• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Algaland

Ma megvolt a szokásos heti vízcsere, a nagyban előszűrő takarítással, mivel az elmúlt 1,5-2 hétben kicsit jobban megbolygattuk a talajt és a növényeket az átrendezésekkel.
Az új stemek már jól beálltak, a super red tényleg super red :joyful:, a Hra még csak most kezd magához térni, de alakul, a Limnophila Aquatica meg valami vadállat módjára nő, 5 nap alatt kb. 15-20 centit. Szemmel látható volt a reggeli és esti mérete között a különbség, alig 1 hete ültettük de már vissza kellett vágni az 1/3-ára :eek:
Tegnap @Micro hozzánk vágott (amiért örök hála) újabb 30-40 vadas garnélát (erre lecseszett, hogy siettünk és maradt még 20-30, pedig csak ő halászott túl lassan :D;))
Most már eláruljuk, 4 pandánk van és @elektrorudi tényleg nem túlzott, amikor azt mondta, érzelmi hullámvasút és hogy ezekért az állatokért többet aggódik, mint az összes többiért együtt. Mi is hasonlókat élünk át, naponta 2-3 alkalommal is létszámellenőrzést tartunk. Még mindenki megvan, él és virul és irtó jópofák :love:
Vízcsere közben készült pár kép, ezekből talán látszik a stem színösszeállítás, ill. pár szép buce-csokor:
vizcsere1.jpg
vizcsere2.jpg
vizcsere3.jpg
 
Ma megvolt a szokásos heti vízcsere, a nagyban előszűrő takarítással, mivel az elmúlt 1,5-2 hétben kicsit jobban megbolygattuk a talajt és a növényeket az átrendezésekkel.
Az új stemek már jól beálltak, a super red tényleg super red :joyful:, a Hra még csak most kezd magához térni, de alakul, a Limnophila Aquatica meg valami vadállat módjára nő, 5 nap alatt kb. 15-20 centit. Szemmel látható volt a reggeli és esti mérete között a különbség, alig 1 hete ültettük de már vissza kellett vágni az 1/3-ára :eek:
Tegnap @Micro hozzánk vágott (amiért örök hála) újabb 30-40 vadas garnélát (erre lecseszett, hogy siettünk és maradt még 20-30, pedig csak ő halászott túl lassan :D;))
Most már eláruljuk, 4 pandánk van és @elektrorudi tényleg nem túlzott, amikor azt mondta, érzelmi hullámvasút és hogy ezekért az állatokért többet aggódik, mint az összes többiért együtt. Mi is hasonlókat élünk át, naponta 2-3 alkalommal is létszámellenőrzést tartunk. Még mindenki megvan, él és virul és irtó jópofák :love:
Vízcsere közben készült pár kép, ezekből talán látszik a stem színösszeállítás, ill. pár szép buce-csokor:
View attachment 47090
View attachment 47092
View attachment 47091
A 3ik képen, jobboldalon úgy közép tájon, látok egy beteg halat, azt elvinném meggyógyítani.:D:hungover:
 
Tegnap @Micro hozzánk vágott (amiért örök hála) újabb 30-40 vadas garnélát (erre lecseszett, hogy siettünk és maradt még 20-30, pedig csak ő halászott túl lassan :D;))
Aha! OK! következő alkalomkor kaptok mind ketten egy hálót, azt hajrá.:D Én meg csak nézni fogom milyen gyorsan fogjátok ki őket. :D:LOL:
 
Arra a fehér színű halra gondolsz, amelyiken fekete színű bőrelváltozások vannak? :rolleyes:
Csütörtökön azt írták hogy megbetegedtek az otok és ilyen fehér fekete kiütéseik vannak. :)És úgy gondoltam hogy ne hogy megfertőzze a többi halakat is, elviném.:D
 
A 3ik képen, jobboldalon úgy közép tájon, látok egy beteg halat, azt elvinném meggyógyítani.
Hogy neked milyen jó szemed van, amíg nem szóltál, nekünk fel se tűnt :watching:

következő alkalomkor kaptok mind ketten egy hálót, azt hajrá. Én meg csak nézni fogom milyen gyorsan fogjátok ki őket.
Szuper! Legalább lesz alkalmunk úgy gyakorolni, hogy nem a saját akvánkat tesszük tönkre a hadonászással :p

Csodalatos ez az onfelaldozas.
Akkor nem csak nekünk tűnt fel, hogy hirtelen milyen sokan szeretnének beteg halakat befogadni, eddig nem nagyon láttunk erre példát :nurse::LOL:
 
Most már eláruljuk, 4 pandánk van és @elektrorudi tényleg nem túlzott, amikor azt mondta, érzelmi hullámvasút és hogy ezekért az állatokért többet aggódik, mint az összes többiért együtt. Mi is hasonlókat élünk át, naponta 2-3 alkalommal is létszámellenőrzést tartunk. Még mindenki megvan, él és virul és irtó jópofák :love:
Most már egy kicsit nyugodtabb vagyok, és csak gyönyörködöm bennük. A kezdeti aggodalom elmúlt, és szerintem már csak a szokásos megpróbáltatások várnak ránk. A kis gazfickók hatalmas éhenkórászok. Jó étvággyal mindent felfalnak, kivéve az algát. :censored:
Szívesen raknék fel róluk sztárfotót, de saját naplót lusta vagyok csinálni. Hétfőn vettem hozzájuk konkurenciát, két algázógéb képében. Az egyik hulláját épp most emeltem ki... :(
 
Back
Oldal tetejére