha elfárad elengedi magát és kilövi az áramlat. Ma már majdnem a dupla csapig eljutott. :LOL:
 
Volt időm ma úgyhogy megnyírtam a stemeket. Kellett már.

IMG_20180501_191843.jpg IMG_20180501_191728.jpg
A sünik olyan jó munkát végeznek hogy lehet feljebb emelem a fényerőt legyen mit enniük.
IMG_20180501_191953.jpg

Mióta nem figyelem és számolom a gébeket meg van mind. Az asszony megmondta, halálra nézem őket.:sick:
IMG_20180501_192153.jpg
Pár kép még.
IMG_20180501_192137.jpg
IMG_20180501_192000.jpg
IMG_20180501_191945.jpg
IMG_20180501_191940.jpg
IMG_20180501_191934.jpg
IMG_20180501_191926.jpg
 
Back
Oldal tetejére