• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Első növényes próbálkozásom

Ha kicsavarod belőle a vizet, úszik a víz felszínén. Olyan mint egy szivacs. :thumbup:
 
debidevil10 said:
A gömbmohádba mi ütött?? :D :lol:
Annak nem a fenéken kellene hesszelnie!??

katroc said:
Ha kicsavarod belőle a vizet, úszik a víz felszínén. Olyan mint egy szivacs. :thumbup:

A gömbmoha ha jól érzi magát rengeteg oxigént termel mely apró kis buborékokként jelenik meg a moha szálai között. Ha elegendő buborékot termel, hogy a felhajtóerejük nagyobb legyen mint a gravitáció hatása akkor a gömböc felemelkedik a felszínhez. Ott a buborékok kiszabadulnak és a moha visszasüllyed a talajra. Ezt szokták a gömbmoha liftezésének nevezni. Nálam ez a jelenség valósult meg mióta áttértem az EI tápozásra és co2-t is adagolok. Máshol sajnos még nincsenek oxigén bubik a növényeken, de kezdetnek ez is megteszi. Úgyis addig ügyködök míg mindenki kitűnően nem fogja érezni magát! :D :cool:
 
Néha kicsit megnyomkodom, mert olyan mintha szét akarna esni, de nem szokásom kicsavargatni. Mióta megy a co2 azóta ilyen repkedős, begőzölt. :wtf: :lol:
 
Háát, megint okosabb lettem!
Erről a jelenségről nem halottam!
Akkor jó liftezést kívánok a mohádnak! :D
 
Rá szokták kötni egy damilra. A damilt egy kőre. És félúton megállítják ;) :)

DennerleNanoCubeDekobeispielx.jpg
 
:wtf: :wtf: :wtf:
Ilyet még nem is láttam (képen se).
Hááát ... mit mondjak ... nem nyerte el a tetszésem.
 
Meg mertem volna esküdni, hogy láttam ilyet az Exotica-n. De most visszanéztem a képeket és az is ping-pong labdára futtatott jávai volt... Sorry nem jól emlékeztem. :oops:
 
Egyébként nálam bevált a hungarocel,polisztirol labdára rákötözött moha,vagy Riccia.
Hobbiművész boltokban lehet kapni ilyen labdákat.Van tojás alakú is. :)
 
Back
Oldal tetejére