• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 160 literes low tech

Hát ez nagyon szépen bedúsult.

Lehet a korábbi tennellus dolog az emers levelek miatt volt. A víz feletti hosszú lágy leveleket le kell vágni, az új levelek már víz alattiak lesznek.

Gratu mégegyszer :clap: :thumbup:
 
attibva said:
Nagyon gratula!!!!! :clap: :clap: lo tech és milyen szép üde zöld akvárium!!! :thumbup:
A tennelus nálam a felső partról engedi az indáját le, és hozza az új hajtásokat, szóval ez teljesn normális! Vagy helyben lenyomod a talajba, vagy nyissz és már telepítheted máshova! ;)

Köszi szépen a gratulációt :thumbup: Akkor megpróbálom lenyomkodni a friss hajtásokat.
 
Ejha, nagyon szépen fejlődik minden. Gratu! :thumbup: Ha még az előtérbe sikerülne valamilyen növényt nevelgetned, akkor gondolom abszolút boldog lennél az összképpel?! Ami leszögezem így is szép.
A tápozáson, fényen változtattál a kezdetek óta? (Vagy még mindig napi 4ml Green Aqua Micro&macro, 7ml carbo és 72W 160 lityóra 0,45 W/l.)
 
viktorlantos said:
Hát ez nagyon szépen bedúsult.

Lehet a korábbi tennellus dolog az emers levelek miatt volt. A víz feletti hosszú lágy leveleket le kell vágni, az új levelek már víz alattiak lesznek.

Gratu mégegyszer :clap: :thumbup:

Csak az előtéri növényekkel vannak problémáim :( Ha a tenellus sem hozza az elképzeléseimet, akkor jövő év elején szétrobbantom az akit.Összességében megmarad a scape csak néhány növényt lecserélek és amazonia aljzatot ;) fogok használni és előtéri növények nélküli világos dekorhomokos part fogja alkotni az előtéri látványt!
Köszi tőled is a gratut :oops:
 
stevo said:
Ejha, nagyon szépen fejlődik minden. Gratu! :thumbup: Ha még az előtérbe sikerülne valamilyen növényt nevelgetned, akkor gondolom abszolút boldog lennél az összképpel?! Ami leszögezem így is szép.
A tápozáson, fényen változtattál a kezdetek óta? (Vagy még mindig napi 4ml Green Aqua Micro&macro, 7ml carbo és 72W 160 lityóra 0,45 W/l.)

Pont Viktor hozzászólásánál írtam,hogy lehet jövő év elején robbantom az akit a sikertelen előtéri növényes próbálkozások miatt.Még a marsiela sem sikerült,pedig egy igénytelen növényke.A gyöngykavics aljzatot nem szerethette..talán :? Kipróbálom a dekorhomokos előteret,biztos szép lesz úgy is.
8 órát világítok/nap 72w-al +minden cső felett refi van, ez nem tudom plusszba mennyit dob rajta??A tápozást megemeltem 6-6 ml-re atti76 javaslatára,mert algaproblémáim voltak.Azt tanácsolta, a későbbiekben lehet csökkenteni ha a növényeken nem jelentkeznek hiánytünetek.Ez kb. most lenne esedékes,de valószínű nem fogom lejjebb venni(Nem merem :? )Carboból 7 ml megy.
Köszi a dícséretet :thumbup:
 
Szia svarci2!

Ez az, így kelle ezt csinálni!
Rendesen végigjártad a rögösebb utat a célig sikeresen!
Gratulálok!
Az előtér meg üresen is szép lehet!
 
A. Kavicsos said:
Szia svarci2!

Ez az, így kelle ezt csinálni!
Rendesen végigjártad a rögösebb utat a célig sikeresen!
Gratulálok!
Az előtér meg üresen is szép lehet!

Köszönöm szépen a gratulációt :thumbup:
Hát igen, próbáltam mindig a cél felé haladni,de mindig közbejött valami kis akadály-amiből persze tanult az ember.Az előtéri marsiela "gyep" kivételével minden kb. úgy alakult végeredményben ahogy elképzeltem.Jövő év elején kicsit másabb növényválasztással megpróbálok egy homokos partos layoutot összedobni,hogy megnézzem mennyire szép is lesz üres előtérrel-Téged idézve ;)
 
Szia!

Szép az aksid Bratyó, remélem az én nanom is hasonló szépen beindul... ;)
Gratula!!! :clap:
 
Köszi Öcskös ;) Most volt egy nagyobb mértékű ritkítás este.Ludwigiát,vallisneriát kellett drasztikusabban,rotalát,bacopát kevésbé kellett visszavagdosni.A fára kötözött mohákat is meg kellett nyírnom,mert eléggé megvastagodtak.A pár hete beültetett pogo-k úgy néz ki megtalálták a helyüket.Meglátjuk hogy terjeszkednek szűk 2 hónap alatt.Azt hiszem ezekkel a növényekkel elértem azt a látványt amit össze akartam hozni.Figyeltem,tanulmányoztam viselkedésüket és ennek figyelembevételével,ha minden igaz jövő év elején egy kifinomultabb,más layoutot fogok összehozni.Persze LOW TECH-ben gondolkodok ;) :thumbup:
 
svarci2 said:
...Figyeltem,tanulmányoztam viselkedésüket és ennek figyelembevételével,ha minden igaz jövő év elején egy kifinomultabb,más layoutot fogok összehozni.Persze LOW TECH-ben gondolkodok ;) :thumbup:
Hirtelen azt olvastam, hogy jövő hét elején! :D Már csodálkoztam is :p
Egy képet dobhatnál fel, hogy áll most az aki, biztos nemcsak én örülnék neki. ;)
 
stevo said:
svarci2 said:
...Figyeltem,tanulmányoztam viselkedésüket és ennek figyelembevételével,ha minden igaz jövő év elején egy kifinomultabb,más layoutot fogok összehozni.Persze LOW TECH-ben gondolkodok ;) :thumbup:
Hirtelen azt olvastam, hogy jövő hét elején! :D Már csodálkoztam is :p
Egy képet dobhatnál fel, hogy áll most az aki, biztos nemcsak én örülnék neki. ;)
ÁÁÁÁÁ :shock: várom a karácsonyt :D ....gondolom ezzel nem én vagyok egyedül,majd utána tervezem a megújulást ;)
Valamelyik nap dobok fel képet,amúgy nem sokat változott.Kicsit dúsulgatott és jobban formára nyírtam a növényeket.
 
Ma volt a szokásos heti 50%-os vízcsere.Villanykapcs után lőttem pár fotót az akiról(Bocs a minőségért :roll: ).Ez a végleges formája, nagyon változtatni nem akarok a megjelenésén,tanulni jó volt-jövő év elején új setup :thumbup:

13911737_ed3c8d447037fbf2ac0215f950167ad4_m.jpg

13911739_9fa440ac2376f6de6b0d7ed8f6f3971a_m.jpg

13911743_47f20be83a09024083871204035a6669_m.jpg
 
Jó kis dzsungi :thumbup: Gondolom sokat tanultál belőle. ;) Kíváncsian várom a következőt!
 
Nigro said:
Jó kis dzsungi :thumbup: Gondolom sokat tanultál belőle. ;) Kíváncsian várom a következőt!
Igen, sokat tanultam a növényekről és az alap ismeretekről,hála Nektek és a Fórumnak :clap:
Már én is várom az év elejét,remélem sikerül összehoznom egy letisztultabb layoutot-persze low-techben ;)
 
Nagyon szép kis erdő. Az meg kiváltlépp tetszik hogy low tech ;) Annak ellenére hogy nem igazán volt hsz-m a naplóban, érdekes volt végigkövetni, mi történik így alacsonyabb körülmények között. Pláne úgy hogy nekem is ilyen van :)
Kíváncsi vagyok, mi lesz a következő hardscape. Az is marad holland?
 
Sziasztok!

Igen, én sem értem néha miért a nagy csend azok körül az akváriumok körül ahol nem 100000 forint fölötti a technika !
Bár lehet, hogy ahogy nem tudok hozzá szólni fotós, széndioxidos, külsőszűrős, stb... témákhoz, ezt a területet kevesen műveljűk ahoz, hogy elegengő hozzáértő legyen.
Remélem persze hogy inkább mi fejlődhetünk hozzájuk, mint hogy nekik kelljen visszalépniük erre a szintre (sajnos a gazdasági kilátások ezen a területen sem kecsegtetőek)!

Minden esetre ismételten gratulálok svarci2, hogy megmutattad hogy így is lehet szépet alkotni!
Várom a következő alkotásodat!

Üdv!
A.ttila
 
Back
Oldal tetejére