• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Colorful Life 96 liter

boomo

Tapasztalt kertész
Helló!
Sokféle garnélát tartottam több kevesebb sikerrel kis akváriumokban . Úgy gondoltam majd egyszer egy nagyobb közös akváriumba ideális körülményeket biztosítva szeretnék mindenféle Taiwan mix garnélát tartani . Eljött az idő :)

Bútor : 70x60x40 egyszerű egyajtós akvárium bútor bükk színben abs élfólia .Mágneses zár .Ez már megvan .Gondolkoztam IKEA-s megoldáson ,de elvetetem mert mókolás nélkül nem éreztem elég stabilnak .

Akvárium : 96 literes 60x40x40 6 mm-s gépi csiszolt, Clearvision (opti-white hoz hasonló )üveg, átlátszó ragasztóval ragasztva. Még 1-2 hét mire átvehetem .Háttér fekete vagy matt fehér fólia.

Világítás : Chihiros RGB 60 led lámpa (57 cm hosszú)gyári 50W a valóságban inkább 40 w körüli a tesztek szerint. Ez megvan már. Maxon nem célszerű üzemeltetni mert nagyon melegszik csökken a ledek élettartama .Adtak hozzá egy kézi dimmert szerintem vissza dimmelve egy közepes világításnak felel meg.

Külső szűrő : Még tervezés alatt a jelenlegi gondolatom Eheim 2217 Eheim Classic 600 1000l/h .Gyári szívó ágat esőztetőt le cserélném . Nekem idegenek hat a színe .Vagy átlátszó esőztetős szett vagy rozsdamentes fém ki be lépő csövezésre. Garnélák miatt szükségesnek érzem a fémhálós szívó ágat ezért úgy gondolom a fém ki be folyó jobban megy a fémhálóhoz.

Szűrő töltet : Ez se konkrét még . Szűrő szivacs ,4-6 liter Bio Rio ,100-250 ml Seachem Purigen .

Talaj : Amazonia light vagy Denerle shrimp king

Víz : Van egy D&D RO 190 l/h készülékem 30-40 ppm körül gyárt szóval lassan cserélnem kell betéteket .SaaltyShrimp GH+ visszasózva

Tápozás :CO2 nincsen tervben .Össze vissza dolgozok az akvárium is inkább low tech kategória heti tápozás vízcsere után a terv . Dózispumpát feleslegesnek tartom ehhez az akváriumhoz.

Sterilizátor : Chihiros Doctor Shrimp ha minden igaz úton van.

Dekoráció : Szigetes elrendezések tetszenek .Akvárium középső hátsó részén aktív talaj meg emelve .Lávakő vagy kisebb bazalt sziklákkal megtámasztva . Szigetet körbe fogná fehér Dennerle Sunda homok. Egy nagyobb red moor fát már találtam ami remélem jó lesz.

Tervezet növények : Itt még nincsen konkrét elképzelés amik tetszenek .Hygrophila pinnatifida
Pogostemon helferi, Buchephalandra fajták kisebb lávaköveken.
 
Jövőhéten remélem megérkezik az akvárium. Addig próbáltam valamit alkotni .
20170617_083646.jpg
Úgy éreztem kevés lesz az egy red mooor szereztem mér egyet. Össze-vissza forgattam pakoltam a két fát.
20170617_084248 (1).jpg
Nem kelet volna aludnom művészet történet órákon .Most az a lövésem ,hogy U alakú elrendezést próbálok kihozni középen a két erősebb ágból a külső ágakból meg egy félköríves .A képeken a nyers verzió van nincsen levágva hozzá ragasztva semmi .
ly001.jpg

A két fát valahogy egymáshoz rögzítem ,hogy egy darab legyen és ne tudjanak elforogni egymástól. Van itthon gorilla wood glue .Ez tapasztalatból tudom piszok erős .Vízálló D3 a jelölése nekem ez nem mond semmit .Vagy pillanatragasztót nézek esetleg valami saválló csavarós megoldás. Nehéz lesz pecázni ha valamiért kell . Ezért úgy szeretném berendezni ,hogy ha kell csak kiveszem a fát és mehet a peca utána meg vissza a fa .
20170617_084433.jpg
Lávakő helyet sárga vulkanikus görgeteg tufát fogok használni. Úgy láttam mások probléma nélkül használják .Először lávakő volt a terv ,de mikor használtam mindig morzsolódott .Vulkanikus kőzeten is jól érzi magát a Buchephalandra ,szóval szerintem oké .Sav teszt is megvolt semmi pezsgés .Fotón inkább fehér mint sárgák a kövek színe ,pedig a valóságban citrom sárgás inkább.
 
Tetszetős darabok... Ha javasolhatom a köveket még próbáld kevésbé egyenletesen elhelyezni. A fák egész jók így, bár azt is fel tudná dobni néhány keskenyebb ág.(y)
 
Ma végre megjött az akvárium. .Gyorsan kissé sietve összeraktam.

Letisztogattam tisztára az akváriumot aztán a gyerekek össze ujjlenyomatozták szóval kezdhetem újra. Szűrő anyagot tartó zacskónál nem elég csak összehúzni a zsák száját mert egy rossz mozdulat és kiömlik a szűrő anyag, kell rá a csomó. .Most már én is tudom.

Amazonia lett befutó mint aktív talaj rengeteg garnélás akváriumnál vált be én meg nem érzetem az ihletet tesztelni kipróbálni kevésbé bevált talajt .Beleraktam kB 10 liter amazoniát az akváriumba és rájöttem nem fog működni az elképzelésem .Szeretem volna fehér homokos részt .A Dennerle Sunda nem igazán tetszett ki se bontottam . Gondolkodtam colorado vagy la plata homokon .De letettem a homokos partról .Vagy nagyon fel kéne púpoznom az amazoniát és akkor biztosan széthordják a garnélák a homokba és küzdhetek vele .Vagy kevesebb amazoniát kéne használnom amit nem akartam.

Az összképen még lenne mit gyúrni, de sajnos nagyon statikusan gondolkodok.
19578875_1569113579799925_1211292936_o.jpg

20170629_144757.jpg
 
Tetszik ez a lekerekített riolittufa, van otthon nekem is 80+ kg (sziklák formájában), még nem jöttem rá, hogyan lehetne hasznosítani akváriumban... :) Nagyon figyelj oda a staghornra és az ecsetre, van egy elképzelésem, miszerint a magas szilikáttartalmának egy része oldódó, és lehet, hogy elősegíti az ecsetet. Ez persze nem 100%, mivel annak idején, amikor ezzel kísérleteztem más hibáim is voltak, szóval lehet, teljesen téves az elgondolásom. Csak szóltam. Ha kicsit bezöldülnek akkor viszont nagyon szépek lesznek ;)
 
Tetszik ez a lekerekített riolittufa, van otthon nekem is 80+ kg (sziklák formájában), még nem jöttem rá, hogyan lehetne hasznosítani akváriumban... :) Nagyon figyelj oda a staghornra és az ecsetre, van egy elképzelésem, miszerint a magas szilikáttartalmának egy része oldódó, és lehet, hogy elősegíti az ecsetet. Ez persze nem 100%, mivel annak idején, amikor ezzel kísérleteztem más hibáim is voltak, szóval lehet, teljesen téves az elgondolásom. Csak szóltam. Ha kicsit bezöldülnek akkor viszont nagyon szépek lesznek ;)

Megmondom őszintén erre nem számítottam!

Hiába gondoltam alaposan végig a dolgokat valahol csak van valami.Sav teszt rendben volt, görgeteg kő azt hitem ennyi nyugi van hátra dőlhetek. Az olyan köveket amikben fehér ér vagy fekete akármi volt passzoltam. Kinézetre nekem be jön.

Megnéztem az őrlemény az képes kissé morzsolódni mint pl a lávakő. De a görgeteg kő az mosás közben se morzsolódott.
Próbáltam a netten informálódni itt a fórumon és máshol. Sárga riolittufa úgy tűnt oké van ahol aljzatként árulják akváriumhoz.

És most el sem tudom dönteni , hogy ez most rossz mert leküzd az algaháború. Vagy amit be old ásványi anyagokat az jó a garnéláknak . Csinálok egy tesztet. .Egyik üveg edényben tiszta RO víz másik üveg edényben tiszta RO víz és telepakolva kövekkel .Pár nap áztatás után megpróbálok szerezni teszteket .Hátha okosabb leszek .De lehet hagynom kéne az egészet és kidobni a köveket.
 
Megmondom őszintén erre nem számítottam!

Hiába gondoltam alaposan végig a dolgokat valahol csak van valami.Sav teszt rendben volt, görgeteg kő azt hitem ennyi nyugi van hátra dőlhetek. Az olyan köveket amikben fehér ér vagy fekete akármi volt passzoltam. Kinézetre nekem be jön.

Megnéztem az őrlemény az képes kissé morzsolódni mint pl a lávakő. De a görgeteg kő az mosás közben se morzsolódott.
Próbáltam a netten informálódni itt a fórumon és máshol. Sárga riolittufa úgy tűnt oké van ahol aljzatként árulják akváriumhoz.

És most el sem tudom dönteni , hogy ez most rossz mert leküzd az algaháború. Vagy amit be old ásványi anyagokat az jó a garnéláknak . Csinálok egy tesztet. .Egyik üveg edényben tiszta RO víz másik üveg edényben tiszta RO víz és telepakolva kövekkel .Pár nap áztatás után megpróbálok szerezni teszteket .Hátha okosabb leszek .De lehet hagynom kéne az egészet és kidobni a köveket.

Nem ezt mondtam!!! Azt mondtam, hogy figyelj oda rá :) Egyébként még én sem dobtam ki őket, egyszer majd nekiállok és csinálok belőlük valamit. Volt egy korábbi vizsgálatom... pill, csatolom. Annyi látható, hogy kicsit lehúzta a pH-t (tiszta RO víz volt, tehát pufferkapacitás nélkül!), és némi anyag kioldódott belőle.
 

Attachments

  • ph_vizsg.jpg
    ph_vizsg.jpg
    85.5 KB · Megtekintések: 2
Megmondom őszintén erre nem számítottam!

Hiába gondoltam alaposan végig a dolgokat valahol csak van valami.Sav teszt rendben volt, görgeteg kő azt hitem ennyi nyugi van hátra dőlhetek. Az olyan köveket amikben fehér ér vagy fekete akármi volt passzoltam. Kinézetre nekem be jön.

Megnéztem az őrlemény az képes kissé morzsolódni mint pl a lávakő. De a görgeteg kő az mosás közben se morzsolódott.
Próbáltam a netten informálódni itt a fórumon és máshol. Sárga riolittufa úgy tűnt oké van ahol aljzatként árulják akváriumhoz.

És most el sem tudom dönteni , hogy ez most rossz mert leküzd az algaháború. Vagy amit be old ásványi anyagokat az jó a garnéláknak . Csinálok egy tesztet. .Egyik üveg edényben tiszta RO víz másik üveg edényben tiszta RO víz és telepakolva kövekkel .Pár nap áztatás után megpróbálok szerezni teszteket .Hátha okosabb leszek .De lehet hagynom kéne az egészet és kidobni a köveket.
Szia!
Saját tapasztalatból mondjuk, hogy a riolitos tufa nem okoz semmi problémát az akváriumban - legalábbis nekünk teljesen jól működött az első növényesünkben! Meg tudod nézni a naplóját ' Úrágya ' címen.

Üdv.: Niki, Atti 70/5183807
 
Köszi az infókat.

Be linkelt Excel tábla képen durván növelte a vezetőképességet az ista plaint soil.

Akkor nem aggódom túl a köves témát marad a tufa egyenlőre. Ha jól tudom Sio2 nem okoz vezetőképesség változást. Este még gondolkodtam a dolgon akváriumi teszt pl jbl biztosan mutatna változást SiO2 ben .Melóhelyen van egy zárt rendszerű Sio2 mérés ,de nem hiszem ,hogy örülnének neki ha megbontanám azért hogy méricskéljek.

Szerintem biztosan be fog algásodni előbb utóbb és a mélyebb lyukakból kiszedni az algát az nem lesz könnyű.
Kb 12 óra áztatás után rámértem a paraméterekre kicsit növelte a vezképet és a pht, de elég régi és kalibrálatlanok az eszközeim . A friss kövekből biztosan oldódik a vízbe matéria, de szerintem kezelhető lesz.
20170630_114459.jpg
Le lett cserélve fórum kezdő kép köszönöm.

Közelben van a 3. kerületi mások által linkelt kreatív bolt méretre is vágják a lapokat kipróbáltam kb 7-8 hátteret .A kék hátteres képet az egyik gyerek csinálta a gagyibb mobiljával első blikkre. Én meg egy órát küzdöttem a jobb mobillal rosszabb fekete hátteres képért. A családnál a kék háttér a befutó nekem a fekete tetszik inkább.
 
Szerintem biztosan be fog algásodni előbb utóbb és a mélyebb lyukakból kiszedni az algát az nem lesz könnyű.
Erre is van egy egyszerű és olcsó megoldás(mi s ezt alkalmaztuk): kiveszed az algás követ és bedobod fele hypo/fele víz keverékébe 1-2 percre, majd alapos öblítés után visszateszed. Majd így tovább az összes többi kővel, ami igényli. Mivel a Te köveid mind egyesével mozdíthatók a talaj leomlása nélkül, így ezt a módszert könnyedén alkalmazhatod.:)
 
Én mondjuk olyan kontextusban hoztam fel, hogy szerintem jó/szép, amikor bealgásodik (zöldalgával ofc) ;)
 
Ez a hypo-zás jó tipp.

Az akvárium berendezésénél az elejétől fogva az volt a tervem ,hogy ha kell a növényeket fákat köveket könnyen kitudjam szedni mindent átrendezni átpakolni. Minden egyes tárgyat tudjak mozgatni anélkül ,hogy szét-kéne bombáznom. Ez persze az összképen is nyomot hagy inkább legós akvárium lesz mint igazi növényes . A talaj emelés önmagában megáll nincsen földcsuszamlás ha kiveszem a köveket. A red moor se tud eldőlni kövek sincsenek egymásra pakolva.
 
Back
Oldal tetejére