• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

Szia
Láttam érdeklődtél chiltonok után
Igazából a magas pht értékelik a sisakok meg nem! Nálam érdekes nem petéztek sehova pedig van pár darab!
Chiltonom is van egy db a sokból ennyi maradt sajna
Próbát negér de igazából 7 feletti pht honorálják! A lámpa meg egy jó fogás! Oda már co2 is fog kelleni!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Elég magas még a ph-m most is, 7 fölött bőven. Azt hittem az ro-val lejjebb megy ez is de egyelőre nem. 5-en vannak a sisakjaim de mindent beterítenek, még a helenákat is összepetézték.

A lámpát asszonyka nézte ki nekem a fórumon. Tudta hogy ez az álom lámpám szóval azt mondta vegyem meg. Egyelőre 2 csővel fog menni. Megkezdtem a gyűjtést a co2-re. Karácsonyra vagy jövő év elejére összerakom rá a pénzt.

Addig marad ahogy van az akvárium de a következőt már high techként akarom indítani.
 
Elég magas még a ph-m most is, 7 fölött bőven. Azt hittem az ro-val lejjebb megy ez is de egyelőre nem. 5-en vannak a sisakjaim de mindent beterítenek, még a helenákat is összepetézték.

A lámpát asszonyka nézte ki nekem a fórumon. Tudta hogy ez az álom lámpám szóval azt mondta vegyem meg. Egyelőre 2 csővel fog menni. Megkezdtem a gyűjtést a co2-re. Karácsonyra vagy jövő év elejére összerakom rá a pénzt.

Addig marad ahogy van az akvárium de a következőt már high techként akarom indítani.
majdhogynem csak co2 vel tudod majd a pht feljebb vinni! nálam akva inditás ph 5 full co2 vel. csak kh+ hozáadásával tudtam feltornászni 6 fölé!
akkor próbáld ki a csigákat! mehet az 4 csövel is max lejjebb veszed a fényeröt! vagy feljebb rakod a lámpát! nálam 28cm van. 20 cm nél bezöldült a laplata.
hajrá a high tech felé! van elégsok co2 kütyüm!
 
majdhogynem csak co2 vel tudod majd a pht feljebb vinni! nálam akva inditás ph 5 full co2 vel. csak kh+ hozáadásával tudtam feltornászni 6 fölé!
akkor próbáld ki a csigákat! mehet az 4 csövel is max lejjebb veszed a fényeröt! vagy feljebb rakod a lámpát! nálam 28cm van. 20 cm nél bezöldült a laplata.
hajrá a high tech felé! van elégsok co2 kütyüm!
Köszi a bíztatást. Használtan már kaptam egy jó ajánlatot egy 10 kilós nagy nyomású szettre de az asszony nem igazán díjazná még pluszban ezt is most. Még a házon is sok a tenni való.
 
Ez igen!
Most láttam csak a képet, hogy rohamos ütembeb fejlődik nálad a technika is:)
Mi a benyomás, vélemény a lámpáról?



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Leginkább még semmi.:) A két törpe mellett eddig arra volt csak időm hogy kipróbáljam működik-e.:LOL: A héten akarom felrakni valamikor és kipróbálni élesben, utána többet tudok mondani.

Amúgy szerelem volt első látásra:love:
 
Leginkább még semmi.:) A két törpe mellett eddig arra volt csak időm hogy kipróbáljam működik-e.:LOL: A héten akarom felrakni valamikor és kipróbálni élesben, utána többet tudok mondani.

Amúgy szerelem volt első látásra:love:

Hamarosan annak is eljön az ideje, hogy a helyére kerüljön ;)
Ha jol emlékszem akkor két csöves Odyd van most... Lesz egy kis fénymennyiség változás a négy csöves Atinak köszönhetően :) Sanszos hogy a Co2 szett is hamarosan érkezni fog.
Amúgy azért is kérdeztem a véleményed a lámpáról, mert tervben van nálam egy csere a te ATI lámpád kistestvérére. Csak abban nem vagyok biztos hogy a három csővel használt Odym után ez annyival adna-e többet 64 literben. Na de ez legyen az en gondom :)
Várom a fejleményeket ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Hamarosan annak is eljön az ideje, hogy a helyére kerüljön ;)
Ha jol emlékszem akkor két csöves Odyd van most... Lesz egy kis fénymennyiség változás a négy csöves Atinak köszönhetően :) Sanszos hogy a Co2 szett is hamarosan érkezni fog.
Amúgy azért is kérdeztem a véleményed a lámpáról, mert tervben van nálam egy csere a te ATI lámpád kistestvérére. Csak abban nem vagyok biztos hogy a három csővel használt Odym után ez annyival adna-e többet 64 literben. Na de ez legyen az en gondom :)
Várom a fejleményeket ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Szerintem a refi miatt mindenképp. Én is szerintem 4 csővel fogom használni a jobb fényelosztás miatt, csak vissza dimmelem 50%-ra. Lehet hülyeség ez így de majd megmondják az okosok. Megpróbálok lassan felmenni 60%-ig, azt még talán bírja alga nélkül.

Co2-re gyűjtök de az se 2 forint.

Nem is ez a lámpa volt tervben de az asszony látta és azt mondta inkább ezt.
 
A gébeket viszont nem tudom mi érte. A 3 régi 3 hét leforgása alatt elpusztult a 6ból. Mondjuk mióta leradírozták a maradék fonalat és az ecsethez nem nyúlnak, nem nagyon láttam őket elől.
 
Na akkor volt egy kis időm felrakni végre a lámpát. Hát mit mondjak, mintha eddig gyertyával világítottam volna.

IMG_20180225_182712.jpg
@Gáncs Péter
Nem tudom a képek mennyire adják majd vissza de brutális a különbség. Az Ati 4 csővel megy 50%-ra dimmelve, így papíron ugyan ott vagyok. De nagyon nem.

Ody
IMG_20180206_181440.jpg

Ati
IMG_20180225_182635.jpg

Sajnos a telo nem adja vissza a különbséget(ki is égeti a képet) de ha erre jársz élőben megnézheted mit tud.

Holnap megnézem pár percre mit tud 100%-on:LOL::hungry:
 
Na akkor volt egy kis időm felrakni végre a lámpát. Hát mit mondjak, mintha eddig gyertyával világítottam volna.

View attachment 50112
@Gáncs Péter
Nem tudom a képek mennyire adják majd vissza de brutális a különbség. Az Ati 4 csővel megy 50%-ra dimmelve, így papíron ugyan ott vagyok. De nagyon nem.

Ody
View attachment 50115

Ati
View attachment 50113

Sajnos a telo nem adja vissza a különbséget(ki is égeti a képet) de ha erre jársz élőben megnézheted mit tud.

Holnap megnézem pár percre mit tud 100%-on:LOL::hungry:
Azért látszik a külömbség! Gratula hozzá:)
 
Azért látszik a külömbség! Gratula hozzá:)
Köszi. Ezért is jó ez a fórum. A technikám szinte minden darabját itt vettem használtan,fél áron:rolleyes:. Szívesen megvettem volna mindent egyben a srácoknál de azért nem olcsó hobbi ez sajnos.

Viszont utána számolva 2000 ft-ért vettem egy dimmelhető Ati lámpát. Kiárultam a kiszedett növényeimet és az összes régi technikát a szekrényből+ a régi lámpát, így ennyi mínuszban vagyok. Azt hisszem ez egy jó üzlet volt:)
 
Na akkor volt egy kis időm felrakni végre a lámpát. Hát mit mondjak, mintha eddig gyertyával világítottam volna.

View attachment 50112
@Gáncs Péter
Nem tudom a képek mennyire adják majd vissza de brutális a különbség. Az Ati 4 csővel megy 50%-ra dimmelve, így papíron ugyan ott vagyok. De nagyon nem.

Ody
View attachment 50115

Ati
View attachment 50113

Sajnos a telo nem adja vissza a különbséget(ki is égeti a képet) de ha erre jársz élőben megnézheted mit tud.

Holnap megnézem pár percre mit tud 100%-on:LOL::hungry:

Nagyon guszta! ;)
Igyekszem arrafelé járni a közeljövőben es megnézni élőben is. Amúgy így képen is látni azért a különbséget.
A dimmeléssel meg csak ügyesen, nehogy algabumm legyen az extra világítás vége.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nagyon guszta! ;)
Igyekszem arrafelé járni a közeljövőben es megnézni élőben is. Amúgy így képen is látni azért a különbséget.
A dimmeléssel meg csak ügyesen, nehogy algabumm legyen az extra világítás vége.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Hát igen azt már most látom feljebb semmiképpen nem megyek míg nincs co2( tehát így marad jó darabig:)), max kicsit lejebb. Több fény megmutat azért egy két dolgot ami bébi fénynél annyira nem feltűnő.

Hal fronton a zöld neon az eddigi legjobb választásom az algázó géb mellett. Gyönyörűek és a kép még csak vissza se adja rendesen.:love:
 
Nos tapasztalatok egy hét "pirítás" után.

A lasabb növényeimen és az üvegen megjelent minimális szőr alga, meg az mc-ben pár szál fonál. Az üvegen eddig is volt hét végére de most azért több. Az algázók és a karbantartás eltüntetett mindent nagyjából.

A békesség kedvéért visszavettem a fényerőt 45%-ra és 5 cm-t feljebb emeltem a lámpát.

Amúgy megugrott minden, főleg az mc.

IMG_20180305_190941.jpg
IMG_20180305_190949.jpg

Az RO-ra való átállás nagyon bejött a növényeknek. Leginkább a blyxa élvezi. Sokkal nagyobb, dúsabb és vékonyabbak, kecsesebbek a levelei.
IMG_20180305_190955.jpg

Azért érződik az akin hogy lassan másfél éves, indításnál 2 hét alatt majdnem tömött gyepem volt, most azért sokkal komótosabban halad az újra ültetett tenellus. Az aljzat egyik része másfél, a másik két és fél éves.

Rendes akvárium ez, itt-ott feltűnő pár mini ecset pamaccsal figyelmeztet, hogy majdnem 8 hónap után nem ártana kipucolni a szűrőket.

IMG_20180305_191020.jpg

IMG_20180305_190930.jpg

A nanoban megy minden a maga útján. A nymph. taiwant megritkítottam de amúgy semmi extra.

Mióta átálltam full ro-ra nem láttam kis garnélát, most petésedtek csak be azóta. A nagyban nagyobb volt a víz változása és ott folyamatosan látom a mini rc-ket.
Ha minden jól megy pár hét múlva ide crs garnélák költöznek.

IMG_20180305_191033.jpg
 
Nos 8 hónap után eljutottam az egyik szűrő kitakarításáig. A perlonon és a csöveken kívül nem volt vészes.

A mátrix nem koszolódott nagyon, a bio rio annál inkább.
Ki is vettem, megy át a nanoba lehúzni a ph-t, illetve kikerült a substrat pro is. Került be még 2 liter matrix, így most a 2075 full matrixal megy.

Sikeresen eltörtem az üveg skimmerem is takarítás közben:mad::eek:. Még jó hogy az előző töröttet nem dobtam ki hanem megragasztottam két komponensűvel tartaléknak. Most jól jött.

Végre tisztán:

IMG_20180325_183103.jpg

:poop: totál:
IMG_20180325_183124.jpg

IMG_20180325_183305.jpg
 
Back
Oldal tetejére