• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni első próbálkozása

Beni

VIP kertész
Sziasztok!

Több dicséretet is kaptam egy topicban, és biztatást egy napló indítására, hát megteszem... :)
Azonban már a legelején közlöm, hogy ez életem első akváriuma, normális fotókat se várjatok, mert csak egy 7 éves kompaktom van, és egyébként is inkább halas, mint növényes akváriumot szeretnék, de mindenképp sok, szép és egészséges növénnyel! :)

Jöjjenek a száraz paraméterek:
Akvárium: Juwel Rio 240, 120*40*55 cm, hozzá tartozó bútorral
Világítás: 2*54W T5 jelenleg napi 9 óra
Fűtés: 200W automata
Szűrés: Tetratec EX 1200 külső (megtuningolva 2l eheim substrat pro-val) és egy juwel bioflow 6.0 1000l/h-s belső
Talaj: 5l JBL AquaBasis plus + 25 kg 0,5-3 mm-es bazalt
Tápozás: EL ProFito, napi 3,5 ml
CO2: nincs, jelenleg még carbo se
Vízcsere: még gyakoribb, de terv szerint heti 30-40% lesz

Dekoráció:
"Fakő" és red moor fák

Növények:
Cryptocoryne parva 2 tő
Microsorum pteropus 2 tő
Rotala rotundifolia rengeteg
Cabomba caroliniana 1 tő
Vallisneria americana (natans) rengeteg
Vallisneria americana var. Asiatica 2 tő
Taxiphyllum barbieri egy kis pamacs
Hygrophila polysperma 4 tő
Najas guadalupensis 3 tő

Állatok (telepítés alatt természetesen, azért csak ennyi):
Neocaridina denticulata sinensis - Cseresznye garnéla 15-20 db
Ancistrus temminckii - Algaevő harcsa (albino) 2 db

És akkor néhány kép:
6595835637_368d0ddbf7_b.jpg

6595836703_726139b7e0_b.jpg

6629310897_428d990a1a_b.jpg

6629311921_8d33c28075_b.jpg

6629313409_c2aace7295_b.jpg

6629314615_ce1dca3cd3_b.jpg


További képek:
http://www.flickr.com/photos/beniakvariuma/
 
Nem rossz, viszont ami nem annyira passzol a növényekhez az a bazalt, meg az ancik. Utóbbival lesz még gondod, ha megnőnek.
Sok sikert!
 
HELLO

A fákat kidobálnám:) vagy csak kisebbeket hátra tennék belőle az anciktól meg ne félj, ha a növények gyorsabban nőnek mint ők akkor nem lehet gond


Szép:)
 
Szia!
Nem rossz,de a köveket megdönteném ahogy a jobb oldali és a középső követ. Így egy kicsit "merev"-nek tűnik, bár ha a növények fejlődnek lehet lágyítják majd az összképet.
 
Még mindig tetszik ;)
Viszont HoZee-nak sajna igaza van.
Mondjuk én biztos tennék bele valami előtéri növényt is, ami low tech-ben is elvan. Azzal sokkal jobban mutatna az egész. Pl. Marsilea Hirsuta-t.
Nekem tetszik a kő+fa kombó. Az ancikkal viszont nekem annak idején nagyon meggyűlt a bajom. Folyamatosan átrendezték az egész aljzatot, a növények meg úsztak a víz felszínén. Remélem nálad nem így lesz.
 
Üdv!
Mondtam én, hogy naplóérdemes az akid. ;)
Egyébként a köveid kristályos mészkövek, ez egy közepes fokú metamorf kőzet, nem oldódik a vízben. :ugeek:
 
Bő másfél hónapja nem jelentkeztem, de sajnos nem volt valami sok időm a naplómra a munkám miatt...
Most próbálom pótolni a lemaradást. Az elmúlt néhány hétben akaratomon kívül megismerkedtem szinte az összes létező algafajjal, ám szerencsére kezd helyreállni a rend (KOPP-KOPP). Jött zöld pontalga, barna alga, fonál alga, staghorn, és fekete ecset is. Jelenleg a staghorn és a fonál szerintem eltűnt, vagy legfeljebb nyomokban van, szépen ritkul a barna alga is, a zöld pontot is jól kordában tartom egy fogkefével, és már az ecset is pusztul a direkt carbotól, de sajnos még elég sok van, ahogy a képeken is látszódni fog lejjebb.

A világítást visszavettem 9-ről 8 órára, valamint pár hete már napi 8 ml carbot kap az akvárium. Tápozás továbbra is ProFitoval, de már vettem a terraplázán macro-microt, így ha elfogy, az lesz.

A növények szerintem szépen fejlődnek, bár nincs összehasonlítási alapom, hiánytünetet nem látok egyiken sem. Gondolom high tech aksikban sokkal gyorsabb, de a csavart vallisneriám pl napi 1,5-2 cm-t nő, és folyamatosan hozza az indákat. Bekerült némi tüskéshínár, valamint egy szép nagy (mármint Nekem nagy) anubias, a többi növényt pedig szép lassan szaporítom. Ha Valakinek van valami észrevétele a növényekkel kapcsolatban, akkor ne habozzon megosztani Velem! :D

Az állatvilágban is történt változás, bekerült 4 vitorláshal, akik úgy döntöttek nagy bánatomra, hogy a RC garnélák nem lakótársnak, hanem eleségnek vannak benn, így Őket gyakorlatilag kiirtották. Hihetetlen egyébként, hogy egy alig 4-4,5 cm-es vitorlás (bár elég hosszadalmas küzdelemben, de) meg tud ölni egy kifejlett garnélát... Rajtuk kívül van 3 Oto, kb 15 guppi, 34 neon (35 volt, de 1 elpusztult, máig nem értem miért), 2 sziámi algaevő, 1 hím betta, meg ugye a 2 anci, akik már közel 10 cm-esek.

Végül néhány kép, a szokásos alsó-alsókategóriás minőségben:
6897513069_22780e0c4f_b.jpg

6897510881_5579350211_b.jpg

6897502787_4e3d871b95_b.jpg

6897486047_aab239ef26_b.jpg


Az aláírásomban lévő linken pedig még van pár mai kép, ha valakit érdekel.
 
Újabb hónap telt el, így aztán jöjjön néhány friss kép.
Az algákkal vívott csatában kezdek végre nyerésre állni, de sajnos fekete ecset még van bőven, ahogy a képeken is látszódik.
A növények szépen nőnek, a halak szépen úsznak, a garnélák meg szépen kipusztultak a vitorlások falánksága miatt, előbbieknek örülök, az utóbbit sajnálom azért...
A Rotala rotundifolia és a Microsorum pteropus kikerült az akváriumból, mert sajnos nem voltak jók a körülmények nekik, így holnaptól az új gazdájuknál próbálják visszanyerni eredeti szépségüket, remélem sikerrel.
Ma volt időm fényképezni, így a lehető legtöbb beállítással készítettem rengeteg képet, majd erős szelektálás után a következőkről érzem azt, hogy kb a gép maximuma, amit ki lehet hozni belőle:

7032784483_fc5876ed86_b.jpg

7032722481_66bdd1c9de_b.jpg

7032721923_180d39eec3_b.jpg

6886624070_b7f4679124_b.jpg

6886623806_2e4046d8e5_b.jpg

7032720645_e7c0d97642_b.jpg


Ezek és régebbi képek:
http://www.flickr.com/photos/beniakvariuma
Minden észrevételt, hozzászólást örömmel fogadok!
 
Szépen látszik a fejlődés, csak így tovább! :thumbup:
Ami roppant mód megütötte a szemem az a már már precízen belőtt 4 mohalabdacs az előtérben...bocsi mérnöki szemszögből rendben lenne de vhogy mégis szúrja a szemem :crazy: talán nem illik a formavilága a kövek zordságához, habár magyarázhatjuk azzal,hogy így megtörik a "keménység"..még nem döntöttem el melyik érv nyerő :D
A garnikat sajnálom, a neonoknál néha van megmagyarázhatatlan "öngyilkosság" is..anno nekünk kiugráltak pedig szuper kis helyük volt...
 
Fényképezés előtt természetesen takarítottam az akit, rendeztem kicsit a növényeket, és félrelöktem oda előre a mohákat, aztán meg ottmaradt... Igazából szinte mindenhova el szoktak gurulni, hol a halak lökdösik, hol az áramlat viszi, nem szoktak így ott lenni, ez csak a véletlen műve. :)
Az akvárium fedett, így nem tudnak öngyilkosok lenni, de szerencsére próbálkozót sem láttam eddig.
 
A növénytáp jó?
Jó a napi adag?
Csak azért kérdem mert régen én is használtam és én napi 6ml-t nyomtam bele!(220l-be)
 
én a gömbmoház szétszedtem kiynitottam és rátettem szőlőtőkére.azóta elekzdte körbenőni.ugynézki nálam igy elvannak pedig mig gömbök voltak mindig bebarnult az aljuk ;)

bár azt írjak hogy előbb utóbb úgyis visszanyeri a gömb alakot
 
Jani 614 said:
A növénytáp jó?
Jó a napi adag?
Csak azért kérdem mert régen én is használtam és én napi 6ml-t nyomtam bele!(220l-be)

Pontosan nem értem a kérdést, így leírok mindent.
Nos, mivel itt egy low tech akiról van szó, elég nehéz volt a tápozást belőni, mert itt főleg komoly kaliberű akváriumok vannak, viszonyítási alapom meg elenyésző volt, az elején bizony rendesen túladagoltam a tápokat.
Így 3 hónap alatt a következő alakult ki: napi 2-2 ml Green Aqua Macro-micro VAGY 2 ml EL ProFito, amit felváltva kap az akvárium, valamint 8 ml carbo (ez nem EL, hanem happy life, mert ezt tudtam beszerezni). A carbo 15 óra körül megy bele, a világítás is akkor kapcsol, és 22-ig világít, így azt hiszem ezt 100%-ban kihasználom, ha a 6 órás bomlást nézem.
Ez a tápozás már bő 1 hónapja megy, az algák visszaszorultak, a növényeken pedig nem vettem észre semmi negatív hatást, így azt hiszem, hogy ha nem is tökéletes az adagolás, de nagyon közel vagyok a jóhoz.
Sajnos nincs túl sok tesztem, egyedül a nitrátot tudom mérni (ammónia, nitrit 0 mg/l természetesen), ez a vízcsere előtt 20-25 mg/l, ami szerintem rendben van.
 
Csak azért kérdeztem mert én 3ml/nap-al kezdtem az adagot és kevésnek tűnt!
Így lassan emeltem az adagot és végül 6ml-nél álltam meg és így jó volt!
 
Sziasztok!

Újabb hónap telt el, hát ismét lőttem pár új képet az akváriumomról, gondoltam feldobom. Továbbra is hangsúlyozom, hogy ez NEM egy kimondott növényes akvárium, de azért remélem látható némi fejlődés a növények terén is. A jobb felső sarokban kisguppik nevelkednek, kicsit rontják az összképet, de nem akartam stresszelni őket azzal, hogy kiveszem a fotózás idejére, meg azt a kapitális maláj tornyost sem löktem le onnan... :D
Ebben a hónapban bekerült néhány tő Cryptocoryne aponogetifolia (hólyagos vizikehely), és pár darab Ceratopteris thalictroides (sallangos vizipáfrány). Utóbbi nagyon nehezen gyökerezett meg, szinte minden elültetett darab elmállott, de azért néhány meggyökeresedett, néhányat meg kőre kötözve hátraraktam. Remélem szépen fognak kinézni, az biztos, hogy az időnként leváló aprócska leveleik elég idegesítőek, minden vízcserénél megy a vadászatuk... :thumbdown:
Nyírás, ritkítás nem volt mostanában, mert egy ismerősömnek növesztek most mindent az induló akijába, ezért ez a nagy összevisszaság, amiért elnézéseteket kérem.
Szerencsére az algáknak már csak nyomai vannak, remélem az is hamarosan eltűnik, és többet nem is jönnek vissza! :thumbup:
Természetesen minden észrevételt továbbra is örömmel fogadok!

6983145398_67ed810412_z.jpg

7129230953_3c4eb0c10e_z.jpg

7129231537_a9e288d315_z.jpg

7129231281_c9193af4df_z.jpg
 
Néhány friss kép, mert megint eltelt egy hónap. Jelentős változás nem volt, azon kívül, hogy most már teljesen algamentes az akvárium:

7316216012_fe40ae1c3b_z.jpg


Ez jó ferde lett...
7316215514_54ae82db62_z.jpg


Ez pedig jobbról hosszába:
7316214984_4185930a02_z.jpg
 
Sajnos kicsit megcsúsztam a havi jelentéssel egy szolid 2 hetet, de azért próbálom tartani a "minden hónapban adok egy helyzetjelentést" hozzáállásomat! [rofl2.gif]
Jelentős esemény most sem volt, bár a meleggel küzdöttem egy kicsit...
Minden nap próbáltam egy nagy vödör hideg vízzel fékezni a hőfokot, meglehetősen gyatra sikerrel, igazi lehűlést csak a heti vízcseréknél sikerült elérnem, de ott sem a szokásos 40-50%-ot, hanem 60-70%-ot cserélve. Így a vízcserék után 2 napig még rendben volt a víz, de tovább így sem. Talán a komoly vízcserékhez rosszul belőtt tápozás (pedig megemeltem), vagy a közel 30 fokos víz miatt, de a vizicsillagaim kicsit felkopaszodtak, és a csavart vallisneria egy kicsit foszlásnak indult, de szerencsére egyik sem vészes.
2 hete volt egy komoly nyírás, kb 1 kg növényt (egy teli 5l-es vödörnyi) ajándékoztam egy miskolci sporttársunknak, aki azóta jelezte, hogy minden növény rendben megeredt, és növekedésnek indult Nála is. A nyírás eredménye már csak nyomokban látszik, jöjjenek a képek!

7577001642_744b0ea38e_z.jpg

7577003482_4194c8b289_z.jpg

7577002494_95d5fb6bc5_z.jpg

7577000834_30c98613dc_z.jpg
 
Back
Oldal tetejére