• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első!

Örülj és tedd össze a kezed, ha nem sokkal indítás után betámad az alga. Nagyon sokan írogatnak" elkapott az alga mit tegyek sos- segítsetek." A segítségen túl meg kell ismerni az algákat, mit szeretnek mit nem. Meg kell ismerni a világítás fogalmát mi miért van. A tápozás beállítása nem a címkén szerepel hanem a fejedben. Ismerni kell a növényeket, igényeiket, mit látok rajta, hol a hiba stb. És a co a lelke ha van. Rengeteg az apróság amit az ember kiismer idővel, és beavatkozik ha kell. A segítség nyújtás legtöbbször csak ideiglenes mint a black out ha nincs rendben valami. Sok sok türelem és foglalkozás a dologgal, hogy hol járok most, és min változtassak. Nekem az első 6 hónapban még rendes fejlődésem sem volt csak olvadás és rothadás. Míg azt mondtam elég és követhetetlen tempóban neki álltam tanulni, innen a a fórumról. Minden akva más, és minden alga más miatt múlik el.
Gondolj bele ha összedobsz egy akváriumot és minden stimmel mindjárt az elején. Nincs gyakorlatod. A növények fejlődnek mint ha szteroidoznának. Minden pompás minden szép. Eltelik fél vagy egy év. Majd beüt az alga. A növényeid hatalmasak. Minden tökéletes és a szemed láttára megy tönkre napokon belül. Elfojtja, deformált hajtások lesznek, és 2-4 nap alatt elönt mindent. Se gyakorlatod semmi. Bele gondolni is rossz..
Amíg a növényeid kicsik, az elszívásuk töredéke egy kifejlett növényhez képest, minimális változtatások meg sem látszanak rajta. Míg egy kifejlett akváriumban ha elveszed a tápot 1-2 hétre, az egész elfonnyad, kifehéredik és lehetne fokozni.
Együtt érzek veled és nagyon nehéz ez az időszak de a türelem nem eddig tart. Annak idején ha jól emlékszem @porsolyka két kézzel szedte az akváriumból a fonalat kb mint a vatta cukrot. Jól emlékszem? Három hete nem láttam a lávaköves akváriumomban a hátoldalt a fonaltól. Most semmi.
Nem elég csak elolvasni amit ajánlanak és végrehajtani. Meg kell érteni, kipróbálni, változtatni, úgy ahogy az akváriumod kívánja.
Kitartást és sok türelmet kívánok neked. Egy szép akvakertet egészségesen tartani nem olyan egyszerű amíg nem tudod pontosan mit miért csinálsz.
Ne vedd kioktatásnak nem az volt a célom, csak nem szeretném ha elkeseredésből feladnád amikor már jó úton jársz.
 
Nálam is beütött az alga, a több idő táp hiány miatt. Tehát felborult a "bili" (egyensúly). Nekem is javasolták a BO. De én szerintem nem ez a első megoldás, ez inkább a végső. Nálam is kb. 3 hét után kezd visszahúzódni az alga. Ahogyan Henrik is írta, hogy türelem kell hozzá, mert minden akvárium más és más. Én úgy vagyok vele, hogy rá kell jönnünk , hogy a motornak, melyik fogas kerék akadozik.

Az én üvegemben, a látszólag megoldás az lett, hogy lecsökkentettem a napi világítást másfél órával, a Co2 feltoltam, hogy a DC szinte sárga volt. Heti víz csere 60%. A napi mic-machoz emeltem a carbót +1 ml, és heti vízcsere után adagoltam 3 csepp foszfátot. Ez a 102 literes. A kicsivel még kísérletezek, mert ott még van bőven alga. Tehát itt is a 2 akvárium közt is van különbség.
 
Örülj és tedd össze a kezed, ha nem sokkal indítás után betámad az alga. Nagyon sokan írogatnak" elkapott az alga mit tegyek sos- segítsetek." A segítségen túl meg kell ismerni az algákat, mit szeretnek mit nem. Meg kell ismerni a világítás fogalmát mi miért van. A tápozás beállítása nem a címkén szerepel hanem a fejedben. Ismerni kell a növényeket, igényeiket, mit látok rajta, hol a hiba stb. És a co a lelke ha van. Rengeteg az apróság amit az ember kiismer idővel, és beavatkozik ha kell. A segítség nyújtás legtöbbször csak ideiglenes mint a black out ha nincs rendben valami. Sok sok türelem és foglalkozás a dologgal, hogy hol járok most, és min változtassak. Nekem az első 6 hónapban még rendes fejlődésem sem volt csak olvadás és rothadás. Míg azt mondtam elég és követhetetlen tempóban neki álltam tanulni, innen a a fórumról. Minden akva más, és minden alga más miatt múlik el.
Gondolj bele ha összedobsz egy akváriumot és minden stimmel mindjárt az elején. Nincs gyakorlatod. A növények fejlődnek mint ha szteroidoznának. Minden pompás minden szép. Eltelik fél vagy egy év. Majd beüt az alga. A növényeid hatalmasak. Minden tökéletes és a szemed láttára megy tönkre napokon belül. Elfojtja, deformált hajtások lesznek, és 2-4 nap alatt elönt mindent. Se gyakorlatod semmi. Bele gondolni is rossz..
Amíg a növényeid kicsik, az elszívásuk töredéke egy kifejlett növényhez képest, minimális változtatások meg sem látszanak rajta. Míg egy kifejlett akváriumban ha elveszed a tápot 1-2 hétre, az egész elfonnyad, kifehéredik és lehetne fokozni.
Együtt érzek veled és nagyon nehéz ez az időszak de a türelem nem eddig tart. Annak idején ha jól emlékszem @porsolyka két kézzel szedte az akváriumból a fonalat kb mint a vatta cukrot. Jól emlékszem? Három hete nem láttam a lávaköves akváriumomban a hátoldalt a fonaltól. Most semmi.
Nem elég csak elolvasni amit ajánlanak és végrehajtani. Meg kell érteni, kipróbálni, változtatni, úgy ahogy az akváriumod kívánja.
Kitartást és sok türelmet kívánok neked. Egy szép akvakertet egészségesen tartani nem olyan egyszerű amíg nem tudod pontosan mit miért csinálsz.
Ne vedd kioktatásnak nem az volt a célom, csak nem szeretném ha elkeseredésből feladnád amikor már jó úton jársz.
Ez pontosan így történt, de ettől sokkal durvább volt amikor az agancs alga miatt kellett irtanom a növényeimet, keverve kis ecsettel, vödör számra:(
De pontosan tudtam, hogy elfáradt a setup és szét kell szedjem az a megoldás:p
 
Én most a 10 óra helyett 9 órát világítok, továbbá a tápon módosítottam. TF 5mac, 4mic helyett és liqui carbo 3ml helyett GA tápot adok 2-2 ml mic-mac, és easy carbot 4ml naponta.

Továbbá az opálos vízre tettem 100g aktív szenet az előszűrőbe, de 3 nap után sem változott a vizem.
Arra gondoltam, hogy be ruházok 100ml Puringen-re.

Így ezekre a dolgokra mi a véleményetek?
 
Sziasztok.
2 napja bent van a Seachem Purigen, a víz még mindig opálos. UV szűrőn kívül még mit lehet tenni opálos víz ellen?

én purigennel indítottam, és maga a víz a kezdetek óta totálisan átlátszó, az más kérdés, hogy az üveg zöldült, vagy lerakódott rá ez-az... belűlről végigmentél már az üvegen pengéssel vagy papírtörlővel?
 
én purigennel indítottam, és maga a víz a kezdetek óta totálisan átlátszó, az más kérdés, hogy az üveg zöldült, vagy lerakódott rá ez-az... belűlről végigmentél már az üvegen pengéssel vagy papírtörlővel?
Szia.
Minden akvárium takarításnál egy mosogató szivacs durva részével takarítom le az algát az üvegről, ezt a kezdetek óta csinálom. Le is jön és az üveget nem karcolja.
Csütörtökön csináltam egy 50%-os vízcserét, ezt ma meg ismételtem. Nem lett kristálytiszta, de sokkal jobb lett. Azt tervezem, hogy a jövő vasárnapi vízcsere és a mai közt egyet még be szúrok a héten.
Egyet értetek ezzel?
 
Szia.
Minden akvárium takarításnál egy mosogató szivacs durva részével takarítom le az algát az üvegről, ezt a kezdetek óta csinálom. Le is jön és az üveget nem karcolja.
Csütörtökön csináltam egy 50%-os vízcserét, ezt ma meg ismételtem. Nem lett kristálytiszta, de sokkal jobb lett. Azt tervezem, hogy a jövő vasárnapi vízcsere és a mai közt egyet még be szúrok a héten.
Egyet értetek ezzel?
Egyet.
Valami baci kultúra dúsításon gondolkodnék mert az opálos víz nem jó dolog. Ha van kiváltó oka akkor a Seachem Purigen nem segít. Ha az ok kezd elmúlni az opálosság is vele együtt megszűnik. Ettől függetlenül nem tettél rosszat a Seachem Purigen használatával.
 
Na egy kis frissítés. Kaptak fagyasztott eleséget vacsorára a halak. Erre fel kb egy óra alatt tejfehér lett a víz. Eddig ezt lehet azért nem figyelhettem meg mert mindig opálos volt.
Most akkor ez lehet a ludas?
 
Na egy kis frissítés. Kaptak fagyasztott eleséget vacsorára a halak. Erre fel kb egy óra alatt tejfehér lett a víz. Eddig ezt lehet azért nem figyelhettem meg mert mindig opálos volt.
Most akkor ez lehet a ludas?
Nem igazán. Sajna ha nem jó terméket vesz az ember a fagyasztott cuccban vér is található elég nagy mennyiségben, vagy szinte folyékony állagú élőlények. Ez okoz opálosságot, de amikor felolvad a vízben ez el is tűnik. Opálosság lehet nagy mértékű baktérium döglés, vagy túl etetésből eredő felhalmozódás. Esetleg egy rosszul megválasztott algaölő szer vagy rossz dózis megválasztása.
Sajnálom, hogy ennyire kijár a rúd számodra. Nagyon rád férne egy pár siker élmény de ezeken mind túl leszel egyszer.
 
Értem. És milyen bacikulturát javasolsz? Vagy bármilyen jó?
Hát sajna ebben megint elfogult választ tudnék adni neked ezért ismét csak azt tudom mondani neked várj több választ amiből meríthetsz. Én egy gyártó termékét használom, és mindent csak attól a gyártótól.. Ez meg nem egy reklám felület.
Sok mindent kipróbáltam már voltak jók és voltak rossz tapasztalatok, és voltak határ esetek. Hála az égnek már semmivel sem szívok.
 
Nem igazán. Sajna ha nem jó terméket vesz az ember a fagyasztott cuccban vér is található elég nagy mennyiségben, vagy szinte folyékony állagú élőlények. Ez okoz opálosságot, de amikor felolvad a vízben ez el is tűnik. Opálosság lehet nagy mértékű baktérium döglés, vagy túl etetésből eredő felhalmozódás. Esetleg egy rosszul megválasztott algaölő szer vagy rossz dózis megválasztása.
Sajnálom, hogy ennyire kijár a rúd számodra. Nagyon rád férne egy pár siker élmény de ezeken mind túl leszel egyszer.
Értem. Hát türelmes leszek és akkor veszek bacit, igazából már agyaltam ezen, sajnos több szűrő szét szedés volt a Seachem Purigen be telepítése miatt, mint terveztem, úgyhogy lehetséges, hogy az a kis egyensúly is fel borult ami volt.
A nyövényeim már javulóba vannak úgyhogy az egy kis reménnyel már kecsegtet.
 
Értem. Hát türelmes leszek és akkor veszek bacit, igazából már agyaltam ezen, sajnos több szűrő szét szedés volt a Seachem Purigen be telepítése miatt, mint terveztem, úgyhogy lehetséges, hogy az a kis egyensúly is fel borult ami volt.
A nyövényeim már javulóba vannak úgyhogy az egy kis reménnyel már kecsegtet.
Jól bírod a kiképzést. Többen feladták már fele ennyi problémánál is. Menni fog.
 
Értem. Hát türelmes leszek és akkor veszek bacit, igazából már agyaltam ezen, sajnos több szűrő szét szedés volt a Seachem Purigen be telepítése miatt, mint terveztem, úgyhogy lehetséges, hogy az a kis egyensúly is fel borult ami volt.
A nyövényeim már javulóba vannak úgyhogy az egy kis reménnyel már kecsegtet.
Hali!
Szintén kezdő vagyok, low-tech akváriumom van. Nekem is volt mindenféle algám.
Nem tudom, ezeket a bejegyzéseket olvastad-e? http://www.nigro.hu/2008/12/09/keymaker-a-novenytapokrol/ Ha igen, akkor bocs. Ha nem, akkor még ma tedd meg.
Ez egy ilyen mondattal kezdődik: "Az alga-virágzást a növények bomlásából származó ammónia felszabadulása indítja be."
Lehet. De, amikor nálam vastagon bevont mindent az alga, teljesen új, frissen telepített növényekkel, halak nélkül, akkor el nem tudom képzeni, mi bomlott az akváriumban? Legalábbis nem láttam semmi bomlót. Elhaló növényi részeket sem, mert ami olyan volt, még ültetés előtt eltávolítottam.
Más:
Ha kiteszel egy üvegben a napra egy liter csapvizet, 1-2 nap múlva vastag algaréteg vonja be az üveget. A vízművek mérése szerint az ivóvíz ammónia tartalma közel nulla. Akkor honnét van az algához ammónia??? Következtetésem: Hiába cserélsz naponta vizet (csapvizet) Az algák kialakulását feltehetőleg nem befolyásolja, sőt még jobban nőnek tőle (legalábbis a zöld színűek).
Az akváriumodat ugye nem süti a nap?
Az algákat sikerült teljesen vissza szorítanom. Mivel az ammónia tartalmat nem tudtam csökkenteni (sosem mértem ammónia szintet) ezért a másik "bűnöst" fogtam vissza: a fényt. Csökkentettem az erősségét és az időtartamát. BO-t nem kellet csinálni, elég volt a radikális csökkentés. Igaz, a növényeim nem is high-tech szerint nőnek, de valamit, valamiért. ;)
 
Back
Oldal tetejére