• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első!

Nekem volt 3 db palacsinta algázó ebben az akváriumba (erről azért nem írtam mert gyorsan ki is szedtem őket), valószínűleg ők idézték elő a fonál alga megjelenését a folyamatos mulm fölkavarásával. Mivel az elmondásaitok szerint más minden jó, lehet hogy ők voltak a kiváltó ok és akkor már megkímélném magam a hosszas viaskodástól. Csakhát itt a köreinkben nem nagyon ajánlják ezeket a szereket.

Az Algin regular befolyásolja a növényeket illetve a tápozásukat?

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
 
Nekem volt 3 db palacsinta algázó ebben az akváriumba (erről azért nem írtam mert gyorsan ki is szedtem őket), valószínűleg ők idézték elő a fonál alga megjelenését a folyamatos mulm fölkavarásával. Mivel az elmondásaitok szerint más minden jó, lehet hogy ők voltak a kiváltó ok és akkor már megkímélném magam a hosszas viaskodástól. Csakhát itt a köreinkben nem nagyon ajánlják ezeket a szereket.

Az Algin regular befolyásolja a növényeket illetve a tápozásukat?

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
A novenyeket befolyasolja pozitiv iranyban. Van aki allitja, hogy le kell allni a tapozassal kozben en ezt soha nem tettem. Teljesen jol mukodott. Jol latod van aki ockodik az ilyesmi szerektol, negativan all hozza de sosem probalta. En barmi ami ram ragadt tapasztalatbol szereztem. Sosem feltem kiprobalni semmit ha karom volt belole ujra kezdtem. Nem keseredtem el mert ennyivel is okosabb lettem. Sosem erdekeltek a leirasok, max akkor ha valaki kiprobalta es ugy osztotta meg. Linkekre hivatkozas, felteves sosem erdekelt, meg csak bele sem lestem. Keves szerintem az az ember aki kiprobal valamit, akar negativ akar pozitiv lett az eredmeny asszerint velemenyez.
Neptun algaolot vettem egyszer egy multi aruhazba na az leallitotta a fotoszintezist a kadban. Olyat tobbet soha. Seachem excel fluorish-tol egyszer kozel 60-70 halam doglott le es bomlott szet. Nem azert mert a szer rossz, csak tul adagoltam. Mai napig hasznalom problema mentesen. Nem szegyenlem megosztani mert ez tapasztalat es mas ha elgondolkodik rajta, elkerulheti a bajt, vagy inkabb megelozheti.
A palacsintaid nem lehettek kivalto okok mert felkevertek a mulmot. A mulm volt a kivalto ok. Attol fuggetlenul szerintem jol tetted. Nem valo ilyen akvariumba olyan hal ami felturja vagy atrendezi a talajt.
 
Ha már naplózásra buzdítottalak, leszek én az első :) (ne türelmetlenkedj, nagy most a pangás a fórumon, majd előbb-utóbb beindul...)
A leírás teljesen jó, sőt szerintem a felszerelés is - még ha azért nem is a legjobb. A zárt tetőn gondolkodj majd el, mondom miért: alacsony hőmérsékletet (22-25 °C) nehezebb lesz tartani, illetve az akváriumot is karbantartani. A szűrőd teljesen megfelelő az akvárium méretéhez, a szűrőanyagok már kevésbé. A lávakő növényesbe felejtős, a siporax elvileg nem rossz, de lehet idővel jobb lenne majd cserélni minőségibb biológiai anyagra (mátrix, substrat stb.). Ez biztosan segítene az algásodás megszüntetésében, de enélkül sem lehetetlen a helyzet.
Próbáld meg az áramlást beállítani optimálisra, hogy mindenhol egyenletesen mozogjon a víz az akváriumban.
A fotókon ez nem látszik: a táptalaj nem tud beszivárogni az akváriumba? Mindenhol van rajta legalább 3-4 cm általános talaj? Ez okozhat algásodást.
A fényed nem tűnik annyira kevésnek. Mikoriak a fénycsövek? Lehet, azok cseréje már felérne egy kisebb fejlesztéssel.
Az állat elhullások a kezdeti időszakban voltak, vagy mostanában is?
Szia @Jopet.
A biológiai szűrőanyaggal kapcsolatba kérdeznélek, de persze nem csak Téged.
Említetted a mátrix-ot meg a substrat-ot. Mi a véleményed a DENILIT-ről? Hallottam, hogy ez hasonlít a mátrixhoz.

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
 
Ezt passzolom. Én csak az általam említetteket használom, a többit csak olvasottakból ismerem, ahogy a SERA-ét is.
 
Szia @Jopet.
A biológiai szűrőanyaggal kapcsolatba kérdeznélek, de persze nem csak Téged.
Említetted a mátrix-ot meg a substrat-ot. Mi a véleményed a DENILIT-ről? Hallottam, hogy ez hasonlít a mátrixhoz.

Tapatalkkal küldve az én EVA-L19 eszközömről
Biológiai szűrőanyag esetében érdemes megfontolni a mátrix trop-ot is. Ár érték arányban nem rossz, nyilván kevesebb a marketing, és a márka mögötte.

Itt a fórumon is van róla téma, plusz valaki mikroszkóp alatt is szemügyre vette a különféle szűrőanyagokat, köztük ezt is. Érdemes elolvasni. Én elolvastam, és végül mellette döntöttem.
2e Ft 1 liter
Azt, hogy jó-e, még nem tudom megítélni ennyi idő és tapasztalat/tapasztalatlanság után :)
 
Sziasztok. A növényeim bővültek tüskés hínárral és vízi csillaggal. A hínár gyorsan nő, a csillag meg úgy hallottam mindent fel zabál a vízből. Azon agyalok, hogy napi távozásról hetire álljak át. Gyakrnak utazok el pár napra és olyankor mindig problémás meg oldani, a napi tápozást. Ha meg nem az ember maga csinálja akkor az meg vagy jó lesz vagy nem.
Mi a véleményetek?
 
El jött az idő amikor már kezd lankadni a kitartásom...
Adjatok tanácsot.
Ezektől az algáktól még mindig nem sikerült meg szabadulnom. Az ecset algát kordába tartom a carboval.... a többi nem szűnik meg létezni.
Világításom állandó napi 10 óra.
Szűrő tiszta+előszűrőt is be szereztem már. Tápot emeltem, napi 4-3 pumpa TF macro-micro, ezen felül 3 csepp Tf vas + 3 ml carbo/nap (ecsetre adagolva közvetlen).
Valami még mindig nem jó, pár növény jól érzi magát mint az Ozelot, vízi csillag, pogostemon, a képen a piros növények is kezdenek magukhoz térni, de alga nem szűnik.

Kellene még valamerre finomhangolni de nem tudom merre induljak.

Algin regulart adagoltam a heti egszeri 30%-os vízcsere után, 6 héten át és semmi.

Ha van ötletetek és segítetek azt nagyon meg köszönöm. Nem akarom meg utálni ezt a hobbit, de nekem sem jó és a növényeknek sem ha szenvednek.
 
Itt vannak a képek is:
 

Attachments

  • IMG_20170601_203904.jpg
    IMG_20170601_203904.jpg
    214.2 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170601_203853.jpg
    IMG_20170601_203853.jpg
    152.2 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170601_203838.jpg
    IMG_20170601_203838.jpg
    216.8 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170601_203815.jpg
    IMG_20170601_203815.jpg
    199.4 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170601_203759.jpg
    IMG_20170601_203759.jpg
    273.9 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170601_203726.jpg
    IMG_20170601_203726.jpg
    166 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170601_203710.jpg
    IMG_20170601_203710.jpg
    217 KB · Megtekintések: 0
Szeretnek segiteni de en ezekkel a tapokkal ezen a szinten maradtam, mig mas konnyen el van vele, es nem szeretnek vitaba kerulni senkivel.
Elkepzelesem viszont van. Vas leall. Legalabb addig amig beall a tapozasi ciklusod. Egyertelmuen tapanyag felhalmozodasra gondolok, ez lehet abbol is, hogy a novenyeknek nem mukodik rendesen a fejlodese. Ez lehet a co miatt, vagy feny. Tap nem mert alapbol sok van benne. A sokat nem literre szamolva ertem hanem az elszivashoz kepest.
 
Rendben, köszönöm. Akkor még megvárok pár választ. Viszont még egy kérdésem lenne: ha easylife carbora váltok akkor adagoljak káliumot is külön? Illetve akkor azzal hogy állitsam be az adagokat?
 
Rendben, köszönöm. Akkor még megvárok pár választ. Viszont még egy kérdésem lenne: ha easylife carbora váltok akkor adagoljak káliumot is külön? Illetve akkor azzal hogy állitsam be az adagokat?
A macrokba elegendo kalium van nem kell kulon. A carbot meg a rairt adagolas szerint.
 
El jött az idő amikor már kezd lankadni a kitartásom...
Adjatok tanácsot.
Ezektől az algáktól még mindig nem sikerült meg szabadulnom. Az ecset algát kordába tartom a carboval.... a többi nem szűnik meg létezni.
Világításom állandó napi 10 óra.
Szűrő tiszta+előszűrőt is be szereztem már. Tápot emeltem, napi 4-3 pumpa TF macro-micro, ezen felül 3 csepp Tf vas + 3 ml carbo/nap (ecsetre adagolva közvetlen).
Valami még mindig nem jó, pár növény jól érzi magát mint az Ozelot, vízi csillag, pogostemon, a képen a piros növények is kezdenek magukhoz térni, de alga nem szűnik.

Kellene még valamerre finomhangolni de nem tudom merre induljak.

Algin regulart adagoltam a heti egszeri 30%-os vízcsere után, 6 héten át és semmi.

Ha van ötletetek és segítetek azt nagyon meg köszönöm. Nem akarom meg utálni ezt a hobbit, de nekem sem jó és a növényeknek sem ha szenvednek.
Nagyon messze vagyok attól tudásban, hogy bármiféle tanácsot adjak, így csak a saját esetemet írhatom le:
Napi 4-5 órát világítottam 4x39W fénycsővel, 40-50% fényerővel. Aztán gondoltam egyet, kicseréltem a lámpát, 29W LED-re és napi 10 órát világítottam. A növények még kicsik voltak a halak 12-en voltak és szintén kicsik. A tank 300 liter. 10 nap alatt, 1mm vastag kék alga és 3-5 cm hosszú fonál(?) alga lepett be mindent, de mindent. Akkor még nem olvastam a fórumot, ezért kút főből próbáltam építkezni.
Kérdés: Mit változtattam? Válasz: a fényt.
Mit kell tenni, hogy visszaálljon a jó állapot? Csökkenteni a fényt.
Ez után Napi 1 órát világítottam, 2X39W 25%-ával.
1 hét alatt eltűnt az algák 90%-a. A talajt beborította az elhalt algák tömege. Vízcsere. Volt egy pár levél, amin nagyon erősen kapaszkodott. Ezeken a leveleken a következő 2-3 hétben pusztult el az alga, de közben visszaemeltem a fényt 4 órára, 2x39W 40%-ra.
Azóta semmi algám sincs, ami azért probléma, mert az OTO-knak nincs mit enni. Szóval, algásítanom kell. Most napi 6,5 órát világítok, hogy legyen már végre egy kis alga. De még nincs.
Egyébként mostanában igyekszem olvasgatni a témában, és mindenhol Tom Barr-ra hivatkoznak, miszerint két dolog kell az algásodáshoz:
- fény
- ammónia
Ha az egyiket csökkented (jelentősen), akkor az alga elpusztul.
 
Ha rájössz a garnéla pusztulás okára oszd meg légyszi mert nekem is tele van a .... most 1 hónapos az akim és ma is volt 2 amano
Csak sejtésem van az okozó tényezőről. Rosszul választottam meg a két fajt. Ugyanis a tigris garnéla az enyhén savas vizet míg a hógolyó a lúgosat kedveli. Egy ideig semleges körüli volt a pH-m, aztán meg ugrott és lúgos lett a víz. Szerintem ezt nem bírták a tigrisek mivel csak az ő állományuk pusztult el.
 
Csináltam pár háttér fotót. Ilyenek a növények gyökerei.
 

Attachments

  • IMG_20170604_132134.jpg
    IMG_20170604_132134.jpg
    185 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170604_132145.jpg
    IMG_20170604_132145.jpg
    217.7 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170604_132108.jpg
    IMG_20170604_132108.jpg
    201.4 KB · Megtekintések: 0
A heti 30%-os vízcsere meg volt.
Előszűrő takarítás is volt és az előszűrő perlon vatája fölé 100 g aktív szén került egy harisnyába. Kíváncsian várom, hogy mikor tisztul ki a víz.

És ennyi változás történt 1 hónap alatt....
 

Attachments

  • IMG_20170515_211932.jpg
    IMG_20170515_211932.jpg
    202.1 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170604_193435.jpg
    IMG_20170604_193435.jpg
    193.5 KB · Megtekintések: 0
szia

sok tanácsot nem tudok adni, mivel én is kezdő vagyok, de elmondom a tapasztalataimat.

ahogy látom, a Te aksid most 4 hónapos.

az enyém kb 7.

az első hónapokban konkrétan dugig voltam algával, midenféle megjelent, millió kommentet és fórumot olvasgattam, ilyen olyan értékeket mértem, változtattam,

de az aksiban nem változott semmi.

a fonalas algáimat ami eltüntette : 3napos blackout, utána pedig 2 algázó géb. konkrétan ették mint a vattacukrot az elhalt maradékot is és 2 nap alatt kitakarították az egészet.

azóta sem láttam fonalast.

a többit, ami azért nem volt komoly mértékben úgy pusztítottam el, hogy csináltam egy 90%-os vízcserét, teljes aljzat takarítást, fogkefézést a köveken, üveget letisztítotttam a zöldségtől, stb, szóval kipucoltam mindent. 1 hónap mulva eltünt minden. (előtte sosem csináltam csak max 50%-os vízcserét, szóval nálam szerintem ez hozta meg a hatást.

ami maradt a kövek zöldülése, ami most 7 hónap után kezd leállni, minden ugyanúgy csináltam az utóbbi 1 hónapban mint eddig, úgyhogy arra gyanakszom, hogy most kezd igazán beérni a szűrő meg az egész akvárium.

milliószor feltettem a kérdést, hogy lehetséges-e az, hogy a zöldülés a köveken, ha mindent jól csinálok, magától eltünjön?

mindig azt a választ kaptam, hogy sikálni kell. ezt is tettem.

legutóbb nyaralni voltam és 1 hétig nem gondoztam az akit, rokon etette a halat, meg benyomta a növénytápot.

hazajöttem és totál zöld volt minden, de már mikor elmentem akkor is, úgyhogy el volt hanyagolva.

akkor sem foglalkoztam vele, mert időm nem engedte.

megint csináltam egy 90%-os vízcserét, meg mulm szívást, de a kövekhez nem nyúltam, és láss csodát, 1 hét alatt megtisztultak a kövek maguktól.

egy-két feketés folt maradt, de a zöldülés megszűnt magától.... sosem gondoltam volna, mert már néhol olyan volt hogy a kő nem is látszódott csak a zöldség vastagon.

úgyhogy kijelenthetem : nálam a 90%os vízcsere és mulm takarítás hozza az eredményt, amit mostmár havonta egyszer megelőzésképp is megcsinálok mindig.

és még annyit mondanék neked, hogy tényleg kitartás és türelem kell az akváriumhoz, mostmár rájötte én is. állandóan 2 nap alatt szerettem volna hogy eltünjenek az algáim, de rájöttem, hogy az aksiban bármit változtatsz, 1 hét mulva már talán jelentkezik az eredmény :)

szép napot
 
ja és még annyi, hogy kb 1 hónap után váltottam ada tápozásra, gyári utasitás szerint, szerintem az is hozzájárult a "lassab de algamentesebb" növekedéshez.
 
szia

sok tanácsot nem tudok adni, mivel én is kezdő vagyok, de elmondom a tapasztalataimat.

ahogy látom, a Te aksid most 4 hónapos.

az enyém kb 7.

az első hónapokban konkrétan dugig voltam algával, midenféle megjelent, millió kommentet és fórumot olvasgattam, ilyen olyan értékeket mértem, változtattam,

de az aksiban nem változott semmi.

a fonalas algáimat ami eltüntette : 3napos blackout, utána pedig 2 algázó géb. konkrétan ették mint a vattacukrot az elhalt maradékot is és 2 nap alatt kitakarították az egészet.

azóta sem láttam fonalast.

a többit, ami azért nem volt komoly mértékben úgy pusztítottam el, hogy csináltam egy 90%-os vízcserét, teljes aljzat takarítást, fogkefézést a köveken, üveget letisztítotttam a zöldségtől, stb, szóval kipucoltam mindent. 1 hónap mulva eltünt minden. (előtte sosem csináltam csak max 50%-os vízcserét, szóval nálam szerintem ez hozta meg a hatást.

ami maradt a kövek zöldülése, ami most 7 hónap után kezd leállni, minden ugyanúgy csináltam az utóbbi 1 hónapban mint eddig, úgyhogy arra gyanakszom, hogy most kezd igazán beérni a szűrő meg az egész akvárium.

milliószor feltettem a kérdést, hogy lehetséges-e az, hogy a zöldülés a köveken, ha mindent jól csinálok, magától eltünjön?

mindig azt a választ kaptam, hogy sikálni kell. ezt is tettem.

legutóbb nyaralni voltam és 1 hétig nem gondoztam az akit, rokon etette a halat, meg benyomta a növénytápot.

hazajöttem és totál zöld volt minden, de már mikor elmentem akkor is, úgyhogy el volt hanyagolva.

akkor sem foglalkoztam vele, mert időm nem engedte.

megint csináltam egy 90%-os vízcserét, meg mulm szívást, de a kövekhez nem nyúltam, és láss csodát, 1 hét alatt megtisztultak a kövek maguktól.

egy-két feketés folt maradt, de a zöldülés megszűnt magától.... sosem gondoltam volna, mert már néhol olyan volt hogy a kő nem is látszódott csak a zöldség vastagon.

úgyhogy kijelenthetem : nálam a 90%os vízcsere és mulm takarítás hozza az eredményt, amit mostmár havonta egyszer megelőzésképp is megcsinálok mindig.

és még annyit mondanék neked, hogy tényleg kitartás és türelem kell az akváriumhoz, mostmár rájötte én is. állandóan 2 nap alatt szerettem volna hogy eltünjenek az algáim, de rájöttem, hogy az aksiban bármit változtatsz, 1 hét mulva már talán jelentkezik az eredmény :)

szép napot
Köszönöm. Ez most talán kellett is mert már kezdtem bele fáradni, hogy sehogy se akar jó lenni. De akkor öntök még egy kis kitartást a poharamba és megyek tovább előre.
Szép napot neked is!
 
Back
Oldal tetejére