• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 160 literes low tech

Szép egészséges növények. Az egyensúlyt talán low techben még nehezebb megtalálni. A megszerzett tudást pedig biztos jól fogod kamatoztatni. ;)
 
inadsz said:
Szép egészséges növények. Az egyensúlyt talán low techben még nehezebb megtalálni. A megszerzett tudást pedig biztos jól fogod kamatoztatni. ;)

Így igaz ;)
Gratula, kíváncsian várjuk az új elrendezést :thumbup:
 
Mty0018 said:
Nagyon szép kis erdő. Az meg kiváltlépp tetszik hogy low tech ;) Annak ellenére hogy nem igazán volt hsz-m a naplóban, érdekes volt végigkövetni, mi történik így alacsonyabb körülmények között. Pláne úgy hogy nekem is ilyen van :)
Kíváncsi vagyok, mi lesz a következő hardscape. Az is marad holland?

Köszönöm szépen, hogy tetszik :thumbup: A következő hardscape is javarészt ezekkel a növényekkel lesz,hasonló elrendezéssel+3 új növény.Az előteret dekor homokosra szeretném és a talajszétválasztás miatt a kövek is jobban fognak dominálni ;)
Neked is sok low tech-es sikert :thumbup:
 
A. Kavicsos said:
Sziasztok!

Igen, én sem értem néha miért a nagy csend azok körül az akváriumok körül ahol nem 100000 forint fölötti a technika !
Bár lehet, hogy ahogy nem tudok hozzá szólni fotós, széndioxidos, külsőszűrős, stb... témákhoz, ezt a területet kevesen műveljűk ahoz, hogy elegengő hozzáértő legyen.
Remélem persze hogy inkább mi fejlődhetünk hozzájuk, mint hogy nekik kelljen visszalépniük erre a szintre (sajnos a gazdasági kilátások ezen a területen sem kecsegtetőek)!

Minden esetre ismételten gratulálok svarci2, hogy megmutattad hogy így is lehet szépet alkotni!
Várom a következő alkotásodat!

Üdv!
A.ttila

Köszi a gratulációt Attila :thumbup:
Hát igen,mindenhol a piszkos anyagiak :evil: Ha kicsivel lenne több, én is szívesen belekóstolnék a high tech világába :)
De egyenlőre marad a low tech és próbálok minél egészségesebb megjelenést fenntartani és az elkövetett hibákból és sikerekből másnak információkat szolgáltatni!
Neked is sok akvarisztikai sikert ;)
 
inadsz said:
Szép egészséges növények. Az egyensúlyt talán low techben még nehezebb megtalálni. A megszerzett tudást pedig biztos jól fogod kamatoztatni. ;)

Köszi Inadsz a hozzászólásodat!Igen,talán nehezebb.Itt-ott van csekély mennyiségű fonal ill. ecset algám.Amit a magas nyomású Co2 hiányának tudok be.De elhanyagolható.Így low tech-ben elfogathatónak mondanám.A tudást amit megszereztem..biztos előnyömre lesz az új layout kialakításánál ;)
 
atti76 said:
inadsz said:
Szép egészséges növények. Az egyensúlyt talán low techben még nehezebb megtalálni. A megszerzett tudást pedig biztos jól fogod kamatoztatni. ;)

Így igaz ;)
Gratula, kíváncsian várjuk az új elrendezést :thumbup:

Köszi neked is a gratulációt :thumbup:
Januárban fogom összedobni,ha minden igaz..
Sok sikert a kis Böhömödhöz :lol: ,nagyon szépet hoztatok össze :thumbup:
 
Múlt hét végén a szokásos 50%-os vízcsere és egy kis nyírást is megejtettem.Jobb hátul a Rotalából jó 10 centit vágtam le-most kezdi hozni az új hajtásokat.Elötte a Bacopát is visszanyírtam pár centivel.A Ludwigiát most nem bántottam,elég jól "bokrosodik".A vallisneriát továbbra is folyamatosan vágom vissza illetve ritkítanom kell.Ezt a növényt tuti kihagyom az új scapeből.A Pogok is elkezdtek kis növendékeket hozni az anyatövek mellett-őket valószínű bevetem az új összeállításban(jól érzik magukat :thumbup: )Köszi Nigró hogy rábeszéltél ;)
Volt kedvem ma fotózni, az én szerény kis gépemmel :roll: dobok fel párat a mostani állapotról.
14008073_f73970fda8003294e66ce59f7a0bba66_m.jpg

14008051_9cb5404405d657ca55f0a05343ad494a_m.jpg

14008075_ba22ddd7991e1e74e2d498bfbd22d703_m.jpg

14008081_ff4d35b0d34b049d68b90233e0d4ef49_m.jpg
 
Szép zöld sziget a szobában, imádom az ilyen képeket!! ;)
Gratula szép akváriumot nevelgetsz! :thumbup:
 
Cecska said:
Szép zöld sziget a szobában, imádom az ilyen képeket!! ;)
Gratula szép akváriumot nevelgetsz! :thumbup:

Örülök,hogy tetszik a zöld kis szigetem Cecska :D
 
Na szeva Bratyó!

Ismét csak gratulálni tudok az akidhoz, nagyon szép!!! :thumbup:
Már várom a jövő év elején kialakításra váró új scape- et... ;)
:wave:
 
bandee said:
Na szeva Bratyó!

Ismét csak gratulálni tudok az akidhoz, nagyon szép!!! :thumbup:
Már várom a jövő év elején kialakításra váró új scape- et... ;)
:wave:

Köszi Öcsi a gratulációt :thumbup: Már én is várom, ahogy közeledik az Új esztendő egyre többet foglalkoztat :crazy: a részletek kidolgozása.
De Ünnepek előtt lesz még egy nagy feladatunk, összedobni a Te növényes Szigetedet ;)
 
Már lassan 1 hónapja írtam a naplómba.Elmúltak az Ünnepek is :) Lent voltam vidéken a Szülőknél,majd 2 hétig.Az akváriumon, mielőtt leutaztunk volna és rá egy hétre feljöttünk elvégeztem a szokásos 50 %-os vízcserét.A micro-macroból betoltam egybe a heti adagot.Hála a jó égnek nem jött az algabumm,azt vettem észre csak, hogy jött egy jelentéktelen mennyiségű zöld pontalga a frontüvegre,amit a vízcserénél simán le alga kaparóztam.Valamint felhívnám low-tech körülmények között is a CO2(szén)ingadozásra a figyelmet!!!Ugyan csak Carbot adagolok szénpótlásra,de ha kimaradnak a napi rutin adagok, nem tesz jót az ecsetalgának :evil: Volt egy kevés ecsetem,néha telibe nyomtam a képébe-szemmel látható volt ilyenkor a javulás ;) de ha csak a vízbe lőttem a napi dózist,ezzel is tudtam fékezni a tovább terjedését :thumbup: Mivel a napi Carbo adagok elmaradtak ebben a 2 hétben,szemmel láthatóan kicsit jobban teret nyert magának a fránya ecset :twisted: Tehát low tech körülmények között sem elhanyagolható az a kis CO2(szén)bevitel amit a Carbo befecskendezésével érünk el,másodsorban az algaölő hatását se felejtsük el :thumbup: :clap:
A növényeket nem bántottam,kivéve a vallisneriát kellett ritkítani(takarta a fényt)Feljebb engedtem nőni őket és lőttem az akiról pár képet.
Valószínű ezek az utolsó napjai az első tanuló low tech-es akimnak :(
Hamarosan jelentkezem az új akim naplójával ;)
Fogadjátok szeretettel az akimat utolsó napjain:
Szemből:
14234033_dd0dcb53be075b2d927cefcffb0e6c35_m.jpg

14234029_8df48d3f8fe7ff4234380a23148c242d_m.jpg

Jobb oldal:
14234037_b0d26ae3cbe4fdc1a53602252c3e93df_m.jpg

Bal oldal:
14234039_5d9ca14eb6cbb3e81347aca4ba357bbc_m.jpg

A szokásos hangulatkép a végére:
14234041_6f9a6b2d3bf400eb66996ec478078784_m.jpg
 
Szerintem nagyon is büszke lehetsz rá, nagyon szép kis növényes akit sikerült összehoznod!! ;) Szép egészséges növényeket mutatnak a képek, gratula. ;)
Kíváncsian várom mivel újítasz, milyen lesz a következő aki!!
 
Nagyon klassz kis tanuló akvárium ez. :thumbup: Szerintem sokan örülnének neki, ha az első próbálkozásuk ilyen jól sülne el.
Kíváncsian várom mi lesz a következő lépcső :clap: :angel:
 
Back
Oldal tetejére