• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

meleagris

Legenda
A hátúszó tövénél fehéres kiemelkedés, 1-2 mm hosszú, de nem darakórnak tűnik.
Hasonlót látok az egyik rézlazac oldalán is... Nem ficánkol, nem tűnik féregnek.
Komolyan agybajt kapok, ha még a nagy mellé itt is beüt a krach...

Utoljára módosított:

mmccannon

Legenda
Update: a neonok hullanak, mint a legyek, minden másnap vízcsere plusz a gyógyszeradagolás. A felemelt hőfok miatt pusztulnak a növények...szóval semmi jó.
Ráadásul a 72 literesben felfedeztem valamit az egyik fantomlazac hímen.
Mi lehet ez szerintetek? @mmccannon? Mary, szerinted?
View attachment 92211
View attachment 92212
View attachment 92213
Kérdéseim:
- melyiket adod JBL Punktol vagy JBL Punktol Plus?
- növénytápokat adagolsz-e a kezelés alatt?
- vízcserék milyen gyakoriak?
- mennyi vizet cserélsz?

meleagris

Legenda
Kérdéseim:
- melyiket adod JBL Punktol vagy JBL Punktol Plus?
- növénytápokat adagolsz-e a kezelés alatt?
- vízcserék milyen gyakoriak?
- mennyi vizet cserélsz?
JBL Punktol 250.
Tápokat adagolok, de kevesebbet.
Vízcsere minden másnap , kb 30%. Többet nem tudok, mert nincs nagyobb hordóm...
Látszólag jól érzik magukat a halak, de a neonok már a kezelés előtt nagyon stresszeltek, lehetett látni rajtuk.
Folytatom a kezelést és vízcseréket. Remélem rendbejönnek. Az útmutató szerint két hét a kezelés ideje.

mmccannon

Legenda
JBL Punktol 250.
Tápokat adagolok, de kevesebbet.
Vízcsere minden másnap , kb 30%. Többet nem tudok, mert nincs nagyobb hordóm...
Látszólag jól érzik magukat a halak, de a neonok már a kezelés előtt nagyon stresszeltek, lehetett látni rajtuk.
Folytatom a kezelést és vízcseréket. Remélem rendbejönnek. Az útmutató szerint két hét a kezelés ideje.
Tápozás mellett 2/3-ad vízcsere a minimum.
Én a tápokat most el is hagynám, mert a két "vegyszer" nemkívánatos mellékhatásokhoz vezethet.
Az adagolást hajszál pontosan tartsd be.
Már megint majdnem azt írtam, hogy ugorj be hozzám egy kölcsön hordóra. 🙈

meleagris

Legenda
Tápozás mellett 2/3-ad vízcsere a minimum.
Én a tápokat most el is hagynám, mert a két "vegyszer" nemkívánatos mellékhatásokhoz vezethet.
Az adagolást hajszál pontosan tartsd be.
Már megint majdnem azt írtam, hogy ugorj be hozzám egy kölcsön hordóra. 🙈
Megpróbálok többet.
Kösz Mary.
Természetesen a tápozáson is elgondolkodtam..de totál őszinte leszek, imádom a halaimat, de a növényeimet is.... ADA tápokat használok és egy hosszú kihagyás azért odacsap a növényeknek is...
De ott a pont, a nemkívánatos hatások miatt.

mmccannon

Legenda
Megpróbálok többet.
Kösz Mary.
Természetesen a tápozáson is elgondolkodtam..de totál őszinte leszek, imádom a halaimat, de a növényeimet is.... ADA tápokat használok és egy hosszú kihagyás azért odacsap a növényeknek is...
De ott a pont, a nemkívánatos hatások miatt.
Örömmel segítek, amennyire tapasztalatomból, tudásomból tellik.
Tudom, hogy a saláták nem bírják az efféle kiképzést, de a halak problémáira fókuszáltam.
Amennyiben a helyedben lennék, néznék egy másodkézből származó 30-40 lityis akváriumot. Gardrób aljában is elfér, és ha baj van, akkor nincs a növény/hal dilemma, és tudsz karanténozni is.

Kitsune

Nézelődő
Sziasztok!
A segítségeteket kérem, mert nem vagyok biztos abban, hogy ez tényleg az-e amire gondolok..
Az egyik szifón egy viszonylag nagy fehér kelés féle van, de a többin nem látok ilyesmit. Az akva vegyes, guppik, ancik és szifók lakják, illetve 2-3 garnéla. Van még egy szifó, azt nem sikerült lefotóznom, azon "csak" valami fehéres, alig kivehető horzsolásnak tűnő folt van, talán a talajnak dörgölőzés miatt? (Egyszer láttam, hogy csinálják.)
Plusz, ha még ez nem lenne elég, az 1-2 anci is fura, olyan furcsán gyanúsan dagi... remélem nem hasvízkór, mert akkor nem tudom mit csinálok..
Vannak fotók, talán ti jobban hozzá értők tudtok valami okosat mondani, a kórisméről illetve a kezelésről. Pláne, ha 2 fertőzés egyszerre van jelen.. 😱

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Oldal tetejére