• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

killer

Főkertész
Üdv!

Pár szóban az eddigiekről és a tervekről.

Gyerekkorom óta mindig volt akváriumom. Persze a szokásos 54 liter+belső szűrő+rengeteg hal+kevés növény. Ezt édesapámmal tartottuk fennt. Két éve elköltöztem otthonról és megvettem az első saját akváriumot. Jelenleg is ez üzemel.
Adatok:
-80x40x45 akvárium műanyag tetős világítással (2x18W)
-atman cf 1000 (1 liter siporax, 1 liter matrix, 100ml Seachem Purigen)
-manado aljzat

Ahogy egyre többet olvasgattam a neten megtaláltam ezt az oladalt aztán teljesen megfertőzödtem. Jelenleg a gyér technikából adódoan anubiason, valisnerian és crypton kívül mást nem tudok tartani.

Pár hónap múlva esedékes egy nagyobb átalakítás a lakásban és a párom rábólintott az akvárium cserére. ( a méretei miatt akarom lecserélni, ilyen hosszúsghoz ekkora mélységgel nem igazán találtam megfelelő világítást).

A tervek:

-100x40x40 akvárium
-quad 4x39W ( 2 csővel használva egyelőre, ha lesz keret a Co2-re később legyen mozgástér)
-eheim 2075
-aqubasis plus+a régiből a manado
-növények még kérdéses(anubiasok+ a jávai költöznek a régiből)
-fauna: régi aksiból 8 szumi, egy stendhal, 3 panda cory, 5 amano aztán majd meglátjuk
-tápozás: még kérdéses. jelenleg profito+ferro-t használok de szeretném kipróbálni a Mic+Mac+Carbo csomagot

Ezek egyenlőre csak tervek mivel 2 hónap még biztos hátra van az indításig míg a lakás teljesen kész lesz.
Azért indítottam ilyen korán a naplót hogy, addig is szívesen fogadok minden tanácsot, javaslatot a tapasztaltabbaktól.

Előre is köszönök minden segítséget.
 
Utoljára módosított:
Szia!
Olvasom, hogy később szeretnél CO2-öt, illetve átmenni hígh.tech-be. Akkor ajánlanám 90x45x45cm méretű akváriumot. Ebben jobban tudsz 39W-os csövekkel minden zugot bevilágítani.
Ha maradsz low-ba akkor jó a 100cm-es méret. (Tapasztalat, nézz szét nálam). A szűrő jó választás, lámpa is. Ha teheted másik talajt próbálj ki. Garnélákat is akarsz, akkor sajnos felejtős lesz a Szumi. Csipegeti őket rendesen. Hirtelen ennyi.
Kérdésed van bátran, itt mindenki normál hangnemben válaszol, segít.:);)
 
Szia!
Olvasom, hogy később szeretnél CO2-öt, illetve átmenni hígh.tech-be. Akkor ajánlanám 90x45x45cm méretű akváriumot. Ebben jobban tudsz 39W-os csövekkel minden zugot bevilágítani.
Ha maradsz low-ba akkor jó a 100cm-es méret. (Tapasztalat, nézz szét nálam). A szűrő jó választás, lámpa is. Ha teheted másik talajt próbálj ki. Garnélákat is akarsz, akkor sajnos felejtős lesz a Szumi. Csipegeti őket rendesen. Hirtelen ennyi.
Kérdésed van bátran, itt mindenki normál hangnemben válaszol, segít.:);)
happy pool nagy kedvenc, olvasom a naplód. Amanokal jól megvannak nem bántják őket. Amíg megvannak addig kisebb garnikat nem akarok( van egy 40-es akim abban tartok rc-ket). Másfél éves a brigád addig amíg megvannak nem cserélem őket le. 3 ceyloni algaevőt és egy aymonierit így is el kell majd ajándékoznom. High tech egyelőre csak álom de a 4x39 wattal van rá lehetőség ha úgy alakul. Ahogy nézegettem használtan kb annyiért kapok egy 4x39-est mint egy új dupla csövest. Mondjuk ma pont lemaradtam egyről itt az oldalon.
 
Aljzatnak szerintetek melyi a jobb megoldás? Tropica általános talaj magában vagy aquabasis plus+manado kombó?
A tropica aljzat teljes értékű, aktív, agyagos talaj, táptalaj nélkül is használható. Könnyebb ültetni bele, és a domborzat is jobban megmarad mint a manadonál. Nekem személy szerint a színe is jobban tetszik.
 
A tropica aljzat teljes értékű, aktív, agyagos talaj, táptalaj nélkül is használható. Könnyebb ültetni bele, és a domborzat is jobban megmarad mint a manadonál. Nekem személy szerint a színe is jobban tetszik.
Színre nekem is jobban tetszik. Domborzatot nem igazán tervezek még. Az érdekel igazán, hogy tápanyagilag melyikel járok jobban?
 
A tropica aljzat teljes értékű, aktív, agyagos talaj, táptalaj nélkül is használható. Könnyebb ültetni bele, és a domborzat is jobban megmarad mint a manadonál. Nekem személy szerint a színe is jobban tetszik.
Így van! Nálam is csak Tropica talaj van, táptalaj nélkül. Megelégedésemre szolgál eddig.:)Tudom low-tech lesz nálad. High-tech-be azért már tennék alá táptalajt is.
 
A másik kérdésem az lenne, hogy érdemes-e megtartani a szűrőanyagokat a régi szűrőből? Használtan keresek 2075-öst. Ha találok persze számít, hogy szűrőanyaggal vagy nem, viszont ha újat kell vennem éremes-e lecserélni a bejáratott mátrixot és siporaxot az új substrat prora?
 
A másik kérdésem az lenne, hogy érdemes-e megtartani a szűrőanyagokat a régi szűrőből? Használtan keresek 2075-öst. Ha találok persze számít, hogy szűrőanyaggal vagy nem, viszont ha újat kell vennem éremes-e lecserélni a bejáratott mátrixot és siporaxot az új substrat prora?
Én biztos nem cserélném le. Nem azért, mert bejáratott, hanem mert semmi baja nincs. Az, hogy "bejáratott", maximum akkor előny, ha a régi működő szűrőből egyből átrakod az új működőbe. Bacik állítólag nem viselik jól, ha nem megy a szűrő huzamosabb ideig (pár óra már gondot okozhat)...
 
Felesleges. Az új 2075-ben van "műanyag gégecső darabkák" (mechpro) azt ki kell dobni, helyette mehet kerámia gyűrű, siporax. A többi gyári anyag elfogadható a szűrőben. Lehet kifogni használtan nagyon jókat. Érdemes keresgetni. Ajánlom ezt a szűrőt.
 
Ahogy utána olvastam a dolgoknak a 2075 lett a favorit. A mátrixal csak jó tapasztalataim vannak a substrat pro-t még nem próbáltam. Ha szerencsém van akkor találok egy használtat amit mátrixal akarok feltölteni.
 
Így van! Nálam is csak Tropica talaj van, táptalaj nélkül. Megelégedésemre szolgál eddig.:)Tudom low-tech lesz nálad. High-tech-be azért már tennék alá táptalajt is.
A tropicas talajnál is szükség van az elején napi vízcserékre mint az amazóniánál vagy az csak annak a talajnak a sajátossága? Az áttelepítés miatt nem mindegy.
 
Back
Oldal tetejére