• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green forest

Re: 90X45X45

artegor said:
Wow! alakul ez is szépen , gratu ;)
A microsorium leveleiről nem szeded le a kisebb töveket? elég furcsán néz így ki.
Ha csak nem termeszteni akarod és később elültetni a kisebb töveket, akkor szedd le őket. Nem okoz semmiféle károsodást a növényeken, de ezt szerintem tudod
tetszik a gurámi a képben :p
sok sikert!

Köszi Artegor a hozzászólást! Microsorum leveleiről szoktam leszedni víz cserék alkalmával kicsi töveket, de lehet 1-2 tövet elültetek hátulra meglátom mi lesz. (Gurámi nem egyedül van, de általában a dzsungelben szoktak bandázni)
 
Re: 90X45X45

Szépen alakulgat ez. A gurámi pedig tök jól néz ki, a lótusz alatt/mellett.
 
Re: 90X45X45

Az akváriumra szerencsére utóbbi időben több időm jutott, így a több foglalkozásnak hála kezd hamvaiból feltámadni! Sera csodás víztesztjeinek köszönhetően, volt 2hete egy sötétítés kúra. A teszt 0 vas, nitrát és foszfát szintet mutatott. Elkezdtem többet adagolni, aminek köszönhetően ecset és fonal alga barátunk pár nap alatt ellepte az akváriumot... Vizet azért mértem, mert amúgy is lehet velük itt-ott találkozni, amit tápanyag hiánynak tudtam be. Kúra előtt a szűrőt is kicsit átrendeztem. Kikerült a 2 rekesz gyári MechPro és egy rekesznyi sera biopur (még régi akváriumból maradt meg) és szintén egy rekesznyi Seachem matrix került be. Víz azóta láthatóan tisztább lett és talán alga is kezd eltűnni a kövekről. Algásodás miatt parvulát eléggé megnyírtam, aminek annyira nem örült a lotust meg a sötétítés viselte meg egy kicsit. Sötétítéskor került be jobb hátsó sarokba egy kis rotala rotundifolia ő még szokja az új közeget. El kéne egy komolyabb nyírás, mert a bolbitis kezd elnyomni mindent. Sötétítés kúra után sajnos volt egy haláleset is az egyik gurámi már az örök glosso mezők felett úszkál…. :( Héten viszont jött pár új lakó kiegészítésnek néhány oto meg egy pár sziámi algaevő.

Szűrő az elmúlt 5hónapban prímán végzi a dolgát. Semmi probléma nem volt vele eddig. Havonta takarítom csöveket pedig amikor már látszik hogy kezd elkoszolódni. Minden takarítás alkalmával az összes gumitömítést lefújom eheim sprayel meg az elzáró kart is! Élesztős Co2 után a nagynyomású rendszer pedig hihetetlen megkönnyebbülés. 5hónap után most kezd el kifogyogatni a 2kg palack. Eddig hetente néztem rá a palackra most emiatt naponta nehogy felszökjön túlságosan a kimenő nyomás.

Korábban említettem hogy lehet kisebbre cserélem az időhiány miatt ez sajnos még mindig a jövő zenéje mert örülök hogy „ennyi” időt tudok szakítani rá nem hogy átrendezgetni… :(


Végére egy gyors fotó:

P1090499-1.jpg
 
Re: 90X45X45

Ilyenkor válok bizakodóvá mikor látom az "ilyenlett" képeket! :)
Ezt főleg jó nézni!
Szép!
 
Re: 90X45X45

Hát ez tényleg nagyon jól sikerült. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Lehet illene egy jobb címet kitalálni a nagy X-ek helyett... :p
 
Re: 90X45X45

recon said:
Hát ez tényleg nagyon jól sikerült. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Lehet illene egy jobb címet kitalálni a nagy X-ek helyett... :p
"Harc a bolbitis ellen"
:)
 
Re: 90X45X45

Már elnézést de az a gyöngy gurámi az akváriumban az csodálatos egy teremtmény egy ivarérett hím gyönyörűűűűűű :shock: :shock: :shock:
 
Sziasztok!

Pár hete sajnos volt egy 2napos áramszünet. Teljes sötétítéssel és folyamatos vízcsere és baci kultúrával próbáltam átvészelni a dolgot mivel szűrő szállítása megoldhatatlan volt. Lótust és a parvulát viselte meg ez a pár napos esemény. Az algásodás a köveken és a parvula között még sajnos nem sikerült leküzdeni. Lehet annyira nem volt jó ötlet kipróbálni a happy life növénytápját, sajnos nálam nem jött be. Még 2 hetet adok a tápnak utána vissza állok EI tápozásra azt hiszem végleg. Hétvégén volt egy kis nyírás is remélem héten tudok lőni 1-2 képet.
 
Labirintkopoltyus said:
Off: Jó ideig nem nagyon látogattam a fórumot és most a naplókat nézegettem át, jó volt látni hogy mások nem pazarolták az idejüket szép akváriumok összerakására!
Ezt hogy érted..? :)
 
oRphEus said:
Labirintkopoltyus said:
Off: Jó ideig nem nagyon látogattam a fórumot és most a naplókat nézegettem át, jó volt látni hogy mások nem pazarolták az idejüket szép akváriumok összerakására!
Ezt hogy érted..? :)

Ezen Én is gondolkoztam, de betudtam elírásnak. :) (Tehát pazarolták helyett: sajnálták)
 
Bocsi! Tényleg részben elírás részben pedig rossz megfogalmazás volt! Amúgy szerintem olyasmi akart lenni hogy nem másra pazarolták az idejüket....

Bocsi még egyszer az elírásért!
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Mi lehet annak az oka hogy a köveken az ecset alga illetve a parvula között a fonal alga folyamatosan jelen van? Naponta 5ml Green Aqua Micro és macro tápot adagolok, és 2ml liter foszfátot még is szinte nulla folyamatosan a foszfát szint az akváriumban. Növények szépek és egészségesek. Co2 eloszlás DC szerint megfelelő.

Segítséget előre is köszönöm.
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Mi lehet annak az oka hogy a köveken az ecset alga illetve a parvula között a fonal alga folyamatosan jelen van? Naponta 5ml Green Aqua Micro és macro tápot adagolok, és 2ml liter foszfátot még is szinte nulla folyamatosan a foszfát szint az akváriumban. Növények szépek és egészségesek. Co2 eloszlás DC szerint megfelelő.

Segítséget előre is köszönöm.

Fonál alga... ahogy az utóbbi időben láttam leginkább fény probléma. Túl sok világítás és nem megfelelő CO2 áramoltatás illetve vízforgatás.
Leginkább a fény csökkentésével tudsz harcolni ellene, ha egyébként a többi dolog rendben van.

Ecset az már egy más téma. Kis akváriumnál állandó vendég lehet. Pont az áramlás és az állandó CO2 ingadozás miatt lehet. Ha túl erős az áramlás akkor és visszaverődik a falakról akkor gyakran látni ilyesmit. De az ingadozó CO2, túl sok CO2 miatt is lehet. Próbáld meg lesikálni amit lehet. Adj neki egy kis Carbos kezelést. Csinálj akár dupla vízcserét is egy egy karbantartás alkalmával. És próbáld a CO2 szintet belőni.

Jó lenne ha meg tudnád mérni a víz értékeket ettől függetlenül. Nitrát foszfát kérdést érdemes lenne megnézni.
 
Labirintkopoltyus said:
Viktor köszönöm a gyors válaszod!
Múlt heti mérés:
Fe: 0,3ppm
No3: 25ppm
Po4: 0,2ppm
Általában ilyen értékek szoktak lenni.

Pedig itt nagy baj nincs az értékek alapján. A Nitrátot lehetne picit lejjebb vinni, de alapvetően nagy baj nincs.
Kicsit próbálj visszább venni a fényből. Gyakoribb karbantartás-vízcsere. Érdemes lenne ránézni a szűrőkre is mennyire koszos a tartály, ha külső szűrőt használsz.
De amit lehet algát, távolíts el manuálisan.
 
viktorlantos said:
Labirintkopoltyus said:
Viktor köszönöm a gyors válaszod!
Múlt heti mérés:
Fe: 0,3ppm
No3: 25ppm
Po4: 0,2ppm
Általában ilyen értékek szoktak lenni.

Pedig itt nagy baj nincs az értékek alapján. A Nitrátot lehetne picit lejjebb vinni, de alapvetően nagy baj nincs.
Kicsit próbálj visszább venni a fényből. Gyakoribb karbantartás-vízcsere. Érdemes lenne ránézni a szűrőkre is mennyire koszos a tartály, ha külső szűrőt használsz.
De amit lehet algát, távolíts el manuálisan.


160Literres az akvárium és egy eheim 2075 hajtja (alsó rekeszben sera kerámia gyűrű, utána eheim boimech, seachem matrix és végül substrat pro. Havonta szoktam takarítani a szivacsokat, csövek átmosása, tömítéseket pedig lefújom eheim szilikon sprayel. Hetente cserélek 1/3 vizet. Vízcserénél pluszba adagolok 10ml Easy Life ferrot. 2cm-el feljebb emeltem a világítást hétvégén meg akkor bevetem a carbos alga irtást.
Köszönöm a segítséget.
 
Back
Oldal tetejére