• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY ADA Style bútor

Bútorlap-bútorlap. Vizet hogy bírja? Milyen vastag ABS-t használtál? Volt valami extra sámánráolvasás a víz ellen?

Szerk.: közben megtaláltam, hogy szilóval áthúztad az éleket. Nem volt beázásod?
Eddigi pályafutása alatt nem volt még semmi a bútorral,mondhatni "állja a sarat";):LOL:
ABS nem tudom mekkora mert mindent az asztalosbarátom intézett:whistle:
 
Én mindenképp MDF -ből csináltatom, nem éri meg rizikózni .A bútor kb. 10-20 évre készül. A bútorlap nem bírja a vizet, persze lehet rá vigyázni, de mindig történik egy kis baleset. Szerintem...Mondjuk én le tudom fújni magamnak, úgyhogy azért nem kell fizetnem.
 
Én mindenképp MDF -ből csináltatom, nem éri meg rizikózni .A bútor kb. 10-20 évre készül. A bútorlap nem bírja a vizet, persze lehet rá vigyázni, de mindig történik egy kis baleset. Szerintem...Mondjuk én le tudom fújni magamnak, úgyhogy azért nem kell fizetnem.
Őőőőőőő,láttam én már MDF-et is elázni;)
 
Szerintetek így jók a méretek?
Bal oldalon lenne a Co2 jobb oldalon egy Eheim 2075.
20 mm-es MDF-ből gondoltam.Ahogy a neten néztem a szűrő 238 mm széles.Szerintem így marad kb 7,5 cm szabad hely.Elég ez, vagy legyen szűkebb a középső polc.
A bal oldalból nem akarok elvenni hátha kell később még egy szűrő.
IMG_20150921_0001-page-001 by Árpád Horváth, on Flickr
 
Szerintetek így jók a méretek?
Bal oldalon lenne a Co2 jobb oldalon egy Eheim 2075.
20 mm-es MDF-ből gondoltam.Ahogy a neten néztem a szűrő 238 mm széles.Szerintem így marad kb 7,5 cm szabad hely.Elég ez, vagy legyen szűkebb a középső polc.
A bal oldalból nem akarok elvenni hátha kell később még egy szűrő.
IMG_20150921_0001-page-001 by Árpád Horváth, on Flickr
Szia!
Elég a hely. Szűrőtartályt kicsit nehézkes lesz kivenni, de az úgysem kell gyakran. Adapter meg könnyen nyitható-zárható. (feltéve, ha nem törik el):ROFLMAO:
Viszont az alsó lapra engedném az oldal lapokat. Úgy nagyobb terhet bír el a szekrényed. Így a - rajz szerint- nyíróhatásnak vannak kitéve a csapolások, csavarozások.
 
Köszi! Az aljával kapcsolatban igazad van,nem figyeltem. Egy asztalos barátom készíti majd a bútort aki nagyon érti a dolgát, így biztos változtat amin kell. Csak kell neki adnom egy vázlatot, a technikai részét megoldja ő.
 
Szerintetek így jók a méretek?
Bal oldalon lenne a Co2 jobb oldalon egy Eheim 2075.
20 mm-es MDF-ből gondoltam.Ahogy a neten néztem a szűrő 238 mm széles.Szerintem így marad kb 7,5 cm szabad hely.Elég ez, vagy legyen szűkebb a középső polc.
A bal oldalból nem akarok elvenni hátha kell később még egy szűrő.
IMG_20150921_0001-page-001 by Árpád Horváth, on Flickr

Nekem hasonló az elrendezés! Én nem tennék mégegyszer polcot középre, inkább legyen nagyobb hely a szűrők körül!
 
Nekem hasonló az elrendezés! Én nem tennék mégegyszer polcot középre, inkább legyen nagyobb hely a szűrők körül!
Aha én is ettől tartok. Utálok szenvedni, a vízzel teli szűrővel birkózni. Lehet kihagyom a középső polcot.,inkább egyik oldalon lesz a szűrő meg a Co2 a másikat meg megcsinálom kivehető üvegpolcokkal ha mégis kell a hely. A tiéd is 90 x 45?
 
Aha én is ettől tartok. Utálok szenvedni, a vízzel teli szűrővel birkózni. Lehet kihagyom a középső polcot.,inkább egyik oldalon lesz a szűrő meg a Co2 a másikat meg megcsinálom kivehető üvegpolcokkal ha mégis kell a hely. A tiéd is 90 x 45?
110x45, de így is kicsi a hely!
 
Felkerült az ajtó :)


8yhunu4e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
Nagyon szép lett a bútor, gratulálok.
Mennyiért csinálsz nekem ilyent és mikor? Előre is köszi ;)
 
Ma egyeztettem egy ismerős által ajánlott asztalossal, hogy tudjon nekem árajánlatot küldeni.
Ő megesküdött rá, hogy 120x40 akváriumhoz bőven elég az alsó és a felső lapokat 25-ös lapból csinálni, a három függőlegeset és a hátlapot simán 18-asból is jó, így is fölé lesz méretezve bőven.
Szerintetek?
Bár ahogy írtátok, GA teremben is van ekkora akva alatt 18-as lapból szekrény...
Meg ahogy olvastam, Victor is morfondírozott, hogy az oldal-meg hátlapját az ADA szekrénynek 18-asból csinálja. :) Szóval lehet benne valami azért.
 
Utoljára módosított:
Hello!

Szerintem simán jó lehet - az enyém 100x30as tehát kisebb mint a tied de csak 18-sa lapokból csináltam, alul felül, oldalt, hátul. Stabil mint állat;).
 
Sziasztok,

Egész jó terveket láttam itt a topicban. Az lenne a kérdésem, hogy milyen szoftverrel lehet ezeket elkészíteni?
 
Egész jó terveket láttam itt a topicban. Az lenne a kérdésem, hogy milyen szoftverrel lehet ezeket elkészíteni?
Én simán 2007-es autocad-ben rajzoltam meg a szekrény, mindenfajta 3D nélkül. Arra tökéletes, hogy az ember a lapok méreteit le tudja venni utána róla

Meg ahogy olvastam, Victor is morfondírozott, hogy az oldal-meg hátlapját az ADA szekrénynek 18-asból csinálja. :) Szóval lehet benne valami azért.
Csak azért gondolkodtam, mert csak ehhez van ráütődös kivetőpánt, , de végül 25-ösből lettek az oldal és középső lapok, a hátfal, a homlok és az ajtók 18-asból vannak, és ráütődős aljtómegoldás lett. Viszont érezni a terhelést, mert hiába a precíz tervezés, ha a lapszabászatnak plus-mínusz 1-2 milliméter nem számít. Lényeg, hogy összerakva elég kis rés maradt az ajtók alatt és felett. Meg egy kis vizes baleset, szétrepedt atomízer miatt most szorul is a szűrő ajtaja. Aki ismer , tudja, hogy nálam automatikus gombnyomásra indítható vízcsere van, és szó szerint hallani, ahogy nyög néha regreccsen a szekrény 243-as akvárium feles vízcseréje alatt, meg persze az ajtón is is érzem, hogy kevesebb víz alatt könnyen nyílik :) pedig közel 90 darab lamelló kekszel van összerakva. Szóval ugyan elbírja ezt az akváriumot a 18-as lap is, de jobb ha 25-ösből vannak a függőleges lapok
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
A minap történt egy kis baleset. 60-as DIY hordós szűrésem van. Egy takarítás után a fedő alatt szivárgott, s mire észrevettem 2-3dl állt már a padlón a bútor alatt.
A bútor eredetileg 150*50*80-as volt. Ingyen jutottam hozzá, és átalakítottam a nekem kellő 120*45*70-es méretre. Egy kis furat volt a hordó alatt, még az előző méretből adódóan, ezen keresztül folyt a víz a padlóra. Este nézegettem mennyi kárt szenvedett a bútor. A hordó alatt körbe megrepedt az alsó lap, valószínűleg jól elázott. Alátámasztottam, de így nem maradhat hosszú távon.
Amúgy is viszonylag gyenge a szerkezet. 2db 18-as bútorlap az oldallap, illetve a két középső merevítés, a hátlap, és az egész bútor 18-as bútorlapból készült.
256 literes az aki.

Megosztom veletek az új tervét, hogy okulhassak, az észrevételekből.
Jelenlegi elgondolás, hogy acélvázas bútort készítek. A gyerek miatt kicsit szélesebbet, mint az akvárium, hogy a csövezést, ne az oldallapon vezessem ki, hanem a felső vízszintes lapon.
Szeretném a kinézetét, minél inkább letisztultá varázsolni. Az tuti, hogy úgy lesz kivitelezve, hogy alsó vízszintes lapja nem lesz, így a hordó és CO2 palack a padlón lesz, a könnyebb kezelhetőség végett.
Későbbiekben lehet, hogy cserélek üveget is, a hossza tuti marad, a mélység lehet még érdekes. A bútort hosszú távra tervezem, így lehet hogy mélyebb lesz mint a jelenlegi akvárium. Reményeim szerint az úgyse látszik mennyi lóg ki a bútorból a tank háta mögött.
 
Amúgy is viszonylag gyenge a szerkezet. 2db 18-as bútorlap az oldallap, illetve a két középső merevítés, a hátlap, és az egész bútor 18-as bútorlapból készült.
256 literes az aki.
Nagyon sajnálom a káresetet. Egyúttal el is bizonytalanodtam, mert én is 180/240 l-es akihoz készítek éppen szintén kizárólag 18 mm-es lapokból szekrényt. Az elázásig meg voltál elégedve a stabilitásával? Tegyük fel, hogy vízálló a bútor, ez esetben is megerősítést javasolnál?
Szerk: talán annyival lehet stabilabb a Tiédnél, hogy van homlokdeszka (vagy hogyhíjják az ADA stílusjegyét..)
 
Ha bárki valami böszme nagy és/vagy több akváriumhoz szeretne valami acélvázat méreteztetni, és esetleg bizonytalan (vagy a szaki az), akkor nyugodtan szóljon, szívesen segítek!
 
Back
Oldal tetejére