• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Repeta (20 literes Dennerle garnélákkal)

mondtam én hogy igényes :D szépen elketyegnek, az a jó ha többet tudod nézni mint pucolgatni :)

A HM től jobbra az jól látom, hogy hottonia? nekem csak a naturalban érezte jól magát (eddig)... alatta az milyen anubias? vagy rossz a szemem és/vagy a kép? :D
No, teljesen jó helyre jöttél növényügyben! Szóval, ha a 10 literes akváriumról beszélünk (amiben a kő van), akkor a HM-ről már legalább tudom, hogy az, mert anno monte carlonak adták el nekem, de hamar rájöttem, hogy nem az. :D Ezen felül van még benne myriophillum, a moha (azt mondjuk garnélához adták :D), rotala rotundifolia, valami kisebb anubias (az van a pici kőnél) és a tetején tán pistia. Na, a lényeg, hogy semmit sem értek hozzá, mert mikor megveszem, akkor megnézem/megkérdezem, hogy minek mi az igénye, utána meg a neve helyén bekerül az agyamba, hogy brambory, vejce, mleko, chleba és társai. (Éljen a cseh keresőfejlesztés. :) ) Megnéztem, mi az a hottonia, s olyanom tuti nincs. :D
 
No, teljesen jó helyre jöttél növényügyben! Szóval, ha a 10 literes akváriumról beszélünk (amiben a kő van), akkor a HM-ről már legalább tudom, hogy az, mert anno monte carlonak adták el nekem, de hamar rájöttem, hogy nem az. :D Ezen felül van még benne myriophillum, a moha (azt mondjuk garnélához adták :D), rotala rotundifolia, valami kisebb anubias (az van a pici kőnél) és a tetején tán pistia. Na, a lényeg, hogy semmit sem értek hozzá, mert mikor megveszem, akkor megnézem/megkérdezem, hogy minek mi az igénye, utána meg a neve helyén bekerül az agyamba, hogy brambory, vejce, mleko, chleba és társai. (Éljen a cseh keresőfejlesztés. :) ) Megnéztem, mi az a hottonia, s olyanom tuti nincs. :D
Jó nem a világ legfontosabb kérdése, de szerintem ez annyira myriophillum mint amennyire a másik monte carlo :D bár nyilván nem ismerem az összes alfaját. ha érdekel micsoda majd dobj be egy közelebbit és talán kiderül a nagy rejtély. :)
Egyúttal megjegyezném, hogy a garnéláid is nagyon szépek! sokat kell szelektálni?
szerk: a pistia, hm, gömbmoha, anubias az stimmel :)
 
szerintem ez annyira myriophillum mint amennyire a másik monte carlo
Ezt sterilként vettem, elvileg m. guyana (ja, guyananak írták). Az nem tudom, mennyire számít, hogy ebben az akváriumban piszok lassan nő minden, mert nem tápozom. (Illetve nagyon néha pár csepp APT 0 megy bele.)

Egyúttal megjegyezném, hogy a garnéláid is nagyon szépek! sokat kell szelektálni?
Köszönöm. Az a titka, hogy első generációsok nálam, úgyhogy még nem tudtam őket elrontani. Szelektálnám amúgy, de hálóval ebben a dzsindzsában... Nem tudom, hogy a kiszedő pipával mennyivel könnyebb. :)
 
szerintem ez annyira myriophillum mint amennyire a másik monte carlo
Jobban belegondolva... nem GA rendelés volt, s egy másik növényt ki is dobtam belőle, mert valami kisnövésű cucc volt a leírása szerint, erre kaptam egy adag 30 centis valisznériát. S ennél is az elvileg steril zselé elég dzsuvás volt.
 
A GA-ban voltunk a kislányommal. Kb. csak galaxyt akartunk venni kettőt. Ő viszont bement a hardscape részbe, s elkezdett alkotni. Aztan kinézett valami plüsst. Megkérdeztem, hogy plüss legyen vagy talaj scape-eléshez. Talaj. Úgyhogy az otthoni cuccokkal játszottunk. Erre cserélem majd a 10est, ha beáll. Átjönnek ide a garnélák, s abból lesz karantén. Az elrendezést a kislányommal kooperáltuk.

Bal oldalt crypto lesz egy csilis üvegben, csak meg kell nőnie.
20221120_180538.jpg
 
Gyorsan a specifikációk:

  • Az akva mérete 10 liter, karanténakváriumnak vettem anno az Auchanban.
  • A dekor fakő (részben algától zöld), illetve red moor (jó régi). Az utóbbi volt fenbendaninos vízben egy ideig. Remélem, nem lesz gond. A tapasztalat szerint kb. a porceláncsigák érzékenyek rá, ebben meg nem lesz. Ragasztás papírtörlő+pillanatraganya.
  • A talaj Dennerle nano garnéla. Engem a manadora emlékeztet, de csak a felületi feszültség miatt úszik fel (le lehet pöckölni), s jobb bele ültetni. Tudományos alapon választottam (ekkora akvaméretre a legolcsóbb spéci talaj volt, s ezt a színt akarta a kislányom).
  • A bal oldali kövek mögött van egy 100 millis, lapos üveg, annak az alján van egy kis táptalaj. A többi részen nincs.
  • A világítás kicsit deluxe, Chihi C2. Van pluszban, s nem akartam eladni, így ez lett.
  • Szűrés nincs. Ha valakinek van olcsón nagyon csendes belső vagy akasztós szűrője, az szólhat. :)
  • A növényzet valamilyen crypto az ültetőedénybe, illetve a nagy akvából kiszedett buce szaporulat. A másik akváriumból van egy halom pici anubias/buce, amik szépek lennének, de olyan brutál fonalas volt az egész, hogy nem mertem belerakni.

A lakók vadas garnélák lesznek, illetve maláj tornyosok (a mostani 10esben is vannak, nemtom, hogy került bele), hólyagcsigák, s tán postakürt is. Ahogy észrevettem, kevés kajánál nem szaporodnak túl, sőt.
 
A talaj Dennerle nano garnéla. Engem a manadora emlékeztet, de csak a felületi feszültség miatt úszik fel (le lehet pöckölni), s jobb bele ültetni. Tudományos alapon választottam (ekkora akvaméretre a legolcsóbb spéci talaj volt, s ezt a színt akarta a kislányom).
Ez egy tök jó inert talaj. A fekete verziója van nálam is. Szerintem úgy az igazi, ha az eggyel nagyobb szemcseméretű azonos színű kaviccsal kevered felesben. Úgy jobban tartja a ferde emeléseket, mint a 2 külön-külön. 🙂
 
Ez egy tök jó inert talaj. A fekete verziója van nálam is. Szerintem úgy az igazi, ha az eggyel nagyobb szemcseméretű azonos színű kaviccsal kevered felesben. Úgy jobban tartja a ferde emeléseket, mint a 2 külön-külön. 🙂
Én is a feketét választottam volna, csak ez a gyerek scape-je. :) Emelés ebben nincs. Egyetlen kivétel az ültetőtál, de ott körbevettem kövekkel, hogy tartsa. Amúgy kilátszana. :)
 
Back
Oldal tetejére