• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Projektes projektje

higherrr

Főkertész
Sziasztok!
Évek maradtak ki akvárium nélkül az életemben, de most újra bele szeretnék fogni. Találtam egy akváriumot aminek beleszerettem az arányaiba, így nem a meglévő technikát indítanám újra, hanem inkább méretet váltanék. Ennek az új akváriumnak a méretei: 90x60x40 (szélesség x magasság x mélység). Mindig a magas akváriumok tetszettek🙂
Mindenem megvan egy 60-p high tech akváriumhoz, de ebből a méretbeli különbségek miatt a CO2-t tudnám hasznosítani, esetleg még a szűrőt (szűrőre visszatérek). Viszont azt a mennyiségű foglalkozást amit a high tech igényelt nem tudnám most megadni ezért egyelőre inkább low techben gondolkozok kiegészítve CO2-vel ha már van, bár nem vagyok meggyőződve arról, hogy ennek így van értelme.
Jelenleg a meglévő OASE Biomaster 350-es szűrőt tudnám befogni a feladatra, de az nyilván kevés lenne. Kérdés: Vennétek mellé még egy ilyen szűrőt, vagy inkább egyetlen OASE Biomaster 850-re bíznátok a feladatot (216 literhez)?
Világításnak egy Chihiros WRGB II-t néztem, mert azért csak nyitva hagynám a lehetőséget egy későbbi high-tech setuphoz. Ha jól értem ennek le tudom venni a fényerejét low tech-hez is. Kérdés: a 60cm vízoszlophoz elég ez a lámpa akkor is, ha meggondolom magam és elmegyek high-tech irányba? Ha csak lument számolgatok T5 fénycsővel túl lehet teljesíteni a Chihirost, és anyagilag is jobban járok.
Egyébként olyan layoutot tervezek amiben inkább a sötétzöld dominál magasra épített lávakő dombokkal, fákkal, kicsit sötétebb, erdőmélyi hangulatot idézve, valami ehhez hasonlót:
5211.jpg
Nem szertnék sűrű parvula gyepet, és stem növenyeket sem szeretnék hetente nyírni. Ezért gondolkom valami ilyesmiben...
Szóval a fenti kérdéseket olvasva szerintem átjött, hogy kicsit elvesztem már az elején, de remélem el tudtok látni tanácsokkal a kezdéshez.
 
Halihó.
Nekem kicsit fura az elképzelésed - már amennyire a fotóból indulok ki és ahhoz próbálom megfeleltetni a szöveges részt. A 216 literbe ilyen emeléshez kellene min. 80 kg kő és/vagy speciális emelés, te is így gondoltad? A növényesítést sem nagyon tudom elképzelni, hiszen az inspiráció egy főleg mohás, 10 literes akvárium, értelemszerűen teljesen mások az arányok és mennyiségek. Ha könnyen karbantarthatót szeretnél, akkor a mohás nem biztos hogy jó választás (kivéve talán ha csak egyféle moha van).
De lehet hogy csak én értettem valamit félre és nem a fotó a követendő :)

A szűrők esetében az egy- és kétszűrős megoldásnak is vannak előnyei és hátrányai is. Az én véleményem szerint az egy nagy szűrő a jobb (és kényelmesebb), amennyiben teljesülnek a következők:
- esetleges kisebb meghibásodás esetén könnyedén meg tudod oldani az akvárium további szűrését amíg a probléma elhárul
- a nagy szűrőt be tudod úgy állítani, hogy az áramlás megfelelő legyen az akváriumban
- egyéb okok miatt sem lenne eleve sokkal észszerűbb a két kis szűrőt választani (Pl. van egy elfekvőben vagy tudsz olcsón. Vagy a kis szűrődhöz van tartalék csövezésed kifolyókkal, míg a nagyhoz új méretben mindent meg kellene venni. Stb.)
Ha a fentiek nem teljesülnek, akkor viszont simán választanám a két szűrős berendezkedést (még ha többet is kell takarítani és több a potenciális hibaforrás is), mert "biztonságosabb".

Sok sikert amúgy a nagy akvához, figyelni fogom amennyiben megosztod.
 
Világításnak egy Chihiros WRGB II-t néztem, mert azért csak nyitva hagynám a lehetőséget egy későbbi high-tech setuphoz. Ha jól értem ennek le tudom venni a fényerejét low tech-hez is. Kérdés: a 60cm vízoszlophoz elég ez a lámpa akkor is, ha meggondolom magam és elmegyek high-tech irányba? Ha csak lument számolgatok T5 fénycsővel túl lehet teljesíteni a Chihirost, és anyagilag is jobban járok.
Szia!
A 60 cm magasság miatt a Chihiros WRGB II Pro kellene. A sima WRGB II lehet sovány lenne, ha tényleg gondolod, hogy ekkora üvegen is high-tech lesz később. A dimmelést jól gondolod, elég kényelmesen kezelhetők ezek a lámpák kisebb fény igény esetén is. 🙂
 
Back
Oldal tetejére