• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gergő 160 literes tankja

Sziasztok. Rég nem jelentkeztem már, pedig elég sok minden változott. Azzal kezdeném, hogy elhatároztam, teljesen megszabadulok az algától. 2 alga van jelen az akváriumomban, a zöld poralga és a fonálalga. A zöld por nem tűnt vészesnek, hetente gyorsan lekapkodtam a szokásos vízcsere előtt, de mégis zavart a dolog, hogy már az aki indítása óta kb jelen van. Nigro oldalán olvastam egy módszert, hogy hagyni kell nőni, miután meg lejárt az életciklusa akkor kell lecsapni rá. Jó mondom, egy próbát megér. Kicsivel több mint három hétig hagytam nőni ezt az izét. Az első héten hozta a szokásos formáját, a harmadik héten azonban már alig lehetett belátni az akváriumba. Siralmasan nézett ki, nem is mertem senki vendéget hívni egy hétig... :D Ma azonban lecsaptam rá, baromi könnyen lejött egy plasztik kártya segítségével, aztán csináltam egy 80%-os vízcserét. Kíváncsian várom, hogy visszatér-e, szerintem igen. A másik fronton azonban ott van a fonál alga. A fonál alga állítólag az erős fény, a gyenge szűrés és CO2 kombó miatt van. Mindig is úgy gondoltam, hogyha más nem, legalább a külső szűrőm jónak mondható. Igen ám, csak hogy az EHEIM a négy szűrőkosárból kettőt MechProval töltött meg. Olyan mintha csak tettek volna bele valamit, hogy ne legyen üres. Így gyakorlatilag a 4 kosárból kettőben volt csak szűrőanyag. Vettem is a GA-ban két liter ADA BioRio-t. Megtöltöttem vele a két kosárkát amiket legfelülre tettem. A cuccot harisnya zokniba töltöttem amit az asszonytól csórtam, mert a pici szemcsék átesnének a szűrőkosáron. Kicsit féltem, hogy nagyon visszafogja majd a flow-t de nem, szerencsére továbbra is nagyon jól forog a víz. Mivel akkor tettem bele, amikor a legzöldebb volt az üveg, így nem láttam semmi változást a vízminőségen, mert konkrétan nem láttam be az akváriumba semmit :) De biztos jobb mint a MechPro. Maradt tehát a CO2 és a világítás amit át kellett gondoljak. A széndioxidon nem sokat tudok változtatni, mert ilyen kínai DIY. kb 70-80 bubi per percre van beállítva, így bírja a töltetem 2 hétig. Egyszer egyébként kipróbáltam, hogy hoz-e valami jelentős változást, ha feltolom 120 bubi/percre. Nem hozott. Maradt tehát a világítás. A lámpa magasságán sajnos nem tudok állítani, így az 5 cm-re van az aki felett. Egy hétig 50%-on (78 W) világítottam, hogy megnézzem csökken-e a fonál alga. Bizony elég rendesen lecsökkent, így tuti, hogy nálam a fény lesz a ludas. Most gondolkodok egy megoldáson, ami magasabbra emeli a lámpát. Addig is azt fogom csinálni, hogy a másik kettő fénycső csak az utolsó 3 órában fog bekapcsolni. Meglátjuk mi lesz az eredménye, majd megírom. Történ egy szomorú eset is. Azt vettem észre, hogy a Hydrocotyle Tripartita Japan növénykém leveleit megrágta valami. Már-már majdnem kipusztult. Hát a semmirekellő sziámi algázók kezdték meg... Nagyon mérges voltam rájuk, mert bezzeg a fonál algát meg sem kóstolták, a hydrómat meg teljesen lelegelték... Gyorsan elpasszoltam őket, így már csak 16 neon halam és 4 panda harcsám van. Tervezek telepíteni még 16-17 vörösorrú pontylazacot. Nem egy díszes hal, de egyszerűen szenzációs, ahogyan szinkron úsznak, neonokkal meg különösen jól mutatnak. Mára ennyi, jöjjenek a képek:
 
Szia Gergő, átolvastam a naplód, láttad én is hasonlóan kezdtem, tehát minden kezdet nehéz;)
Amit mindenképp javasolnék, h a lámpát emeld meg úgy ahogy nálam van, a 2075 jó kis szűrő, ha nem dzsungelesited nagyon talán elég is. Ami sztem probléma az a talaj (legalább egy komolyabb táptalaj kellett volna) gondolom nem akarod szétszedni megint úgyhogy tegyél bele bőven táprudat, az Ada a legjobb persze, nálam Jbl golyók vannak (ugyis szetszedem, gondoltam spórolok) és megvagyok velük elégedve. Ebben az összeállitásban ami most van talaj ügyileg, sztem nem lesz összefüggő gyeped, csak ha megtuningolod. A foszfátot toljad neki ezerrel. Ha ezek megvannak várj pár hetet, sztem szépen alakulni fog(y)
Orsi
 
Szia Gergő, átolvastam a naplód, láttad én is hasonlóan kezdtem, tehát minden kezdet nehéz;)
Amit mindenképp javasolnék, h a lámpát emeld meg úgy ahogy nálam van, a 2075 jó kis szűrő, ha nem dzsungelesited nagyon talán elég is. Ami sztem probléma az a talaj (legalább egy komolyabb táptalaj kellett volna) gondolom nem akarod szétszedni megint úgyhogy tegyél bele bőven táprudat, az Ada a legjobb persze, nálam Jbl golyók vannak (ugyis szetszedem, gondoltam spórolok) és megvagyok velük elégedve. Ebben az összeállitásban ami most van talaj ügyileg, sztem nem lesz összefüggő gyeped, csak ha megtuningolod. A foszfátot toljad neki ezerrel. Ha ezek megvannak várj pár hetet, sztem szépen alakulni fog(y)
Orsi
Szia Orsi! Köszi a tanácsokat! Jelenleg dolgozok egy tartószerkezeten, amivel tudom állítani a lámpa magasságát 5 cm-20 cm-ig, lépcsőzetesen, hogy megtaláljam azt a fényerőt, amit a növények még szeretnek, de a fonál alga már nem annyira. Igen az ajzat az nagyon gagyi, és a JBL tápgolyókon már én is régóta gondolkozom. A parvula iszonyat lassan nő a bazaltban, de szép lassan azért fejlődik. A foszfátot már berendeltem, kíváncsian várom milyen hatással lesz a növényekre. Igazából amikor elkezdtem az akvát, magam sem tudtam pontosan mit is akarok. Minél többet nézem, annál kevésbé tetszik. :) Most már úgy vagyok vele, hogy ez az én tanuló akváriumom. Ismerkedek a növényezéssel, az algákkal, az algairtással. Ősszel azonban szeretnék csinálni egy nagy restartot, és indítani egy full high tech növényes akváriumot. Érdekesség, hogy akármilyen gagyinak is tűnik növényes szemmel, a vendégeinket így is teljesen lenyűgözi. Szerencsére nem láttak még igazán szép növényes tankot :)
 
Szerencsére a hozzá nem értőknek minden nagyobbacska,dúsan beültettet akvárium csodaszámba megy.Emlékszem mikor nagyapám kb.25 évvel ezelőtt megvette első gurámiját, a környékről mindenki csodájára járt pedig istenem.... micsoda rusnya akvárium volt. :LOL: Ablak alá volt rakva,tűzte a nap, sárgás-zöld volt a víz két nappal takarítás után és egy dunai strand iszapjából kitépett átokhínár erdő volt belegyömöszölve.Porlasztás nélkül ment be a levegő egy csövön de nagy volt és olyan halakat láthatott a nagyérdemű amilyet előtte még sehol.Nagyfater volt a környék akváriumos bácsija,a nagy bölcs tanító. Bocsánat de rámtört egy emlékroham ahogy olvastam kűzdelmed az algákkal. Kívánom, hogy a restart és a folytatás is zökkenőmentes legyen! Béke
 
Áprilisi változások: A világítás feljebb lett emelve, így most 16 cm magasan van az akvárium felett. Ültettem 2 ludwigia növénykét, nagyon tetszenek. Elkezdtem a GA tápok mellett egy kis kálium-foszfátot is adagolni, a zöld alga visszaszorítása végett. Az eredményről majd beszámolok, ha lesz egyáltalán.
13761778044_766ab8aa3f_z.jpg


Kicsit közelebbről:

13761779604_6b545cc481_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére