• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Beni Low-Tech növényese, 240 literben

A lágyító sót és az öblítőt kiszedted az akció idejére vagy nem is használtok ilyeneket, hanem sok-in-1 tablettákkal dolgoztok. Egy kicsit én félnék a vegyi anyagok miatt, de jobban az asszony haragjától, hogy rájuk...
Én a lavrokkal és szűrőkanalakkal vagyok így. Olyan jó a vasárnapi nyitva tartás, mert így elmegy vásárolni, s én vígan garázdálkodom a konyhai cuccok között.
 
Szia!

S nem szokta nézni a fórumot? Tiszta lebukás lenne.
:)
Szerencsére nem! :LOL:

A lágyító sót és az öblítőt kiszedted az akció idejére vagy nem is használtok ilyeneket, hanem sok-in-1 tablettákkal dolgoztok. Egy kicsit én félnék a vegyi anyagok miatt, de jobban az asszony haragjától, hogy rájuk...
A lágyító só sima konyhasó némi adalékanyaggal legjobb tudomásom szerint, de egész biztosan nem okoz gondot. Öblítő a gép beüzemelése óta sima ecet, tablettát természetesen nem raktam az adag mosatlan mellé. Egyébként nem ez az első eset, amikor követ mosatok a géppel, mosott ez már érdekes dolgokat...:LOL:
 
Itt is lezárult egy korszak :) Mi lesz helyette, tudod már? Szintén low-tech?
Persze, marad a low-tech mindenképp. A technika nem változik, csak bedobok 40 kg lávakövet, mohásítok (talán karácsony moha) kicsit, HG-ből (HM) megpróbálok gyepet csinálni, meg picit megtöröm egy kis microsorummal és anubiassal (nana + petite + cameroon) az egyhangúságot. Aztán majd kiderül, hogy menni fog-e, vagy sem... :)
Holnap tartok létszámellenőrzést a halaknál, lehet bővítem az Ő állományukat is egy 15-20 fős valami brigáddal, a mostani takarítók, illetve zebra dániók, citrom lazacok és vörös karcsúak maradnak, illetve 1 db neonhalam még mindig él, pedig már vagy 6 hónapja nem láttam, és legalább 5 éves már szegényke.
 
Kár érte. :(
De változás nélkül nincsen fejlődés :)
Én lávakövet azért nem merek rakni, mert egy kergetőzésnél felsértheti a halak bőrét. Mondjuk ez kicsi halaknál nem akkora veszély.
 
Persze, marad a low-tech mindenképp. A technika nem változik, csak bedobok 40 kg lávakövet, mohásítok (talán karácsony moha) kicsit, HG-ből (HM) megpróbálok gyepet csinálni, meg picit megtöröm egy kis microsorummal és anubiassal (nana + petite + cameroon) az egyhangúságot. Aztán majd kiderül, hogy menni fog-e, vagy sem... :)
Holnap tartok létszámellenőrzést a halaknál, lehet bővítem az Ő állományukat is egy 15-20 fős valami brigáddal, a mostani takarítók, illetve zebra dániók, citrom lazacok és vörös karcsúak maradnak, illetve 1 db neonhalam még mindig él, pedig már vagy 6 hónapja nem láttam, és legalább 5 éves már szegényke.
HM-ből gyepet én is csináltam már, de nekem ahhoz szükségem volt sok fényre is. Ha a HM-et 50-60 lumen/liter körül világítod, az már elég neki hogy ne felfelé, hanem oldalra menjen. A jelenlegi fényed nem biztos, hogy elég lesz ehhez. De hajrá! Nézni fogom az új aksid naplóját is.
 
Én is HM gyepbe fogtam, állítólag hetente visszavágva, illetve a felfele törekvő szálak talajba nyomásával lehet arra késztetni, hogy gyepesedjen. :)
 
Én is HM gyepbe fogtam, állítólag hetente visszavágva, illetve a felfele törekvő szálak talajba nyomásával lehet arra késztetni, hogy gyepesedjen. :)
Ha elég fényt adsz neki, akkor nincsenek felfelé törekvő szálak, és a hosszúak is elfekszenek. High-tech-be 3 napja nyomkodtam el néhány 7-8 cm hosszú darabot, és már most fekszenek a talajon.
 
HM-ből gyepet én is csináltam már, de nekem ahhoz szükségem volt sok fényre is. Ha a HM-et 50-60 lumen/liter körül világítod, az már elég neki hogy ne felfelé, hanem oldalra menjen. A jelenlegi fényed nem biztos, hogy elég lesz ehhez. De hajrá! Nézni fogom az új aksid naplóját is.
A terv az, hogy nyírom, a nyesedékkel meg sűrítem, úgyhogy 2-4 hónap után elméletileg mindegy, merre fog nőni, gyep lesz. Ha mégsem jön össze, akkor meg telerakom a talajt mohával, és az lesz a gyep, ott már hiba nem lehet, csak bírjam majd foszfáttal... :D
 
Kár érte. :(
De változás nélkül nincsen fejlődés :)
Én lávakövet azért nem merek rakni, mert egy kergetőzésnél felsértheti a halak bőrét. Mondjuk ez kicsi halaknál nem akkora veszély.
Nem igazán fejlődés a cél. Ez a setup nem ilyen dzsungelnek indult, csak nem sikerült az, amit szerettem volna. Aztán mocskosul tetszett, hogy az elmúlt kb 3 évben kipróbálhattam vagy 40 féle növényt, mert nem volt "megkötve a kezem" a hardscapepel. Csak most már ráuntam, időnként kell a változás. Ha sikerül az, amit szeretnék, akkor elég lesz 2 hetente 5 perc nyírás, meg 2-3 havonta egy fél órás vízcsere üvegpucolással, a többi időben meg lehet nézni az akváriumot, és játszani az aprótalpúakkal (Feleségem mindenperces). Szóval nem fejlődés, változás a cél, ennek fényében természetesen a berendezésre sem fogok heteket áldozni, nagyjából az erkélyen megvan, mit emelek be az akváriumba, aztán 1-2 óra ültetés/kötözés, feltöltés, és ennyi. Ha mákom van, akár 1 nap alatt meg tudom csinálni talajmosással, mindennel együtt.
 
Nem igazán fejlődés a cél. Ez a setup nem ilyen dzsungelnek indult, csak nem sikerült az, amit szerettem volna. Aztán mocskosul tetszett, hogy az elmúlt kb 3 évben kipróbálhattam vagy 40 féle növényt, mert nem volt "megkötve a kezem" a hardscapepel. Csak most már ráuntam, időnként kell a változás. Ha sikerül az, amit szeretnék, akkor elég lesz 2 hetente 5 perc nyírás, meg 2-3 havonta egy fél órás vízcsere üvegpucolással, a többi időben meg lehet nézni az akváriumot, és játszani az aprótalpúakkal (Feleségem mindenperces). Szóval nem fejlődés, változás a cél, ennek fényében természetesen a berendezésre sem fogok heteket áldozni, nagyjából az erkélyen megvan, mit emelek be az akváriumba, aztán 1-2 óra ültetés/kötözés, feltöltés, és ennyi. Ha mákom van, akár 1 nap alatt meg tudom csinálni talajmosással, mindennel együtt.
Erre nagyon kíváncsi leszek. Figyelni foglak :droid:
 
Szia @Beni!
Várom én is az új akváriumod indítását!
Mikor idekerültem a fórumra, a naplóid olvasásával kezdtem el a "növényes életet":);) Sokat tanultam belőlük.
Esetleg Tenellus-t ajánlanám meg low-gyepnek. (bevált)
Sok sikert, algamentes új akváriumot kívánok! (y)
 
Szia @Beni!
Várom én is az új akváriumod indítását!
Mikor idekerültem a fórumra, a naplóid olvasásával kezdtem el a "növényes életet":);) Sokat tanultam belőlük.
Esetleg Tenellus-t ajánlanám meg low-gyepnek. (bevált)
Sok sikert, algamentes új akváriumot kívánok! (y)
Tenellust próbáltam parvula pusillával és HG-vel együtt, de sajnos csak az utóbbi maradt meg. Alighanem nem a fény volt a gond, hanem a kemény víz és/vagy a magas pH (7,6 körül). Parvulából meg ezen kívül próbáltam az összeset, hasonló eredménnyel...
 
...Ha sikerül az, amit szeretnék, akkor elég lesz 2 hetente 5 perc nyírás, meg 2-3 havonta egy fél órás vízcsere üvegpucolással, ...

Na akkor ez valami minimál köves scape lesz? :)
Lehet én is arrafelé megyek el a Dryads után.
 
Én is kíváncsian várom a fejleményeket. Egy jól fenntartható akvárium képe jelent meg előttem.
A mohát biztos jól meggondoltad? Kéthavi vízcserével elég sok mulm meg fog ülni benne. Persze attól is függ, mennyit tervezel belőle és milyen sűrűn nyírod. Ha csak foltokban teszel a lávakövekre, akkor talán nem lesz gond. Én is csak minimális jávaival kezdtem 9 hónapja és hetente nyírom, de mostanra már sokkal jobban elterjedt, mint ahogy eredetileg terveztem, így egyre nehezebb alakítani rajta.
Egyébként ragasztani vagy kötözni fogod?
 
Na akkor ez valami minimál köves scape lesz? :)
Lehet én is arrafelé megyek el a Dryads után.
Ez van az erkélyen "megépítve", kb így fog bekerülni az akváriumba. Persze még nem próbáltam bele, úgyhogy lehet benéztem 1-3 cm-t itt-ott, de nagyjából valami ilyesmi a terv, de képlékeny. A jobb felső kő pl biztos nem ott/nem úgy lesz, azt már most tudom.

scape.jpg
 
Én is kíváncsian várom a fejleményeket. Egy jól fenntartható akvárium képe jelent meg előttem.
A mohát biztos jól meggondoltad? Kéthavi vízcserével elég sok mulm meg fog ülni benne. Persze attól is függ, mennyit tervezel belőle és milyen sűrűn nyírod. Ha csak foltokban teszel a lávakövekre, akkor talán nem lesz gond. Én is csak minimális jávaival kezdtem 9 hónapja és hetente nyírom, de mostanra már sokkal jobban elterjedt, mint ahogy eredetileg terveztem, így egyre nehezebb alakítani rajta.
Egyébként ragasztani vagy kötözni fogod?
Biztos valami különleges erőtér van az akváriumom körül, de Nálam nincs mulm... Alighanem a maláj tornyos csigák és a garnélák százai tehetnek róla, de az életben nem "porszívóztam" az akváriumot, sehol sem gyűlik fel semmi. Remélem így is marad! :LOL:
Mindenképp csak foltokban fogok rakni, kisebb résekbe, nagyobb résekbe 1-2 apró tő anubias és microsorum fog kerülni. Ragasztani még nem próbáltam, viszont van rozsdamentes hálóm (köszönet érte @mintor kollégának), apró lávakő darabjaim, meg útszéli kavicsaim, amikre kiválóan lehet kötözni, és esetleges mulmosodás esetén egyben ki lehet kapni leöblíteni csap alatt. Jut eszembe, lassan kell vennem damilt... :LOL:
 
Back
Oldal tetejére