• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 160 literes low tech

viktorlantos said:
Tenellus is szuper gyepet képes alkotni. Magyar kertészek között talán még nem is láttam tenellusból készített gyepet.
Pedig az interzoo-n volt erre is példa a Tropica standján: http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 930652703/
Igaz ebből sokat kell ültetni, ha eleve gyepszőnyeg a terv.
Vallisból nem tudom melyik fajta van nálad, de a legtöbbet vissza lehet nyírni. Ha Nana, akkor érdemes ritkítani is. Kihúzni az eltévedt hajtásokat, különben rövidesen az egész akváriumot beteríti majd. ;)

Hát tényleg nagyon szép a tenellusos gyep.Nekem szerinted mennyi kellene egy 10x70 cm-es előtér beültetéséhez,ha mégse jönne be a marsiela(de türelmes leszek vele)??
Vallisneriából az americana natans van(visszavághatom?) és ez is kezd elharapódzni.Kezd bekúszni 1-2 tő a jobb oldali rotala közé.Oda kell rá figyelnem.Még nem bántom,így még természetesebb hatást kölcsönöz a háttérnek.De biztos jobban is bele fog nőni,macerás lesz kiszednem az eltévedt növénykéket,félek hogy így feltépem vele a rotalát is :? .
 
Tegnap kilátogattam Törökbálintra,mint mindig sikerült egy kis időt kellemesen eltölteni a GA-ban.Vettem pár növényt.Egy szép fajtájú anubiast a "coffeefoliát" nagyobb mint a nana és a levél erezete domináns, továbbá a friss hajtások világosbarnás színezetűek,valószínű innen a kávé elnevezés.A lesúlyozásához köszi Nigro a nehezéket :thumbup: Bacopa austrialist, amiből egy kis bokrocskát szeretnék majd formázni a rotala elé a jobb oldalra.Próbaképp vettem egy adag tenellust is mint előtéri növényt,mert a marsiela csak stagnál sajnos :( valamiért nem érzi jól magát.Szétszedtem kb. 15 kis növénykére és elültettem a jobb és bal oldali sarokba az előtérbe olyan 2-3 centiméterenként.Kíváncsi leszek hogyan érzi magát?Ha ok, akkor kiváltom vele a marsielát.Tegnap visszavágtam a ludwigiát és a rotalát.Az utóbbit próbáltam már kupola formára vágni.A ludwigia levágott 10-15 cm-es darabkáit visszadugtam az anyatövek mellé.Hát ők szemmel láthatóan lefogták az áramlást,és a fényt is kicsit leárnyékolta, de így nyírás után újra teljes gőzerővel nyomja a Tetra :)A vágás után mennyi idővel kezdik el hozni ezek a növények az új hajtásokat??A vallisneriát is meg kellett gyomlálnom, mert kezdett bekúszni az indáin növesztett új hajtásokkal a rotalába meg ide-oda.Ha nem figyelek rá oda még baj is lehet vele,mert be fog nőni mindent.Lehet ha sok gond lesz vele a későbbiekben leváltanám valami szálas jellegű növényre ami 50 cm körülire nő meg és nem indákkal szaporodik(nem mászik el mindenfele :evil: )és fontos,hogy megéljen a 0,5W/l alatt!Valami ötlet és ezzel kapcsolatos tapasztalat??
Majd akkor dobok fel képet,hogy hogyan néz ki az aki közel 3 hónaposan.Ja és tegnap este a párom megjegyezte,hogy te nem is halakat tartasz...hanem növényeket :lol: .Akkor minek bele a halak,mondta.Úgy érzem lassan ráérzek a növényes akvárium rejtelmeire,de van még mit tanulni.Ezúton is köszönet mindenkinek aki eddig segített :clap:
 
svarci2 said:
A vágás után mennyi idővel kezdik el hozni ezek a növények az új hajtásokat??
Attól függ mennyire nyírtad meg a stem-eket, ha nagyon akkor akár lehet 2 hét is mire magukhoz térnek, ha csak egy kb. 5cm nyit vágdostál akkor kb 1 hét.
A Valisneria Nana helyett linkeltem pár növényt, de ha oda figyelsz a Nana-ra akkor nem lesz gond (heti nyírás).
Pár növény 10-50cm-ig, de hozzá kell tennem ezekre is oda kell figyelni, mert ha elhanyagolod őket akkor a fejedre nőnek. ;) :angel:
http://www.greenaqua.hu/cryptocoryne-cr ... ansae.html
http://www.greenaqua.hu/echinodorus-vesuvius.html
http://www.greenaqua.hu/vallisneria-ame ... atica.html
http://www.greenaqua.hu/aponogeton-crispus-red.html
 
Cecska said:
Attól függ mennyire nyírtad meg a stem-eket, ha nagyon akkor akár lehet 2 hét is mire magukhoz térnek, ha csak egy kb. 5cm nyit vágdostál akkor kb 1 hét.


A Valisneria Nana helyett linkeltem pár növényt, de ha oda figyelsz a Nana-ra akkor nem lesz gond (heti nyírás).

Pár növény 10-50cm-ig, de hozzá kell tennem ezekre is oda kell figyelni, mert ha elhanyagolod őket akkor a fejedre nőnek. ;) :angel:
http://www.greenaqua.hu/cryptocoryne-cr ... ansae.html
http://www.greenaqua.hu/echinodorus-vesuvius.html
http://www.greenaqua.hu/vallisneria-ame ... atica.html
http://www.greenaqua.hu/aponogeton-crispus-red.html
Van amiből 10 centit van amiből meg csak 5-öt vágtam le.Akkor az a lényeg kb. 2 hét elteltével már fotózható állapotban lesz az aki :thumbup:
Nem nana-m van hanem americana natans,de gondolom ő is hasonlóan viselkedik mint a nana.Az a bajom, hogy a vallist háttérnövényként használom és olyan állapotot akarok(és van jelenleg is) hogy a vízfelszínre is felfeküdjön(kicsit)és ne árnyékoljon sokat.Az a lényeg ne mászkáljon el oldalra!
A cryptonak jó a magassága,meg nem mászkálós, csak szélesek a levelei ami szerintem már sokat felfogna a fényből(felfekvő levelek alatt a red mooron microsorumok vannak).A többit meg alacsonynak találom :roll:
Ennek fényében valami ötlet??
 
Az akvárium szerdán lesz 13.hetes :) Szépen növöget minden,csak az előtér növényesítése nem úgy sikerült ahogyan terveztem, de összességében alakulgat az akvárium.Kis szakáll és ecsetalga problémával küzdök,remélem valamelyest sikerül majd visszaszorítanom(valószínű a magasnyomású CO2 hiánya miatt van)
Csináltam hangulatképet így jól mutat(szerintem),a közeliket nem erőltetem, mert sajna csak egy kis kompakt gépem van.
Fogadjátok szeretettel:

13365987_403dc6d0170722198e073f1f01f0dfc2_m.jpg

13365975_2b3bc433323347c59bbda3af81434205_m.jpg


Várom az észrevételeket ;)
 
Szia!
Folyamatosan figyelem az akváriumodat, nagyon tetszik és kíváncsi vagyok, hogy milyen előtéri növények maradnak meg CO2 nélkül.
Nálam is volt elég durva algásodás, de ahogy az esőztetőt átállítottam megszűnt ez a probléma. A HC az előtérben nálam nagyon bedúsult kb. 2 hónap alatt 2cm vastagságban befedte a neki szánt területet. De kiszedtem az egészet, mert helyenként algásodott az is és újraültettem kb. 2 hete, azóta semmilyen algám sincs, pedig csak easy carbot használok.
 
Nagyon szép kis ékszerdobozod van, büszke lehetsz rá!! :thumbup: ;)
 
próbáld meg a pogostemon helferit,ha nem engedsz semmi növényt,hogy beárnyékolja akkor tökéletes lesz az előtérbe (csak egy tipp)
 
Annamari said:
Szia!
Folyamatosan figyelem az akváriumodat, nagyon tetszik és kíváncsi vagyok, hogy milyen előtéri növények maradnak meg CO2 nélkül.
Nálam is volt elég durva algásodás, de ahogy az esőztetőt átállítottam megszűnt ez a probléma. A HC az előtérben nálam nagyon bedúsult kb. 2 hónap alatt 2cm vastagságban befedte a neki szánt területet. De kiszedtem az egészet, mert helyenként algásodott az is és újraültettem kb. 2 hete, azóta semmilyen algám sincs, pedig csak easy carbot használok.

Szia!Örülök hogy tetszik az akvárium.Nekem is a legnagyobb kihívást az előtér begyepesítése jelenti-CO2 nelkül.Majd figyelem a naplódat a HC fejlődéséről(tehetnél fel majd róla képet ha tudsz)és ha meggyőző akkor lehet én is megpróbálom :thumbup:
 
Cecska said:
Nagyon szép kis ékszerdobozod van, büszke lehetsz rá!! :thumbup: ;)

Köszi szépen Cecska mester :oops: jól esik,így fényképen nem igen adja vissza a hangulatát,élőben az igazi.
A te akid meg profi és csodálatos :thumbup:
 
lchnorbert83 said:
próbáld meg a pogostemon helferit,ha nem engedsz semmi növényt,hogy beárnyékolja akkor tökéletes lesz az előtérbe (csak egy tipp)

Megnéztem a naplódat szép az akid :clap: és a pogo tényleg szépen éldegél.Nálam sajnos nem Manado van csak gyöngykavics+Basic plus táptalaj.Nem tudom ebben hogyan viselkedne?Csak a középső részen árnyékosabb kissé,ahol a vallisneriák levelei felfogják kissé a fényt.Egyébként máshol sehol sincs árnyékos rész!
 
Akkor egy próbát megér,szerintem tutti jól mutatna az akidban...fél árnyékban is elvan, bár nekem akkor kicsit sötétedtek a levelek és nem hozott új hajtásokat.
 
Hónap elején jelentkeztem.úgy gondoltam írok egy kis helyzetjelentést.Írtam korábban,hogy az előtérbe vettem próbaként E. tenellust.Jó pár levele,letörött, lerothadt, lemállott.Sokszor láttam,hogy az Amano garnélák tornáztak rajtuk :evil: ,talán ennek is tudható be a levelek letörése.Ez a negatívum.Ami pedig pozitívum,hogy néhány tő, láncszerűen hozza az új hajtásokat.De ezek a talaj felett egyensúlyoznak,mint valami akrobata :p nem akarnak (egyenlőre)gyökeret verni.Ez normális vagy le kell segíteni a kis növénykék gyökerecskéit a talajba(vagy megtalálják maguk is??)Valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata??Szívesen fogadom.Hogy lehűlt az idő,a víz hőfoka is leesett 30-32-ről 25-26 C-ra.A növények sokkal szebbek,főként amin nagyon észrevenni az a microsorum és a mohák.
Minden szépen növöget a maga Low tech-es ütemében :) A rotalát kicsit feljebb engedtem és úgy nyírtam újra.A ludwigiákat is nyírtam újra,már kezdenek oldalsó irányba is "bokrosodni"A vallisneriákat kellett drasztikusan megritkítanom.Az oldalirányba elkúszó növényeket kivadászni,valamint a felszínre hajló leveleket megtizedelni.Szerintem már kicsit "dzsungeles" kinézetet mutatott és sok fényt lefogott.Egyébként a Carbo dózist befecskendezve 1-2 órán belül nekiállnak bubizni,olyan jó nézni ahogy az aki megtellik sok apró bubival-jelezve jól érzi magát :thumbup: Teszek fel pár képet(remélhetőleg sikerül)az elsőn az aki indítási arculata látható,a másik kettőn pedig a jelenlegi állapota.

13601037_3463b4f6989736420dd672a20989bfd5_m.jpg


13601035_dde39cc1d9b4e2d03b542c24eb3fdbd6_m.jpg


13601033_984574c7efffddd7bc9a3b43fcdd761d_m.jpg
 
Nagyon gratula!!!!! :clap: :clap: lo tech és milyen szép üde zöld akvárium!!! :thumbup:
A tennelus nálam a felső partról engedi az indáját le, és hozza az új hajtásokat, szóval ez teljesn normális! Vagy helyben lenyomod a talajba, vagy nyissz és már telepítheted máshova! ;)
 
Back
Oldal tetejére