• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új akvárium indítása

mollo

Új regisztrált
Szó mi szó , fogalmam sem volt hogy melyik topikba írjak. Itt kezdeném el.
A véleményetekre és tanácsaitokra lenne szükségem.
Egy 480 l-es akvárium megépítéséről lenne szó. Elég nagy falatnak érzem , nem csináltam még növényes akváriumot sőt, még ekkora akváriummal sem volt dolgom. :oops:
Gondolom anyagiakban sem kevés?!
A kérdésem az lenne , hogy egyáltalán érdemes-e ekkora akváriumot csinálni ? :eh:
Valamelyik topikban olvastam , hogy tapasztalatszerzésként érdemes egy kisseb - jóval kisebb akváriummal kezdeni.
Ti mit javasoltok :?: :?: :?:
 
Üdv a fórumon.
Most pár hónap tapasztalata után, 60 literes akival, azt hiszem nyugodtan kijelenthetem, hogy nagyobb akváriummal sokkal könnyebb dolga van az embernek. Korábban nagyobb akváriumaim voltak, melyek sokkal stabilabbnak bizonyultak mint a mostani. De evvel azt hiszem nem mondtam semmi ujjat.
Persze egy ekkora akvárium szűrése, megvilágítása...... komoly befektetésekkel jár.
 
Ha komolyan akarod csinálni, mindenképp költséges vállakozás. Gondolok itt: szűrés, fény, co2 (talán ez a legolcsóbb), tápozás, vízcsere (!).
Aztán ott vannak még: táptalaj, növények, kövek, fák.
Nem tudom mennyi rá a keret és mennyi a szabadidőd. Ezt kellene végigondolni.
Ha tartod magad a nagykönyvhöz, tehát heti 50% vízcsere, visszatápozás, ~10X-es szűrés, akkor szép költségek lesznek. Cserébe könyörű nagy növényes akváriumod.

Lehet csökkenteni a költségeken, mely kockázattal jár:
Pl. a tápozást lassabban futtatod fel az optimális szintre, ritkábban cserélsz vizet, így a tápanyag szintben lankásabb hullámzásaid lesznek, mint az egyébként heti 50%-os vízcserével lenne.

Nem árultál el semmit magadról, így -és egyébként is- nehéz megmondani, hogy hogy kellene döntened.
Semmiképp se ugorj bele, nehogy bedőljön a projekt. Számolj, mérlegelj. Sokan inkább 100liter alatti növényes akvákat tartanak, nem véletlenül:)
 
:)
Niki vagyok.
Eredetileg szolnoki lakos de mindig elsodor a szél .
Világ életemben szerettem az állatokat , és akváriumokhoz is volt szerencsém , ha odafigyeltem a halakat is sikerűlt életben tartanom :roll:
Igazából az akváriumot én csinálnám , gondoznám, de a párom finanszírozza.
 
Re: Reggeli kávé helyett. Aquascaping a legjobb akváriumok

mollo said:
Szó mi szó , fogalmam sem volt hogy melyik topikba írjak. Itt kezdeném el.
A véleményetekre és tanácsaitokra lenne szükségem.
Egy 480 l-es akvárium megépítéséről lenne szó. Elég nagy falatnak érzem , nem csináltam még növényes akváriumot sőt, még ekkora akváriummal sem volt dolgom. :oops:
Gondolom anyagiakban sem kevés?!
A kérdésem az lenne , hogy egyáltalán érdemes-e ekkora akváriumot csinálni ? :eh:
Valamelyik topikban olvastam , hogy tapasztalatszerzésként érdemes egy kisseb - jóval kisebb akváriummal kezdeni.
Ti mit javasoltok :?: :?: :?:
Szia!
Talán ez is jó lehet!?
;)
viewtopic.php?f=13&t=691
 
Back
Oldal tetejére