• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech 30L

azs291

Nézelődő
Sziasztok!
Régóta a fórum olvasója vagyok és többek között az itt látott akváriumoknak köszönhetően döntöttem úgy, hogy szeretné indítani egy saját 30 literes low-tech akváriumot. Lehetőségeimhez és tudásomhoz mérten igyekeztem a lehető legalaposabban felkészülni. A tervben egy könnyen kezelhető és karbantartható akvárium szerepelt néhány alacsony igényű növénnyel és pár strapabíró garnélával. Azért voltak ilyen alacsonyak az elvárások, mert low-tech vonalon maradva nem szerettem volna nagy nyomású CO2 rendszert beállítani és RO vizet használni.

2019.04.19.

Akvárium: Aquael Shrimp Set 30L
Aljzat: JBL Manado 5L
Világítás: gyári 6W LED
Szűrés: gyári
Dekoráció: Red Moor+ Dragon kövek
Növények: Cryptocoryne wendtii 'Hellgrün', Anubias nana 'Mini', Nymphoides hydrophylla 'Taiwan', Cryprocoryne becketti 'Petchi' pink, Hemianthus callitricoides 'Cuba'
Tápozás: Mic-Mac-Excel 0,5 ml/nap
Vízcsere: 50%/hét
Élőlények: RC+Helena

 
Az első lakók betelepítésével 2 hónapot vártam, majd 10 RC foglalta ez akváriumot. Minden a legnagyobb rendben haladt, látszólag a garnélák és a növények is jól érzik magukat. A fán megjelent némi penész de amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan távozott is. Ami viszont nem távozott az a hólyagcsiga... Hónapokkal az indulás után láttam meg az elsőt de sajnos egyre nagyobb méreteket öltött az invázió. Mivel vegyszert nem akartam használni és esélytelen lett volna egyenként kiszedegetnem őket, ezért úgy döntöttem beszerzek 4 Helenát.


Bár az elején nem mutattak sok érdeklődést a hólyagcsigák iránt (inkább egymással foglalkoztak...), pár héttel később arra lettem figyelmes, hogy napok óta nem találkoztam a hívatlan látogatókkal. Az akváriumot teljesen megtisztították az hólyagcsigáktól, viszont arra lettem figyelmes, hogy egyre több Helena petével találkozok.

Ezért összefogdostam a Helenákat (kb. 25-30 db) és átraktam őket egy másik akváriumba, egyelőre nem tudom mi lesz a sorsuk....
 
A csigátlanítás után már nyugodtan élvezhették a garnélák az otthonukat. Az etetéseknél már 40-50 garnéla jelenik meg és a növények is szépen fejlődnek. Csak némi pontalga található az üvegen és az anubiason.

Az egyetlen problémám hogy a hydrophylla levelei közül van, amik teljesen elveszítik a színüket, míg mások úgy néznek ki mint ha megrágták őket.

Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma?
 
A csigátlanítás után már nyugodtan élvezhették a garnélák az otthonukat. Az etetéseknél már 40-50 garnéla jelenik meg és a növények is szépen fejlődnek. Csak némi pontalga található az üvegen és az anubiason.

Az egyetlen problémám hogy a hydrophylla levelei közül van, amik teljesen elveszítik a színüket, míg mások úgy néznek ki mint ha megrágták őket.

Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma?

@star67, mintha te írtad volna, hogy ezt a növényt előszeretettel fogyasztják a garnélák?! Ha esetleg tévedek, elnézést!
 
En azt vettem eszre, hogy a beteg leveleket eszik meg. Nalam a hygrophila corymbosat ettek meg, es addig nem is lattam, hogy beteg, mig a maradekot ki nem mentettem egy wabiba. Szarazon azonnal lattam, hogy beteg leveleket hoz. Masoknal a alternanthera reinicki fogyott, bar az meg allitolag meg edeskes is. Nalam azt beken hagytak.
 
En azt vettem eszre, hogy a beteg leveleket eszik meg. Nalam a hygrophila corymbosat ettek meg, es addig nem is lattam, hogy beteg, mig a maradekot ki nem mentettem egy wabiba. Szarazon azonnal lattam, hogy beteg leveleket hoz. Masoknal a alternanthera reinicki fogyott, bar az meg allitolag meg edeskes is. Nalam azt beken hagytak.
A reinickiit csak az amanok eszik (legalábbis nálam), de azok nullára kopasztják. A többiek békén hagyják.
 
A csigátlanítás után már nyugodtan élvezhették a garnélák az otthonukat. Az etetéseknél már 40-50 garnéla jelenik meg és a növények is szépen fejlődnek. Csak némi pontalga található az üvegen és az anubiason.

Az egyetlen problémám hogy a hydrophylla levelei közül van, amik teljesen elveszítik a színüket, míg mások úgy néznek ki mint ha megrágták őket.

Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a probléma?
A sápadt és/vagy bomló leveleket a tőhöz közel lecsíped.
Mondjuk a Nymphoides nem a harsogó zöld színéről híres, de nem tartom kizártnak, hogy a világítás gyengén muzsikál.
 
Back
Oldal tetejére