• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 112l low-tech XMACX-Aqua

View attachment 2149

Ipari mennyiségű Eleocharis Sp. mini-hez jutottam hozzá, melyet hightechben termesztettek. Nem bíbelődtem a "szakszerű" beültetéssel, beraktam egyben, meglátjuk... :)

A Hygrophila Araguaia és pinnatifida javarészt elhaltak már, meg se gyökeresedtek, kihullottak. Feltételezem, hogy ezekből a növényekből a kb 5cm-es lecsípett darabkák túl picik lowtecbe ültetéshez, erre figyeljen oda más is! Esetleg ezekkel tapasztalat?
Bekerült még átmenetileg Microsorum ptropus narow.

Világításban most a napokban tértem át a "délutáni szunyóka" módra ami röviden annyit takar, hogy 5óra fény, 4óra kikapcs, majd 4óra újra fény (a nap hátralévő részében, 11óra kikapcs természetesen).
Mérésekkel alátámasztották, hogy lowtechben az 5óra után már szinte nulla a természetes co2 szint, tehát efelett a növények már nemigen csinálnak semmit, viszont egy 4 órás pihentetéssel szépen visszatornázódik a co2, amit egy 4órás újra bekapcsolással "feletetünk" a növényekkel. Meglátjuk :)

További Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
Gratulálok! Nekem nagyon bejön ez a nem túl giccses, természetes stílus(y)
 
View attachment 2149

Ipari mennyiségű Eleocharis Sp. mini-hez jutottam hozzá, melyet hightechben termesztettek. Nem bíbelődtem a "szakszerű" beültetéssel, beraktam egyben, meglátjuk... :)

A Hygrophila Araguaia és pinnatifida javarészt elhaltak már, meg se gyökeresedtek, kihullottak. Feltételezem, hogy ezekből a növényekből a kb 5cm-es lecsípett darabkák túl picik lowtecbe ültetéshez, erre figyeljen oda más is! Esetleg ezekkel tapasztalat?
Bekerült még átmenetileg Microsorum ptropus narow.

Világításban most a napokban tértem át a "délutáni szunyóka" módra ami röviden annyit takar, hogy 5óra fény, 4óra kikapcs, majd 4óra újra fény (a nap hátralévő részében, 11óra kikapcs természetesen).
Mérésekkel alátámasztották, hogy lowtechben az 5óra után már szinte nulla a természetes co2 szint, tehát efelett a növények már nemigen csinálnak semmit, viszont egy 4 órás pihentetéssel szépen visszatornázódik a co2, amit egy 4órás újra bekapcsolással "feletetünk" a növényekkel. Meglátjuk :)

További Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!


Szia!

Gratula az akihoz, látszik, hogy alaposan beleástad magad a témába. Mondjuk nekem a faággal jobban tetszett. Kíváncsi vagyok, hogy a sziesztás világításod mennyire fog beválni. A szűrőd hogy muzsikál? Nem túl hangos?

BUÉK!
 
Szia!

Gratula az akihoz, látszik, hogy alaposan beleástad magad a témába. Mondjuk nekem a faággal jobban tetszett. Kíváncsi vagyok, hogy a sziesztás világításod mennyire fog beválni. A szűrőd hogy muzsikál? Nem túl hangos?

BUÉK!
epp hallani, de csak hs teljes csönd van. Kiderül!
 
8-9óra/napra feltornászhatod szerintem, fél watt /liter és megfelelő szűrés esetén
Nagyjából ezek a paraméterek. Akkor a nyolc óra jó lesz. Egyébként halakkal jól betelepített akváriumban és szerves szénforrás adagolásával azért a növények nem éhezhetnek annyira...
 
Eleocharis Sp. mini-
Nagyon király! Szépek a fotók is. Gratulálok!
Néhány kérdés:
Mi van az Elocharis Sp.-vel?
Mi lett az akác fával? Miért szetted ki?
Hogyan vált be a szüneteltetett világítás?
Hogy hogy ráálltál az ázsiai fajokra? Biotópot szeretnél?
Milyen géppel fotózol?
Egyelőre ennyi. :);)
 
Utak
A "112l Asia low-tech" átalakult egy low-tech-carbo napi tápozású/easycarbo-s medencévé.
Az előző szett szinte alig fejlődött, valószínű kevés volt a két részletben adott T8 60W világítás és a heti tápozás.Az új scape-ben a növényeken felül cseréltem a fényt t5 60w-ra, napi tápozást kap (B.Joci szerint), és 3 hét után most térek át a napi 9óra világításra:
IMG_0140_resize.JPG

Van egy 100literes B-projekt ami helyet ad a kb. 40db növendék platina guráminak (ezeket árulom is) és itt lakik még átmenetileg 14db lazac és ~20db molly ivadék is. Növények terén dugig van az Asia Projektből kikerült Microsorum-okkal, a frissen újított Anubias-al és Limnophila sessiliflora-val, valamint még egy rakat más növénnyel.
Egyenlőre ez az akva is megkapja ugyanazt a tápmennyiséget/carbót, mint a 112l-es, világításban 39w t5-öt kap 8órában:
IMG_0732_resize.JPG

Folytatom blogomon:
 
beleírtam
Nagyon király! Szépek a fotók is. Gratulálok!
Néhány kérdés:
Mi van az Elocharis Sp.-vel? 3hónapig volt benn, kb 40% eltűnt, kipusztult és a többi része sem gyökeresedett bele, így vége lett (az egész Asi scape-nek is)
Mi lett az akác fával? Miért szetted ki? árnyékolt, meguntam
Hogyan vált be a szüneteltetett világítás? a heti tápozással együtt a növények szinte alig fejlődtek, mondjuk alga és vízcsere is csak kb 1,5-2 havonta volt, de untam, hogy nem történik semmi
Hogy hogy ráálltál az ázsiai fajokra? Biotópot szeretnél? egyszer majd :)
Milyen géppel fotózol? canon 5dmarkII, 24-70
Egyelőre ennyi. :);)
 
Hogyan vált be a szüneteltetett világítás? a heti tápozással együtt a növények szinte alig fejlődtek, mondjuk alga és vízcsere is csak kb 1,5-2 havonta volt, de untam, hogy nem történik semm

Nem lehet, hogy nem a fény volt kevés, hanem nem volt elég CO2 a low tech akváriumban?
 
de!
ráadásul a 112 literben csak az elmúlt ~2hónapban találtam el igazán az easycarbót (napi 3ml-ben), így nézett ki 1 hete mielőtt átrendeztem volna picit:
View attachment 21087 View attachment 21083 View attachment 21086

Ez egész babán néz ki! Jók a halak is.

Az Pogostemon Stellata hátul? Ha igen, akkor hosszú távon is jó állapotban marad?

Bal oldalon Eleocharis? Látom az nem rég került bele, nálam ezek nem szoktak low techben elterjedni.

Minnél több CO2 marad az akváriumban, annál jobb a helyzet... Szűrő is segít, ha nem szeded ki a smötyit túl sűrűn.
 
Utoljára módosított:
Ez egész babán néz ki! Jók a halak is.

Az Pogostemon Stellata hátul? Ha igen, akkor hosszú távon is jó állapotban marad?

Bal oldalon Eleocharis? Látom az nem rég került bele, nálam ezek nem szoktak low techben elterjedni.

Minnél több CO2 marad az akváriumban, annál jobb a helyzet... Szűrő is segít, ha nem szeded ki a smötyit túl sűrűn.


A pogostemon stellata nagy büszkeség!
Az eleocharis parvula-t csak teleltetem (kerti wabi-kusából került át)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére