• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech A Whisper of Caladan Seas (200L low-tech)

Szia Gershon!

Szépen alakul az akid! Az elsárgult levelektől szabadulj meg szerintem, mivel azok is vesznek fel tápanyagot=kevesebb jut az életképes részeknek! Én legalábbis így tanultam, aztán javítsatok ki ha tévednék!
Szia Gergő! Köszönöm! A rotalán még van régi emers levél, de az inkább barna. Melyikre gondolsz, hogy sárga? (Sajnos a digitális gépem nem adja vissza jól a színeket :( )
 
Ezekre:

DSCF1497_.jpg


És egy katonásabbra állított fűtő jobban nézne ki :p
 
Azok nem sárgák, inkább barnásak :joyful: de a kép sajnos csal :snaphappy:. Az echinodorus ozelot - sőt saját tapasztalatom szerint az echinodorus rose - új levelei ilyenek, míg fejlődnek és nem érik el a megfelelő méretet.
A fűtő esetében igazad van, eddig kimaradt. (y)
 
Tetra EX 1200-as szűrőbe tervezek biológiai szűrőtöltetet, ha sikerül megakadályozni a szivárgást, azaz megszerelni. Ez lesz a második szűrő, amit szeretnék beállítani. (Az első számú 1200-ban kerámia, 2l siporax, 2l mátrix és perlon van.) A második szűrő alsó kosarába kerámiagyűrű+szivacs menne, a felső kosár tetejére meg van egy perlon. 5 liter biológiai szűrőanyagként lávakő lenne a legolcsóbb megoldás. A következő árkategória a mátrix trop, majd siporax. Árban most ezek jöhetnek szóba. Melyiket javasolnátok? Elég lehet e a lávakő? Vagy kombináljam ezeket valamilyen formában?
 
Ismét jelentkezem. Ma végre valahára megjöttek a 6500K T5 csövek, így kicseréltem a 2*39W-os csöveket. Mind a kettőt, hogy egyforma legyen a két cső. Máris más a hangulat, mint a plant cső, ami azt hiszem 10000K alatt volt.
3 újabb növényfajjal gazdagítottam a medencét: Ludwigia repens, Alternanthera reineckii? és Cardamine lyrata? - ezt majd erősítsétek meg a lenti képek alapján, ha nem nagy kérés.
DSCF1586.JPG

DSCF1636.JPG

Továbbá egy sereg vadszínű red cherryt, sőt inkább Neocaridina denticulata sinensis-t, 2 mollit és a 2 lány guppit is kaptam ajándékba. Köszönet értük!
A növényeket bár lassabban fejlődnek szépen nyesegettem, amikor kellett. Viszont nem tudom, hogy hiánytünet, fény vagy mi lehet az okozója a heteranthera zosterifolia alsó leveleinek szürkülésében:
DSCF1582.JPG

Sajnos mindenféle algából jut nekem egy kevés. De legalább az esőztető levétele és talán a liqui carbo hatására az ecset már nem gyarapszik. :sneaky:
Algagyűjtemény: ecset, zöld pont, cianobaktérium, agancs, zöld szőr, barna ...
DSCF1603.JPG

DSCF1611.JPG

DSCF1612.JPG

DSCF1613.JPG

A következő "problémám", de inkább kérdésem pedig arra irányul, hogy a kis hólyagcsigáim lassacskán kihalnak. Csigapete van, de kis csiga egy sem. Illetve a "nagyobbak" kivilágosodtak, mint ezen a képen:
DSCF1631.JPG

A végére pedig egy totál kép - így néz ki az 53. napon:
DSCF1575_.jpg
 
Tegnap beköszönt a gólya a kakadu törpesügereim egyik nőstényénél. :LOL: A nőstény viselkedése tűnt fel, hogy nagyon védelmezi az egyik területet. A középső kő mögé-alá ikráztak (hiába a kókuszok). Megszámoltam, de csak 5 darab ikra van. Kitenni őket nem tudom máshová és nem is szeretném megbolygatni.
 
100 napos az akvárium így lőttem pár fotót.
Mindeközben megy a tápozás 8-8 ml micro macro hetente és 5 ml/nap carbo. Jelenleg csak 6 órát világítok. Ennek az oka, hogy 3 napos black out-ra volt szükség a zöld szőr alga durván ellepett mindent. De jelentem sikerült: a black out és a beszerzett 6 amano és 2 sziámi - köszi Tibinek értük - eltüntette az algát. :smug: A tennelus kikerült - sajnos nem nőtt olyan ütemben, mint szerettem volna és a színe sem volt az igazi, ezért staurogyne repens került a helyére Istvántól. Ezért is köszi!
Hal-ügyi szempontból is nagy változtatásokra szántam el magam, az új népesség: 2 Crossocheilus siamensis, 10 corydoras pygmeus, 30 Hyphessobrycon amandae, 6 otocinclus vittatus és 7 Pseudepiplatys annulatus valamint 6 amanó garnéla és megszámlálhatatlan mennyiségű és mindenféle színű Neocaridina heteropoda a lakóm. Továbbá csigák, amiket a petékből kikelt helenák már elkezdték tizedelni.
Újabb változás, hogy akril beszívó ágat és lily pipe-ot készítettem. Ezzel nagyban javult a flow.
A képek minősége nem az igazi, de várom az építő jellegű észrevételeket:
DSCF2062.JPG

DSCF2072.JPG

DSCF2080.JPG

DSCF2097.JPG

DSCF2068.JPG

DSCF2102.JPG

DSCF2089.JPG

DSCF2059_.jpg

DSCF2057.JPG
 
100 napos az akvárium így lőttem pár fotót.
Mindeközben megy a tápozás 8-8 ml micro macro hetente és 5 ml/nap carbo. Jelenleg csak 6 órát világítok. Ennek az oka, hogy 3 napos black out-ra volt szükség a zöld szőr alga durván ellepett mindent. De jelentem sikerült: a black out és a beszerzett 6 amano és 2 sziámi - köszi Tibinek értük - eltüntette az algát. :smug: A tennelus kikerült - sajnos nem nőtt olyan ütemben, mint szerettem volna és a színe sem volt az igazi, ezért staurogyne repens került a helyére Istvántól. Ezért is köszi!
Hal-ügyi szempontból is nagy változtatásokra szántam el magam, az új népesség: 2 Crossocheilus siamensis, 10 corydoras pygmeus, 30 Hyphessobrycon amandae, 6 otocinclus vittatus és 7 Pseudepiplatys annulatus valamint 6 amanó garnéla és megszámlálhatatlan mennyiségű és mindenféle színű Neocaridina heteropoda a lakóm. Továbbá csigák, amiket a petékből kikelt helenák már elkezdték tizedelni.
Újabb változás, hogy akril beszívó ágat és lily pipe-ot készítettem. Ezzel nagyban javult a flow.
A képek minősége nem az igazi, de várom az építő jellegű észrevételeket:
DSCF2062.JPG

DSCF2072.JPG

DSCF2080.JPG

DSCF2097.JPG

DSCF2068.JPG

DSCF2102.JPG

DSCF2089.JPG

DSCF2059_.jpg

DSCF2057.JPG
Szia, szèpen rendbejönnek a növènyeid, ha minden nem egèszsèges levelet eltàvolítanàl, ez a rohadt alga folytogatja őket. Nekem, ugyanúgy mint itt az első kèpen főleg a rotala indica leveleire telepedett rà kereszt irànyban. Nagyon kemènyen, kivètel nèlkül ha úgy làttam akkor teljes egèszèben lecsipkedtem a szàrakat ès màra minden növènyről eltünt ès minden kihajtott. Úgyhogy ne kímèld a növènyeket, nyugodtan vàgd vissza, mert nem tűnik el magàtól. Mindent nagyon alaposad kiporszívóztam mèg pluszba. De nagyon szèp az aki különben-:)
 
4 hónapos az akváriumom. Kevés ecset alga van a köveken és zöld pont alga is látható több helyen is. Ezt viszont rendben tartják az otók, amanók és a többi garnéla. Szombat esti képek.
A nagy változás a csavart fűz ág, ami kezelés után bekerült. Valamint Bálinttól kapott Hygrophila pinnatifida, ami egyelőre még nem látszik.
Ezt látjuk itthon ha a sarokba nézünk este:
DSCF2162.JPG

Bocs a koszos üvegért:
DSCF2161_.jpg

Felülnézetből:
DSCF2159.JPG

Ma egy kis Riccardia chamedryfolia kötözés is volt, valamint a vizicsillag is hátrakerült jobb oldalról. Hamarosan erről is teszek fel képet.
 
Kiegészítőnek pár újabb mai kép - karbantartás után:
DSCF2172_.jpg

DSCF2174_.jpg

Kötözött sonka - riccardia
DSCF2179_.jpg

Rili
DSCF2184_.jpg

"Mi Amanó"
DSCF2190_.jpg

Kérdésem, hogy mennyi idő, mire a riccardia benövi a faágat? Lassan nő, de mennyire?
 
Sziasztok!

Régen jelentkeztem.
Pár kép a garnéláimról, a növényekről és az akvakertről:
pogo mező volt:
DSCF2503_p.jpg
DSCF2502_p.JPG
A garnélák imádták:
DSCF2511_p.JPG
Ilyen garnélákat szelektálok:
DSCF2541_g.jpg
DSCF2564_g.jpg
DSCF2630_g.jpg
DSCF2631_g.jpg
DSCF2615_g.jpg
Amano:
DSCF2567_amano.JPG
Petés amano:
DSCF2591_a.JPG
A kert bal félteke:
DSCF2599_akv.JPG
Jobb félteke:
DSCF2600_akv.JPG
Ma megszámoltam és 26 növény fajtám van low techben:
DSCF2596_akv.JPG
A képminőséget nézzétek el nekem!
 
Back
Oldal tetejére