• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumok méretezése merevítés nélkül

110x40x40-es medence 10mm-es üvegből merevítés nélkül elmegy ugye? A 10mm-es az nagyon torzít? Használ valaki 10mm-es üveget?
 
110x40x40-es medence 10mm-es üvegből merevítés nélkül elmegy ugye? A 10mm-es az nagyon torzít? Használ valaki 10mm-es üveget?

Szia

Nekem 150x50x50 akváriumom van 10mm üvegből,alul/felül hossz merevítéssel 12mm üvegből.
 
110x40x40-es medence 10mm-es üvegből merevítés nélkül elmegy ugye? A 10mm-es az nagyon torzít? Használ valaki 10mm-es üveget?

ami nekem van merevítés nélkül: 62,5 *40 * 40 / 6 mm-es üveg, ~1,5 mm kihajlás

szerintem bírnia kell, ha meg nagyon kihajlik, akkor utólag kap egy felső merevítést
 
ami nekem van merevítés nélkül: 62,5 *40 * 40 / 6 mm-es üveg, ~1,5 mm kihajlás

szerintem bírnia kell, ha meg nagyon kihajlik, akkor utólag kap egy felső merevítést
Lehet hogy így lesz.
Az egyik boltban azt mondták, hogy a 110x40x40 az nyolcas üvegből is működik merevítés nélkül, mert csak 40 cm magas. Igaz lehet?
 
Csak azt nem utdom eldönteni hogy a 10mm-es az nem lesz esetleg torz? vagy túl otromba? 110x40x42 lenne a méret
 
Csak azt nem utdom eldönteni hogy a 10mm-es az nem lesz esetleg torz? vagy túl otromba? 110x40x42 lenne a méret

Nem torzít semennyire.

Merevítés nélkül valószínűleg bírni fogja, de ha már úgyis magadnak csinálod, szerintem mégiscsak érdemes rátenni. Nem az általános felhasználásra, mert az müxik majd nélküle is, csak ha véletlenül meglököd a bútort, tisztításnál valamivel megnyomod, stb., belenyúlsz kiemelni/beletenni valamit és véletlenül megtolod a víztömeget, stb., akkor nehogy kidurranjon, mert azért 110 centiben tud lenni feszültség feltöltve.
 
Sziasztok!

120 széles akváriumot 10-es üvegből merevítés nélkül lehet csinálni biztonságosan.? 50 vagy 60 cm mély lesz. Illetve nem tudom milyen magas legyen. 45 v. 50 cm?
 
Sziasztok!

120 széles akváriumot 10-es üvegből merevítés nélkül lehet csinálni biztonságosan.? 50 vagy 60 cm mély lesz. Illetve nem tudom milyen magas legyen. 45 v. 50 cm?
Hossz merevítés az így is úgy is lesz benne de az nem akadályoz mert nem megy keresztbe.10-es üveg elég erős elbírja de igazából a 8-as is simán jó.Nekem is van és sosem volt probléma vele.
 
Sziasztok!

120 széles akváriumot 10-es üvegből merevítés nélkül lehet csinálni biztonságosan.? 50 vagy 60 cm mély lesz. Illetve nem tudom milyen magas legyen. 45 v. 50 cm?
120*40*50 cm-es (50 magas) gyári akváriumom van, 8-as üvegből, középen egy kereszt merevítéssel. 10-es üvegből merevítés nélkül inkább 45 cm magasságban gondolkodj.
 
120*40*50 cm-es (50 magas) gyári akváriumom van, 8-as üvegből, középen egy kereszt merevítéssel. 10-es üvegből merevítés nélkül inkább 45 cm magasságban gondolkodj.
60-as szélességgel az működhet?
 
Ez miért egyértelmű? Anélkül nem oké a 120 centi? (még nem néztem utána, de nagy csalódás lenne:()

Bocsesz a helyesbítésért, már hogy ne számítana! A víztömeg az víztömeg.
Szinte mindegyikbe tesznek 100 cm felett. De szerintem az semmiben sem akadàlyoz.

Tapatalkkal küldve az én LG-K120 eszközömről
 
Off eladok egy 120-as, 10-es akvát. 40 mély, 50 magas. Ha már ezen hadakoztok 10-es üveg ès van merevítése. 10 e Ft. Decemberben készült.
 
Ez nem hadakozás.igazabol a kesziton mulik lesz benne merevites vagy nem. Nekem van 100 literes keresztel, 160-as annelkul 260-as annelkul.Es lesz egy... Öö tizet mondtal?

Tapatalkkal küldve az én LG-K120 eszközömről
 
Sziasztok!

120 széles akváriumot 10-es üvegből merevítés nélkül lehet csinálni biztonságosan.? 50 vagy 60 cm mély lesz. Illetve nem tudom milyen magas legyen. 45 v. 50 cm?
Mi nemrégen csináltattunk egy 120x60x50 magas akit 10-es opti üvegből, alsó-felső merevítés nélkül. Néhány heti próbafeltöltés után semmi problémát nem vettünk észre. A hasasodás is csak 1,5 mm. volt oldalnként.
 
Víztömegnek víztömeg, de a nyomást (minden irányban, tehát oldalra is!) csak a vízoszlop magassága adja. Az akvárium mélysége egyáltalán nem számít.
Szerintem a hidrosztatikai nyomáson túl ez azért egy ennél összetettebb dolog. De nem tudom, csak elképzelésem van róla. Mindenesetre eléggé határozottan nyomatékosítottad, hogy a témában vitának helye nincs! :) Elfogadom.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére