• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech A Whisper of Caladan Seas (200L low-tech)

Tömény carbot a pofájába leállított szűrő mellett.
Olvastam már, hogy volt akinél a carbotól szétmállott az anubias levele - ezt én nem tapasztaltam, se easy, se liqui carboval.
De ez csak tüneti kezelése a dolognak. a kiváltó okot kellene megszüntetni.
én nem tömény (talán feles, de nem emlékszem pontosan) carbóba mártással nulláztam az anubias leveleket,
 
Az akvárium 26 napos. A növények jól érzik magukat, a halak is bekerültek.
A barna alga visszaszorulóban van, hála az otocinclusoknak és az amano garnéláknak.
A parvula ami nem akar feléledni, amint a képeken látszik.
DSCF1373.JPG

DSCF1363.JPG

Kövek is kerültek bele
DSCF1359.JPG

Jobb oldal közelebbről:
DSCF1376.JPG

Bal oldal
DSCF1377.JPG

Echinodorus tennelus
DSCF1394.JPG

A lakók
DSCF1396.JPG

DSCF1390.JPG

Telefonnal elkapott "rajok"
IMG_20131110_165236.jpg

Kakadu hím
DSCF1380.JPG

Amint látszik, bőven van hová fejlődnöm (mind növénygondozásban, mind scape-ügyileg, mind fotózásban). De remélem valakinek tetszik. :unsure:
 
A parvulládnak annyi. Húzz ki egyet és nézd meg a gyükerét, ha rothad, akkor minél hamarabb szedd ki az összest. Ha viszont szép fehér, akkor tarvágást javaslok. De azért ennél a fénynél erre elég kevés esély van.
Ne terheld a vized a rothadó növényekkel. :)
 
Köszi a tippeket kopikon, cheetah!
Jól gondolom, hogy ilyen fénycső kell: T5 HO F39W/865 daylight 6500K 16x849mm?
Van az akiban bal oldalt egy kevés Glossostigma elatinoides (ezen már látszik a fejlődés) és középen egy kis Hemianthus callitrichoides Cuba (nagyon rossz állapotban volt már amikor elhoztam a boltból).
Ha a tennelus vagy a Glosso vagy a HC közül valamelyik megmarad, akkor szerzek még belőle a parvula helyett.
Egyéb növény javaslatotok van, erre a célra - ebbe az akiba?
 
A gömbmohát se ártana kimosni egy kicsit ;)
A kimosást pontosan hogy érted? Kinyomkodjam akváriumon kívül, akváriumvízben? Vagy csak a felszínét tisztítsam le?
Korábban hideg vízben volt egy vázában - ott zöldellt.
 
A kimosást pontosan hogy érted? Kinyomkodjam akváriumon kívül, akváriumvízben? Vagy csak a felszínét tisztítsam le?
Korábban hideg vízben volt egy vázában - ott zöldellt.
Nekem régen volt még halas akváriumban, akkor vízcserekor fogtam és óvatosan kinyomkodtam az akvárium vízben, amit leszívtam az akksiból. Iszonyat koszt össze tud szedni.
 
Sajnos low-tech növényekben tanácsot nem tudok adni (csak high-tech aksim volt eddig). De az biztos, hogy a parvula nem low-tech. Nekem még high -techben sem sikerült maradásra bírni. :)
 
Sajnos low-tech növényekben tanácsot nem tudok adni (csak high-tech aksim volt eddig). De az biztos, hogy a parvula nem low-tech. Nekem még high -techben sem sikerült maradásra bírni. :)
Nekem csak high-techben volt parvula mini, de nőtt mint a gomba, gyomlálni kellett. Mondjuk 48 w 40 literre, meg minden más finomság volt a recept.
 
Tegnap kihúztam egy kisebb bokor parvulát. Új gyökereket is felfedeztem. Ezért egy utolsó próbálkozásként a cheetah javaslatára tar-ra vágtam mindet. Később kiderül, mi lesz vele.
A gömbmohát kinyomkodtam - sokkal szebb lett.
Olvasgattam, és a fenti képen szereplő növényem biztosan nem echinodorus tennelus: nincsenek indái, a tövek egymáshoz kapcsolódnak és a levelek egymásból nőnek.
Sikerült beazonosítanom: Cryptocorine parva. Kérném, hogy valaki erősítse meg!
 
Szia keszalvo! Köszi az észrevételt!
A tennelus esélyes a megmaradásra,de amit Én javaslok Low-tech akidba az a HM
Ha megnézed a képeken fenntebb (az akvárium jobb oldalán, az ocelot bal tövénél), van egy tő HM. HM néven kaptam, de a beültetés óta dupla akkora leveleket hoz.
Azóta már egyszer megnyírtam és szépen fejlődik így is - napról napra. Próbálok majd képet feltenni. Kicsit összevissza, kaotikus az akvárium, mert sok növényt próbálgatok.
Érdekes, hogy a Bacopa caroliniana, amit gyengébb fényhez is ajánlottak, csak stagnál és rohad el. Majd képeken is megmutatom.
 
Lehet belőle gyepet csinálni,de durván kell világítani.Ha jól rémlik Ndee csinált egy ismerősének egy akvát és abban volt HM gyep,de valami 2W/L volt a világítás felette.Ennél a fénynél terjedt csak a talaj szintjén egyébként felfelé növekszik.
 
Tegnap megérkezett egy csokorra való Echinodorus tennelus. Köszönet érte Lillának! (y)
Az előtérben elültetve. Hamarosan képeket is teszek fel.

Szívesen! Ezek szerint épségben megérkeztek, örülök. Jó növény ez a tenellus, nem kell neki nagyon sok fény, legfeljebb nem lesz vöröses, de szépen megmarad. Várom a képeket!
 
Kicsit megkésve néhány kép. A tennelussal kibővítve.
DSCF1444.JPG

DSCF1458.JPG

Tennelus (várhatóan bedúsul majd)
DSCF1459.JPG

Az Otto is szereti
DSCF1461.JPG

Otto - és a háttérben egy kis ecsetalga a becketti-n - már kapja a liqui carbo-t mától (y)
DSCF1466.JPG

DSCF1467.JPG

A képek továbbra is digitális géppel készültek. Bocs a minőségért.
 
Hétfőn történt egy nagyobb átalakítás. Megnyírtam a hosszabb növényeket (rotala, heteranthera, nomaphila, hygrophila), levágtam valamennyi algás levelet a cryptocról és a microsorumokról. Kikerült egyelőre sötét kúrára az 2 anubias. Továbbá újabb növények (HM, még több nomaphila és egy ismeretlen növényfaj) kerültek az akváriumba. Köszönet értük és a jó tanácsokért Szabó Tibinek!
Kikerült az esőztető és cserélni fogom a fénycsöveket is 6500 Kelvinesre. Egyelőre adagolom a liqui carbot (4 ml/nap), de a növények külön tápot nem kapnak. Remélem megakadályozom a további algásodást.
Ma 40 napos az akvárium. Jöjjenek a képek:
DSCF1499.JPG

DSCF1500.JPG

DSCF1501.JPG

DSCF1502.JPG

DSCF1498_.jpg

DSCF1503_.jpg

DSCF1497_.jpg
 
Szia Gershon!

Szépen alakul az akid! Az elsárgult levelektől szabadulj meg szerintem, mivel azok is vesznek fel tápanyagot=kevesebb jut az életképes részeknek! Én legalábbis így tanultam, aztán javítsatok ki ha tévednék!
 
Back
Oldal tetejére