• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni Low-Tech növényese, 240 literben

Beni

VIP kertész
Sziasztok!

A hétvégén sikerült beszerezni minden hiányzó dolgot az átalakításhoz, és ezt végre is hajtuttok, két nagyon kedves és lelkes akvakertész kollegával, Nagy Péterrel (idő hiányában nem kertészkedik sajnos), és @Fanta Bence -vel, akiknek nagyon szépen köszönöm a rengeteg segítséget!

Az akváriumról:
Akvárium: Juwel Rio 240, 120*40*55 cm, hozzá tartozó bútorral
Világítás: 2*54W T5 6800 Kelvin, fényterelő ferlektorokkal
Fűtés: 200W automata, de gyakorlatilag be sincs dugva, mert sosem volt rá szükség
Szűrés: Tetratec EX 1200 külső (alul gyári kerámia+szivacs, aztán még 2 szivacs, végül 2 liter eheim substrat pro és 2 liter ADA BioRio, perlon, 100 ml Seachem Purigen) valamint a gyári juwel bioflow 6.0 1000l/h-s belső némi plussz biológiai szűrőanyaggal tuningolva
Talaj: 10l JBL AquaBasis plus + 35 liter manado
Tápozás: még kérdéses az adagolás, de GA mikro/makro és EL ProFito
CO2: carbom van, hogy fogom-e adagolni még szintén kérdéses (kéne egy automata tápozó sajnos)
Vízcsere: heti 40-50% lesz, ha majd beáll, addig kicsit gyakoribb

Dekoráció:
3 db szép nagy red moor fa

Növények:
Limnophila hippuridoides most csak 1600 Ft - Green Aqua
Hygrophila difformis most csak 690 Ft - Green Aqua
Green Aqua Alternanthera reineckii Mini - zselés most csak 1100 Ft - Green Aqua
Ludwigia sp. most csak 1300 Ft - Green Aqua
Eleocharis parvula most csak 1600 Ft - Green Aqua
Staurogyne repens most csak 2100 Ft - Green Aqua

Az első néhány hétben amíg nem költöznek vissza a halak csak a belső szűrő fog üzemelni, remélem ezt kihúzom algásodás nélkül. Amikor meggyökeresedtek a növények, akkor természetesen visszaköltözik a külső szűrő is a halakkal együtt.

Néhány kép (még koszos üveggel, bocsi :() a majdnem 1 napos akváriumról:

13038296875_02d1d95fbb_c.jpg
2014.03 (1) by BeniDugo, on Flickr
13038446353_ea0be43ccc_c.jpg
2014.03 (2) by BeniDugo, on Flickr
13038666334_0f582b280c_c.jpg
2014.03 (3) by BeniDugo, on Flickr
13038670104_58cf0311b2_c.jpg
2014.03 (4) by BeniDugo, on Flickr
13038677304_ed87b9e724_c.jpg
2014.03 (5) by BeniDugo, on Flickr
13038438163_02a2caa676_c.jpg
2014.03 (6) by BeniDugo, on Flickr
13038325045_9c097fa409_c.jpg
2014.03 (7) by BeniDugo, on Flickr


Köszi, hogy benéztél! ;)
 
Én a dombra leszek főleg kíváncsi, mert kicsit meredekebbre sikerült a kelleténél. Remélem a reineckii mini és a parvula is gyorsan meggyökeresedik, és megfogják. Sajnos feltöltéskor kicsit előre bukott a középső és a bal oldali fa is, de egyelőre nem mozgatom, majd 2-3 hét múlva megigazítom, hogy jobban álljanak.
 
Én a dombra leszek főleg kíváncsi, mert kicsit meredekebbre sikerült a kelleténél. Remélem a reineckii mini és a parvula is gyorsan meggyökeresedik, és megfogják. Sajnos feltöltéskor kicsit előre bukott a középső és a bal oldali fa is, de egyelőre nem mozgatom, majd 2-3 hét múlva megigazítom, hogy jobban álljanak.


Szerintem hamar ki fog egyenesedni a domb rész meg ügye tömörödik is.. Nálam volt ennél szerintem magasabb domb is de teljesen eltűnt úgy hogy be volt sűrűn ültetve..
 
Valóban, a parvula ha szépen összenő, akkor ki fogja emelni a red moor kompozíciót. Azt talán még lehetne valamivel kiegészíteni. Úgy értem, a parvula és a hátsó nagyobb növények között a fán kéne valami átmenetet képezni, mert így nagy lesz a kontraszt. Egyébként tényleg szépen indul.
 
Valóban, a parvula ha szépen összenő, akkor ki fogja emelni a red moor kompozíciót. Azt talán még lehetne valamivel kiegészíteni. Úgy értem, a parvula és a hátsó nagyobb növények között a fán kéne valami átmenetet képezni, mert így nagy lesz a kontraszt. Egyébként tényleg szépen indul.
A reineckii mini lesz az átmenet, ha minden jól fog menni.
Sajnos holnaptól 3 nap külföld, addig nem fogom látni, ha valami elkezd rosszra fordulni, de remélem nem lesz gond.
 
Hát én is kiváncsian várom a fejleményeket nagyjából hasonló kompoziciót álmodtam meg a 180-as low tech akváriumomban. Nálam a barna alga bután megindult. Mintha most kezdene kicsit csökkenni. Jól láttam hogy Tatabányai vagy? Ha lesz sok felesleges növényed vagy garnélád a jövőben akkor szivesen átvállalok belőle párat. Kitartást! Szép lesz ez is.
 
Hát én is kiváncsian várom a fejleményeket nagyjából hasonló kompoziciót álmodtam meg a 180-as low tech akváriumomban. Nálam a barna alga bután megindult. Mintha most kezdene kicsit csökkenni. Jól láttam hogy Tatabányai vagy? Ha lesz sok felesleges növényed vagy garnélád a jövőben akkor szivesen átvállalok belőle párat. Kitartást! Szép lesz ez is.
Köszi!
 
Ma 6 napos az akvárium, ebből sajnos 3 napot nem voltam vele a munkám miatt. Hazaérve nagyon furcsa (rettenetes) látvány fogadott, az egész akvárium kifehéredett. Olyan volt, mintha vízkő rakódott volna mindenre. Az üveg, a belső szűrő, a red moor fák, de még a növények is kaptak ebből a porszerű fehér izéből. Sajnos csak az üveget tudtam letakarítani, a többiről nem akar lejönni, de remélem ez el fog múlni. A takarítás után megejtettem az első vízcserét, ami kb 70% volt. Láthatóan tisztább most a víz, mint volt, meg így a fura fehér izéket is csökkentettem, aminek nagy része mintha "visszaoldódott" volna a vízbe. Látott már valaki ilyet?!
Jelenleg napi 6 órát világítok, amit hetente 0,5 órával tervezek emelni. Szerintetek mennyit kéne világítanom? A WPG szabály szerint 14 órát, de nem hiszem, hogy 10 óránál van értelme többet.
Sajnos nem olyan kép fogadott hazaérve, mint amire számítottam, de összességében azért eddig elégedett vagyok.

Néhány kép, a vízcsere utáni, kicsit még buborékos üveggel:

001
by BeniDugo, on Flickr

A hygro. difformis elkezdett új leveleket hozni, minden tő tetején kb 1-2 cm-nyi friss rész van, viszont elég sok léggyökeret is hozott, és néhány levele barnul:

002
by BeniDugo, on Flickr

A hippu nagyon szép, bár nem vagyok benne biztos, hogy nőtt, de egyértelműen szebb lett a színe, a teteje kicsit pirosas színt kapott. Ez előtt nem hallottam erről a növényről, de már most imádom:

003
by BeniDugo, on Flickr

A ludwigia szépen kiegyenesedett, kicsit szebb ennek is a színe talán, de nem látom, hogy nőtt volna:

004
by BeniDugo, on Flickr

A reineckii minire ugyanez igaz, szerintem nem nőtt, de mintha szebbek lennének a tövek, és a színe is jobb talán:

005
by BeniDugo, on Flickr

A stau eddig nem remekel, sőt. Barnulnak a levelei, és valami szösz-szerű alga is van rajta, ettől függetlenül minden tő tetején ott figyel 1-1 friss pár levél, szóval remélem rendben lesz:

006
by BeniDugo, on Flickr

A parvula mintha nőtt volna egy kicsit, de jelentős változást nem látok se pozitív, se negatív irányba. A feltöltés óta összesen 3 tő jött ki, ami tekintve hogy hány tő lett lenyomva gyakorlatilag semmi. Remélem 1-2 hét múlva már szemmel látható lesz a gyepesedés...

007
by BeniDugo, on Flickr

A tápozás jelenleg kicsit óvatos, ahogy a világítás is, heti 12-12 ml GA mikro/makro és 20 ml EL ProFito-t kap az akvárium. Fura, de a domb eddig érintetlennek tűnik...

A véleményeket, ötleteket örömmel várom! (y)
 
Szerintem a nagy mennyisegu vizkezelo hatasa a feheredes, nalam is olyan volt, nem neztem, sima parvulad van vagy mini? Nalam mini van es a sziami algazok folyamatosan szedegetik ki, igy minden nap lenyomok par szalat uj helyekre, de egy honap utan se latvanyos. Nalam a hidro a favorit heti 3x vagdosom le a regi leveleket amik barna algasak es igy is dupla akkora mint volt. Afeheredes el fog mulni, szerintem nalad is lesz egy jo adag barna alga ami elhuzodik egy honapig kb, aztan ritkul majd szepen, en mar ott tartok hogy a zold pont jon az uvegre a barna egyre kevesebb, a fa szepen zoldalgasodik. Legy turelmes, lesz mit takaritani. A tapozassal en nem vagyok ovatos, 5ml mic mac plusz 8ml carbo naponta aztan hogy jo-e igy azt nem tudom.
 
Ja es a domb, hat nalam a kovek siman megfogjak egyenlore ha makod van megmarad ugy. Bocs de ejszakas utan mar nincs erom a telefonon ekezeteket vadaszni.
 
Szerintem a nagy mennyisegu vizkezelo hatasa a feheredes
Feltöltéskor kapott az akvárium 5-6 ml SeaChem Prime-ot, most vízcserekor pedig Tetra Aquasafe-t használtam. Ha most nem lesz fehéredés, és a legközelebbi Prime-os után pedig igen, akkor megvan a tettes. A Prime még új Nekem, most próbáltam ki először, bár nem hiszem, hogy tudna ilyet okozni, de azért figyelni fogom.
Nálam a manado a gyanúsított, mert állítólag keményíti a vizet, ami már a csapból 25-30 NK körüli keménységgel folyik ki, és ez a fehér réteg Nekem nagyon vízkőre hasonlított.
 
Szia Beni!
Én is a manadora tippeltem de most,hogy írtad milyen kemény a csapvized szerintem tuti ő a bűnös!
Ami a világítási időt illeti én is 10h-t világítok!
Tovább nem látom értelmét!
Minden jót és algamentességet kívánok!(y)
 
Szia!
Nem nagoyn értek hozzá, megtudod nekem mondani hogyha használsz microt meg macrot akkor miért tápozol profitoval is?
Mert sokkal olcsóbb, mintha csak a GA cuccokat használnám. Az előző setupban is ezt a vegyes tápozást alkalmaztam közel egy éven keresztül, és nem voltak hiánytüneteim, sem algásodásom. Ha megnézed az adagolásomat, akkor 1 napi mikro/makrot adok egy hétre, és kb egy heti ProFitot a gyári ajánlás szerint.
 
Ma 16 napos az akvárium, és bekerült néhány szál Limnophila sessiliflora most csak 1300 Ft - Green Aqua és Rotala rotundifolia most csak 1300 Ft - Green Aqua köszönet érte @Alexander-nek.
Természetesen jó kis diatomos minden, bár már egyértelműen múlik, viszont van mellette némi fonál alga, ami szintén múlóban van a mindennapi csipeszelésnek hála, viszont mintha kezdene jönni az ecset. Első kettőtől nem félek, de a harmadikkal már 2 éve volt egy nagyon komoly csatám, remélem most nem kerül rá sor, és magától jobb létre szenderül! :mad: Az áramlás nem erős egyébként, szóval a kezdeti egyensúlyi problémákra tudok csak gondolni.
A héten visszakerültek a halak, és bekerült némi takarító személyzet is, így most összesen 8 neon, 3 gyöngy dánió, 2 sakura garnéla, 1 törpe szívóharcsa, 4 csigaevő csiga és 5 amano garnéla a lakó (meg néhány k**va egyéb csiga, beleértve pár db maláj tornyost, és 2 ismeretlen fajt, amik remélem kidöglenek gyorsan). Ha minden jól megy, akkor a hétvégén bekerül még 5-5 db szívóharcsa és amano garnéla is, illetve 1 db csigaevő csigát még várok a messzeségből, hogy ideérjen...
Na és akkor néhány kép, a domb még mindig eredeti formájában van:

001
by BeniDugo, on Flickr

A reinickii mini egyre szebb, szép stabilan áll a manadoban, nől, szépül a színe, nagyon rendben van:

002
by BeniDugo, on Flickr

A parvulában vannak barna szálak, mintha száradna el, de mellette szépen nől. Talán kicsit algás lenne? Hátul a stau is növöget, de elég megfontolt ütemben. Szerencsére múlik róla az alga!

003
by BeniDugo, on Flickr

Az egyik új lakó, 10 perccel ültetés után:

004
by BeniDugo, on Flickr

A difformis régi levelei barnulnak, felül egyre gyorsabb ütemben nő. Valószínűleg toppolás lesz 1-2 héten belül, és jól fog kinézni!

005
by BeniDugo, on Flickr

A ludwigia nagyobb szálai már 4-6 cm-t nőttek, a színük napról napra szebb (a kisebb szálak viszont alig nőttek, a színük sem olyan élénk még)! Egyre jobban kilátszik a fa mögül, nagyon szépen pofásodik tőle az egész akvárium!

006
by BeniDugo, on Flickr

A hippu most mintha kicsit zöldebb lenne, de talán nőtt egy kicsit. Mellette a frissen ültetett rotala, ami most (még?!) csodálatos lilás-vöröses színben pompázik:

007
by BeniDugo, on Flickr


Hiánytünetet továbbra sem látok semmin, a világítás 7 óra (15-22), amit bár emelni terveztem a héten 8-ra, az algásodás miatt nem teszek meg.
 
Ma 5 hetes az akvárium. Sajnos közel sem úgy alakulnak a dolgok, mint ahogyan azt terveztem/reméltem, de azért komoly bajok nincsenek. A napi világítás már 8 óra, a tápozáson kicsit emeltem. Jobb felül kb 30-60 db 1,5-2 mm-es vörös karcsú díszmárna ivadék lakik @Alexander jóvoltából, remélem nem lesz semmi bajuk.
001 by BeniDugo, on Flickr

A stau eldobta az összes levelét, ami csak volt, azonban felül hozott újakat, és a szárán is határozottan elkezdte pótolni a hiányt. Valószínűleg alkalmazkodott az új vízparaméterekhez
002 by BeniDugo, on Flickr

A difformis felkopaszodott, és mintha lelassult volna a növekedése. Majd ha lesz rajta 20 cm toppolható rész, akkor újraültetem.
003 by BeniDugo, on Flickr

A parvula megvan, és naponta nő 0,00001%-nyit. Nem erre számítottam, valószínűleg kevés a fény neki.
004 by BeniDugo, on Flickr

A héten voltam @Alexander -nél, és persze megint kaptam növényt is. Az új szerzemény: Pogostemon stellata (Eusteralis) most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua
005 by BeniDugo, on Flickr

Az ambúlia bár pár levelet ledobott az elején, mára szépen erőre kapott, jönnek a hajtások rajta mindenhol.
006 by BeniDugo, on Flickr

A reineckii mini rosszul érzi magát. Rothadnak a tövek, esnek le a levelei, sajnos nem nagyon bízok benne, hogy meg fog maradni, egyre kevesebb van.
007 by BeniDugo, on Flickr

A ludwigia sp dettó. Az alsó 5 cm szép, aztán 5 cm rohad, majd a teteje megint rendben van. Nem értem mi baja lehet...
008 by BeniDugo, on Flickr

A hippu ledobta az összes alsó levelét, felül viszont jól néz ki. Talán szintén csak alkalmazkodik? Remélem nem lesz baja. A rotala eddig szépen nő, semmi baja nincs.
009 by BeniDugo, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére