• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Orinoco Flow - 80 l low-tech

Hétvégén ráfekszem a takarítás rendezgetésre és majd utána megpróbálok valami használható képet csinálni :)
 
De megjelent a frontüvegen valami tejfehér foltosodás is.
Ajjjj........ az nálam is megjelent, de nálam mind a négy üvegen. Én arra gondoltam, hogy a manado talajból még mindig felszálló por tapad fel, mert mikor letörlöm és kimosom a szivacsot a csap alatt, szép barnás lesz a víz tőle. De azt nem tudom, hogy az üvegen miért látszik fehérnek (n)
 
Szia!
Ha már megadta magát a elatine, akkor szerintem megpróbálhatnád a Lilaeopsis brasiliensist. Nekem bevált, igaz idő mire bedúsul, de nálam a 0,55W/l-nél él és virul. Igaz nálam van CO2.
De aztán lehet hogy az se marad meg.:(
 
Szerintem az co2 nélkül is megmarad. Nekem a nanomban mindent kibírt! Viszont sokkal nagyobb, mint az elatine. A marsilea hirsuta pl közelebb állhat hozzá méretben.
Riccia esetleg???
 
Sziasztok!

Köszi a tippeket. Utána olvastam a lilaeopsisnak. A fényre elég igényesnek írták. Én meg abból sem állok olyan jól a 2x18 W T8-as csövekkel.

Jövő héten kapok egy kis marsileát. Az talán még bírja, de tuti mászni fog felfele...egy próbát megér.

Az egybefüggő zöld előtérre nem számítok ilyen körülménye között, de gyűjtögetek a fejlesztésekre :)

Én is valamilyen strapabíróbb mohásításban keztem gondolkodni. Riccia, Taxiphyllum barbieri és spiky

Ha valakinek van ezekből fölös, akkor kérem keressen meg. :)
 
Ajjjj........ az nálam is megjelent, de nálam mind a négy üvegen. Én arra gondoltam, hogy a manado talajból még mindig felszálló por tapad fel, mert mikor letörlöm és kimosom a szivacsot a csap alatt, szép barnás lesz a víz tőle. De azt nem tudom, hogy az üvegen miért látszik fehérnek (n)

A manado tuti porol, mert a moháim is tiszta trutyisak, hanem söpröm ki őket leszívócsővel :) Az üvegen viszont nekem nem por van, inkább olyan mint valami fehér alga vagy penész...
 
Sziasztok!
Az ELOS workshopon kipróbált ültetés után ismét kiemelném: MANADO = soha többé. :censored: Nekem nem jött be. Ismét küzdöttem vele egy jót :cautious: Viszont kaptam némi marsilea hirsutát és feltünően jól megmaradt a manadoban (az összes többi növénnyel elentétben :p )

Meg volt a hétvégi nagy tuning. Végre bekerült a fa, igaz kb. 2 kiló bazalt társaságában :p csodás zöld befőttes gumikkal rögzítve.

Bekerült 1 cserép eleocharis parvula, egy hatalmas cserép lindernia rotundifolia, egy fél adag marsilea hirsuta, meg egy két pótlás myrioból. (y)

Kicsit most olyan mindent bele próba akváriumnak néz ki és az is :) Ma csinálok fotókat is és ígérem felteszem.

Bekerült továbbá a vízbe 3 csigaevő csiga, köszönet érte Ozzynak :angelic:

Este mérek vízparamétereket és hamarosan kezdhetek gondolkodni a halakon :) lehet néhány RC is beköltözik majd, csak a szűrő befolyóágától kell őket távol tartanom.

Tegnap a 30 literes átmeneti szállást is kitakarítottam. 10-15 percre hagytam fedetlenül, de a sziámi algaevő első dolga az volt, hogy beugrott a papírzsepi tartó fonott kosárkába...majdnem megállt a szívem, hogy mi matat ott, nagy mázlija volt, hogy pont mentem orrot fújni és észrevettem, továbbá, hogy nem a komód mögé/alá ugrott, mert ott nem biztos, hogy kiszúrtam volna...szerencsére hamar visszakerült a vízbe...ettől nem lett szimpibb a tető nélküli lét...:rolleyes:
 
Sziasztok!

Csináltam képeket az upgrade-elt verzióról :)

8769554099_17e5677430_b.jpg


8769633103_33b830842a_b.jpg
 
Részletek:
8769639989_667c550471_z.jpg


8769645685_3a3a031d35_c.jpg


A fissidens már érkezéskor ilyen zöldes barna volt. Ez mennyire normális, vagy a szállításkor túlmelegedés az oka?
 
A fura fehér homály az üvegen:

8774372620_af8edf10b6_c.jpg


És az első hivatásos lakó: Csigaevő csiga

8769549731_11f44cd99e_z.jpg


Péntek óta van 3 db, barna csigát azóta alig látok, ha felfalják mindet, majd etetnem kell őket :)

Hamarosan érkezhetnek a Sakurák és a vörös neonok :)

Ma csináltam egy gyors tesztet.

Nitrit, nitrát rendben. pH 7.5, Gh:17 kH:15, Cl: 0, RO vizet kellene szermányolnom, sajna a saját RO készülék egyenlőre leányálom, több okból is, pénz, hely, szerelési nehézségek.
 
Kicsit elvagyok maradva a naplók olvasgatásával, de ezt gyorsan átfutottam. :) Jó lesz ez. ;)
Egy egész alakos kép jöhetne. :)
 
Helló!

Múlt hétvégén ilyen képek készültek, a most hétvégi takarítás után, majd jelentkezem még frissebb képekkel :)
neonos_aki.JPG


Beköltözött egy 20 fős vörös neon társulat + kaptak két veterán vörös neont, kb. 4 évesek a régi motorosok, akik sikeresen átvészelték eddig az egy hónapos ideiglenes szállást a 30 literben. Érdekes, mert a kék részük nekik sokkal arany színűbben irizál, mint az ifjoncoknak :p

Nagyon helyesek a "kicsik", mert szokatlan nekik a tenyész aki után a dzsungel és non-stop a fekete folyó felett dekkolnak, nagy ritkán merészkednek a növényesebb rész fölé, nehogy rájuk ugorjon egy leopárd :D

neonok01.JPG


Remélem azért majd rájönnek, hogy nem kell félni attól a sok zöld izétől :D

Íme egy közeli a kis dagikról:

neonok02.JPG


Tervezem, hogy jön még néhány algaevő: oto és sziámi, jót fognak tenni, lesz mit csinálni...

Szeretnék még kövekre kötözni jávait és ricciát, erre telepítenék néhány sakura garnélát :p
 
jön még néhány algaevő: oto és sziámi,
Az oto jöhet!A sziámi algaevő egy kicsit problémás!
Ha jávai mohát akarsz akkor sziámit ne vegyél mert lelegeli!Vagy fordítva!
Sziámit veszel akkor ne vegyél mohát!
Olvasd el a róluk szóló topikot!Hajlamosak megbolondulni!
Én már csak tudom!
 
Az oto jöhet!A sziámi algaevő egy kicsit problémás!
Ha jávai mohát akarsz akkor sziámit ne vegyél mert lelegeli!Vagy fordítva!
Sziámit veszel akkor ne vegyél mohát!
Olvasd el a róluk szóló topikot!Hajlamosak megbolondulni!
Én már csak tudom!

Igen, olvastam, hogy legelésző nyájjá változhatnak :) csak hát azt is írták, hogy ha van elég alga, akkor inkább azt eszik, és jelenleg van elég :( a rotaláknak a levele elég szépen néz ki...amúgy a tövig lelegelik a mohát, mint a kecskék, vagy csak finoman nyírják, mint a birkák?

Nekem volt sziámi algaevőm (szegényke pár napja múlt ki, szerintem szívrohamot kapott, miután nem sikerült a szökés) (R.I.P. Cápali), de az simán a lemezes halkaján élt :)
 
Back
Oldal tetejére