• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Sziasztok. Ritkan kerek segitseget, de eljott ennek is az ideje. Uszony rothadasrol mit lehet tudni, mert probalok googlizni de kezelesrol semmi. Lemondott guppi csapatot fogadtam orokbe kb 3-4 honapja, de nem javul, viszont rosszabb se lett. A viz minoseg patika szerintem.

A Sera baktopur megbízhatóan legyőzi a bakteriális megbetegedéseket, mint a száj-és uszonyrothadás és a szürkés fehér ill. vattaszerű helyeket a bőrön és az uszonyokon az akváriumok édesvízi halainál és a kerti tavakban.
(Csak bemásoltam, nekem anno használt.)
 
A Sera baktopur megbízhatóan legyőzi a bakteriális megbetegedéseket, mint a száj-és uszonyrothadás és a szürkés fehér ill. vattaszerű helyeket a bőrön és az uszonyokon az akváriumok édesvízi halainál és a kerti tavakban.
(Csak bemásoltam, nekem anno használt.)
Nagyon szepen koszonom a segitsegedet.
 
Szép napot mindenkinek!
Camallanus féreg ellen erősen sós illetve 30 fokos víz megoldás lehet? Valakienk valami tapasztalat? 1 hét elteltével egyenlőre úgy néz ki, hogy megoldás, de mivel ez egy lassan kialakuló dolog nem merek biztosat mondani.
 
Sziasztok!
Voltak gyöngy dánióim, amik mindig is elég fakó, színtelenek voltak. Most átkerültek egy másik akiba, ahol kb. egy nap alatt kiszínesedtek.
Helyettük kerültek be razbórák, amik el is kezdtek színesedni a kezdeti stressz után, de most egyik napról a másikra ők is kifakultak.
EI tápozás mellett gyanakodjak magas nitrát szintre? (nem tudom számít-e, de neocaridina szaporulat sincs már jó ideje, viszont itt a dániókra gyanakodtam)
 
Sziasztok!
Voltak gyöngy dánióim, amik mindig is elég fakó, színtelenek voltak. Most átkerültek egy másik akiba, ahol kb. egy nap alatt kiszínesedtek.
Helyettük kerültek be razbórák, amik el is kezdtek színesedni a kezdeti stressz után, de most egyik napról a másikra ők is kifakultak.
EI tápozás mellett gyanakodjak magas nitrát szintre? (nem tudom számít-e, de neocaridina szaporulat sincs már jó ideje, viszont itt a dániókra gyanakodtam)
Szia, két opció van:
1. valami miatt stresszben vannak a halaid, valami nem zavarja őket?
2. Nem érzik jól magukat.... Valami nem jó a vízeddel, ha már nincs garnéla szaporulat, az már egy rossz jel. Ők is vagy stresszben vannak vagy valami nagyon nagy gáz van a vízeddel. Szetintem a tápozást hanyagold egy hétig és csinálj előtte egy 30-35%os víz cserét. Aztán írj lett e változás. Kezdésnek nincs jobb ötletem.
 
Mérem én rendszeresen tudom, hogy magas az EI miatt, csak nem tudom ez hatással van-e az élőlényekre!?
Mondjuk pont most vettem észre egy apró razbórát fura, hogy szaporodnak...:unsure:
Üdv. Talán még a víz keménységét is meg lehetne mérni. Gh, kh. A diszhalinfo oldalán meg tudod nézni, mik a hal igényei, de szerintem a GA oldalán is fent van.
 
Üdv. Talán még a víz keménységét is meg lehetne mérni. Gh, kh. A diszhalinfo oldalán meg tudod nézni, mik a hal igényei, de szerintem a GA oldalán is fent van.
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon segítőkész társaság van itt!:) Csak kár, hogy a betegségek topicban...:sneaky:
Igazából azt is mértem, teljesen jónak tűnik, 6 GH és 3 KH.
Nekem akkoris gyanús ez az EI tápozás, növények is nőnek, mint a bolond, de nem túl szépek..
Lehet kipróbálok egy vékonyabb tápozást, másra nem tudok gondolni (ja Co2 még limezöld se), de ez már nem ennek a topicnak a témája.
 
Hello.
Tegnap vettem 15 Garnélát az új akváriumba a Tetrák mellé ,de úgy látszik,hogy Fertőzöttek voltak, és reggelre a Halakat is megfertőzte lettek. (Persze az eladó tagadja,hogy betegek lettek volna")
Úgy látom,hogy ez Darakór (fehér pötty) Hirtelen,amit találtam boltba vegyszer/gyógyszert rá az a Tetra meg a Jbl Punktol Plus" .. Használtam akváriumba 7,5 Ml-t+ 70% vízcsere.. 27C hőmérséklet ,de nagyon szenvednek és úgy látom,hogy a Pötty egyre több van rajtuk...Hogyan tudom végleg eltávolítani a vízből,ezt a fertőzést,ha esetleg meghalnak a tetrák?
:cry:
 
Hello.
Tegnap vettem 15 Garnélát az új akváriumba a Tetrák mellé ,de úgy látszik,hogy Fertőzöttek voltak, és reggelre a Halakat is megfertőzte lettek. (Persze az eladó tagadja,hogy betegek lettek volna")
Úgy látom,hogy ez Darakór (fehér pötty) Hirtelen,amit találtam boltba vegyszer/gyógyszert rá az a Tetra meg a Jbl Punktol Plus" .. Használtam akváriumba 7,5 Ml-t+ 70% vízcsere.. 27C hőmérséklet ,de nagyon szenvednek és úgy látom,hogy a Pötty egyre több van rajtuk...Hogyan tudom végleg eltávolítani a vízből,ezt a fertőzést,ha esetleg meghalnak a tetrák?
:cry:
Szia!
Biztos vagy benne, hogy darakór? Nem lehet, hogy scutariella féreg van a garnikon? Jó lenne egy kép, ha tudsz mutatni!
 
Hello.
Tegnap vettem 15 Garnélát az új akváriumba a Tetrák mellé ,de úgy látszik,hogy Fertőzöttek voltak, és reggelre a Halakat is megfertőzte lettek. (Persze az eladó tagadja,hogy betegek lettek volna")
Úgy látom,hogy ez Darakór (fehér pötty) Hirtelen,amit találtam boltba vegyszer/gyógyszert rá az a Tetra meg a Jbl Punktol Plus" .. Használtam akváriumba 7,5 Ml-t+ 70% vízcsere.. 27C hőmérséklet ,de nagyon szenvednek és úgy látom,hogy a Pötty egyre több van rajtuk...Hogyan tudom végleg eltávolítani a vízből,ezt a fertőzést,ha esetleg meghalnak a tetrák?
:cry:
Nem látom teljesen jól a fotón, de valóban annak tűnik. Gyógyszeres kezelés alatt és után menjenek az előírt vízcserék. Porszívózd a talajt is, mert a cisztákból kikelt lárvák először lesüllyednek a talajra.
A hőmérsékletet még emelheted, gyorsabban fejlődnek a kórokozók. Hamarabb lezajlik...
Nekem @mmccannon , Mary még 30-31 fokot is javasolt! Levegőztetés mellett, mesterséges lázat előidézve...
Szurkolok!
 
Sajnos reggelre 6 darab a vízfelszínén lebegett..szóval 4 darab maradt életbe...de ők is szenvednek...Most nem tudom,hogy a betegség vagy a Ellenszer gyengíti őket ennyire...Garnéláknak semmi bajuk..csak a Rummy Nose adta meg magát...
 
Back
Oldal tetejére