• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green forest

Re: 90X45X45

Megmondom őszintén az eddigi low-tech, low-light akváriumommal szemben az első pozitívum hogy nem kell fél órát küzdenem fotózás előtt a folyamatos fényű lámpámmal és a fehér egyensúly is egyből egész normális eredményeket produkál. Így utólag lehet 2 fénycsővel többet kellett volna építeni az armatúrába és fotózáskor felkapcsolni pluszba.

RAW kiterjesztésű képekkel eddig nem sokat foglalkoztam, de mindig el szerettem volna már ebben az irányba haladni. Első képet fogadjátok szeretettel!
P1090312%20kicsiny%C3%ADtve.jpg
 
Re: 90X45X45

Egy kis helyzet jelentés. Sajnos a moha között még mindig van fonal alga. Egyébként szépen fejlődik. Parvula is gyarapszik és a lotus is szépen hozza a leveleket. Viszont a többi növény eléggé stagnál. Valisneria hoz új hajtásokat, de nem az igazi. Bolbitis össze levele kezd befeketedni, de láttam pár új hajtást. A plexi pedig tökéletesen alkalmatlan akvárium tetőnek.... :thumbdown:
 
Re: 90X45X45

Labirintkopoltyus said:
Hajlik össze-vissza. Ami a 88cm hosszúságnál nem csoda, de az hogy a 30cm oldalán is az gáz... Megpróbálok plexivel merevíteni rajta. Majd kiderül...
Milyen vastag lemezzel próbálkozol?
 
Re: 90X45X45

A plexi nálam sem volt nyerő, meghajlott, mint nálad. Ez szerintem a lámpatestekből kibocsájtott hő miatt lehet. Az üveg ilyen szempontból (is) jobb választás.
 
Re: 90X45X45

Luna said:
A plexi nálam sem volt nyerő, meghajlott, mint nálad. Ez szerintem a lámpatestekből kibocsájtott hő miatt lehet. Az üveg ilyen szempontból (is) jobb választás.
A plexi 80fok felett lágyul. Nem barkácsboltban vásárolt plexit használtok véletlen? Azok elég vékonyak, nem erre a célra valók.
Ha megfelelő helyről veszed (www.mkiplexi.hu, www.plexis.hu) megfelelő vastagsággal (lehet őket zaklatni, elég segítőkészek ;) ) akkor nincs ilyen probléma.
 
Re: 90X45X45

Egy kis helyzet jelentés.

A moha között sajnos már az elejétől kezdve volt fonal alga, amit sikerült már szinte teljesen eltüntetni amikor is gondolt egyet az idő kapcsoló és tönkre ment! 1 vagy 2 napig ment az akvárium co2 nélkül szóval a moha sajnos megint nem a legjobb. Erős ritkítás után és egy 3 napos black out viszont egyelőre úgy néz ki hogy helyre hozta. Parvula, bolbitis, lotus szépen fejlődik. Viszont a narrow egy hajtást nem hozott mióta elindult az aki inkább a levelein hoz új hajtásokat. Erre valakinek van ötlete mi lehet a gond? A valisneria nana meg szépen nő viszont egy idő után sorra besárgulnak a levelei. Tápozás és co2 elvileg rendben van. Szűrőt 2hónap után bombáztam szét. Az aljában volt vagy 2kg amazonia por, ennek annyira nem örültem.
 
Re: 90X45X45

Microsorum emers formában jön. Mivel nagyon lassan alkalmazkodó növény a levélváltás is hasonlóan lassan megy végbe. kb 4-8 hét. Igazán beindulni csak ezután fog. 2-3 hónapos korában. Türelem ;)
 
Re: 90X45X45

viktorlantos said:
Microsorum emers formában jön. Mivel nagyon lassan alkalmazkodó növény a levélváltás is hasonlóan lassan megy végbe. kb 4-8 hét. Igazán beindulni csak ezután fog. 2-3 hónapos korában. Türelem ;)

Köszi Viktor!

Akkor még várok. Ami levelei tele lettek hajtással levágható vagy majd idővel ahogy beindul a tő? Egyébként most nézegettem közelről és pici hatások vannak.
 
Re: 90X45X45

Elég kevés levéllel jön, de nem is a levél a lényeg, hanem az egészséges gyökérzet. Én nem vágtam le a levelket csak akkor amikor a kicsik már megnőttek.
Aztán pár hónap után nem győződ majd vágni. ;)
 
Re: 90X45X45

Nekem 4 hónapja vegetál, korábban ugyaninnen rendelve alig bírtam nyírni. Na mind1, pont jó így, szétnyomná csak az akváriumot ;)
 
Re: 90X45X45

Jelenleg itt tart... Sajnos kiugrott mind a 2 sziámi annak ellenére hogy 2/3 arányban fedett az akvárium. Minden növény erőre kapott, kivéve a fránya valisnériát. Az valahogy nem akar az igazi lenni. Múlt héten volt egy nagyobb nyírás a kép előtte készül. A szűrőt is teljesen kipucoltam, csövek szivacsok. Eszméletlen mennyi kosz volt benne, főleg a csövekben belül.

P1090368.jpg
 
Re: 90X45X45

Jól néz ki, nekem tetszik! :thumbup:
A Lotus-t nyírd meg a tövénél. A következő hajtás már nem akar majd olyan hirtelen felszaladni.
 
Re: 90X45X45

Köszi a hozzászólásokat!

Attila azokat a leveleket is le kell vágni amik már felértek a felszínre? Vagy azok megmaradhatnak?

Pfg! Köszi! ;)
 
Re: 90X45X45

Wow! alakul ez is szépen , gratu ;)
A microsorium leveleiről nem szeded le a kisebb töveket? elég furcsán néz így ki.
Ha csak nem termeszteni akarod és később elültetni a kisebb töveket, akkor szedd le őket. Nem okoz semmiféle károsodást a növényeken, de ezt szerintem tudod
tetszik a gurámi a képben :p
sok sikert!
 
Back
Oldal tetejére