• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Dragon magic

cudar^ricsi

Főkertész
Ahogy látom van már pár "dragon" tartalmú napló, ezek sorát bővítem én is egyel. Nagyobbik gyermekem (13) épp sárkánymániában van, és mivel se kutyát se hörcsögöt nem tudott kisírni, megegyeztünk egy "saját" akváriumban. Az idézőjelek használatának szükségességét szerintem mindenki érti: ő elmondja hogy az övé, én meg puceválhatom, managelhetem 🤪

Részemről is megvolt az igény, így találkozott a kereslet és a kínálat: a 30-as kockát elbontottam, szereztem helyette egy 60x30x20-as "shallow" tankot, és gyakorlatilag csak az új hardscape-ra kellett még költenem - ott pedig egyértelműen tudtam hogy dragon stone + colorado kombót szeretnék. Elcsattogtam a GA dojo-jába, és összeraktam egy kb elképzelést. A sárkánymánia persze nem a dragon stone-okban csúcsosodik, hanem bizony itt egy harcoshal fog lakni, evégett a kis barlangocska a terveken.

Itthon belevetettem magam az impa glue gőzébe (spoiler alert: nem véletlen ajánlott csak kültéren bohóckodni vele), majd megszületett a végleges berendezés - nem véletlen a jobb oldali sarok levágása, mivel maradékból dolgozom, a szűrő elég erős a betta-nak, így mestertervem szerint ez a "gát" segít majd a tank többi részén nyugodt vizet biztosítani.

A kockából kimentettem egy nagy adag rendesen kifejlett Anubias-t, így azok adottak voltak - ha ezek nincsenek, teljesen más irányba (sokkal kisebb növények) mentem volna, de se szívem nem volt kidobni őket se kedvem most venni csak úgy újakat - egy kivétellel, hogy a középső szikla nagyon csupasz, így oda hoztam Monte Carlo-t, amit hamarosan le is fotózok az utókornak.

A szent hal érkezéséig még van időm megálmodni, hogy a) ráveszem az ugrálás mellőzésére b) úszónövényekkel igyekszem elvenni a kedvét c) kendácsolok valamiféle tetőt / rácsozatot.

A tények
Tank: Opti-White (60x30x20) + alatta egy komolyabb ikeás előlap, az albérlet drága bútorait a pacsálásomtól megvédendő
Világítás: Chihiros WRGB II Slim 30 függesztve
Szűrés: Eheim Classic 2213 + Matrix + Substrat Pro + Seachem Purigen + Aquario Premium Neo Flow ver.2
Tápozás: Green Aqua Micro+Macro
Víz: RO
Fűtés: hamarosan
 

Attachments

  • IMG_0739.jpeg
    IMG_0739.jpeg
    478.1 KB · Megtekintések: 48
  • IMG_1044.jpeg
    IMG_1044.jpeg
    113.6 KB · Megtekintések: 28
  • IMG_1043.jpeg
    IMG_1043.jpeg
    125.5 KB · Megtekintések: 30
  • IMG_1090.jpeg
    IMG_1090.jpeg
    116 KB · Megtekintések: 41
  • IMG_1089.jpeg
    IMG_1089.jpeg
    91 KB · Megtekintések: 51
na itt bizony történtek izgalmak. költöztem, költöztek az akváriumok is velem. ezzel a medencével szerencsésebb voltam, mert még kisállatok nélkül járt, amikor megtudtam, hogy menni kell - így egyszerűbben tudtam hurcibálni, viszont ez azt is jelentette hogy csórikám ~2 hónapig üzemelt csak növényekkel. Lett szép barna algám, de nem drámai szinten.

az új kéróban pont másik irányból van rálátás, szóval robbantottam a layoutot is, azaz nyomtam rá egy tükrözést + került alá egy GA fehér bútor. a középső kövön az illesztéseket elrejteni rendeltetett monte carlo (ami az előző képen még rajta sem volt!) egy része sajna annyira bealgásodott hogy inkább iktattam. Az anubiasok mellé az új layoutba beköltözött egy adag szobanövény is, valamint behekkeltem egy cold mist generátort, aminek a (figyelem, kókányolás!) félbevágott pingponglabdából készült kivezetését erdei mohával fedtem.

kisállat ügyileg 5 cory, 3 oto és egy Betta költözött be.
 

Attachments

  • IMG_2985.jpeg
    IMG_2985.jpeg
    465.7 KB · Megtekintések: 24
  • IMG_2984.jpeg
    IMG_2984.jpeg
    393.8 KB · Megtekintések: 23
  • IMG_2983.jpeg
    IMG_2983.jpeg
    501.3 KB · Megtekintések: 22
Back
Oldal tetejére