• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Treesome

Én is ebbe a táborba tartozom. Sajnos ezidáig még nem jött szembe velem egy olyan darab, amire lecseréltem volna a kövek iránti elfogultságomat. Ha nem lankad a hobbi iránti érdeklődésem, egyszer talán majd eljön az ideje, hogy csavarjak egy kedvemre valót magamnak, ahogy Herry Rasio :D Neked meg gratu, hogy találtál egy neked tetszőt, remélem olyanná tudod tenni, amilyennek elképzelted.

Köszönöm, a bújtatott kritikát is! :)
 
Nem annak szántam. Gondolom, lenne az a fa, amiért te is lecserélnéd a köves fennsíkodat, de ez azért nem az volt, neki "csak" egy saját, teljesen új, minőségi szett jutott :)
Ezt a gondolatot talán ki lehetett érezni az előző bejegyzésemből is, de ez nem kritika!
Szuper az akvárium elrendezése és a dekorok színbeli összeválogatása. Na ez viszont kritika! :)
 
Maga a kövek és a bonsai csupaszon szuperek, szerintem a lombon kellene valahogy finomítanod. A másik scape-ed is annyira finoman, aprólékosan kidolgozott, itt meg az az érzésem, mintha én csináltam volna: laza csuklómozdulattal egy egy pamacs mohát betuszkolok középre, azt annyi!
Ha már bonsai, az éppen az aprólékosságról szól, a miniatűr metszésekről, finomítgatásokról.
Ha valaki képes rá, az Te vagy, szóval bízom benne, hogy alakul ez még!
 
Nem annak szántam. Gondolom, lenne az a fa, amiért te is lecserélnéd a köves fennsíkodat, de ez azért nem az volt, neki "csak" egy saját, teljesen új, minőségi szett jutott :)
Ezt a gondolatot talán ki lehetett érezni az előző bejegyzésemből is, de ez nem kritika!
Szuper az akvárium elrendezése és a dekorok színbeli összeválogatása. Na ez viszont kritika! :)

Hello, értem, egyetértünk :)
 
Maga a kövek és a bonsai csupaszon szuperek, szerintem a lombon kellene valahogy finomítanod. A másik scape-ed is annyira finoman, aprólékosan kidolgozott, itt meg az az érzésem, mintha én csináltam volna: laza csuklómozdulattal egy egy pamacs mohát betuszkolok középre, azt annyi!
Ha már bonsai, az éppen az aprólékosságról szól, a miniatűr metszésekről, finomítgatásokról.
Ha valaki képes rá, az Te vagy, szóval bízom benne, hogy alakul ez még!

Ohh, csak ez a baj?! :) Nyilván így lesz, csak egyenlőre az se biztos, hogy megmarad a moha, arról nem is beszélve, hogy még a fát is tuti nyírom.

Persze, csak indítottam egy naplót, nincs ez kész, aztán így, lehet soha nem is lesz, mert majd nem adja az a moha tömb, amit kikaptam a másikból, szóval ez még vagy sokat alakul, vagy átalakul... vagy elvetél fél úton.

Egyenlőre az ötlet tetszik, az egyszerűsége tetszik, a lombbal komoly gondok vannak, hát igen...

de még csak 5 napos, naaaaa :)
 
Maga a kövek és a bonsai csupaszon szuperek, szerintem a lombon kellene valahogy finomítanod. A másik scape-ed is annyira finoman, aprólékosan kidolgozott, itt meg az az érzésem, mintha én csináltam volna: laza csuklómozdulattal egy egy pamacs mohát betuszkolok középre, azt annyi!
Ha már bonsai, az éppen az aprólékosságról szól, a miniatűr metszésekről, finomítgatásokról.
Ha valaki képes rá, az Te vagy, szóval bízom benne, hogy alakul ez még!
Na de kár, így már nincs mit írnom. :D Pont ezt látom én, is.

Az alapscape egész jó de az a moha tönkre vágja az egészet. Nem tudom, hogy ha kis csomókban kiraknád a végére segítene-e. Lehet ez csak csupaszon jó a többi giccs.

Valamint leszedted a kérgét? mintha rajta lenne, nem fog ez berohadni?
 
Kitaláltam, mint gondolom előttem sokan mások, hogy majd szerzek egy halott bonsait, és abból lesz a fa.

Én is ebbe a táborba tartozom.

Jut eszembe, hogy bizonyítékkal is szolgáljak :)

IMG_20180326_150728.jpg

Ennek a finomságával/részletességével nagyon meg vagyok elégedve, mindössze a formája elég kezelhetetlen (ha lenne belőle még egy, kisebb/nagyobb, együtt máris sokkal jobb lenne a helyzet). Ebből a megközelítésből a tiéd sokkal jobb.
 
Jut eszembe, hogy bizonyítékkal is szolgáljak :)

View attachment 52220

Ennek a finomságával/részletességével nagyon meg vagyok elégedve, mindössze a formája elég kezelhetetlen (ha lenne belőle még egy, kisebb/nagyobb, máris sokkal jobb lenne a helyzet). Ebből a megközelítésből a tiéd sokkal jobb.

Ez tényleg szép forma, viszont ehhez már tényleg "japániai" ( ahogy az 5 éves fiam hívja) türelem, kézügyesség, stb. kell.
 
D7E1BFCE-3C44-4D5F-BA7A-905931B9077C.jpeg

Sziasztok!

Az enyém igy néz ki:) hamár @star67 emlegette:)




Szóval ez a másik nagy projekt, amiért letaroltad a völgyet, hogy legyen növény a bonsai koronájára????:D

Pont a múlt hétvégén botlottam @porsolyka kertjében egy halott bonsaiba, és mondtam is neki, ez akváriumba kívánkozik, szóval izgatottan várom, mit hoztok ki belőle.
Téged ismerve a végén @Jopet gyomra sem fordul fel tőle, hogy giccs, hanem kiderül, víz alatt is lehet csodás egy újjáéledt bonsai!;)
Drukkolok és feltétlenül követem ezt a naplód is.
Sok sikert!(y)
 
Még mindig nagyon szép. Remélem, egyszer szánsz rá időt és “japániai” türelemmel és ügyességgel új életre keltve alkotsz belőle egy víz alatti bonsait!:love:

Lehet, hogy ez a téma lassan külön topikot kíván, hogy ne ezt a naplót offoljuk!;)
 
Egyszerű de nagyszerű, tetszik! Én is támogatom a mini fissit csomókban felragasztva, nagyon szép lombot lehet belőle növeszteni. A riccia szerintem nem jó ilyesmire, legalábbis én nem mentem vele sokra. Nehezen formálható, mindig szétesik, arról nem is beszélve, hogy benövi magát mindenhova.
 
Még mindig nagyon szép. Remélem, egyszer szánsz rá időt és “japániai” türelemmel és ügyességgel új életre keltve alkotsz belőle egy víz alatti bonsait!:love:

Lehet, hogy ez a téma lassan külön topikot kíván, hogy ne ezt a naplót offoljuk!;)

Legalább van élet a naplóban, vagy naplón túl is :)

úgyse történik semmi ideát, addig meg nincs kép, amíg nincs változás a lombbal, mert már eleget savaztuk :)
 
Egyszerű de nagyszerű, tetszik! Én is támogatom a mini fissit csomókban felragasztva, nagyon szép lombot lehet belőle növeszteni. A riccia szerintem nem jó ilyesmire, legalábbis én nem mentem vele sokra. Nehezen formálható, mindig szétesik, arról nem is beszélve, hogy benövi magát mindenhova.

egyszer biztos rászánom magam, hogy nekiálljak, addig pedig barátkozom a hirtelen felindulásból telepített lombkoronával, ami, jegyzem meg, ha szép lassan nevelgetve került volna oda, biztos jobban tetszene mindenkinek, csak hát így, hogy bepottyantottam oda egy köteg zöldet, kevésbbé műértő, mint elvárjátok :) :) :)
 
Bárki is olvassa, tessék a tapasztalat... A bonsai elrohad, hiába nem akartam hinni az okosabbaknak, folyamatosan büdös volt, így ez a scape eddig élt. De készül a névnapi RESCAPE...
 
Meghalt a király, éljen a király!

Ha nem hirtelen felindulásból készül, akkor zseniális lesz!(y)
Várom, és biztosan figyelni fogom azt is.
 
Meghalt a király, éljen a király!

Ha nem hirtelen felindulásból készül, akkor zseniális lesz!(y)
Várom, és biztosan figyelni fogom azt is.
Az van, hogy épp egy vályog ház felújítás is folyik. Annyira megfogott az újrahasznosítás, hogy ez is az lesz, de nem bonsai, hanem egy barátom pincében kallódó fadarabja, és a frodo kövek a GA ból, ha már itt vannak, ez a kihívás, ebből építeni. Ez már tényleg csak a magam szórakoztatására, de azért majd mutatom. [emoji3] Versenyre nem megy, az tuti...
 
No, ez már most is nagyon ígéretes.(y)
Tetszik.:D
Azok a kövek, eszméletlen jó színűek és formájúak, itt is remekül feldobják a scape-t.
A kövek közt fekvő ág csupaszon marad vagy oda is tervezel valamit?
 
Back
Oldal tetejére