• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes akváriumom 240 l

Kezd szépen beállni az akvárium, de sajnos úgy néz ki, hogy nem tudom megoldani a lágy víz előállítását házilag. Vettem egy ozmó berendezést, de kevés hozzá a nyomás a lakásban. Nyomásnövelővel biztosan működne, de nem tudom sehová fixen beépíteni, így alkalmanként kellene mindig rábarkácsolni valahol a hálózatra, az meg elég macerásnak tűnik. Van valamilyen más lehetőség a vízlágyításra? Mennyire problémás csapvízzel működtetni a növényes akváriumot (illetve inkább vegyes, sok növénnyel és hallal :))? Mire érdemes figyelni? A csapvíz keménysége kb. 22-es (bár most az akváriumban mérve 27 volt, lehet, hogy valamelyik kövem keményíti a vizet?) Vízcserénél ajánlotok valamit, amivel kezeljem a vizet (most biotopol-t szoktam beletenni)?
Előre is köszönöm a tanácsokat.
IMG_20220826_035847.jpg

Ezt pont fel lehet szerelni a szűrőház konzolra, én mindig ilyet vettem. Ráfér a szivattyú és a tápja.
 
A nejem valószínűleg kinyírna, ha a frissen felújított fürdőszobába feltenném így a falra a víztisztítót. Ez sajnos nem opció, csak alkalmanként elővéve és bekötve, majd elrakva. 🫡😁
 
A nejem valószínűleg kinyírna, ha a frissen felújított fürdőszobába feltenném így a falra a víztisztítót. Ez sajnos nem opció, csak alkalmanként elővéve és bekötve, majd elrakva. 🫡😁
Ezt a konzolt a RO konzolra kell szerelni, nem falra. A RO készüléket meg egyátalán nem kötelező falra rakni... nekem is a földön van, a mosdó alatt.

IMG_20220826_174936.jpg
 
egyébként, mielőtt nyomásfokozót veszel én a helyedben csinálnék egy 10 perces tesztet, hogy mennyi vizet termel. Azt már betudod szorozni, hogy mennyi jön le 1 óra alatt és az alapján kijön, hogy jön e a napi hozam. Ha jön akkor jó a nyomásod.
Másrészt én a helyedbe a 190/nap (50GPD) membránt ,lecserélném egy 100as vagy 200 GPD-sre. így nem kellene mennie egész nap, hogy a cseréhez meglegyen a megfelelő mennyiséged. Vagyis lefekvés előtt elindítod a rendszert és 8 óra alatt vagy kevesebb idő alatt megvan a megfelelő mennyiségű vized.
 
Az előző hozzászólásra gondoltam a falra szereléssel. 😁 Próbáltam már kb 2 liter tiszta víz csepegett le és kb 20 liter hulladék víz volt. Ez nagyon rossz arány.
 
Az a baj, hogy nem nagyon van olyan csapunk ahol a szekrénybe be tudnám tenni a szűrőt. Látható helyre pedig a családi béke megőrzése érdekében nem teszem. 😁
 
Többen használják úgy, hogy csak a vízkészítésre van a hálózatra kötve.
Igen ez a terv. Már csak a nyomásnövelőt kell beszerezni. Előtte még egy próbát teszek majd egy fali csapon is, hátha nagyobb lesz a nyomás mint a zuhanycső végén. Bár elektrorudi hozzászólása alapján kicsi az esély rá.
 
Kb. 2 óra alatt, de nem igazán mértem, csak az arányt és a ro víz paraméterét akartam megnézni. De azt olvastam, hogy a 3:1 arány a rossz és a ro víz között a jó. Ez meg 10:1 arány. Kb. heti 50 liter kellene, ami 500 liter hulladék víz lenne. Ennyi vizet azért nem szeretnék kiengedni a lefolyóba.
 
Végül lement a tds-el mért értéke a ro víznek 10 alá, de lehet, hogy ez lesz a vége.
Most nem vagyunk otthon, majd csinálok képet. A srác akitől vettem azt mondta, hogy kb. 200 liter vizet csinált vele összesen.
 
Az lehet. Majd jövő hétvégén lesz rá kis időm, kipróbálom a másik csapon, aztán lehet, hogy új szűrő lesz a vége. 7000 ft volt, max. ennyit bukok a dolgon.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére