• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Repeta (20 literes Dennerle garnélákkal)

Túl van világítva. Árnyékba való, mint az anubias, csak szereti a tápdús talajt. Mondtam, hogy lámpa nélkül.
Nekem is az volt a tippem, levettem tegnapelőtt 5 órára a világítást. Mondjuk ebben a 20 literesben adok egy kis APT complete-et. Lehet, megpróbálom majd a zerot. (Tesztem nincs, mert a másik kettőhöz nem kellett, s jó drága. :) )
Csirketrágyát inkább ne. Sima föld vamondtúrásból az erdőből.
Jaaa, a csirketrágya csak vicc volt, a tápanyagtartalma még a fermentált granulátumnak is akkora, hogy szétégetne egy tisztes növényt. :)
 
Ha a no3 csökkentés a cél, akkor akár olyan szobanövényt is belógathatsz, mely vizben gyökerezik. Pl filodentron/ szerencsebambusz/ szobai borostyán stb.

A gyökerek között a garnélák szivesen kapirgálnal, nem kell nekik külön aq fény, és igénytelenek.
Köszönöm, egyszer majd lehet. Jelenleg egy fikuszom van. :)
 
Összeraktam a kis akváriumot. Az aljára végül kekkila tőzeg került, arra manado. Elkövettem azt a hibát, hogy a tőzegezés és a manadozás között nem mostam kezet, úgyhogy a végén egy adag tőzeg mászált az akváriumban. A növényekből rendeltem sagittaria subulatát és Myriophyllumot is. Hááááát, na. Nemtom, hogy s mint volt a fajtaazonosság, de az előbbinek kaptam egy 30 centis szörnyet. Azért beraktam, ha már jött. :D Az utóbbi meg... sterilnek rendeltem, be is volt pakolva, de tele volt dzsuvával (szerintem simán táptalaj a zselé mellé), ráadásul tök kicsi volt. A szintén sterilnek rendelt anubias is kicsi volt, s bónusznak a lezárt pixisben nem zselé volt, hanem kőzetgyapot. No comment. Legközelebb hazai rendelésnél maradok a GA-nál...

Betelepítettem az akvát, de sajnos az igazán napos helyet a feleségem megvétózta, úgyhogy feladtam egy aprót, hátha valakinek van egy kis, béna lámpája. Akkor meg már lehet, egy pici szűrő sem lenne hülyeség. :) Arra azért kíváncsi vagyok, hogy ez a 10 literes akvárium fog-e ereszteni. Olyan 20-25 éves lehet, de a múltkori feltöltésnél rendben volt.
 
Kész a deluxe garninevelde. Estig még a hálóban. Este majd rájön a feleségem, hogy honnan jön a zaj. :D

Meglepő, hogy a 25 éves akvárium teljesen oké.

IMG_20220201_154433.jpg

A szűrő valamilyen 3W-os akasztós kínai (teljesen jó, hálóba talán kicsit hangos). Szivacs van benne, de majd lehet, kettévágom, s az aljába teszek valami biológiai cuccot. Kell még valami szivacs is a végére. Annyi előnye van, hogy lehet a szíváserősséget állítani, meg hogy olcsó.

A lámpa 5W-os no name kínai. A 20 literes fölött a 10W-os nagytesója van, de azt erre az akváriumra nagynak találtam. A kép nem adja vissza, de az 5W is bőven elég.

7000 Ft volt az összköltség postával. Ami még plusz (máshonnan rendelve) az a myriophyllum. Elég kis nyeszlettek, remélem, majd magukra találnak. Vettem még bele steril Sagittaria Subulatát. Ezzel anyi baj volt csak, hogy nem vot steril meg nem volt sagittaria subulata, hanem kiküldtek egy kosár 30 centis valisneriát... Elég marha voltam, hogy nem reklamáltam egyből. (Nem GA rendelés.) Volt még 2 kis bacopám, azokat is beleraktam. Az élővilág része még mindenféle csiga. A 20-asból átrakott pistia gyökerei fullosan vannak vagy törpe tányércsigákkal vagy kis postakütrökkel, vagy mindkettővel. Került bele hólyagcsiga és átdobtam deszantosnak 2-3 nagyobb postakürtöt. Utóbbiaknál helyes megfejtőre vár, hogy a kép jobb alsó sarkában a 2 csiga épp kisebb csigákat gyárt vagy az egyik megdöglött, s a másik eszi.

Sokat nem várok az egésztől, csak annyi a cél, hogy átrakom majd ide a 42-esből a növendék garnikat, hogy megnőjenek.
 
Utoljára módosított:
A szűrő végül túl hangosnak bizonyult a hálószobához, úgyhogy kihúztam. Marad az eredeti, szűrés nélküli terv, mivel az akvárium áthelyezését is megvétózta a feleségem. Ugyanígy a hálóban van a 20 literes akvárium is, abban a Dennerle sarokszűrő elég halk, de ebbe irdatlan nagy lenne. A hangot leszámítva ez a szűrő sem lenne rossz amúgy. Átrakva az akvárium rövidebb falára a teljes víztömeget mozgatta, sőt, a rajta lévő gombbal kisebbre is kellett vennem a vízhozamot, hogy ne kavarja fel a talajt. Emellett előnye az is, hogy fel tudja magát szívni vízzel, azaz áramszünet sem okozna gondot. Ár-érték arányban nem rossz, csak hálószobában nem jó. :)
 
Jól fog ez menni szűrő nélkül is, csak még nem elég sűrű a növényzet :) De a csigákat az sem zavarja. a garnélákkal azért még érdemes várni.
Volt egy ideiglenes szűrő nélküli 10 literesem (bár nem ilyen igényesen berendezett), abban nőttek a legjobban a csigák. már bánom, hogy bontottam.
ha a ledeket kihagytad volna a képből azért jobban látszana mit művelnek a csigáid :D
 
bár nem ilyen igényesen berendezett
:D :D :D A belevágtam egy követ igényes? :D :D :D

A garnikkal mindenképp várok. Csiga igazából azért van benne, mert a növényeket átraktam, s azon volt. Olyanok az úszónövények, mintha hólyagos lenne a gyökerük. :D Van elég: törpe tányér, postakürt, hólyag... Növényen még gondolkodom,hogy menjen-e bele, de nem hiszem, hogy annyira jó lenne bele, ami van. (Tripartita, rotundifolia, hra, ludwigia palustris) majd benövi, ráérek. A garnikból majd a kicsik kerülnek ide, amiket a mulmozóval tervezek kiszedni a 42-es gyepjéből. De még kell idő, hogy legyen nekik kaja, meg beálljon a víz. Fura módon amúgy kristálytiszta. A 20-asban meg zöld, de szerintem csak azért, mert lassan benövi a pistia, s azon át úgy világít a led.
 
:D :D :D A belevágtam egy követ igényes? :D :D :D
Minden relatív :D Ne becsülj alá. hidd el ez igényes ahhoz képest, amilyen az enyém volt :D "sajnos" nem örökítettem meg.
A garnikkal mindenképp várok. Csiga igazából azért van benne, mert a növényeket átraktam, s azon volt. Olyanok az úszónövények, mintha hólyagos lenne a gyökerük. :D Van elég: törpe tányér, postakürt, hólyag... Növényen még gondolkodom,hogy menjen-e bele, de nem hiszem, hogy annyira jó lenne bele, ami van. (Tripartita, rotundifolia, hra, ludwigia palustris) majd benövi, ráérek. A garnikból majd a kicsik kerülnek ide, amiket a mulmozóval tervezek kiszedni a 42-es gyepjéből. De még kell idő, hogy legyen nekik kaja, meg beálljon a víz. Fura módon amúgy kristálytiszta. A 20-asban meg zöld, de szerintem csak azért, mert lassan benövi a pistia, s azon át úgy világít a led.
Persze, ugyanúgy tiszta tud lenni a víz. Hosszabb távon annyi a hátránya van, hogy jobban leülepszik a mulm/kosz szűrő nélkül.
 
Világítás 5,5 óra. Néha apt zero táp. Hajalga van, de nem zavar. Hátha az új lakók, a két amano meg a három süncsiga teszi a dolgát. A garnélák petések, pedig másfél hónapja, mikor bekerültek, centisek se voltak. A razbik meg várakozáson felül jó arcok.
IMG_20220213_195938.jpg

A 10 literesbe beleraktam a metszésből mindenfélét. Meglátjuk, mi érz jól magát. Bekerült 10 red sakura és malawa ifjonc. Meglátjuk, jó nevelde lesz-e. Egy pici szűrő nem lenne rossz bele, de az olcsó, garnélabiztos és hálószobacsendes elég ritka együttállás. :)

Kár, hogy nagyon pici a dolgozóasztalaom, menő lenne rajta.

IMG_20220213_195629.jpg
 
Van vagy 3 babás garnim. A razbórák mondjuk ritka genyák, tőlük is elennék a kaját, pedig teli a hasuk. A hörcsögökre mondtam régebben, hogy ha akkorák lennének, mint egy tengerimalac, leigáznák a világot (komolyan, anno az egyik hörcsögöm a harmonikaajtót ki tudta nyitni, a kábelt meg 2 másodperc alatt átrágta). Na, ha ezek bodorka méretűek lennének, akkor szerintem nem a pirájáktól félnének az emberek.

Az egyik süncsiga meg rászokott a manado üveg menti felszámtására, de arról nincs kép.

IMG_20220224_175035.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére