• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Karcolás javítása az üvegen

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Az emers edényemen van egy karcolás a front üveg belső felén ami ha teljesen száraz az üveg akkor látszik a fényképen is!
Ma kivételesen Tv-t néztem és ott láttam egy reklámban javító tollat ( vékony stiftet) amivel fényezésen keletkezett sérüléseket lehet eltüntetni.
Erről jutot eszembe, hogy az autók szélvédőjét is szokták javítani.
Előfordulhat hogy ezzel a filccel eltüntethető a karcolás az üvegről is?

Hogy működik ez egyáltalán?
Próbáltatok már hasonót?
Vagy van Valakinek valami tuti tipje ami bevált?

Igaz hogy amikor áttörlöm enyhén nedves rongyal az üveget és gyorsan csinálok képet akkor nem látszik, de jó lenne valami végleges megoldás (az új akvárium készítésén kívül)!

Köszönettel!

A.ttila
 
Lehet kapni üveg polírozó pasztát. Kisebb nagyobb karcolások eltüntetésére szokták ajánlani. Az autós cuccok között szokott lenni a hiperekben, mert leginkább az ablaktörlő okozta karcokra ajánlják. Esetleg ki lehet próbálni.
 
Sziasztok!

Az emers edényemen van egy karcolás a front üveg belső felén ami ha teljesen száraz az üveg akkor látszik a fényképen is!
Ma kivételesen Tv-t néztem és ott láttam egy reklámban javító tollat ( vékony stiftet) amivel fényezésen keletkezett sérüléseket lehet eltüntetni.
Erről jutot eszembe, hogy az autók szélvédőjét is szokták javítani.
Előfordulhat hogy ezzel a filccel eltüntethető a karcolás az üvegről is?

Hogy működik ez egyáltalán?
Próbáltatok már hasonót?
Vagy van Valakinek valami tuti tipje ami bevált?

Igaz hogy amikor áttörlöm enyhén nedves rongyal az üveget és gyorsan csinálok képet akkor nem látszik, de jó lenne valami végleges megoldás (az új akvárium készítésén kívül)!

Köszönettel!

A.ttila

Szia,

Autó szélvédőkön a kőfelverődéseket szokták javítani, hogy ne repedjen tovább. Sajnos az is látszani fog a beavatkozás után. Karcokat csak polírozással lehet javítani, de nem lessz olyan mint újkorában.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sziasztok!Most először bátorkodom írni a fórumra,mert eddig csak ámuldozva olvasgattam a különböző témákat.Lenne egy problémám nekem is.Van egy 90x45x45-ös medencém 8-as üvegből.A télen kiteleltettünk benne néhány aranyhalat,és jobb híján gyöngykavics volt az alján, ami a tisztításkor össze vissza karcolta az oldalfalakat.Az aljáról nem is beszélve.Most jelenleg üzemen kívül van,és a tetején meglátszódik a vízkő nyoma is.Addig amíg nem tudok normális külső szűrőt venni hozzá,nem akarom a lakásba betenni,mert nagyon s.arul néz ki.(a pont helyére egy z betű illik.:) )Igazából az lenne a kérdés hogy mivel polírozzam fel az üveget,hogy vegyszermaradvány ne maradjon rajta.Van egy autófényező haverom aki azt javasolta hogy 2000-es vízpapírral.De az meg beleragad az üvegbe,és baromira félek hogyha géppel csinálom összetörik az üveg.Szóval javaslatokat szeretnék kérni.Előre is köszönöm.
 
Üdv a fórumom!
a tetején meglátszódik a vízkő
Ecet, ecet, vizkőoldó, alapos öblités amig le nem jön az összes vízkő. A karcok nagyrészét eltakarja majd a későbbiekben az aljzat. Javaslom töldsd fel az akváriumot vizzel, felülről világitsd meg, ahogy véglegesen lenne, és nézd meg mennyire zavarnak a korcok, van ami ilyenkor már nem látszi - nem zavaróan látszik. A többivel próbálj megbarátkozni :eek::whistle:;). Ha növények, halak vannak az akváriumban akkor már nem a karcokra figyelsz, és addig is sok örömet okoz az élővilággal való foglalatosság, aztán jöket az új üveg...
A karcok javításában majd valaki jártasabb kolléga remélem segit neked. Sok sikert a hobbihoz!!
 
Üdv a fórumom!

Ecet, ecet, vizkőoldó, alapos öblités amig le nem jön az összes vízkő. A karcok nagyrészét eltakarja majd a későbbiekben az aljzat. Javaslom töldsd fel az akváriumot vizzel, felülről világitsd meg, ahogy véglegesen lenne, és nézd meg mennyire zavarnak a korcok, van ami ilyenkor már nem látszi - nem zavaróan látszik. A többivel próbálj megbarátkozni :eek::whistle:;). Ha növények, halak vannak az akváriumban akkor már nem a karcokra figyelsz, és addig is sok örömet okoz az élővilággal való foglalatosság, aztán jöket az új üveg...
A karcok javításában majd valaki jártasabb kolléga remélem segit neked. Sok sikert a hobbihoz!!
Köszönöm a jótanácsot, de én a tökéletesre törekszem mert sajnos maximalista vagyok.Az ecetre viszont nem is gondoltam,remélem sikerül.Mégegyszer nagyon köszönöm.
 
Ecet és vízkőoldó helyett háztartási sósav és még dörzsölnöd sem kell semmit.
 
Működő akinál meg pengés algakaparó, vagy lágyvíz ;)
Ecet és vízkőoldó helyett háztartási sósav és még dörzsölnöd sem kell semmit.
De levegőt sem kell venni , tapasztalatból tudom :D
Ha ki szeretnéd csiszolni a karcokat, akkor talán működhet a 2000-es polírpapír, de ezt úgyis vizesen kell csinálni, így a vízhez érdemes keverni némi folyékony mosószert hogy tudjon csúszni a papír az üvegen, ezt persze később jó alaposan ki kell öblíteni. Viszont gyanítom, hogy ez csak félmegoldás, és csak bemattítod az üveget. A tökéletes munkához szét kell szedni az akváriumot, polírpapírral felcsiszolni az oldalakat, majd géppel és polírozó pasztákkal fényesre polírozni az üveget .
Baromi nagy meló, és a kellékek sem olcsóak, érdemesebb cserélni a frontüveget.
 
Back
Oldal tetejére