• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech A Whisper of Caladan Seas (200L low-tech)

Szia! Nem akarok hülyeséget kérdezni, de az akváriumot ugye nem közvetlenül a vasra raktad? Már bocs a feltételezésért de úgy látszik:)
 
Szia! Nem akarok hülyeséget kérdezni, de az akváriumot ugye nem közvetlenül a vasra raktad? Már bocs a feltételezésért de úgy látszik:)
Nem raktam a vasra. Laminált parketta alá való hő-és hangszigetelő lapot (2 db 5 mm-es) használtam. Kvázi ugyanaz, mint amit akvárium alá szokás, csak ez olcsóbb.
 
Ez a "hő-és hangszigetelő lap" miből van? Nincs az aki és a vas között egy bútorlap vagy valami hasonló?
 
Ez a "hő-és hangszigetelő lap" miből van? Nincs az aki és a vas között egy bútorlap vagy valami hasonló?
Extrudált polisztirolból készül - laminált padló alátét a neve (nagy a nyomásállósága). Nekem korábban a 160 literes alatt is ez volt. Egy fél millimétert sem süppedt meg. De van egy vaslemez a tetején is, ami a fenti képeken nem látszik.
DSCF1049.JPG
 
Én is használtam régen Biotopolt de nekem habzott tőle a víz egy idő után!(3. vízcsere után)
A bacikultúra nem aquatan hanem nitrivec!
Az a nagy hosszú levelű növénnyel vigyázz mert elnyomhatja a többit!
Ezt a pezsgőt én is nagyon szeretem!(y)
Jó kertészkedést!
 
Én is használtam régen Biotopolt de nekem habzott tőle a víz egy idő után!(3. vízcsere után)
A bacikultúra nem aquatan hanem nitrivec!
Az a nagy hosszú levelű növénnyel vigyázz mert elnyomhatja a többit!
Ezt a pezsgőt én is nagyon szeretem!(y)
Jó kertészkedést!
Köszi Jani!
Valóban, rosszul írtam - nitrivec-et használtam baciként. És a vízcserékhez is nyomatom a bacit, hogy gyorsabban beálljon a szűrőm.
A biotopol-ból kifogytam, úgyhogy a többi vízcseréhez aquatan-t fogok használni (sajnos itt Miskolcon csak Sera, Tetra és JBL kapható a boltokban).
A Cryptocoryne aponogetifolia - hosszú levelű - régi akváriumból megmaradt. Valószínűleg ki fogom venni később. Ha levágom a leveleit, nem lehet visszaszorítani rövidebbre? Valaki próbálkozott már vele? Vagy felejtős?
 
Egy kis update - kikerült az aponogetifolia. Az anubiasokat és a microsorumot felkötöztem.
Az echinodorus és a legtöbb növény megindult a fejlődésben. A Bacopa fejlődik a leggyengébben, valamiért elrohadt 1-2 szál.
A parvula egyelőre nem mutat életjelet - remélem gyökeret növeszt.
Továbbá tettem az akváriumba forrázott éger tobozt. Egyelőre nem túl sokat - de később szedek még, és tovább barnítom a vizet.
A napi 50% (100L) vízcserét folyamatosan végzem. Alga egyelőre (kopp-kopp) nem jelent meg.
Akkor a képek
DSCF1184.JPG

DSCF1185.JPG

DSCF1187.JPG

DSCF1186.JPG
 
A szívó és a nyomó ágakon a csövek belülről elég szutykosnak néznek ki a fotón, és ez később jelentősen csökkentheti az áramlást. Takarításnál érdemes erre is szánni egy kis időt szivacs, kefe vagy más DIY megoldás segítségével.
Esetleg a hátsó fal elé ültethetnél valami magasabbra növő zöldet, és az később szépen eltakarná a fűtődet is.

Csilla
 
Köszi a segítséget Csilla!
A szívó és a nyomó ágakon a csövek belülről elég szutykosnak néznek ki a fotón, és ez később jelentősen csökkentheti az áramlást. Takarításnál érdemes erre is szánni egy kis időt szivacs, kefe vagy más DIY megoldás segítségével.
Folyamatban van a csövek tisztítása. (Később Lily Pipe-ot is tervezek.)

Esetleg a hátsó fal elé ültethetnél valami magasabbra növő zöldet, és az később szépen eltakarná a fűtődet is.
Bacopát oda terveztem, de ha nem erősödik meg, akkor más lesz ott, ami takar.
 
Virágzik a Heteranthera zosterifolia :joyful:
DSCF1210.JPG

Hány nap alatt nyílik ki a virág? (Sajnos nem leszek itt holnap.)
 
Sziasztok!
Az akvárium 18 napos. A hőmérséklet 24-25 Celsius fokra van beállítva.
Világítás 8-12 és 15-21 óra között, napi 10 óra volt. Mától lejjebb vettem 9 órára: 13-22 óra között világítok.
Napi 50% vízcsere volt az első héten, a második héten 2 naponta kb 40%. Most 4 nap kimaradt és ismét 25% csere.
Megjelent az alga. Több féle is. Barna alga az akvárium front üvege mögött középen a talajon és a növényeken, ahol erősebb az áramlás az esőztető miatt, és kevesebb a növény. A parvula sajnos nem a legjobb formáját mutatja. :cry:
DSCF1242.JPG

DSCF1250.JPG

DSCF1254.JPG

Továbbá a leveleken, az üvegen és a tereptárgyakon is több helyen is megjelent a barna alga - de nem mindenhol és nem mindenhol egyenletesen. A régi ozelot leveleken például:
DSCF1257.JPG

Érdekes, hogy a jobb oldalon kevesebb a barna alga és pl a Cryptocoryne tropicán meg sem jelent.
DSCF1244.JPG

DSCF1258.JPG

Gondolom a legnagyobb gondot az ingadozó CO2 szintem okozza, továbbá az, hogy még nincs bejáratva a szűrés, az akvárium.
De addig is szeretném kérni a segítő véleményeteket, hogy milyen tényezőkön változtassak?

A másik kérdésem pedig, hogy a régi akvából áttelepített anubiason lévő ecsetalgától a mechanikai eltávolítás mellett hogyan szabadulhatnék meg. (Ha nem muszáj nem vágnám le az összes levelét.)
DSCF1251.JPG
 
Egy takarítóbrigád (amano, oto stb.) néhány órán belül kinyalná az akit ;)
Majd szétnézek a helyi boltokban kapható e oto. Amano garnéla igen ritkán van errefelé. :facepalm:
Eddig 6 db Red rilli került bele, de szerintem kevesen vannak és nem is a legmegfelelőbb "takarítónők".
 
A másik kérdésem pedig, hogy a régi akvából áttelepített anubiason lévő ecsetalgától a mechanikai eltávolítás mellett hogyan szabadulhatnék meg.
Tömény carbot a pofájába leállított szűrő mellett.
Olvastam már, hogy volt akinél a carbotól szétmállott az anubias levele - ezt én nem tapasztaltam, se easy, se liqui carboval.
De ez csak tüneti kezelése a dolognak. a kiváltó okot kellene megszüntetni.
 
De ez csak tüneti kezelése a dolognak. a kiváltó okot kellene megszüntetni.
Az ecsetet kiváltó okok a régi akváriumomban voltak. Most azon vagyok, hogy ezeket megelőzzem. A CO2 ingadozás a legnehezebben kiküszöbölhető amíg bejáratás van, a sok vízcsere miatt.
Olvastam az alga kiváltó okok között a világítás nélküli órákban a szellőztetés - oxigén - hiányát. Kérdésem még az lenne, hogy javasoljátok e az éjszakai levegőztetést?
 
Kérdésem még az lenne, hogy javasoljátok e az éjszakai levegőztetést?
Szerintem akkor még nagyobb lesz a CO2 ingadozásod...
Ha nincs túlzsúfolva az akid, a szűrőtől mozog a vízfelszín, akkor teljesen feleslegesnek tartom. (saját vélemény)
 
Ha nincs túlzsúfolva az akid, a szűrőtől mozog a vízfelszín, akkor teljesen feleslegesnek tartom. (saját vélemény)
Köszi a választ!
Nincs túlzsúfolva és nem is lesz. Eddig 2 guppi teszthalként és 6 red rilli került bele.
Továbbá a héten csapatonként tervezem hozzáadni a 10 császárlazacot, a 10 fekete fantom lazacot, a 9 pygmy coryt és ha sikerül akkor 6-10 db otot.
Az esőztető úgy van beállítva, hogy mozog a vízfelszín.
 
Én még a crs akimban sem szellőztetek, teljesen elégségesnek bizonyult az akasztós szűrő vízmozgatása.
A garnélák teljesen jól elvannak, nincs nagy CO2 ingadozás és nekem ennyi elég is :D
 
Köszi a választ Molroth!
A Happy Life Happycarbo is jó lehet erre a célra? Itt sajnos csak ez szerezhető be azonnal.
Azzal még nem találkoztam. De ha van felétek Auchan, akkor ott is érdemes megnézni. Én pl ott szoktam venni a kis kiszereléses liqui carbo-t.
 
Back
Oldal tetejére