• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green forest

Vassal addig állj le amíg az alga meg nem szűnik. Én addig az extra foszfátot is hanyagolnám. Aztán ha az algának vége, akkor lehet finoman visszaadagolni az igények alapján.
 
viktorlantos said:
Vassal addig állj le amíg az alga meg nem szűnik. Én addig az extra foszfátot is hanyagolnám. Aztán ha az algának vége, akkor lehet finoman visszaadagolni az igények alapján.

Foszfát hiány lehet az algásodás oka ha jól tudom. Ha nem adagolok akkor nulla a foszfát szint az akváriumban ahogyan Fe adagolás nélkül a vas szint is nulla. De akkor ezeket is megpróbálom.
 
Labirintkopoltyus said:
viktorlantos said:
Vassal addig állj le amíg az alga meg nem szűnik. Én addig az extra foszfátot is hanyagolnám. Aztán ha az algának vége, akkor lehet finoman visszaadagolni az igények alapján.

Foszfát hiány lehet az algásodás oka ha jól tudom. Ha nem adagolok akkor nulla a foszfát szint az akváriumban ahogyan Fe adagolás nélkül a vas szint is nulla. De akkor ezeket is megpróbálom.

Nekem akkor volt staghornom és ecset algám nagy mennyiségben amikor túl adagoltam a plussz foszfátot. A fotométer skáláján túl volt az érték.
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Pár hete sajnos volt egy 2napos áramszünet. Teljes sötétítéssel és folyamatos vízcsere és baci kultúrával próbáltam átvészelni a dolgot mivel szűrő szállítása megoldhatatlan volt. Lótust és a parvulát viselte meg ez a pár napos esemény. Az algásodás a köveken és a parvula között még sajnos nem sikerült leküzdeni. Lehet annyira nem volt jó ötlet kipróbálni a happy life növénytápját, sajnos nálam nem jött be. Még 2 hetet adok a tápnak utána vissza állok EI tápozásra azt hiszem végleg. Hétvégén volt egy kis nyírás is remélem héten tudok lőni 1-2 képet.

A tápváltásod miatt is előfordulhat algásodás. ;) Kell egy kis idő, amíg minden helyrerázódik.
Egyebekben én inkább 9-9 ml-t adnék, és heti 1x50%-ot cserélnék. (vagy 18-18 ml, és heti 2x50%...) Később- ha szükséges- adhatod a + foszfátot. Egy kicsit vedd vissza a világítást.
Azt már le sem merem írni, hogy egy második szűrővel (talán áramoltatóval is) sokkal hamarabb elmúlna a fonál (akár 1-2 hét alatt).
 
atti76 said:
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Pár hete sajnos volt egy 2napos áramszünet. Teljes sötétítéssel és folyamatos vízcsere és baci kultúrával próbáltam átvészelni a dolgot mivel szűrő szállítása megoldhatatlan volt. Lótust és a parvulát viselte meg ez a pár napos esemény. Az algásodás a köveken és a parvula között még sajnos nem sikerült leküzdeni. Lehet annyira nem volt jó ötlet kipróbálni a happy life növénytápját, sajnos nálam nem jött be. Még 2 hetet adok a tápnak utána vissza állok EI tápozásra azt hiszem végleg. Hétvégén volt egy kis nyírás is remélem héten tudok lőni 1-2 képet.

A tápváltásod miatt is előfordulhat algásodás. ;) Kell egy kis idő, amíg minden helyrerázódik.
Egyebekben én inkább 9-9 ml-t adnék, és heti 1x50%-ot cserélnék. (vagy 18-18 ml, és heti 2x50%...) Később- ha szükséges- adhatod a + foszfátot. Egy kicsit vedd vissza a világítást.
Azt már le sem merem írni, hogy egy második szűrővel (talán áramoltatóval is) sokkal hamarabb elmúlna a fonál (akár 1-2 hét alatt).

Akkor Te tanácsod is figyelembe veszem, a plusz áramoltatót "feleslegesnek" tartom mert az előtérben ahol a parvula is van elég erős az áramlás. Minden esetre lehet megpróbálok berakni a plusz áramlás miatt egy régi belső szűrőt és ha javul a helyzet akkor beruházok egy áramoltatóra!

Köszönöm a segítséged.
 
Ma meg volt a nagy takarítás, (3,5 óra volt, ebből a szűrő kb. 30-60 percet állt). Teljes szűrő takarítás, vissza pakoláskor raktam a rekeszekbe baci kultúrát, 100l vizet cseréltem. Vízbe is locsoltam baci kultúrát. A parvula közül egy fésűvel (drogériában vettem, csak kicsit rövidebbre szabtam hogy elférjek vele) rengeteg algát és moha maradványt fésültem ki. Pár szál parvula is kijött, de nem hiszem hogy nagy baj lesz belőle.

Még egyszer köszönöm a jó tanácsokat!

Vízcsere után még felhősen.
P1090593.jpg
 
Nagyon pöpec! :thumbup: Gratu hozzá, személy szerint a lotus kivétele hozná számomra, a teljes boldogságot! :D
 
Ahogy így látom, egy ilyen növénysűrűségű aki már biztosan igényli a + szűrőt/áramoltatót. Én inkább szűrőre voksolnék. :)
(nálam 3-4x ilyen dús, és már alig van áramlás, holott eredetileg 40-szeres lenne)
 
Azt hiszem jó úton halad a "gyógyítás"! Vissza térve az EI-re elég rendesen helyre vágta az akit. Parvula is sokkal tömöttebb már, hosszabb szálú és a narrow is szebb.

P1090605.jpg


Kép minősége borzasztó. DSLR még tavaszig várat magára :(
 
wow nagyon szépen alakul :thumbup:

Bolbitis-t ne engedd elkanászodni, mert később már alig lehet majd visszanyírni. Ha hagyod, kitölti az egész akváriumot. :p
 
Köszönöm srácok a hozzászólásokat! Bolbitis valóban jól érzi magát viszont vannak levelek amik feketék lesznek ez mitől lehet? Tápanyag hiány, túl kemény a víz vagy esetleg "sok" a fény neki. A nyírásra Viktor meg tényleg oda kell figyelni. Képtelenség egy idő után ritkítani. Egyszer hagytam elkanászodni, utána úgy volt sikeres a nyírás hogy ollóval szinte a felét egyszerre levágtam. Azóta próbálok hetente innen onnan lecsípni hogy ne legyen dzsungeles. Ma vízcsere előtt majd mérek egyet, kíváncsi vagyok menyi az annyi.
 
Nincs is szebb dolog akvárium mögül gurámit halászni vasárnap este! De szerencsére meglett, remélem túl is éli. A vicc az egészben, hogy anno azért döntöttem ha részben is, de fedett legyen az akvárium, ha kiugranak akkor hátulra az üveglap miatt nem tudnak esni. Erre pont ott ugrik ki, ahol le van csapva az üveglap teteje a szűrő csövei miatt.
 
Elég rég írtam már a naplómba ezért most ezt részben pótolom!

Pár héttel ez előtti GA -látogatásnál Viktor ajánlotta a parvulával kapcsolatban, hogy lehet azért szenved szegény, mert kimerült a talaj. Héten megjött a rendelésem, amiben többek között egy seachemfluorish is lapult. Első tapasztalat a táp kapszulával kapcsolatban az hogy túl nagyok így más növényhez biztos jó, de paruvlához jobb választás lett volna az ADA táprudak.

A csomag másik fontos része a Purigen volt. Kíváncsi vagyok mi lesz a hatása! ;)

Ma délelőtt szétkaptam a szűrőt, hogy bevethessem a puregint. A vicc hogy akkor kezdtem el gondolkozni, hogy hova rakjam, amikor már darabokban volt a szűrő. Így végül a legfelső rekeszbe raktam be a perlon után, amit szintén cseréltem, mert már ráfért.
Szűrő után az akváriumnak is neki estem, Bolbitis mellett a microsoriumot is megnyestem, rotala még lábadozik a múlt heti nyírásból.
Cecska javasolta a boltban hogy vagdossam le azokat a parvula szálakat, amiken látok ecset algát. Így a teljes parvula mezőt is lenyestem biztos ami biztos! Az újra ültetett rész szépen fejlődik. A parvulán ami sokat segített, hogy beraktam egy régi belső szűrőmet, ami csak a parvulát fújta, ott teljesen eltűnt az alga minden formája. Így következő rendelésnél beszerzek egy áramoltatót.

Képeket most nem mutatok egyrészt a nyírás miatt másrészt tartok egy három napos sötétítést. Ha minden jól megy, hamarosan belekezdek a vízlágyításba növények és a halak is jobban érezzék magukat, másod sorban pedig szeretnék egy CRS csapatot. ;) Nem teljesen lágy vizes akváriumot szeretnék, pusztán megadni az élőlényeknek és a növényeknek azt a körülményt, ami a természetes élőhelyükön is van.

Kisebb akvárium project pedig már folyamatban van. Elrendezés hasonló lesz. Talaj és dekor homok már befutott, fák maradnak, de ha látok valami szép formájút, lehet elcsábulok, viszont köveket valószínűleg cserélem nagyobbakra, mert növények alól alig látszanak ki. Hamarosan lehet, elindítok egy másik naplót, mert szeretném kikérni a Ti tanácsaitokat, ötleteiteket.
 
Back
Oldal tetejére