• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Földcsuszamlás - avagy mindig minden egy bettával kezdődik

Barna a víz. \O/ El se hiszem. Biztos eddig is barna volt, csak a fekete talaj miatt nem jött át a színe. :D Sajnos a vízfelszín rettenetesen hártyásodik. Ezt a pocsék szűrésnek szeretném betudni, de még egy hónapot ki kell húznom ezzel a kis szutyokkal. Aztán végre jöhet a megtömnivaló akasztós közepes méretű Sunsun.
Ilyen volt:
DSC_0338.JPG

És ezt sikerült összehozni egyelőre.
27213623097_66a5826304_o.jpgDSC_0351 by Emese Csizmadia, on Flickr
41364207094_c9aa875e14_o.jpgDSC_0352 by Emese Csizmadia, on Flickr
41364206644_f70320e9f0_o.jpgDSC_0353 by Emese Csizmadia, on Flickr
27213624417_5462e489df_o.jpgDSC_0349 by Emese Csizmadia, on Flickr
28210958508_23e4d45eaf_o.jpgDSC_0372 by Emese Csizmadia, on Flickr
 
Jó, akkor csak barnás. :D Elvileg ez. Most valahogy erősebben látszik, hogy nem teljesen tiszta a víz, van egy barnás-sárgás árnyalata. Legalábbis élőben. Még dobtam bele pár tobozt, csak figyelnem kell, hogy ne vigye le nagyon a pH-t, azért nem akarom szegény csiguszokat kinyírni. Bár manado mellett olyan nagyon nem valószínű, hogy le fog menni.
 
Barna a víz. \O/ El se hiszem. Biztos eddig is barna volt, csak a fekete talaj miatt nem jött át a színe. :D Sajnos a vízfelszín rettenetesen hártyásodik. Ezt a pocsék szűrésnek szeretném betudni, de még egy hónapot ki kell húznom ezzel a kis szutyokkal. Aztán végre jöhet a megtömnivaló akasztós közepes méretű Sunsun.
Ilyen volt:
View attachment 55258

És ezt sikerült összehozni egyelőre.
View attachment 55259DSC_0351 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 55260DSC_0352 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 55261DSC_0353 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 55262DSC_0349 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 55263DSC_0372 by Emese Csizmadia, on Flickr
Szerintem a szűrő mérete/hatékonysága nincs összefüggésben a hártyásodással. A hártyától két módon lehet megszabadulni:
- ha megszünteted a kiváltó okot
- ha skimmert használsz
 
De az tény, hogy a szűrő ratyi. :D Az mindenképpen cserélve lesz, amint tudom, és akkor már skimmeres akasztósat kap. Két legyet egy csapásra. A növények most nem érzik jól magukat, kevés a világítási idő, mivel ehhez még időzítőm sincs egyelőre. Szóval nagy valószínűséggel az (is?) okozza. Igazából minden adott az algásodásnak, kevés fény, nem megfelelő szűrés, de eddig még nem ütötte fel a fejét.
 
A mostohagyerek visszakapta a melegítőjét. Az ablak alatt 22 fokos a víz, legalább egy állandó 25 fokot illene biztosítani neki. Az új "scape"-nek hála el lehet dugni hátul, nem oldalt fog világítani. Hanem hátul, mert még nincs elég magas növényzet, hogy elrejtse. :ROFLMAO:
Egy kis barnás színt vélek felfedezni az anubiasok levelén, de fogjuk rá, hogy új indítás. Majd elmúlik. Egyéb alga nincs. A garnélák tegnap még megvoltak, most nem látom őket, de 3 darab fekete egy centis apróság elég könnyen el tud bújni a fekete talajon, a sötétbarna fán, igazából bárhol.
Belegondolva nagyon elcseszett egy bettám van. A garnélák nem érdeklik, a gekkót megtámadja, a saját tükörképétől pedig megijed és elbújik. :cool:
 
Barna a víz. \O/ El se hiszem. Biztos eddig is barna volt, csak a fekete talaj miatt nem jött át a színe. :D Sajnos a vízfelszín rettenetesen hártyásodik. Ezt a pocsék szűrésnek szeretném betudni, de még egy hónapot ki kell húznom ezzel a kis szutyokkal. Aztán végre jöhet a megtömnivaló akasztós közepes méretű Sunsun.
Ilyen volt:
View attachment 55258

És ezt sikerült összehozni egyelőre.
View attachment 55259DSC_0351 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 55260DSC_0352 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 55261DSC_0353 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 55262DSC_0349 by Emese Csizmadia, on Flickr
View attachment 55263DSC_0372 by Emese Csizmadia, on Flickr
Amennyi éger tobozt beledobtál,ebben a kis akváriumba, nem csodálom hogy barnás a vized. A Seachem Purigen, csodákat képes tenni.:)
 
Amennyi éger tobozt beledobtál,ebben a kis akváriumba, nem csodálom hogy barnás a vized. A Seachem Purigen, csodákat képes tenni.:)
Nem akarom, hogy tiszta legyen, ez blackwater lesz. Egyszer. :D Több tobozt nem mertem belerakni, nem tudom mennyire vinné le a pH-t, amit a manado meg felvisz. Aztán a vízcserekor megint másak az értékek. Nem biztos, hogy szeretnék az élőlények az ingadozást. Utánanézek majd a blackwater-es adalékoknak, hogy mit is csinálnak pontosan, és beszerzek abból is.
 
Hát én ilyen szépet még nem láttam a saját akváriumomban. :love: Bubiztak már növények, de mohám még nem, és ezek a buborékok valami csodálatosak, ahogy gyöngyökként ülnek a végeken. Kérlek, senki se világosítson fel róla, ha ezek esetleg a szenvedésének a jelei. Najó, de.
41581445494_9ee1b9197b_k.jpgDSC_0440 by Emese Csizmadia, on Flickr

41581445914_16ba9baf09_k.jpgDSC_0439 by Emese Csizmadia, on Flickr
41581446264_2b04bca09c_k.jpgDSC_0433 by Emese Csizmadia, on Flickr
41581446484_76332eecc8_k.jpgDSC_0428 by Emese Csizmadia, on Flickr
Az nem az ujjam, csak egy kíváncsi hal.
41581446814_d0ab4c4cc9_k.jpgDSC_0427 by Emese Csizmadia, on Flickr



 
Ja igen, a buborékok visszavezethetőek a 9 és fél órára emelt világítási időre. 2-es fokozaton van, nem bombázom azért fényárral az akvát, de ehhez még nincs időzítőm. Fél 6-ra érek haza, és nagyjából 9-ig tudtam eddig égve hagyni, mivel a fő lakója 9kor már húzta volna a lóbőrt. Látszott rajta, hogy zavarja a fény, nem akartam őt se szenvedtetni, így reggel indulásnál lámpa fel, hazajövetelkor le. Reméljük az algát nem invitálom be ezzel, amíg nincs meg az időzítő.
 
Szokásos vízcsere, illetve itt elég masszív üvegpucolásra is szükség volt. A kis teljesítményű szűrő, az erős lámpa, és a hightech táp nem jó barátok együtt. Azért el nem öntött szerencsére semmi, csak üvegen zöld pont, illetve a barna alga telepedett meg...mindenhol. Mivel utóbbitól elég könnyű megszabadulni, ha megvannak az embernek a megfelelő munkásai, a 30-as akváriumból átemigrált a két süncsiga dolgozni még tegnap előtt. Az anubiasok leveléről gyakorlatilag eltűnt a barna trutyi. (y) Beszerzek majd még néhányat belőlük. Szegény hal az első este csak bámulta őket azzal a tipikus buta, betta-féle nézéssel.
A maláj tornyosok nagyon szaporodnak, lassan sajnos tennem kell majd ellene valamit.:unsure: Lehet, hogy Helena lesz, de akkor a sünök vissza kell, hogy költözzenek. A három garnéla is él. Hogy könnyű legyen számontartani őket, van egy átlátszó, egy világosbarna, és egy sötétkék. Utóbbit már temettem, ugyanis egy reggel azt láttam csak indulás előtt, hogy az oldalán fekszik görcsbe rándult lábakkal. Mint egy tipikus garnélatetem. Este hazajöttem, sehol semmi. Gondoltam a csigák, vagy betta, vagy a másik két garnéla eltakarította. Pár nap múlva látok egy sötétkék garnélát ugrálni, behajlított farokkal. El-eldőlt, próbálkozott, minta vedleni akarna. De nem történt semmi. Amikor legközelebb láttam már semmi baja nem volt, most is vígan kotorászik mind a három. Amint meglesz végre az új szűrő (jövő hét, jeee), és kicsit jobban beállt a víz, beköltöztetek valami színes csapatot. :rolleyes:
A növények, mint mondtam, barnaalgásak, de nőnek szépen. Pandák nélkül nem is olyan borzasztó ez a manado. :D (De, az.) A kálmos kénytelen voltam kivenni, a gyökérzete egy millimétert sem fejlődött, a levelei lassan, de biztosan rothadtak. Most beraktam egy kevésbé nedves környezetbe, ahol spártai körülmények között nevelődik emersre egy fél marék cuba, és egy szál vízicsillag. Talán ott jobban fogja magát érezni. A többi növény nagyjából rendben van, van pár sárguló, foszló levél, de még nem vészes. Látok szép új hajtásokat is. Ebbe is került a rotalából és a ludwigiából is, utóbbit máris a felszínre kényszerítettem, meglátjuk mire megy szegény.
Minden buborékozik, beleértve az üveget, a szűrőt és a hőmérőt is, de nem baj, olyan, mintha Karácsony lenne. :D
42487149342_8d8d928c21_b.jpgDSC_0465 by Emese Csizmadia, on Flickr
41636683035_0f376fdc1a_b.jpgDSC_0466 by Emese Csizmadia, on Flickr
41636681825_3d76ec68cb_b.jpgDSC_0468 by Emese Csizmadia, on Flickr
41636680995_fe8a6fed69_b.jpgDSC_0471 by Emese Csizmadia, on Flickr
A kövön kivételesen nem barna alga van, ilyen a színezete. : D
41816085714_fa92e494a7_b.jpgDSC_0472 by Emese Csizmadia, on Flickr
42487140722_b89294ee0a_b.jpgDSC_0473 by Emese Csizmadia, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére