• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni első próbálkozása

7577325554_f6eec8208c_z.jpg
 
Nagyon rég írtam már ebbe a naplóba, aminek egyszerű az oka, a kis piko akváriumommal többet foglalkoztam mostanában. Ez az akvárium úgy egy hónapja túlesett egy nagyon durva ritkításon és átrendezésen, mert már nem látszódtak sem a kövek, sem a fák, így a fotókon látható, hogy most bizony elég kopár. De legalább jó néhány akiba jutott a növényekből, ugyanis semmit sem dobtam ki! Igazából már számolni sem tudom, hogy hány vödörnyi növényt osztogattam már el ebből, de remélem, hogy még sok-sok vödörnyit fogok! :D
Az átrendezést sajnos nagyon megsínylette a Cryptocoryne wendtii ''brown'', ami már kb kosárlabda méretű volt, és kitakarta a scape negyedét, úgyhogy átkerült a jobb hátsó sarokba, de csak kb a 30%-a maradt meg a leveleinek. Szerencsére már őőőőrült tempóban hozza az újakat, így biztos vagyok benne, hogy megmarad. A bal hátsó sarokból a vallisneria már csak nyomokban van meg, nem értem mi baja lehet. Nyáron elkezdte ledobálni a leveleit, és a hőségre gyanakodtam. Sajnos azonban a folyamat nem állt meg, még most is gyorsabban pusztul, mint ahogy nő, pedig még mindig hozza a hajtásokat, és a ledobott levelek is egészségesnek tűnnek... :cry:
Kacérkodom egyébként az átalakítással, rendes agyagos talaj, átgondolt növényválasztás parvula gyeppel, iszonyat nagy nanohalraj (pl 200 galaxy), garnélák, stb. Sajnos pénz nincs rá, pedig fejben már minden megvan. :(

És akkor a képek (a dátumért bocsi, mai képek természetesen):
8234559511_01330df8bf_c.jpg


8234559819_2f63b4eca7_c.jpg
 
A mai állapot:
8349770321_0d7624343c_c.jpg


Az új lakók (12 db zöld szumátrai díszmárna):
8349770827_281f45781f_c.jpg


8350832374_8cd45b4777_c.jpg


Mivel még csak ma érkeztek, a színük még nem az igazi (nagyon kifakultak), és eléggé be is vannak még tojva az ismeretlen terepen, de azért szép óvatosan ismerkednek a környezettel, és a többi lakóval is.
 
Szép aki, és jól látszik a fejlődés is! (y) Egy dolog bántja csak a szemem az esőztető. Nem lehet hogy egy kicsit koszos? Szinte mindegyik képen látni... Lehet csak optikai csalódás? :D
 
Szép az akid még mindig!
A világítás rendben van?
A dec 1 képeken az akid fényárban úszik!
Most nem olyan erős a fény!
 
Szép aki, és jól látszik a fejlődés is! (y) Egy dolog bántja csak a szemem az esőztető. Nem lehet hogy egy kicsit koszos? Szinte mindegyik képen látni... Lehet csak optikai csalódás? :D
Hát őőő, jól látod, elég retkes. Sajnos a csövek takarítására ritkán vetemedek, mert sajnos nincs hozzá eszközöm. De tervezem valami kefe vásárlását, és onnantól majd szépen rendben lesznek a csövek is, de addig még bizony lefolyik pár liter víz a Dunán... :(
 
Szép az akvárium,de a szumi nem biztos,hogy a legjobb választás volt.
Állítólag ezek jóval kevésbé csipkelődnek, mint a sima szumik, ráadásul minél nagyobb csapatban vannak, annál kevésbé foglalkoznak a többi hallal. Épp ezért ajánlott belőlük legalább 8-at tartani, Nálam meg van most egy tucat. Persze láttunk már karón varjút, úgyhogy semmi sem biztos, de reménykedek benne, hogy nem lesz semmi probléma velük.
 
Szép az akid még mindig!
A világítás rendben van?
A dec 1 képeken az akid fényárban úszik!
Most nem olyan erős a fény!
A múltkori fotók fényképezővel készültek, ezek telefonnal. Teljesen mások a színek, fények a fotókon, de az életben természetesen nincs eltérés, fényképezővel ugyanilyen lenne most is, csak azt lusta voltam elővenni, meg igazából olyan régi kis szutyok kompaktom van, hogy talán jobb képet csinál a telefonom...
 
Hát őőő, jól látod, elég retkes. Sajnos a csövek takarítására ritkán vetemedek, mert sajnos nincs hozzá eszközöm. De tervezem valami kefe vásárlását, és onnantól majd szépen rendben lesznek a csövek is, de addig még bizony lefolyik pár liter víz a Dunán... :(
Én is így voltam ezzel egy darabig, de mindig kéznél a barkácsösztön! :) Egy erősebb drót végét meghajlítottam, és egy "dörzsi" szivacsot szétvágva, ráhajlítottam a drótot. Már kész is a csőtisztító! ;) Kiválóan bevált! Egyébként, ahogy olvastam, és észre is vettem, igencsak visszaveszi a szűrő teljesítményét! Éljen a DIY! :D
 
Én is így voltam ezzel egy darabig, de mindig kéznél a barkácsösztön! :) Egy erősebb drót végét meghajlítottam, és egy "dörzsi" szivacsot szétvágva, ráhajlítottam a drótot. Már kész is a csőtisztító! ;) Kiválóan bevált! Egyébként, ahogy olvastam, és észre is vettem, igencsak visszaveszi a szűrő teljesítményét! Éljen a DIY! :D
Szerencsére a szűrőteljesítménnyel nincs gond, igazából ha ennél erősebb lenne, fojtanám. Amikor új volt (tiszta töltet, tiszta csövek, tiszta rotor), olyan flow volt az akváriumban, hogy pillanatok alatt elöntött az ecsetalga. :(
A tisztító kefénél valami rugalmasabb drót kéne, ami a tetra csövezés U idomainál beveszi a kanyart. Mivel a csövek hátul mennek a falnál, és nem oldalt, mint sokaknál, elég macerás lenne kibontani a csövezést tisztításra. Sajnos nem vagyok egy nagy barkács alkat, a netes képek alapján pedig nem tudom eldönteni, hogy erre melyik gyártónak lenne alkalmas keféje. Sajnos a helyi boltban csak valami nagyon gyenge kínai vacak van, azon látszódik, hogy alkalmatlan mindenre.
 
Örülök, hogy ezen a fórumon is "összefutottunk" Beni :)
Természetesen itt is csak dicsérni tudom az akidat (y)
 
Örülök, hogy ezen a fórumon is "összefutottunk" Beni :)
Természetesen itt is csak dicsérni tudom az akidat (y)
Ha megmondod, hogy még melyik fórumon, és milyen néven vagy, Én is viszont fogok örülni, mert így sajnos még nem tudom... :( :D
 
Ha megmondod, hogy még melyik fórumon, és milyen néven vagy, Én is viszont fogok örülni, mert így sajnos még nem tudom... :( :D
Nem tudom mennyire publikus itt más fórumot említeni, max majd törlik. Akvarisztika info fórum.
Ott is Gelfiro néven vagyok és kaptam tőled pár hasznos tanácsot :)
 
Néhány friss kép az akváriumról, mert már fél éve nem írtam ide semmit:

11119851855_248ae58ea9_c.jpg

11119951754_38d7fb67a2_c.jpg

11119919624_c61f2a151e_c.jpg

11120041803_8b9c853b81_c.jpg


Jövőre tervezem az átalakítását, mert bár még mindig nagyon tetszik, de azt hiszem eljött az ideje, hogy picit magasabb szintre lépjek.
Amit lehet, azt mentenék, úgyhogy a szűrés maradna a tetra EX 1200, és a juwel bioflow 6.0, de előbbi kap egy lilyt (már úton van Hong Kongból). A gyári világítás kapna a mostani, 2 éves gyári (tehát GERONIMO színhőmérsékletű) csövek helyett 2 új, 6800K-s pirítót, és rá fényterelő refiket, tehát maradna a 2*54W, de már a növényeknek kedvezőbb színhőmérsékletben, picit nagyobb erővel. CO2-t továbbra sem tervezek, az talán újabb 2 év múlva. :) Talajnak 10l JBL aquabasis plust, rá pedig 35l manadot tervezek (ne szidjatok, erre futja).
Dekorok terén átmenteném a mostani fákat (valószínűleg fűrészelni kell majd), köveket nem tervezek. A layout jelenleg a fejemben leginkább erre hasonlít, tehát klasszikus U alakú elrendezés, mindenféle dekorhomok nélkül:

ada_galerie_aquascaping_04.jpg

Manado révén kb ekkora dombokat terveztem. :D Előre parvula gyep kerülne, a többi növényben teljesen bizonytalan vagyok, de mindenképp szeretnék valami vöröses árnyalatút. Ebben kérném a segítségeteket, hogy vajon mi illene bele a képbe...
 
Fényképen sosem adja vissza, hogy milyen élőben. Mondjuk most már van normálisabb masina a fotózáshoz, de még nem volt időm kipróbálni, hogy mire lenne képes, ha tényleg elkezdeném állítgatni.
 
Back
Oldal tetejére