• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első!

Köszönöm, @Jopet.
És amikor már több hal lesz és kevesebb makró kell, akkor már gondolkodjak a külön foszfát adagoláson?
 
Ezek a tápok tartalmaznak annyi foszfátot, ami a növényeknek elegendő. Magasabb koncentrációt a GDA megszüntetésére szokás létrehozni, de az sem mindig válik be. Ráérsz ezen agyalni.
 
Sziasztok
Valamit nem csinálok jól!
Ma azzal fogadott az aksim, hogy egy terhes hógolyó garnéla is el volt pusztulva. Mértem amit tudtam.
NO3 10
NO2 0
GH 15
KH 9
pH 8
Itt van pár kép a jelenlegi helyzetről. Mit tegyek srácok?IMG_20170417_193106.jpg IMG_20170417_193151.jpg IMG_20170417_193202.jpg IMG_20170417_193134.jpg IMG_20170417_193337.jpg IMG_20170417_193525.jpg IMG_20170417_193320.jpg IMG_20170417_193309.jpg
 

Attachments

  • IMG_20170417_193238.jpg
    IMG_20170417_193238.jpg
    176.7 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170417_193525.jpg
    IMG_20170417_193525.jpg
    185.9 KB · Megtekintések: 0
És még egy...
Kicsit legyél türelemmel szerintem. Lehet még nincsenek beállva teljesen a dolgaid. A friss képeket nézve kicsit megnyugodtam én sokkal vészesebb algásodásra gondoltam. Ha esetleg el mérgesedne sokkal jobban a dolog még akkor is ott van a BO utolsó lehetőségnek.
Csak, hogy megnyugtassalak olvass bele egy régebbi naplómba. De abból is mindjárt az elején a 3. képet nézd meg jól. 2x küzdöttem meg vele ez már a 3. támadás volt. https://akvakertesz.hu/threads/anonymous.6422/

Vagy a legelső próbálkozásom, ahogy most neked, a legelső. kép: https://akvakertesz.hu/threads/szeretett-noevenyesem-150-literben.5262/
Ezeken túl kell esni ha szerencsés vagy mindjárt az elején, és hamar megtanulod kezelni a helyzetet. Sokkal rosszabb ha minden jól indul, gyönyörű minden, és egy fél év múlva mindent teljesen tönkre tesz az alga, és nem vagy felkészült.
 
Oké, az algával türelmes vagyok. De türelmesen várjam amíg a rákok is el pusztulnak?
Vagy ph-t mérjek rendeset és utána vissza térünk?
 
Oké, az algával türelmes vagyok. De türelmesen várjam amíg a rákok is el pusztulnak?
Vagy ph-t mérjek rendeset és utána vissza térünk?
Mérhetsz ph-t igen. Nekem alapból soknak tűnik. Nem tudom mennyire pontos ez. De azt sem tudom, hogy a rákjaidnak hol van a tolerancia határa. Garniknak több 10 más problémája is lehet amitől döglenek. A vizedben alapból lehet valami probléma szerintem, de én is sötétben puhatolózok.
Most utána néztem pár dolognak amiket Te is megtehetsz, a garniaid elég vegyesek igény szerint. Nem tudom mennyi lehet a tds-ed? 8-as ph-d van most, a tigrisek toleranciája max 7,2. Nem akarok vészjóskodni, garnéla szakértő sem vagyok, de ezek diferenciák amik lehet, hogy végződhetnek dögléssel. Aszerint kell a vizet belőni, hogy miket szeretnél benne tartani. Fordítva ugyan az. Előállítasz egy stabil vízkémiát célzottan arra az állományra amit tartani szeretnél benne. Több fajtánál igény szerint válogatod ki a fajtákat.
 
Én is úgy gondoltam, hogy veszek foszfát csepptesztet és mérek egyet, aztán csak akkor adok hozzá még ha nem elég. Ha a tf táp komplex akkor annak emelését javasolod Jopet? Mert a tesztcsík szerint a nitrátom is kevés.
Ne tedd!!!
Ha veszel csepp tesztet pl jbl-t. akkor nitrátból is vegyél ugyan azt. Jbl teszt csík nitrát szintre ne mérj mással mert nagyon pontatlan. Heti rendszerességgel mérek és a kh-gh-t mindig tesztcsíkkal mérem. Van rajta nintrát szint is de sokkal többet mutat mint a valóság. De az érdekesen hangzik, hogy a teszt csík szerint kevés mert alapból a dupláját mutatja.
 
Ne tedd!!!
Ha veszel csepp tesztet pl jbl-t. akkor nitrátból is vegyél ugyan azt. Jbl teszt csík nitrát szintre ne mérj mással mert nagyon pontatlan. Heti rendszerességgel mérek és a kh-gh-t mindig tesztcsíkkal mérem. Van rajta nintrát szint is de sokkal többet mutat mint a valóság. De az érdekesen hangzik, hogy a teszt csík szerint kevés mert alapból a dupláját mutatja.
Ez most nekem nem teljesen világos!
Nem nitrátot akarok mással mérni hanem foszfátot. pH-t meg mérő eszközzel akarok mérni, nem csepptesztel. A nitrát szerintem tényleg nem lehet sok, legalábbis abból kiindulva, hogy én úgy értesültem a Hydrocotyle sp. japan-ról, hogy rendkívül be robban a nővése ha sok a nitrát, de még ő is csak éppen növöget.
 
Sziasztok
Valamit nem csinálok jól!
Ma azzal fogadott az aksim, hogy egy terhes hógolyó garnéla is el volt pusztulva. Mértem amit tudtam.
NO3 10
NO2 0
GH 15
KH 9
pH 8
Itt van pár kép a jelenlegi helyzetről. Mit tegyek srácok?

Ez tök baráti az enyémhez képest [emoji16] [emoji12] [emoji1]
 
Sziasztok!
Az én talajomnak egyébként milyen talajporszívózást tudnátok ajánlani?
Tegnap volt egy vízcsere, föl kavartam a mulmot úgy, hogy áramlást csináltam a kezemmel és utána szívtam le a vizet, de még azért maradt bőven. Ötlet, tanács?

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
 
Ez a tied most? Vagy már meg küzdöttél vele? Ha igen, hogyan, ha nem akkor meg hogyan küzdesz?[emoji16] [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
Ez már vagy 2 hetes. A küzdelem folyamatos [emoji16]
Voltak technikai hiányosságok, azokat próbáltam pótolni.
Most a tápozást próbálom beállítani hozzá.
 
Sziasztok!
Az én talajomnak egyébként milyen talajporszívózást tudnátok ajánlani?
Tegnap volt egy vízcsere, föl kavartam a mulmot úgy, hogy áramlást csináltam a kezemmel és utána szívtam le a vizet, de még azért maradt bőven. Ötlet, tanács?

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
Ha vizcserenel a csovet kozel rakod a talajhoz epp hogy a talajt ne szivja fel, ki kell jonnie. En vizcsereknel ezen kivul az osszes surubb novenynek megborzolom a buksijat, foleg a mohaknal. Szeduletes mennyi mocsok kijon belole.
 
Mellékesen kérdezem. Az alga elleni szerekről milyen véleményetek van?

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
 
Mellékesen kérdezem. Az alga elleni szerekről milyen véleményetek van?

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
Algin regular szerintem nagyon jo dogles nulla. Fonalra ecsetre. Algin extra a testvere nagyon jol vizsgazott cyanora. A regulart dupla dozisban adagoltam amig hasznalnom kellett. Viszont a kivalto okokat fel kell szamolni mert a harc hosszu lesz. 4-5 het alatt tunetmentesre teszi szinte. Es kozben fontosak a takaritok.
 
Back
Oldal tetejére