• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Algaland

a Buceland-ban működik a régi recept. Az Algaland-hoz több kell. :) Mi nem mertük ennyire töményen használni, de ha működik és nem árt a növényeknek, akkor szuper.(y)
Jó, Buceland más dimenzioban van, és elég népes algaevő sereg vigyázza a rendet. :)
A töményebb oldatot azért mertük kipróbálni, mert külföldi oldalon láttuk, hogy volt aki 500 ml vizhez adott 25ml excelt 45 perces aztatassal :eek: neki az volt hatásos és túlélték a növények. Biztos valami vér-ecsetalgája volt o_O
 
Jó, Buceland más dimenzioban van, és elég népes algaevő sereg vigyázza a rendet. :)
A töményebb oldatot azért mertük kipróbálni, mert külföldi oldalon láttuk, hogy volt aki 500 ml vizhez adott 25ml excelt 45 perces aztatassal :eek: neki az volt hatásos és túlélték a növények. Biztos valami vér-ecsetalgája volt o_O
Rita, nem érdemes firtatni ezt a dolgot, mert amilyen jól csinálja Niki meg Attila, már el is felejtették hogy néznek ki az algák.:):D:LOL::ROFLMAO:
 
Sikerült végignézni egy vedlést. :)
Sajnos a ledobott gúnyában voltak fejlődésben lévő peték. Kihalásztam hát és betettem a mikroszkóp alá.
Az első képen egy in progress kisgarni :dummy: van, a másodikon anyu farkincája, a harmadikon pedig ugyanaz 100x nagyításban. Nagyon érdekes, hogy a szőröcskék további szőröcskéket növesztenek.
IMG_20180215_195426.jpg
IMG_20180215_200357.jpg
IMG_20180215_201434.jpg
 
Virágzik a garnikaja :love:
garnikaja_virag.jpg
és 42 naposak a wabi poharak:
wabi42.jpg
Annyi plusz tapasztalatunk lett, egyre jobban figyelni kell arra, hogy elegendően nedves legyen mindig a talaj. Eddig hetente egyszer töltöttük fel vízzel, plusz persze kapták a napi 2-3x spriccet is a levelekre, de a kólás pohárban 4 nap alatt totál kiszáradt a talaj, reggel még jól voltak a növények, estére meg azt vettük észre, hogy lekókadt mindegyik. Újratöltés után szerencsére mindenki magához tért :happy:
 
Utoljára módosított:
Megejtettük a szokásos heti vízcseréket, Oase előszűrő tisztítás is volt, ezt mostanában kéthetente szoktuk. Pár növényt - nagyrészt a stemeket - csinosítgattunk, a Hra is átesett az első nyíráson és visszaültetésen. Hogy a carbo-fürdős receptúrára is reagáljunk így kb. 1 hét után: mindenki túlélte, ecsetek elhaltak, a bucék hozzák szépen az új hajtásokat. Ebből kiindulva mi úgy látjuk, lehet alkalmazni erősebb koncentrátumot, persze csak mértékkel. (y)
Éééés, láttunk megint picigarnikat :love:

Délelőtt összedobtunk a tegnap szedett mohákból valamit, íme az eredmény (ezt a tálat nem fogjuk lefedni, mert eleve a szabadból jöttek a növények, csak spriccelni fogjuk és vizesen tartani a talajt)
moha-wabi2.jpg
moha-wabi4.jpg
Növények nélkül ilyen volt:
moha-wabi1.jpg
Az asztal alatti kis házidzsungel :lurking::
moha-wabi3.jpg
 
Hogy folytassuk az Algaland mixet, pár kép a munkahelyi akváról :)
Hetente kb. 40-45 percet fordítunk rá, meg naponta kapja az excel adagot, most már teljesen csapvizesre álltunk át, a főni nem finanszírozta tovább az ioncserélt víz beszerzését. :sorry:
Az egyik rotala teteje még így, ilyen mostoha körülmények között is be tud pirosodni:
IMG_20180220_170302.jpg
IMG_20180220_170245.jpg
IMG_20180220_170234.jpg
 
Igazad van, de nem csupán a garnélák nagyon szépek, hanem a növények és az egész akvárium!(y)
Az ilyen fantasztikusan éles képek hátránya, hogy egyből meglátszanak a hiánytünetek a növényeken, a különféle algák a dekorokon és üvegen, fertőzések és férgek a garnélákon vagy a talajban, de itt minden csillog-villog, ámulatos, patyolatos, tipp-topp!
Gratulálok hozzá.
 
Igazad van, de nem csupán a garnélák nagyon szépek, hanem a növények és az egész akvárium!(y)
Az ilyen fantasztikusan éles képek hátránya, hogy egyből meglátszanak a hiánytünetek a növényeken, a különféle algák a dekorokon és üvegen, fertőzések és férgek a garnélákon vagy a talajban, de itt minden csillog-villog, ámulatos, patyolatos, tipp-topp!
Gratulálok hozzá.
Én már javasoltam nekik, hogy megkellene változtatni a címet, mert ez már nem az a akvárium.:)
 
Nagyon szép garnélák! :)
Köszönjük, a dicséret igazából 3/4 részt @Etele 1/4 rész @DonLeto érdeme, mindketten csodaszép garnikat adtak. Ezúton is köszönet értük! :notworthy::angelic:
Igazad van, de nem csupán a garnélák nagyon szépek, hanem a növények és az egész akvárium!(y)
Az ilyen fantasztikusan éles képek hátránya, hogy egyből meglátszanak a hiánytünetek a növényeken, a különféle algák a dekorokon és üvegen, fertőzések és férgek a garnélákon vagy a talajban, de itt minden csillog-villog, ámulatos, patyolatos, tipp-topp!
Gratulálok hozzá.
Köszi, a képek telefonosak :) és a helyzet sem ennyire rózsás, mint ahogy írod, de jólesnek a dicsérő szavak. Súgunk kicsit: a 2. képen a lávakövön látható pár ecsetpamacsocska. :lurking:
Én már javasoltam nekik, hogy megkellene változtatni a címet, mert ez már nem az a akvárium.:)
"szerencsére" azért még méltó a nevére, vannak algák (aki látta élőben, tanúsíthatja is, de mindenkivel titoktartásit írattunk alá fővesztés terhe mellett), csak próbálunk úgy fotózni, meg válogatni a képeket, hogy minél kevesebbet lássatok. :p
 
"szerencsére" azért még méltó a nevére, vannak algák (aki látta élőben, tanúsíthatja is, de mindenkivel titoktartásit írattunk alá fővesztés terhe mellett), csak próbálunk úgy fotózni, meg válogatni a képeket, hogy minél kevesebbet lássatok. :p
Én csak akkor hiszem ha látom.:p Én hitetlen vagyok.:):D
 
Back
Oldal tetejére