• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Rejuvenation(70 L low-tech)

Update

6. hetes az akvárium ebben a formájában.
Algák: staghorn a tripartitán, és zöld por alga az üvegen.

Ez okból meg egyébként sem ártott: perlon csere és szűrő takarítás volt. Meglett az egy darab köddé vált RC.

Létszám változások:
-az RC állomány a kicsivel együtt újra 10 fő
-a blue velvetek közül az egyik (ha nem A) legszebb valamiért feladta. Tuti befutó volt/lett volna egy tovább tenyésztési projekthez. Alig másfél centisen gyönyörű erős kék, élénk és telt színe volt.
-elcsábultam és vettem egy csapat amanda-lazacot. Közben pedig ragyogó guppikat hagytam ott, túl nagyok voltak.Így most a halacsok húszan vannak, majd valami spéci tápot kell vennem a színük felerősítéséhez, meg egy fekete hátteret.

Más változás hirtelen nem jut az eszembe.

További szép napot!
 
Ma is vergődtem kicsit a telefonnal
IMG_20140409_100939.jpg

IMG_20140409_111555.jpg

IMG_20140409_101003.jpg

IMG_20140409_111853.jpg

IMG_20140409_111846.jpg

IMG_20140409_111812.jpg

A red cherry-ket valahogy könnyebb fényképezni (n), mondjuk a kékek még elég kicsik. Látszik némi tripartita is, és az is hogy nem túl szép. Minden tanácsot meghallgatok;).
 
Nagy történések nem voltak az elmúlt héten.
Csoki nyúl helyett ezekkel leptem meg magam:
IMG_20140422_111105.jpg

Velük érkezett még négy csigusz is, @kopikon156 segítségével. Köszönik szépen mindenki jól van!
A "zöldüveg" elleni harc újabb lépcsőjeként rendeltem végre kálium-foszfátot és persze tesztet is. Első lépésként a @kuchi által írt módon teszek egy próbát.
Ez a kis blue velvet hihetetlenül élénk lett vedlés után megérdemli a rivaldafényt:
IMG_20140422_111359.jpg

Mivel eddig adós vagyok totál(meg úgy egyébként bármilyen :D:rolleyes: ) képpel az akváriumról tessék egy kósza kísérlet:
IMG_20140422_112840.jpg

A látható dolgokon kívül van még egy egy pinnatifida és reineckii mini tő is. Sok szépet vagy jót nem tudok nekik jósolni.:oops:
Az alga választék változatlan. Sajnos.
Az amanokat nem mutogatnám, az amandákat pedig nem tudom :p.
Végül egy bűn rossz kép a medence "nagyvadjáról". Őt kicsit nehezebb lekapni mert soloban tolja:
IMG_20140422_111824.jpg
 
Üdv!

Szezonban vagyok, emiatt a nagy hallgatás.
Röviden a történésekről:
- a víz most 26 fokos, és még hol van a kánikula.
- a jobb hátsó sarokba került Limnophila kísérleti jelleggel, van már olyan amit lehetne top-olni.
- a moha, mint az várható volt nem bírta a bokrosodást és felszakadt. Most egy csíkban, hálóba csomagolva próbálok belőle valamit(szőnyeget) nevelni.
- az Amandák jól vannak szép pirosak és cseppet sem vérmesek.
- emiatt a garnéla szaporulat felcseperedett, és jól eltolta a színeket/arányokat a medencében.
- csigák, amano-k, davidii-k jól vannak folyamatos a petésedés. A garnélák kicsit belassultak, gondolom a felmelegedés miatt.
- a "fa" a Bolbitis-el átkerült a jobb oldalra a szikla tetejére, így most van egy "háromszög" jellege az elrendezésnek.
- alga a Bolbitis-en(elhanyagolható) és a Tripartita-n(sajnos elég csúnya) van, a csigák és a foszfát hazavágta a zöld-üveget.

Tervek:
- hűtést venni kell
- a Tripartita folyamatosan "nem szép", ha beindul a moha akkor visszaszorítom.
- csinálok valami tápoldat adagolót, mert így elég rapszodikus a carbo és kálium-foszfát bevitel.
- kell valaki aki a davidii baby-boomot megfékezi. Eddig a törpe- vagy méz- gurámik szerepelnek a listán. Persze mostanában egyiket sem találtam a környéken.

Kérdések:
- a gurámik szeretik a garnéla-lárvákat?
- a garnélák miért nem nyúlnak az égertobozhoz?

Köszi, hogy elolvastad. Majd jelentkezem... valamikor.
 
Garnikat talán a ramirezi törpesügérek is kostólgatják, de ha jól eteted őket, akkor őket se nagyon érdekli (remélhetőleg).Jól látom, hogy 3 féla davidit is tartasz?nem ívnak össze? Totál képet kaphatunk? :D
 
Szia!

Csodák nincsenek(nálam), a davidii-k természetesen összeívnak. Ezért szerettem volna elkerülni a szaporulatot és megbíztam a feladattal a húsz fős amanda-bandát.
Ezek az első garnéláim, megelégedtem volna annyival, hogy szépen végelgyengülésig díszítik a medencét. Semmi erőszak, szabad a szex, de a pontylazacok nem komálják a lárvákat, finnyásak.

Ramikat láttam vagy egy hete a boltban. Két dolog tartott vissza:
- az import ramiknak elég rossz hírük van, nem túl stramm halak.
- a garnéla nyugdíjas otthonomból szinte biztos, hogy mészárszéket csinálnának. Ők azért már elég nagyok ahhoz, hogy bekajálják a felnőtt példányokat is.

A gurámik nem tipikusan "talajközeli" halak, és nem is őriznek olyan módon területet, mint a sügerek.

A képet nem erőltetném. Sem időm sem kedvem nincs éjszakás héten ezzel kínlódni. Egyszerűbb amikor este itthon vagyok nem kell sötétíteni stb.
 
Nekem a ramikkal az volt a szerencsém, hogy magyar tenyésztő látja el az egyik miskolci boltot ilyen halakkal és nekem belőlük sikerült szereznem 2 szépséget.A fotót én sem erőltetem, csak amikor kedved illetve időd van :D
 
Üdv!

Valami hét közben bedőlt. A vasárnapi vízcsere, méricskélés, nyirbálás közben még nyoma sem volt. Péntekre pedig már el is esett az ostromlott dekor. A fuji-kon durva mennyiségű ecset jelent meg.:dead::sorry:(n)
Nem rémlik, hogy bármit elb@sztam volna, bár éjszaka melóztam a héten, így kicsit kábák a reggeleim.
Perlon csere, szűrő takarítása az első körben, nem akarok kapkodni, és még jobban elszúrni.

Tervek:

Van egy kis változás, vagy inkább nevezzük józan belátásnak.
A medencét le fogom cserélni egy 60x30x30-ra, vagy kisebbre. A lámpa és a szűrő is rövid/gyenge ehhez. A fehér dekor homok párom "kérésére" szintén megy.
Játszadozok a gondolattal, hogy teszek egy kiruccanást a holland jellegű akváriumok világába. :watching:
Kérdés: hogy a francba lehet megszámolni az amandákat?
 
Back
Oldal tetejére