• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Fatuskós Juwel Rio 240

Üdv! Juwel rio 240-em van szettben. A gyári szűrő 600l/h, ami nagyon kevés. Külső szűrőt nem szeretnék, inkább a belső szűrést szeretném feltuningolni. Van ötletetek, hogy olcsóbban meg lehetne-e úszni, mint egy nagyobb teljesítményű juwel vízpumpát megvenni? Úgy látom, hogy a juwel 1500-as vízpumpa a gyári adatok alapján már nem kompatibilis, csak az 1000-es, de számításaim szerint inkább az 1500-as teljesítmény kellene. Esetleg, ami kompatibilis lehet bele, és könnyen bele lehetne építeni olcsóbb kivitel?
A gyári szivacsok egy részét már matrixra cseréltem, illetve egy eheim pick up 160-om volt otthon, még éz van az akvában, de így is a kettő kevésnek bizonyul. Tudom a külső szűrő lenne a legjobb megoldás, de azok elég drágák, olcsóbban szeretném megúszni, illetve ekkora víztömeg külső forgatása számomra elég para.
(Tisztelet a kivtelnek, de korábbi hozzászólások tapasztalatai alapján, nem leosztást kérnék, és hogy ez a szett rossz, dobjam ki a szűrőt, és csak külső szűrő jöhet szóba, hanem tippeket és hasznos segítséget szeretnék) köszönöm
 
Nem tudom tényleg ide akartad-e írni, más naplójába...
Ha nem akarsz nagyobb, vagy külső szűrőt akkor lehet, hogy egy plusz pumpa, vagy vízforgató is megoldás lehet.
Nem egyértelmű, hogy a forgatással, vagy a szűrő kapacitással vagy elégedetlen.

Javasolom itt tedd föl a kérdéseidet, többen nézik, mint egy 2 évvel ezelőtti topicot:



Vagy itt:

 
Üdv! Juwel rio 240-em van szettben. A gyári szűrő 600l/h, ami nagyon kevés. Külső szűrőt nem szeretnék, inkább a belső szűrést szeretném feltuningolni. Van ötletetek, hogy olcsóbban meg lehetne-e úszni, mint egy nagyobb teljesítményű juwel vízpumpát megvenni? Úgy látom, hogy a juwel 1500-as vízpumpa a gyári adatok alapján már nem kompatibilis, csak az 1000-es, de számításaim szerint inkább az 1500-as teljesítmény kellene. Esetleg, ami kompatibilis lehet bele, és könnyen bele lehetne építeni olcsóbb kivitel?
A gyári szivacsok egy részét már matrixra cseréltem, illetve egy eheim pick up 160-om volt otthon, még éz van az akvában, de így is a kettő kevésnek bizonyul. Tudom a külső szűrő lenne a legjobb megoldás, de azok elég drágák, olcsóbban szeretném megúszni, illetve ekkora víztömeg külső forgatása számomra elég para.
(Tisztelet a kivtelnek, de korábbi hozzászólások tapasztalatai alapján, nem leosztást kérnék, és hogy ez a szett rossz, dobjam ki a szűrőt, és csak külső szűrő jöhet szóba, hanem tippeket és hasznos segítséget szeretnék) köszönöm
Ez egy eléggé régen látogatott napló. 🙂
Eléggé leszűkítetted a kikötéseiddel a válaszok lehetőségét. 🙂
Hátsó, vagy oldalpocos szűrésre van szükséged. Tekintélyes mennyiségű szűrőanyag elhelyezhető egy ilyenben az üvegen belül, ráadásul csak egy pumpa és némi cső kell hozzá. Pompásan rejtett technika lehet belőle minimális karbantartási igénnyel. Csak le kell rekeszteni az üvegből.
 
Üdv! Juwel rio 240-em van szettben. A gyári szűrő 600l/h, ami nagyon kevés. Külső szűrőt nem szeretnék, inkább a belső szűrést szeretném feltuningolni. Van ötletetek, hogy olcsóbban meg lehetne-e úszni, mint egy nagyobb teljesítményű juwel vízpumpát megvenni? Úgy látom, hogy a juwel 1500-as vízpumpa a gyári adatok alapján már nem kompatibilis, csak az 1000-es, de számításaim szerint inkább az 1500-as teljesítmény kellene. Esetleg, ami kompatibilis lehet bele, és könnyen bele lehetne építeni olcsóbb kivitel?
A gyári szivacsok egy részét már matrixra cseréltem, illetve egy eheim pick up 160-om volt otthon, még éz van az akvában, de így is a kettő kevésnek bizonyul. Tudom a külső szűrő lenne a legjobb megoldás, de azok elég drágák, olcsóbban szeretném megúszni, illetve ekkora víztömeg külső forgatása számomra elég para.
(Tisztelet a kivtelnek, de korábbi hozzászólások tapasztalatai alapján, nem leosztást kérnék, és hogy ez a szett rossz, dobjam ki a szűrőt, és csak külső szűrő jöhet szóba, hanem tippeket és hasznos segítséget szeretnék) köszönöm
amúgy meg egy forintot nem ér a JUWEL szűrő. A víz felszínét szűri, ott ahol meg kellene nem. s mivel zárt a doboz, nem is értem, hogy a MATRIXot, hogy szeded ki átmosni pl., nem mellesleg ami abba a kis dobozba belefér az karcsú egy 240l akváriumnak.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére