• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Sulawesi lubickoló 35L

Nem tudom. Sulawesi ügyben nincs tapasztalatom. Idegméreg, ami a lapos- és hengeresférgek idegrendszerére van fejlesztve állatgyógyászatban. A Neocaridina biztosan bírja, azt már kezeltem. @ezsolt80 ,neked van ebben tapasztalatod? 🙂
Sula-val én sem próbálkoztam még, de igazából még planáriát sem vegyszereztem... néha csapdázok ha baromi sok van.
Esetleg @Luigi13 ?
 
Én a fán látok zöld hidrát is, az is simán elkapja a kis garnikat.☹️
Nálam a fenbendanin nem pusztította el a planáriát, de a hidrákat simán. Azokra tömény excelt fecskendezve is sikeres volt a harc ellenük.
Szerintem a no planaria sem nyírná ki a garnikat, de a csigákat tuti, még fél év múlva sem teheted vissza őket.
Amúgy nem a szertől pusztulhat el a garnéla, hanem a sok döglött planária okozta terhelt víztől, illetve az ezt megakadályozó drasztikus mennyiségű vízcseréktől.
 
Sula-val én sem próbálkoztam még, de igazából még planáriát sem vegyszereztem... néha csapdázok ha baromi sok van.
Esetleg @Luigi13 ?
Én a fán látok zöld hidrát is, az is simán elkapja a kis garnikat.☹️
Nálam a fenbendanin nem pusztította el a planáriát, de a hidrákat simán. Azokra tömény excelt fecskendezve is sikeres volt a harc ellenük.
Szerintem a no planaria sem nyírná ki a garnikat, de a csigákat tuti, még fél év múlva sem teheted vissza őket.
Amúgy nem a szertől pusztulhat el a garnéla, hanem a sok döglött planária okozta terhelt víztől, illetve az ezt megakadályozó drasztikus mennyiségű vízcseréktől.

Sajnos az élő planária eszi meg, ráadásul belülről a (még) élő garnélát.
Pont egy hete Chris Lukhaup készített e témában egy vlogot.
 
Sajnos az élő planária eszi meg, ráadásul belülről a (még) élő garnélát.
Pont egy hete Chris Lukhaup készített e témában egy vlogot.
Megnéztem a videót, ránéztem az akváriumra, láttam egyet szenvedni, petéset sajnos, kivettem, már mászott is ki belőle az a nyomorult... Ahhoz képest, hogy kb 45-tel indultam, jelenleg kb 5 felnőtt maradt és 7 új születésű... Nem tudom mit lenne a legcélszerűbb tenni..
 
Utoljára módosított:
Megnéztem a videót, ránéztem az akváriumra, láttam egyet szenvedni, petéset sajnos, kivettem, már mászott is ki belőle az a nyomorult... Ahhoz képest, hogy kb 45-tel indultam, jelenleg kb 5 felnőtt maradt és 7 új születésű... Nem tudom mit lenne a legcélszerűbb tenni..
Hát ez elég elszomorító😑 és ez a videó is...
Dühítő lehet látni ezeket a dolgokat főleg mikor saját szemmel látja valaki élőben😡
De egyrészt félelmetes is,hogy milyen színekben alkalmazkodnak ezek a nemkívánatos férgek...Szerencsére én még élőben nem találkoztam velük de nem is szeretnék...
Kitartást kívánok neked es drukkolok,hogy megoldódjon ez a probléma🙏
 
Hát ez elég elszomorító😑 és ez a videó is...
Dühítő lehet látni ezeket a dolgokat főleg mikor saját szemmel látja valaki élőben😡
De egyrészt félelmetes is,hogy milyen színekben alkalmazkodnak ezek a nemkívánatos férgek...Szerencsére én még élőben nem találkoztam velük de nem is szeretnék...
Kitartást kívánok neked es drukkolok,hogy megoldódjon ez a probléma🙏
Köszi, jelenlegi tervem, No PLanariat beszerezni, akváriumból kiszedem a túlélőket, kicsiket is valahogy, talajcsere, harmad annyi vékonyságúra, Dennerle Crystal Quartz-ra, nagyon minimális dekor. Úgyhogy most ilyen túlélő módot alkalmazok.
 
Köszi, jelenlegi tervem, No PLanariat beszerezni, akváriumból kiszedem a túlélőket, kicsiket is valahogy, talajcsere, harmad annyi vékonyságúra, Dennerle Crystal Quartz-ra, nagyon minimális dekor. Úgyhogy most ilyen túlélő módot alkalmazok.
Sok sikert kívánok😉
Remélem sikerül legyőznöd ezeket a kis mocskokat..Anno nekem is voltak garnélák de szerencsére nem volt ismeretségem ezekkel a kis szörnyetegekkel😚
Továbbiakban neked is azt kívánom,hogy planáriamentesen teljenek napjaid😉
 
Kimentettem a menthetőt. Mindössze 5 felnőtt maradt és meglepő módon 13 újszülött, ami jó hír legalább, most jelenleg műanyag szülőszobában vannak elkülönítve.

View attachment 174430
View attachment 174429
Jó ötlet, de van egy kis bibi: a réseken simán átslisszolnak a planáriák.
Szerintem invesztálj be egy planária csapdába is. De lehet, hogy @ezsolt80 tud segíteni. Ebben (is) nagy spíler.
 
Jó ötlet, de van egy kis bibi: a réseken simán átslisszolnak a planáriák.
Szerintem invesztálj be egy planária csapdába is. De lehet, hogy @ezsolt80 tud segíteni. Ebben (is) nagy spíler.
erre gondoltál?
 
erre gondoltál?
Köszi Zsolt, pont erre gondoltam, de az Istennek nem találtam meg.
 
Megtörtént a restart, egyszerűbb lett a scape, szvsz hangulatosabb, mivel miden sötét, jobban kihozza a garnélák, csigák színeit.
IMG_0830.JPG

IMG_0837.JPG
IMG_0838.JPG

Hát egyelőre alga nem nagyon van, de szerencsére a garnélakajára rámennek ha olyanjuk van. Az etetőtálkában egy GlasGarten Algae Chips van.
 
Utoljára módosított:
Ez így is hangulatos kis akvárium és szépek a garnélák is.Végre biztonságban vannak az apróságok is nem utolsósorban..Így már biztosan összekapja magát a populáció☺
U.i:
Én a háttérbe valami kis elrejthető cserépben bedobnék valami zöldséget is,hogy fokozzam a hangulatot😉
Sok sikert a restarthoz,egészséges garnikat kívánok!
 
Ez így is hangulatos kis akvárium és szépek a garnélák is.Végre biztonságban vannak az apróságok is nem utolsósorban..Így már biztosan összekapja magát a populáció☺
U.i:
Én a háttérbe valami kis elrejthető cserépben bedobnék valami zöldséget is,hogy fokozzam a hangulatot😉
Sok sikert a restarthoz,egészséges garnikat kívánok!
Köszi a jó kívánságokat, gondolkoztam növényen, illetve fadekoron, ami a korábbiban is volt, csak ha ebbe az "egyhangú" környezetbe raktam volna, elvitte volna a fókuszt, így meg tud úgymond a csigákon, garnélákon lenni.
 
Back
Oldal tetejére