• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Földcsuszamlás - avagy mindig minden egy bettával kezdődik

Az lesz. :D Köszi azért a tippeket. Ha nagyon nem csendesül reggelre, szétkapom a rotort is, hátha kimozdult valami, amikor belenéztem.
 
Szia Mesko! A fotokon nem latni mennyit zartal a csapokon.. Nalam az Eheim 2222 es a 2224 felig zart csappal mar hallhatova valik. Csak keves fojtassal TELJESEN hangtalan, es en tenyleg vajt fulu vagyok...
Legtelenitest nyitott csapokkal probald, borogasd minden iranyba..
 
Szia Mesko! A fotokon nem latni mennyit zartal a csapokon.. Nalam az Eheim 2222 es a 2224 felig zart csappal mar hallhatova valik. Csak keves fojtassal TELJESEN hangtalan, es en tenyleg vajt fulu vagyok...
Legtelenitest nyitott csapokkal probald, borogasd minden iranyba..
Szia! Nyitva voltak, amikor légtelenítettem, sajnos nem az a gond. :(
 
Nem hiszem, nem esett magasról, és puhán landolt. Viszonylag. Nem olyan "beteges" a hang, egyszerűen csak van. Ha nem kéne totál hangtalannak lennie, nem is érdekelne. Én akkor is a buborékokra szavazok, csak nem tudom mikor akarnak kijönni. : D
 
Nem hiszem, nem esett magasról, és puhán landolt. Viszonylag. Nem olyan "beteges" a hang, egyszerűen csak van. Ha nem kéne totál hangtalannak lennie, nem is érdekelne. Én akkor is a buborékokra szavazok, csak nem tudom mikor akarnak kijönni. : D

Nem hiszem, nem esett magasról, és puhán landolt. Viszonylag. Nem olyan "beteges" a hang, egyszerűen csak van. Ha nem kéne totál hangtalannak lennie, nem is érdekelne. Én akkor is a buborékokra szavazok, csak nem tudom mikor akarnak kijönni. : D
Ertem.
Csak a nyomoag csapon zarj, hogy egy ki tulnyomas legyen a szuroben. Ha a szivoagat is zarod, lehet egy kis vakuum keletkezik es igy a bubik se olyan konnyen tavoznak...
 
Azt tudom, ez most sehol nincs fojtva, hogy minél könnyebben kidolgozhassa a levegőt. Reggelre kiderül, ha nem jó szétszedem, kiszedem a plusz dolgokat belőle. Köszi neked is!
 
Azt tudom, ez most sehol nincs fojtva, hogy minél könnyebben kidolgozhassa a levegőt. Reggelre kiderül, ha nem jó szétszedem, kiszedem a plusz dolgokat belőle. Köszi neked is!
Szia
Nekem is 130as dübörög a garnélás alatt,nekem teljesen hangtalan. Az említett buborékok nekem is jelentkeztek,és a hang is, bekentem a fejet körbe vazelinnel, teljesen jó lett.
Ha reggel még morog egy próbát megér.
 
Beüzemelés kész. Szenvedtem jó sokat a kifolyóval. Még fojtva is túl erősen nyomja a vizet, csak úgy lobogott minden növény az egész akváriumban. Ráadásul még hangos is volt. Próbáltam az esőztetővel, próbáltam megbuherálni a palackot, hogy poppy formája legyen, de sajnos nem bírta el a ragasztó. Így maradt eredeti formájában, csak épp a rövidebb oldal felé nyomja, a falon csapódva pedig elveszti az erejét. Egyelőre így marad, pár nap alatt úgyis elkoszolódik a perlon, és csökken a nyomás.
A szűrő viszont hangos. Legalábbis hangosabb, mint amit a denevér érzékenységű fülem, és nyugdíjas néni szintű hangzavar-tűrőképességem el tud még viselni. Látok a perem alatt levegőt, de vagy egy órát rázogattam, forgattam, ki-be kapcsolgattam, onnan nem volt hajlandó kijönni a buborék. Sajnos szekrény nincs jelenleg, ahova be tudtam volna pakolni, és valamit ki kellett találnom. Ezt sikerült: :whistle:
View attachment 57014 View attachment 57015

Stílusosan EasyCarbo-s dobozban, GA-val fémjelezve. Tavaly ebben jött a szűrőm. Végre volt értelme, hogy hordom haza munkahelyről a szemetet. (y) Mindenféle ragasztóm természetesen most fogyott ki, így asszonyi létemhez hűen belevarrtam a szivacsokat. Az elejére kapott fa gyöngyökből gomb szerű dolgot, hogy majd azt összekötöm, de kinyomja a szivacs az "ajtót", így elé raktam a bazaltos vödröt. Asztal alatt nem látszik, a pókokat meg nem érdekli. :ROFLMAO:

Következő hónapban majd jön a konyhaszekrény, és abban fog lakni, egyelőre ez is megteszi.
Nem tudom, végül is mit hoz a reggel? Remélem megszűnik a zaj.
Viszont ez a szivacsos hangszigetelés 100Hz környékén nem sokat ér. Ilyen frekvencián, valami nagyobb tömegű, általában bitumen vagy gumi összetevőket tartalmazó hangszigetelőket szoktak alkalmazni.
 
Szia.
Ha megrazod kicsit hallasz lötyögő hangot? En is most uzemeltem be az uj eheim szuromet , bar masik konstrukciot. Es eleg nehezen legtelenitodott. De razogatni kellett es ki be kapcsolni, mire teljesen megszunt ez a kluttyogas vagy lotyoges. Amig hallottam megraztam kisse es mindig buggyant ki egy kis levego.
 
Szia.
Ha megrazod kicsit hallasz lötyögő hangot? En is most uzemeltem be az uj eheim szuromet , bar masik konstrukciot. Es eleg nehezen legtelenitodott. De razogatni kellett es ki be kapcsolni, mire teljesen megszunt ez a kluttyogas vagy lotyoges. Amig hallottam megraztam kisse es mindig buggyant ki egy kis levego.
Szia! Lötyög, rázogatom, de nem jön ki a buborék. A 2213-ból egyszerűbb kirázni. :D Egy darabig ebből is jött, de már nem tudtam annyira, hogy kilökje. Ráadásul, amikor a 2213-at utoljára nagyon rázogattam, szétcsúsztak a csövek, és megöntöztem a padlót. Szóval óvatos vagyok, amennyire lehet. Van még egy tippem, hogy hogyan tudnám légteleníteni, de ahhoz szét kéne szednem az egész építményt a csövekkel együtt, arra pedig most nem vállalkozok, tegnap nagyon elfáradtam.
 
Szia! Lötyög, rázogatom, de nem jön ki a buborék. A 2213-ból egyszerűbb kirázni. :D Egy darabig ebből is jött, de már nem tudtam annyira, hogy kilökje. Ráadásul, amikor a 2213-at utoljára nagyon rázogattam, szétcsúsztak a csövek, és megöntöztem a padlót. Szóval óvatos vagyok, amennyire lehet. Van még egy tippem, hogy hogyan tudnám légteleníteni, de ahhoz szét kéne szednem az egész építményt a csövekkel együtt, arra pedig most nem vállalkozok, tegnap nagyon elfáradtam.
Igazad van ami a nehezseget illeti. Lattam tegnap milyen sokaig voltal fenn. Egy kis levegotol nem lesz baja. Pihenj. Ujult erovel siman megoldod!
 
Igazad van ami a nehezseget illeti. Lattam tegnap milyen sokaig voltal fenn. Egy kis levegotol nem lesz baja. Pihenj. Ujult erovel siman megoldod!
Ha a rotor kerregne, azt nem hagynám, annak nem tesz jót, de ez még nem vészes hang azért. Ha nem szóltak volna, hogy nem kéne hangnak lennie, nem is izgatna, ennyi a 2213-nak is van.
 
A 2213-nak sincs hangja. :rolleyes:
De van. :D Főleg fojtva. Nekem ez a lágy duruzsolás már zavaró. A 2211-nek tényleg nem volt, de a váltásnál érezhető volt a zajszint változása is. Jelenleg annyi minden zúg a lakásban, hogy a szűrőt egyáltalán nem hallani, pedig itt fekszek mellette. De éjjel lehetett. Mondjuk én a szünetmentest is hallom ciripleni, amikor tölti a telefont, Csabi semmit. :ROFLMAO: Lehet tényleg semmi baja a szűrőnek, csak én vagyok ézrékeny.
 
Back
Oldal tetejére