• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

Meg egy olyan kerdesem lenne hogy szetinted fugazak vagy ne? Kivulrol is beulrol is? Ragasztas utan rogton vagy varlyak 1-2 napot ameg megkot es utana
 
"Multis said:
Egy 100*40*50 (szél x mag x mély) 6mm üveg akváriumnál mennyi lesz a hasasodás? Tudom nem megfelelő az üvegvastagság de merevíteni szeretném majd, csak kíváncsi vagyok így mennyi lenne a hasasodás?!"

"Pecás said:
Matek nélkül saját tapasztalat alapján mondom: 0,5-1 cm (107x47x40 akvámnál anno)
Bírta, de idővel megkegyelmeztem neki és kapott a hosszanti oldalakra teljes hosszban 3 cm-es élmerevítőt, azóta (2008 óta) atom biztos."

Bekerült a merevítő (6mm - 90cm hosszú) és oldalanként 1-1mm a hasasodás. Lesz 1-2 hét próbaüzem feltöltve és ha stabilnak mutatkozik akkor jöhet a scape valamikor idén :confused: Vagy inkább hanyagoljam és ne kockáztassak vele, nehogy kacsaúsztató legyen a lakásból?!

70KyG7rfg8nHMSsF3TXtQg7AEfwTURdiaoAk2NigPOFpbkzKspMnNdptSamkaWOo9Ef7kO5hXdQngT6xdt=w1403-h789-no.jpg

Bgcs2o9FA-PqfDtKx4ZXlRNGzbAiyStvDUOfTtyKjqSNvAodlvoH174ThpTsOnDd9-zjI9ZD4bJgfmGUa_=w1403-h789-no.jpg
 
Sziasztok,
70x42x42 akvariumot keszulok gyaryatni. Eleg a 8mm es uveg vagy 10mm es legyen. Opti-white uvegbol lesz.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sziasztok,
70x42x42 akvariumot keszulok gyaryatni. Eleg a 8mm es uveg vagy 10mm es legyen. Opti-white uvegbol lesz.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Elég a 8-as.
A 90P is nyolcasból szokott készülni (90x45x45)
 
Sziasztok! Jelenlegi akim 80*35*45-s 6-os üvegből. A gyári tető armatúrába be van építve egy műanyag keresztmerevítő. Szerintetek ha leveszem a tetővel együtt bírni fogja a terhelést?
 
Utoljára módosított:
Kérdés.
40x35x35-ös opti akvát merevítés nélkül 5mm-es üvegből szerintetek van értelme csinálni? Vagy 6mm alatt ne is álmodjak róla?
 
Kérdés.
40x35x35-ös opti akvát merevítés nélkül 5mm-es üvegből szerintetek van értelme csinálni? Vagy 6mm alatt ne is álmodjak róla?
Bőven jó. A standard 45x30x30-asok is 4 mm-es üvegből készülnek...
 
Akkor király, rá fog menni az eheim aquacorner. :D
(CRS akvát szeretnék max. 2-3 otoval, szerintem bőven jó egy ekkora szűrés alá.)
 
Nah gebasz van.
Nincs 5mm üveg optiban csak 4 vagy 6.
Megrendeltem 6-osból fő a biztonság jeligére,bár az üveges szerint 4es is elég lenne. :)
45x35x35 a végső méret egyébként. Ez kicsit több mint 50 lityi.
Gyorsan kéne visszaszólnom ha elég a 4es is, feleslegesen túl vastag üveget nem akarok. Viszont a 60as akvák már 6osból vannak ezért okoskodtam így...
 
Nah gebasz van.
Nincs 5mm üveg optiban csak 4 vagy 6.
Megrendeltem 6-osból fő a biztonság jeligére,bár az üveges szerint 4es is elég lenne. :)
45x35x35 a végső méret egyébként. Ez kicsit több mint 50 lityi.
Gyorsan kéne visszaszólnom ha elég a 4es is, feleslegesen túl vastag üveget nem akarok. Viszont a 60as akvák már 6osból vannak ezért okoskodtam így...
Szerintem elbírja a 4-es.
Töltsd fel, ha hajlik, ha nem bízol benne, a sarkait merevítsd meg felülről 3x3 cm-es kis háromszög alakú 4-es üveglapkákkal.
 
Már nem tudom visszamondani a 6-os üveget, levágatták. :(
Ez van legalább nyugodtan alszom. :D Optiból az a +/- 2 mm nem olyan vészes különbség.
 
Jobb a biztonság alapom, nem csinálnám 4 mm-ből, nálam mindegyik 40,5 literes 5 mm-ből van, sőt a 31,5 l-esek is. Igaz, van egy 62,5*40*40 cm (100 l)-es akvám 6 mm-es üvegből merevítés nélkül. 2 mm-t hasasodik.
 
Nem akartam külön topicot nyitni, de ötleteket várnék a következő problémára:
Drága édes kisfiam összekaristolta egy tenyérnyi darabon az akváriumot, néhány helyen egész jó mélyen. Létezik valami megoldás, amivel el lehetne tüntetni házilag? Természetesen az akvárium külső feléről van szó, és egy szép nagy, nem nagyon mozgatható, feltöltött, üzemelő darabról.
"Szerencsére" az üveg a legolcsóbb része egy akváriumnak, de csak ezért nem szeretném cserélni, vagy szétszedni és új frontüveget ragasztani...
 
Lehet érdemes megkérdezni egy profi szélvédőjavítót, hátha van valami csodaszerük...
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére