• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Pepe tanul

Akkor nem csinálom, amúgy is olyan macera, amire csak akkor vállalkoznék, ha nagyon megérné. Neked is manado van, nem? Amúgy már kattog az agyam egy új berendezésen, és abba már environment megy, egy kis zsák már van is itthon, még majd kell 2x9l.
A növények a fejlődésük során kicsivel csökkentik a keménységet, nem? Azt olvastam valahol, hogy a szervezetükbe épített ásványok miatt.
Én a helyedben csak akkor cserélnék aljzatot meg rendezném át az akit, hogy ha már az ro készülék is meg van. Ha erre nincs keret akkor én hagynám az egészet úgy ahogy van. Fércmegoldásoknak semmi értelme nincs.
 
RO sokáig nem lesz, ahhoz el kell, hogy költözzünk, ami tervben van, de 1-2 év még. Addig biztos át kell rendezni, szerintem a tavaszi szünetben meg is fog történni :) Az lehet, hogy új talajra nem költök akkor, inkább olyan növényeket teszek vissza bele, amik bírják a keményebb vizet. Esetleg szigetszerűen egy kis environment, ha már megvettem :)
 
Én a helyedben csak akkor cserélnék aljzatot meg rendezném át az akit, hogy ha már az ro készülék is meg van. Ha erre nincs keret akkor én hagynám az egészet úgy ahogy van. Fércmegoldásoknak semmi értelme nincs.
Te használod még a manado-t, nem? Mi a tapasztalatod, keményít még mindig?
 
Te használod még a manado-t, nem? Mi a tapasztalatod, keményít még mindig?
Nem használok már manadot. 1,5évig használtam de többet nem teszem vissza soha, az tuti. jelenleg Ista plant soil+bazaltzuzalék van a 180literes akváriumomban.
 
A naplódban mintha ezt láttam volna, de akkor már értem :)
Amúgy ez az Ista jobb, mint az Environment? Ez is aktív? Valamivel olcsóbb.
 
A naplódban mintha ezt láttam volna, de akkor már értem :)
Amúgy ez az Ista jobb, mint az Environment? Ez is aktív? Valamivel olcsóbb.
Hasonló tulajdonságokkal rendelkezik ez is mint az environment, ez is aktiv aljzat, szerintem jelenleg ez most az egyik legjobb ár/érték arányú aljzat, de mivel nem használtam Environment aljzatot, így összehasonlítási alapon sincs a két termékkel kapcs..
 
Hasonló tulajdonságokkal rendelkezik ez is mint az environment, ez is aktiv aljzat, szerintem jelenleg ez most az egyik legjobb ár/érték arányú aljzat, de mivel nem használtam Environment aljzatot, így összehasonlítási alapon sincs a két termékkel kapcs..
Igen, ezt sejtettem. Lehet, hogy én beleteszem RO nélkül is az Ista talajt majd.
 
Hétvégén üveg és csőtisztítás volt a menü, illetve némi stem nyírás, főleg a bal oldalon.
Az Echinodorus Osiris kinőtte az akváriumot, virágzás után ingyen elvihetővé válik, sajnos nagyon fogja az áramlást és árnyékol mindent a jobb oldalon.
P1030040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az MC kapott carbo kezelést, így az ecset visszaszorult, de az MC is megsínylette, remélem magához tér. A héten döntés születik RO ügyben is :)
Köszi a látogatást.
 
@dz1, Te milyen ozmó készüléket használsz, és mérted, hogy mennyi a vezetékes víz nyomása (talán nálam is annyi kb.)? Sajnos Józsi nyomásmérőjét nem tudom egyelőre bekötni, mert nincs 1/8-s csatlakozásom, szerzek szűkítőt.
 
@dz1, Te milyen ozmó készüléket használsz,
Inkább gyere el hozzám valamelyik nap estefele és nézd meg.

mennyi a vezetékes víz nyomása
3bar 1emeleten. Földszinten a legnagyobb, felfele egyre csökken. Ezen a hálozati nyomáson kb. 40%-os teljesítményen üzemel, csak nyomásnővelő pumpával 6bar feletti nyomáson hozza csak egy ro membran papirforma szerinti hozamot. 2,5 bar alatti hálozati nyomás esetén nyomásnövelő pumpa mindenképpen kell.

Sajnos Józsi nyomásmérőjét nem tudom egyelőre bekötni, mert nincs 1/8-s csatlakozásom, szerzek szűkítőt.
Ha van 3/4"-os kűlső menetes csatlakozási lehetőséged, akkor ebben lehet, hogy tudok segíteni.
 
Inkább gyere el hozzám valamelyik nap estefele és nézd meg.


3bar 1emeleten. Földszinten a legnagyobb, felfele egyre csökken. Ezen a hálozati nyomáson kb. 40%-os teljesítményen üzemel, csak nyomásnővelő pumpával 6bar feletti nyomáson hozza csak egy ro membran papirforma szerinti hozamot. 2,5 bar alatti hálozati nyomás esetén nyomásnövelő pumpa mindenképpen kell.


Ha van 3/4"-os kűlső menetes csatlakozási lehetőséged, akkor ebben lehet, hogy tudok segíteni.
3/4"-s szerintem a zuhanyrózsa. Vagy feles :) De lehet, hogy a legegyszerűbb egy gégecsövet venni, amibe bele tudom tekerni az órát.
Másodikon lakom, a Városkapu krt. elvileg mélyebben van, mint a Rózsa, ha a Hevesi úti víztoronytól jön a víz, még jó is lehet.
Élek a meghívással, akár ma este is át tudok ugrani :)
 
Az is van, megnézem. Ott szerintem külső mentes a csatlakozás, legalábbis úgy rémlik, hogy a mosógép csövét rácsavarni kell, nem bele :D
 
Ma volt egy kis metszés, rendezgetés, az echinodorus kikerült, így sokkal világosabb lett az aki. Némi mulm felkavarodott, de utána cseréltem vizet, lehet, hogy holnap még egyet cserélek.
Ha az üveg nem lenne ilyen gáz... :~(
493071385P1030068_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A kikerült növények ingyé elvihetőek, ld. a megfelelő topic :)
Köszi, hogy benéztél.
 
A héten volt a 3. full RO vízcsere, előtt 216 ppm, utána 135 ppm volt az érték, reggelre 140ppm lett (lehet, hogy este túl hamar mértem).
Kiszedtem jó nagy adag stem növényt (Difformis, Polysperma Rosanevig, Ludwigia, Rotala, Valisnéria, Bacopa), számukra új jövő kezdődik, valami más, valahol a szabadban ;).
Helyükre került 1-1 adag Ludwigia arcuata (Köszi @Luigi13) és Rotala Wallichii (köszi Józsi :) ) és ide is került Bonsai. A @Pecás féle HM is nőtt pár centit.
A Staura ráférne egy kis nyírás és kicsit algás is az alja, a Blyxa is megtáltosodott a lágyvizezés óta. Az üvegeket nem tudtam már tisztítani este.
P1030099_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


P1030100_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Elnézést a fotók minőségéért, majd veszek egy állványt :)

Köszi a látogatást.
 
Reggel mértem, 157 ppm (a manado még mindig kicsit keményíthet), 7,5 pH, ezt viszont nem értem, bár éjjel nincs co2, de reméltem, hogy a lágy vízben lejjebb fog menni. Mérek majd egyet este is, CO2 lekapcsolásakor.
 
Megmértem pár paramétert most, este, CO2 lekapcsolásakor.
Ph digitális (óccsó) teszterre 7,5. A cseppteszt is kb. ennyi. Ezt nem értem, a DC halványsárgászöld (lime?), növények bubiznak, kb. 3 bubi/sec a beoldás, nem kéne ennek alacsonyabbnak lennie? A Tábla szerint valahol 6,8-7,2 lenne az ideális 8 kh mellett a co2 szint, akkor ezek szerint utóbbi nem ideális? Megmértem gyorsan neptun teszttel, inkább 7 fele jár a pH. A digitális mérőt gyógyszergyári (k. drága) tisztított vízzel kalibráltam, a kicsiben 6,4-t mért. Valahol árulás van...
170ppm, Gh/Kh 8-8. Ezt soknak tartom, de lehet, hogy a manado még keményít. 3. vagy 4. full RO cserém volt meg, de most már visszasóztam kicsit, mert 135ppm volt vízcsere után, most kipróbálom, hogy nem sózok majd vissza, úgy látszik a talaj még rendesen nyomja a karbonátot vissza :(

upd: a kicsi pH-a a neptun teszt szerint inkább 5-s. Nem értem...
upd2: a kicsiben amúgy vígan elvannak a (valószínűleg) @Luigi13 növényein érkezett csiguszok (a csigák miatt nincs gond, sőt, örülök nekik), tehát elvileg nem lehet 5-s a ph, abban meghalnának, nem?
 
Utoljára módosított:
Ma vízcsere volt, full RO, 50l körül 2kor. Utána fél órával 113ppm, most este 117 ppm, cseppteszt alapján GH/KH is 5. Reggel mérek egyet megint, aztán eldöntöm, sózzak-e, lehet, hogy a manado még növeli a kh-t. Ph 6.9 volt, de nem mérvadó, mert későn tudtam csak a vizet cserélni.
Fura, hogy mennyire nem tud lejjebb menni a ph-m. Nem tudom mi lehet az oka, a manado, a 3 tálca siporax a szűrőben, a sok hal, nem tudom, de érdekes. Nyáron valószínűleg bontás lesz... Képet majd teszek fel, most még buborékos (az RO-tól hogy leeht bubis?).
Köszi, hogy benéztél.
 
Reggel tápozás és etetés után 123 ppm, ph. 6.8. Sózzak vissza, vagy megvárhatom, míg szépen felkúszik 150ppm-re? 5-s GH és KH nem alacsony nagyon, ugye? Este megint mérek egy keménységet.
 
Back
Oldal tetejére