• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Treesome

zsolt240

Főkertész
Sziasztok,

egy új projektbe vágtam bele...

Röviden nagyon megfogott egy egyszerű fás téma a múltkor az Inspirációs topicban. Aztán minden jött egymás után.

Először is kiárusítás a GA-ban, le kellett csapnom egy lámpára, egy bútorra, egy-két kiegészítőre, és hogy mi lett belőle, erről szól ez a napló...
 
Miért ez a név... mert "valami" fásat akartam, de máshogy, mint a nagyok. Aztán meg jó az áthallás, ha értitek, hisz ezzel a hobbival úgy vagyunk, mintha lenne egy harmadik is a kapcsolatunkban, legalábbis én sokszor érzem azt, hogy az eltöltött órák a kedvesünktől veszi el az időt, így köszönet az elején a türelmes, támogató kedvesemnek.
 
Szóval rég akartam még egy akváriumot, rég, na jó ez túlzás, mert mindössze egy éve üzöm a "sportot", de mindig nagyobbról álmodtam, mint a 60-asom, aztán gondoltam egyet, hogy miért ne inkább kisebbet, egy nanot.

felszerelés, röviden:

GA Opti 30x30x30 ( mert volt itthon egy, mág anno egy wabit akartam bele építeni, de az lett másik ( ma már 3 is :) )
Aquasky 301 ( mert nem tudtam otthagyni a GA kiárusításon)
szürke szekrény a GA emeletről, amit egy Dennerlehez csináltak, de szerintem az a hajlított él nem az igazi, így Opti ment rá
CO2 a másik akváriumról átcsövezve, csak költséghatékonyan :)
Oase FiltoSmart 100
üveg ki-, befolyók ( az akciós lillyt eltörtem, így ez nem lett annyira költséghatékony :-( )

Hardscape, na az izgalmas. Kitaláltam, mint gondolom előttem sokan mások, hogy majd szerzek egy halott bonsait, és abból lesz a fa. Meg is szereztem, köszönet érte Imrének a Bonsai Hungary-tól, aki első levelemre, melyben leírtam fura kérésem, azonnal válaszolt, hogy nem is annyira fura kérés, és hány kell, milyen, mikorra, stb. Hozott nekem két fát, jelképes összegért, amit aztán nézegettem, alakítgattam, gondolkodtam, stb. Biztos lesz vele baj, tudom, nem vagyok 100-as, de meg kellett próbálnom, biztos éreztetek már ilyet...
Köveket azért nem lehetett kihagyni, mert én nagyon szeretem a kövek látványát, így az 5 éves fiammal válogattunk pár Frodo követ a GA-ban, láttam Tomi szemében, hogy na ebból mi lesz, össze se raktam, meg se néztem igazán, siettünk, éhesek voltunk...
 
Na itthon aztán jöttek a nehézségek, mit is akarok én hülye egy bonsai-jal és 3 darab kővel? Meg se mertem senkit kérdezni, gondoltam egy életem, megcsinálom egyedül, lesz, ami lesz... Hát most szólok előre, már késő a hardscape-t savazni...

20180309_211624.jpg
 
Aztán eljött a hosszú hétvége, néztem a régi akváriumot, néztem a féligkész újat, mi legyen... és gondoltam egy merészet, mi bajom lehet, ha veszek ki néhány növényt a régiből, és átteszem az újba, majd lesz valami, max szétbontom, és senkinek el se mondom ( na nem így lett, mert itt ez a napló), reméljük nem negatív példának.

Szóval jelentem elindult, 3 órája, atöbbi majd jön, utánam az özönvíz... ( úgyis esik egész nap kint)

20180316_181218.jpg
 
Szóval ez a másik nagy projekt, amiért letaroltad a völgyet, hogy legyen növény a bonsai koronájára????:D

Pont a múlt hétvégén botlottam @porsolyka kertjében egy halott bonsaiba, és mondtam is neki, ez akváriumba kívánkozik, szóval izgatottan várom, mit hoztok ki belőle.
Téged ismerve a végén @Jopet gyomra sem fordul fel tőle, hogy giccs, hanem kiderül, víz alatt is lehet csodás egy újjáéledt bonsai!;)
Drukkolok és feltétlenül követem ezt a naplód is.
Sok sikert!(y)
 
Szóval ez a másik nagy projekt, amiért letaroltad a völgyet, hogy legyen növény a bonsai koronájára????:D

Pont a múlt hétvégén botlottam @porsolyka kertjében egy halott bonsaiba, és mondtam is neki, ez akváriumba kívánkozik, szóval izgatottan várom, mit hoztok ki belőle.
Téged ismerve a végén @Jopet gyomra sem fordul fel tőle, hogy giccs, hanem kiderül, víz alatt is lehet csodás egy újjáéledt bonsai!;)
Drukkolok és feltétlenül követem ezt a naplód is.
Sok sikert!(y)

Köszönöm bíztató szavaid, savazni is lehet, "állok" Jopet elé :), nekem tetszik, és azért ez nem mellékes :)
 
Sebtében is sikerült nagyon jó köveket választani, illik a fához, de a rájuk helyezett ágacskák miért világosabbak, mint a bonsai ágai?
 
Köszönöm bíztató szavaid, savazni is lehet, "állok" Jopet elé :), nekem tetszik, és azért ez nem mellékes :)

Legutóbb @Nigro csinált egy Dennerle nano berendezős videót, abba került csupasz bonsai, na az nem volt osztatlan siker, bár ez eleve lombos lett.
Csak úgy beletömtél a közepébe egy marékkal?
 
:) mondanám, hogy mert azok gyökerek :), de nem vagyok gyökér ( ennyire), szimplán mert az a másik bonsaié, de el ne áruld senkinek. Van rá esély, hogy besötétedik, mert a fát áztattam egy keveset, ezt meg nem, de lehet, hogy nem fog, akkor majd abban bízom, hogy a "lomb" idővel eltakarja a teljes bonsai koronát, ha ez se jön be, akkor így marad...
 
Legutóbb @Nigro csinált egy Dennerle nano berendezős videót, abba került csupasz bonsai, na az nem volt osztatlan siker, bár ez eleve lombos lett.
Csak úgy beletömtél a közepébe egy marékkal?

igen... biztos van erre tudományosabb módszer is, biztos lesz bajom, de 15 perc hírnév megvolt, ma este még örülök neki, hogy ilyen lett, aztán felébrednek az okosabbak, és biztos elmondják, mit nem kellett volna...
 
:) mondanám, hogy mert azok gyökerek :), de nem vagyok gyökér ( ennyire), szimplán mert az a másik bonsaié, de el ne áruld senkinek. Van rá esély, hogy besötétedik, mert a fát áztattam egy keveset, ezt meg nem, de lehet, hogy nem fog, akkor majd abban bízom, hogy a "lomb" idővel eltakarja a teljes bonsai koronát, ha ez se jön be, akkor így marad...

De ha teljesen benövi a lomb az ágakat, akkor honnan tudjuk majd, hogy ez nem csupán valami fácska, hanem egy bonsai?:rolleyes:
 
igen... biztos van erre tudományosabb módszer is, biztos lesz bajom, de 15 perc hírnév megvolt, ma este még örülök neki, hogy ilyen lett, aztán felébrednek az okosabbak, és biztos elmondják, mit nem kellett volna...

Az előző első kísérletre is káprázatos lett, tehát valamit nagyon kell tudnod, meg az a jó, ha Neked tetszik, a többiek meg majd megszeretik.
 
Téged ismerve a végén @Jopet gyomra sem fordul fel tőle, hogy giccs, hanem kiderül, víz alatt is lehet csodás egy újjáéledt bonsai!

Kitaláltam, mint gondolom előttem sokan mások, hogy majd szerzek egy halott bonsait, és abból lesz a fa.

Én is ebbe a táborba tartozom. Sajnos ezidáig még nem jött szembe velem egy olyan darab, amire lecseréltem volna a kövek iránti elfogultságomat. Ha nem lankad a hobbi iránti érdeklődésem, egyszer talán majd eljön az ideje, hogy csavarjak egy kedvemre valót magamnak, ahogy Herry Rasio :D Neked meg gratu, hogy találtál egy neked tetszőt, remélem olyanná tudod tenni, amilyennek elképzelted.
 
Back
Oldal tetejére