• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

A takarmánnyal van nagy gond, ugyanis a guppyk növényi táplálékot igényelnek, és csak marginálisan protein tartalmút. Utóbbiból is inkább a feketeszúnyog, vízibolha és cyclops.
Valahol olvastam hogy a verseny guppy-kat föképp (nem emlékszem a százalékra) artemiával etetik, akkor ez téves infó vagy téves elképzelés? Vagy mondjuk 60% sórák és 40% növényi már megfelelő lehet?
 
Valahol olvastam hogy a verseny guppy-kat föképp (nem emlékszem a százalékra) artemiával etetik, akkor ez téves infó vagy téves elképzelés? Vagy mondjuk 60% sórák és 40% növényi már megfelelő lehet?
OFF eleje
Verseny guppykat illetően jobb lenne az AME-hoz fordulni. Ha valaki pontos választ tud adni, az Pasaréti Gyula és Toma István.
Én max. nézegetni szeretem őket.
OFF vége
Bocs @csoli, de ez nem az a topik, ahol ezt ki lehet vesézni.
 
Egy hétig ne etess, utána pedig zöldségalapú lemezes száraztápot javasolok adni. Egy ideig kerüljed a fagyasztott élőkaját.
Ugy néz ki a tanácsaidnak köszönhetően jó úton haladunk. Már nem gubbasztanak csapatba verődve, kutatnak-kajtatnak az akváriumot beuszkálva. Még a legsoványabbak is talán egeszsegesebb mozgást produkálnak. Megnyugtató igy látni őket.
 
Én a full RO-ra szavazok. A Green Aqua GH plus-szal kapcsolatos infókat és tapasztalatokat ITT olvashatod el.
Láttam, hogy csak dicséretek hangzanak el a GH plus-ról. Sajnos a környékemen nem találtam olyat aki forgalmazná. Talán kérdéseket kell feltegyek a megfelelő helyekre.
De láttam, hogy a Seachem-nek is van hasonlo terméke. Vajon az is megtenné?
 
Láttam, hogy csak dicséretek hangzanak el a GH plus-ról. Sajnos a környékemen nem találtam olyat aki forgalmazná. Talán kérdéseket kell feltegyek a megfelelő helyekre.
De láttam, hogy a Seachem-nek is van hasonlo terméke. Vajon az is megtenné?
A GA a világ végére is szállít. Hiszen nem Te vagy az egyetlen magyar a határ másik oldalán. Van, aki német, angol, stb. területen él. Szóval regisztrálj a honlapon, és hajrá, mozgasd meg vásárlóizmaidat! :)
Kezdi az Târgu Secuiesc (Kézdivásárhely) lenne, rövidítve?
Amúgy, ha már itt tartunk, kérlek, hogy írj egy kicsit Magadról, EBBEN a topikban.
 
Na, engem is eltrafált...
Darakór a a nagy 325 literesben.
Vegyszerezni nem akarok, de nincs karanténakvám.
Az utóbbi egy hétben sajnos csak tápoztam és gyorsan etettem és nem figyeltem a halaimat meg.
Onnan lett gyanús, hogy ugrálnak ki a neonok, mondom már alaposabban megnézem őket..full borítva vannak darával...
Három hete hoztam rózsalazacokat....ott volt a baj, velük kerülhetett be.
Két hete még semmit nem láttam rajtuk, most meg....
Úgyhogy víz felfűt, JBL Punktolt gondoltam venni.
Aztán indul a kezelés.
Most akartam fotózni az akvát...abból szerintem semmi nem lesz.😔😔
 
Igen, mea culpa.
Belenyomtam a JBL Punktolt...tudom nem akartam vegyszerezni...
De nem bírtam ki.
Remélem rendben leszünk, legfeljebb lőttek a fotózásnak.
Nincs karanténakvám, és az itteni kereskedésből már 2015 óta vásárolok, még soha nem volt darám.
Fűtés feljebb tekerve.
 
Utoljára módosított:
Igen, mea culpa.
Belenyomtam a JBL Punktolt...tudom nem akartam vegyszerezni...
De nem bírtam ki.
Remélem rendben leszünk, legfeljebb lőttek a fotózásnak.
Nincs karanténakvám, és az itteni kereskedésből már 2015 óta vásárolok, még soha nem volt darám.
Fűtés feljebb tekerve.
JBL Punktol beadagolva...
Meglátjuk...., hőfok feltekerve, jelenleg 28 fokon áll. CO2 adagolás lekapcsolva, azt olvastam azt le kell a kezelés alatt állítani.
Most már csak egy jó kis algabumm kell majd... lehet a fényből is visszaveszek.
A neonok úgy ugrálnak ki, mintha kötelező lenne nekik....már 8-at vesztettem...
 
:O Nem engedsz le egy kis vizet, hogy ne tudjanak kiugrani?

Nekem is jol telik a napom, megmérgeztem az összes garnélat a bambuszosban,vizcsere után fél orával a legtöbb amano az oldalán feküdve rángatózott, estére egy tucat neocaridinia is bekpacsolodót a szombat esti " vergödjünk a földön" partyhoz.
 
:O Nem engedsz le egy kis vizet, hogy ne tudjanak kiugrani?

Nekem is jol telik a napom, megmérgeztem az összes garnélat a bambuszosban,vizcsere után fél orával a legtöbb amano az oldalán feküdve rángatózott, estére egy tucat neocaridinia is bekpacsolodót a szombat esti " vergödjünk a földön" partyhoz.
A növények miatt nem nagyon tudok, elég magasan is van belőlük. 1-2 cm nem számítana semmit, többet meg nem akarok.
 
JBL Punktol beadagolva...
Meglátjuk...., hőfok feltekerve, jelenleg 28 fokon áll. CO2 adagolás lekapcsolva, azt olvastam azt le kell a kezelés alatt állítani.
Most már csak egy jó kis algabumm kell majd... lehet a fényből is visszaveszek.
A neonok úgy ugrálnak ki, mintha kötelező lenne nekik....már 8-at vesztettem...
A fűtő feltekerésének célja mesterséges lázat előidézni. A 28 fok kevés, min. 32 legyen, ha eredményt akarsz elérni.
Nem akartál gyógyszerezni, aztán mégis. Kapkodásnak sosincs jó eredménye. 🙁
Most látom, hogy a világ melyik zugában élsz. Még jó, hogy nem írtam, ugorj be, és adok egy kórházakit. 🤪
 
A fűtő feltekerésének célja mesterséges lázat előidézni. A 28 fok kevés, min. 32 legyen, ha eredményt akarsz elérni.
Nem akartál gyógyszerezni, aztán mégis. Kapkodásnak sosincs jó eredménye. 🙁
Most látom, hogy a világ melyik zugában élsz. Még jó, hogy nem írtam, ugorj be, és adok egy kórházakit. 🤪
Igen, ide sodort a szél...
Nem akartam, de nem bírtam ki, a neonokat brutál eltrafálta.
Megpróbálok emelni rajta.
 
:O Nem engedsz le egy kis vizet, hogy ne tudjanak kiugrani?

Nekem is jol telik a napom, megmérgeztem az összes garnélat a bambuszosban,vizcsere után fél orával a legtöbb amano az oldalán feküdve rángatózott, estére egy tucat neocaridinia is bekpacsolodót a szombat esti " vergödjünk a földön" partyhoz.
Mi történt? 🙁
 
Vizszuro kancson atfolyatott vizzel csereltem vizet. A tesztcsik alapjan a cl-t kiszedte a csapvizbol, es a kemenyseg is csokkent.
Cserebe valami belekerult a vizbe, ami a garnélaknak nem tetszett.
Ma reggel temetés is volt.
View attachment 91996

Sokan viszont ujra jol vannak.
Máskor is kancsóból cseréltél vizet, vagy felettébb aktuális a szűrőbetét cseréje? 😲
Amúgy Te nem volnál Te, ha nem a klotyóra is mécsest tennél. :ROFLMAO:
 
Máskor is kancsóból cseréltél vizet, vagy felettébb aktuális a szűrőbetét cseréje?
Mivel tök nagy hülyeségnek tartom ezeket a víztisztító dolgokat, ezért már régóta nem használom. Két teljesen új szüröbetétet találtam a pincében, és kapva az ötleten, hogy ez lágyítja a vizet, meg kiszedi a klórt, és gyógyszer-maradványokat, gondoltam, hogy a halakhoz elhasználom.
Az elsö két adat leszürt vizet kiöntöttem, és a harmadiktól használtam cserevíznek.

Egyébként régebben, amikor még kancsóból ittam a vizet, akkor is egyszer a szüröcsere idejekor a kancsóból cseréltem a halaknak vizet, és akkor is megpurcant pár garnéla. Akkor úgy gondoltam, hogy már tök régi a szürö, vagy valami más az oka, hogy páran megdöglöttek.

Amúgy Te nem volnál Te, ha nem a klotyóra is mécsest tennél.
Meg kell adni a kellö tiszteletet másfél év szolgálat után, na.
Igen, ezen még meglepődsz, azon, hogy a WC alja tele van akvárium kaviccsal, arra rá sem hederítesz. :D
 
Mivel tök nagy hülyeségnek tartom ezeket a víztisztító dolgokat, ezért már régóta nem használom. Két teljesen új szüröbetétet találtam a pincében, és kapva az ötleten, hogy ez lágyítja a vizet, meg kiszedi a klórt, és gyógyszer-maradványokat, gondoltam, hogy a halakhoz elhasználom.
Az elsö két adat leszürt vizet kiöntöttem, és a harmadiktól használtam cserevíznek.

Egyébként régebben, amikor még kancsóból ittam a vizet, akkor is egyszer a szüröcsere idejekor a kancsóból cseréltem a halaknak vizet, és akkor is megpurcant pár garnéla. Akkor úgy gondoltam, hogy már tök régi a szürö, vagy valami más az oka, hogy páran megdöglöttek.


Meg kell adni a kellö tiszteletet másfél év szolgálat után, na.
Igen, ezen még meglepődsz, azon, hogy a WC alja tele van akvárium kaviccsal, arra rá sem hederítesz. :D
Szerintem a következő lomtalanításkor vegyél érzékeny búcsút attól a kancsótól. 😭 Még szerencse, hogy Te nem az oldaladon fekve rágatózol. :eek:

Naná, hogy rá sem hederítek, mert ismerős látvány. 😬
 
Back
Oldal tetejére