• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 72 literes low tech növényes

Érkezett az akvába 10 db neon hal és 5 edler guppi hím. A növények szépen nőnek, már 2 szer kellett metszeni a 4 hét alatt. A külső szűrőt milyen sűrűn kell takarítani? Esetleg mennyi halat bír el az akvárium még 5-10 neonhalra gondoltam?
 
Érkezett az akvába 10 db neon hal és 5 edler guppi hím. A növények szépen nőnek, már 2 szer kellett metszeni a 4 hét alatt. A külső szűrőt milyen sűrűn kell takarítani? Esetleg mennyi halat bír el az akvárium még 5-10 neonhalra gondoltam?
Szia!
Szemely szerint en a 30 literes nanoban kb. 2 havonta takaritom a külsö szüröt, ami a perlon cserejeböl all, illetve a leszivott vizben picit atöblitem a szüröszivacsot, es az Eheim Susbstrat pro-t picit atöblögetem. Van aki 5-6 honapig sem takaritja a külsö szüröket. Függ attol mekkora akihoz hasznalod, mennyi a telepitett halak szama. Szerintem 2-3 havonta elegendö.
Ha az 1 cm/Liter viz szabalyt követed, akkor mehet bele 20 db 2,5 cm-es halacska (kifejlett meret), plusz meg Oto, vagy algazo, vagy Corydoras sp. egy keves. De ugy tudom vannak mas szamitasok is.
 
Back
Oldal tetejére